www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N cze 16, 2024 7:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 2:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Fragmenty z podanego linku:
Cytuj:
Błędem jest to, że zamiast pytać Pana i kościoła idziemy na łatwiznę..do internetu. Dar rozróżniania duchów-jedynie dzięki niemu możemy spać spokojnie
.
Czyli- nie szukaj informacji, nie czytaj (odcięcie od źródeł informacji), polegaj na tym, jak to "odczuwasz" ("dar rozróżniania duchów"). Ani słowa o sprawdzaniu w Biblii "jak się rzeczy mają"

Cytuj:
A ten dar Ducha Świętego wymaga realnej i głębokiej zależności od Pana i kościoła.

Od Pana (znów ani słowa o Biblii) i-uwaga- OD KOŚCIOŁA! Słowo twojego pastora jest święte i niepodważalne.
Cytuj:
Niezależność-upośledzenie emocjonalne sprawia że „wiem lepiej” stąd „nie potrzebuję ciebie”.

Niezależność- czyt. umiejętność samodzielnego myślenia, wyszukiwania informacji. Jeśli chcesz samodzielnie myśleć, jesteś "upośledzony umysłowo" (przy okazji nakleja się odpowiednią etykietkę wszystkim takim osobom).
Nie mówiąc już o tym, że zdrową krytykę bierze się za przejaw "złej niezależności". Oni dosłownie hodują bezmyślny tłum, ucząc ludzi konformizmu i duchowego lenistwa.
Cytuj:
Gdy czynimy podobnie wobec ludzi działających odważnie z powodu prowadzenia Ducha Świętego, czy nie narażamy się na grzech najgorszy z możliwych?
A uczeni w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy, mówili, że ma Belzebuba i że mocą księcia demonów wypędza demony.
Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. (29) Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego. (30) Bo mówili: Ma ducha nieczystego.
Marek 3.22 i 3.28-30

Manipulacja strachem.
Przerabiałam to.
Ktoś, kto nas nie słucha, ma odmienne zdanie, kto nie chce spełniać naszych warunków jest "niepewny duchowo" (niezależny- duch buntu na przykład), działa pod wpływem diabła, występuje przeciw "namaszczonym" przywódcom.

Ciekawa jestem, o jakich "owocach" pisze ten pastor. Kiedyś zapytałam osoby z jego zboru, czemu nie przyznają, że Todd Bentley był fałszywym prorokiem ("po owocach go poznacie- a on rzucił żonę i dzieci, a potem ożenił się z młodszą "siostrą", która z nim pełniła "służbę"). Byli oburzeni, ponieważ ich zdaniem "kopałam leżącego", a za to, co się stało w jego życiu odpowiedzialny jest diabeł (ci, którzy rzucali na niego przekleństwa). Jeśli się myśli w ten sposób, to wychodzi na to, że żaden grzech nie jest dowodem na "zły owoc"...a popełniający go grzesznik jest jedynie ofiarą "sił wyższych"...no i złych ludzi.


Ostatnio edytowano Wt kwi 25, 2017 6:50 pm przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 2:50 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Pamiętam jak pastorzy z Kościoła Zielonoświątkowego już od lat ostrzegali przed duchowością z "Toronto" i nawet przed samą Hedi Baker i mieli w tym absolutną rację, co kolejne lata tego "nowoapostolskiego ruchu" tylko potwierdziły (publiczne skandale, niemoralność pośród "pijaństwa duchowego", a Duch Boży, który jest Święty, był wielokrotnie przez nich wystawiany na pośmiewisko i to bym nazwała "bluźnieniem przeciwko Duchowi Świętemu", a nie ostrzeganie przed podobnymi demonicznym zjawiskami).
"Pastor", który uważa, że ma dar rozpoznawania duchów i Hedi Baker wg niego to właśnie "Boża namaszczona kobieta", w najlepszym razie jest tylko najemnikiem, któremu nie zależy w ogóle na owcach, ale chce by "coś się działo" i przyciagało tłumy naiwnych ludzi lub sam jest naiwny i niedojrzały w wierze, a w najgorszym razie jest po prostu wilkiem. Od takich "pastorów" należy trzymać się jak najdalej. Widać u niego manipulację.

Skoro pastor Marek Majewski jakby insynuuje, że "łowcy herezji" to jacyś "niezależni, poranieni emocjonalnie odszczepieńcy" nie mający nic wspólnego z "kościołem", to podam przykład merytorycznego ostrzeżenia sprzed 17 lat nt Heidi Baker pastora z KZ, które nadal jest jak najbardziej aktualne:

Cytuj:
Mówi się, że podróże kształcą. Niewątpliwie. Przy okazji usługiwania sześciu kanadyjskim zborom polonijnym, odwiedziłem Toronto Airport Christian Fellowship, wspólnotę znaną z tzw. "Toronto blessing". TACF zdążyła się już rozrosnąć: zakupiono trzy duże obiekty po jakimś przedsiębiorstwie, powołano ośrodek szkoleniowy, organizuje się konferencje dla gości z całego świata. Główne audytorium liczy być może 2000 miejsc, a może więcej. Tego niedzielnego popołudnia było tam ok. 800 osób. Śpiew prowadzony przez zespół, ogłoszenia, powitanie przybyłych po raz pierwszy. Jest wśród nich jakiś Kubańczyk. Pastor Arnott zadaje mu pytania, ten odpowiada. W trakcie tej rozmowy stojąca obok pastora Kanadyjka pochodzenia chińskiego zaczyna wirować dłońmi tuż przed twarzą Kubańczyka (przypomina to ruchy tzw. tai chi stosowane w walkach wschodnich). Kubańczyk pada tyłem na podłogę. Teraz Arnott wykonuje gwałtowny ruch prawą rękę i "Chinka", ścięta z nóg, pada obok. Pastor komentuje to z uśmiechem: - Otrzymała podwójną porcję.

Następnie na podium wnoszą krzesło z wysokim oparciem i podłokietnikami. Siedzi na nim szczupła blondynka, ubrana w czarne spodnium. Właściwie trudno powiedzieć, że siedzi. Nie jest w stanie zachować pionowej postawy. Jej ruchy wyglądają jak ruchy chorego na porażenie mózgowe. Mam wrażenie, że przyniesiono ją po to, by się o nią modlić. Ale nie. Krzesło postawiono za przeźroczystym pulpitem z pleksi. Arnott przedstawia kobietę zgromadzeniu - jej ojcem jest misjonarz pracujący w Chinach. (W tym czasie ona, zsunąwszy się z krzesła, leży twarzą do podłogi.) Heidi Baker, mówi Arnott, jest doktorem teologii i dzisiaj wygłosi kazanie. Wtedy kobieta kuca, bierze mikrofon i przez kilkanaście minut śpiewa improwizując do muzyki grającego cały ten czas zespołu. Silny głos, miła melodia i budujące słowa stwarzają podniosłą atmosferę. Niektórzy ludzie zsuwają się z krzeseł i leżą, inni klękają i modlą się. W końcu Heidi Baker wstaje, otwiera Biblię i zaczyna czytać fragment Ew. Jana 6,1-14, o cudownym rozmnożeniu chleba. Jest to czytanie przerywane dziwnymi konwulsyjnymi ruchami, trwa więc dość długo. Potem zaczyna przemawiać. Wypowiada kilka wyrazów, wstrzymują ją konwulsje, kontynuuje zdanie, znów konwulsje. Krzyczy: "Czy wiecie kto tam był?" I odpowiadając sobie chwieje się i zanosi histerycznym śmiechem: "Mały chłopiec! Czy mnie słyszycie? Mały chłopiec!" Znów wybuch histerycznego śmiechu. Na sali cisza. Pastor w towarzystwie swojej żony i pastorów-asystentów siedzi w pierwszym rzędzie cały zasłuchany. Baker kontynuuje: "I co on miał? Ha! Ha! Ha! O, ludzie! Dwie małe rybki!!!" Nie może powstrzymać się od spazmatycznego śmiechu. Zanosi się, zatacza, wykrzykuje. Na sali cisza. Robi mi się smutno. Wraz z moimi dwoma towarzyszami mamy tę samą myśl: wychodzimy. Zbyt przygnębiające to przeżycie.

Tytułem wyjaśnienia. W kręgach zbliżonych do "Toronto blessing" takie zachowanie jest uważane za przejaw nowego rodzaju namaszczenia. Dlatego w księgarni TACF w Toronto widzimy także sprzedawcę, którym co chwilę wstrząsają konwulsje. Pozostaje to w zgodzie z poglądem: "Bóg wybiera obrazę naszego umysłu, aby wyjawić co jest w naszym sercu. Bóg wychodzi poza ramy, w które my Go ubraliśmy i robi to, czego On sobie życzy - Bóg jest Bogiem, a nie my!" (z ulotki rozdawanej przed nabożeństwem w zborze w Pensacoli na Florydzie). Pastor tego właśnie zboru, kiedyś podczas nabożeństwa przeprowadził na podium rozmowę z 18-letnią dziewczyną, która, przytrzymywana przez niego, słaniając się i trzęsąc za pulpitem, ledwie mogła mówić. Sprawiała wrażenie chorej. Wykrztuszała z siebie zdania, z których wynikało, że jest szczęśliwa - Bóg odmienił jej życie dając jej dar wstawienniczej modlitwy. Przejawem, jakby dowodem tego właśnie "namaszczenia" miało być właśnie to jej dziwne zachowanie.

Nie sprawia mi przyjemności pisanie o tych zjawiskach. Nie chciałbym krytykować ani być negatywny. Nie mogę jednak o tym milczeć, gdy widzę jak poprzez propagowanie odrzucania "normalności" antychryst chce przygotować sobie w umysłach milionów chrześcijan autostradę. Naszym obowiązkiem, drodzy czytelnicy, jest ocenianie nauczania, które do nas dociera i badanie duchów "czy są z Boga". Ale żeby móc ocenić czyjeś nauczanie, trzeba najpierw umieć zrozumieć Pismo Święte zgodnie z podstawowymi zasadami jego interpretacji.


http://archiwumchn.kz.pl/index.php?id=a ... ieton.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 7:27 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
psinka napisał(a):

Napisał artykuł przestrzegający, a jednocześnie poleca:
http://bezscian.pl/category/pastor-poleca/
np. Billa Johnsona: http://bezscian.pl/2016/03/bill-johnson ... a-we-snie/ ,
o którym to można poczytać m.in. na forum: viewtopic.php?f=1&t=1648


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 26, 2017 5:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
http://bezscian.pl/2017/04/o-lowcach-herezji/

To chyba o nas.
Niestety, te same wyświechtane argumenty. Manipulacja. Straszenie "grzechem przeciwko Duchowi Świętemu", uzależnienie nie tylko od Pana, ale również "Jego ludzi" (czytaj: od nas). Owoce nawróceń? Chodzi o ilość "nawróconych"? O ryczenie? Spazmatyczne śmiechy? Drgawki? O to, co powyżej cytowała Enta?

Najgorsza jest manipulacja Słowem Bożym i przewrotność. Jeśli ktoś mówi coś kłamliwie, to proszę to udowodnić. Jeśli ktoś jest fałszywym prorokiem, proszę przytoczyć nasze fałszywe proroctwa. Jeśli to my prześladujemy "żyjących pobożnie w Jezusie Chrystusie", to proszę zacytować cały fragment, a nie wyrwany z kontekstu werset:

"Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą. Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając. Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył. I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany" [II Tym. 3:12-17]

Zauważyliście, że w tym tekście pastora nie ma odwołania do Słowa Bożego jako punktu odniesienia do nauczań, tylko do osobistego pytania Pana, "Jego ludzi" i kościoła? Kiedyś, kiedy byłem w krk, mówiono mi tak samo. Słuchaj Pana, biskupów ("Jego ludzi") i kościoła (czyli instytucji).

Słowo Boże cytowane wybiórczo i tendencyjnie jest użyte tylko do udowodnienia założonej tezy artykułu.

Moim zdaniem ten artykuł jest tylko udowodnieniem tezy, że trzeba bić na alarm i wskazywać na fałszywe nauki, jeśli się pojawiają. Tak robił Kościół od początków swego istnienia w erze apostołów, ich bezpośrednich uczniów oraz apologetów, kiedy to jeszcze herezje zwalczano na podstawie Pisma Świętego. Wtedy nazywano rzeczy po imieniu.

Jeśli ktoś niemerytorycznie, nieuczciwie i niesłusznie atakuje ludzi zamiast poddawać merytorycznej krytyce nauki sprzeczne ze Słowem Bożym (ewentualnie ich życie w nieprawości, o ile informacje są sprawdzone), to odpowie za to przed Bogiem. Ale prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Prawdziwe nauczanie też. Więc straszenie i manipulacja zamiast zachęty do "badania Pism, czy tak się rzeczy mają" [Dz. Ap. 17:10-12], mówi samo za siebie.

Proponowałbym najpierw sprawdzić nauczanie zalecanych nauczycieli, jeśli jest poddawane merytorycznej krytyce przez "łowców herezji" (samo ich określenie oznacza, że ktoś ich nie lubi). Potem sprawdzić rzeczywisty owoc życia danych nauczycieli u wiarygodnych osób żyjących w uświęceniu (a nie u klakierów) i to na miejscu. Potem rzeczywisty owoc ich służby (mierzony JAKOŚCIĄ, a nie ILOŚCIĄ nawróceń, jeśli te mają miejsce w takiej skali, jak niesie wieść gminna).

A potem dopiero zastanowić się, czy warto atakować posłańca za to, że przynosi złe wieści i czy stawianie fałszywych nauczycieli w roli męczenników oraz wrzucanie wszystkich "łowców herezji" do jednego worka nie jest aby nadużyciem. Pomijam nazewnictwo, w którym widać ukrytą sugestię czyli manipulację.

Z drugiej strony, oczywiście istnieją ludzie, którzy krytykują wszędzie i wszystko tylko po to, żeby krytykować. Ale przecież ich argumenty również należy sprawdzić ze Słowem Bożym i wtedy wszystko wyjdzie na jaw. Internet zniesie wszystko, więc różni ludzie albo się sami promują, albo są promowani przez innych.

Mamy Ducha Świętego i Słowo Boże. Odwoływanie się do ludzkich autorytetów i manipulacja Słowem Bożym zawsze powinna wzbudzać uzasadnioną czujność.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 05, 2017 10:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
"Kościoły i związki wyznaniowe dopuszczone do polityki. Nowe rozporządzenie Trumpa" http://wiadomosci.onet.pl/swiat/koscioly-i-zwiazki-wyznaniowe-dopuszczone-do-polityki-nowe-rozporzadzenie-trumpa/zcsg7kq


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 26, 2017 3:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
http://www.rp.pl/Nowoczesna/170529188-N ... .html#ap-1

Oto krok "do przodu" aby małolaty prowadzące lekki tryb życia mogły bez wiedzy rodziców ciążę potwierdzić i usunąć. Brawo....

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 27, 2017 7:44 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Znaki czasów:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... aczyl.html
Zdjęcie żon przywódców państw Nato i jeden "rodzynek" bo to jest mąż żony ( żona jest mężczyzną, który to ( która to) jest akurat premierem).
PS.
Ja wiem, że trzeba sobie "mózg wywrócić na drugą stronę", bo ciężko to zrozumieć, ale takie czasy ... :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 29, 2017 3:39 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Jak wynika z wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi z 26 maja 2017 r.
- pracownik drukarni, który odmówił wykonania usługi dla Fundacji LGBT, jest winny wykroczenia .
Podstawą ukarania był Kodeks wykroczeń, cyt. " Art. 138. Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.".
Rozumiem, że powodem odmowy wykonania usługi na rzecz ww. fundacji był fakt, iż jest to organizacja godząca się na zachowania homoseksualne. I to wystarczyło, aby go skazać :(


Ostatnio edytowano So cze 03, 2017 9:45 pm przez wujcio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 12:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2016 12:57 pm
Posty: 66
wujcio napisał(a):
Znaki czasów:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... aczyl.html
Zdjęcie żon przywódców państw Nato i jeden "rodzynek" bo to jest mąż żony ( żona jest mężczyzną, który to ( która to) jest akurat premierem).
PS.
Ja wiem, że trzeba sobie "mózg wywrócić na drugą stronę", bo ciężko to zrozumieć, ale takie czasy ... :(


No cóż, co prawda niewiele spraw mnie już dziwi na tym świecie, ale (dodatkowym i to ciężkim) szokiem było dla mnie kreowanie przez prasę zachodnią małżeństwa francuskiego prezydenta na wzór "prawdziwie romantycznej historii miłosnej ponad wszelkimi barierami".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 03, 2017 9:31 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Jak może słyszeliście 3.06. odbyła się w Wawie tzw. "parada równości" ( równości ??). Ale ok. mniejsza o nazwę.
Na ulicy, którą szli uczestnicy parady stanęła kobieta z transparentem, na którym napisała myśl z Pisma. "Mężczyźni współżyjący ze sobą, nie odziedziczą Królestwa Bożego". Na razie wszystko wygląda w miarę "normalnie". Są homoseksualiści, jest osoba która uważa to za rzecz złą, ale ... w gazecie :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... &a=65&c=61
zarzucono, iż ww. tekst jest ... homofobiczny, cyt. " Trwa Parada Równości. Ona czyta homofobiczny tekst ... ".
No i zaczyna się problem - na razie na gruncie języka ( definicji pojęć) - bo o ile w Polsce nie ma jeszcze przepisów, które w sposób jednoznaczny penalizowałyby homofobię, ale wszystko przed nami, aby uznać, że wyznawanie poglądów zgodnych z Pismem ... będzie karalne.
Sprawę komplikuje, iż Kajetan ( uczestnik parady, homoseksualista), który rozmawiał z kobietą jest katolikiem ! Czyli - dla niektórych ludzi ( który sąd, prokurator będzie wchodził w spory, które to poglądy są chrześcijańskie, a które nie ) - oboje są chrześcijanami, bo przecież Kajetan będąc katolikiem, nie odrzuca Pisma - zatem można być katolikiem i gejem ( chrześcijaninem) i jednocześnie wcale nie trzeba wyznawać poglądów Pisma przeciwko homoseksualistom, które to poglądy po prostu będą uznane właśnie za homofobiczne.
PS. W innych krajach homofobia jest karalna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 03, 2017 9:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Już lepiej że ona stała aniżeli piewcy taniej łaski z transparentem "Jezus Cię kocha"

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lip 12, 2017 8:19 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
https://www.youtube.com/watch?v=XyzG7F-CS7U

Zbory w mojej okolicy to właśnie taka "duchowość".

A także 'generacja plus"- wiecie, kim oni są ...? Z tego, co obserwowałam, to głoszą łaskę, miłość bezwarunkową i są tak "pozytywnie' nastawieni...Ewangelizują poprzez rozrywkę, rap, akrobacje, występy, koncerty.

https://www.youtube.com/watch?v=Qlk6ZCZ1j_I

W przesłaniu dzisiejszych "chrześcijan" nie ma już słowa o grzechu, o krzyżu, o piekle. Wszystko musi być pozytywne, miłe dla ucha, "full of love". Trudno do nich dotrzeć, ponieważ ci młodzi ludzie uważają, że mówienie o krzyżu ich rani, jest niebudujące i reagują na to agresją :( Machają balonikami, flagami, są tacy kolorowi, przyjaźni, uśmiechnięci. Jak można ich krytykować..??? Przecież robią tyle dobrego: zajmują się dziećmi, organizując kolonie, półkolonie, idą do szpitali, więzień, rozdają jedzenie. A ja co robię...? Tylko krytykuję... (przywołuję typowe argumenty). Z tą swoją ewangelią jestem postrzegana jako smutas, który chce gasić radość innych. Bóg cię przecież kocha bezwarunkowo!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lip 12, 2017 4:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Tzw Chrześcijanie nie chcą słyszeć o krzyżu a co dopiero niewierzący :cry:

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 25, 2017 9:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
https://chnnews.pl/europa/item/3993-spo ... kiego.html

Znaki czasów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 09, 2017 8:11 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/ ... ,12465842/

Hm.... Demon demona wygania? Może i tak. Tylko potem powiedzą że to dzięki "Maryji" i kto sobie odbierze chwałę? :roll:

Irytuje mnie to :/

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL