www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N cze 16, 2024 8:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 06, 2017 8:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2016 12:57 pm
Posty: 66
Wujciu, nie wiem, jakie ten minister ma konkretnie dowody, ale o tym, co napisałam, jest mowa w powyższym artykule. To taka logika zachodnioeuropejskich elit. Ja to nazywam zwyczajnie "akcjonizm", który nie prowadzi do konkretnych rozwiązań, ale "udajemy, że coś robimy, żeby rozwiązać problemy", a główny ciężar i tak spada na zwykłych obywateli. Tak samo jest z aktualną nagonką na diesla w Niemczech, żeby wymienić inny przykład.

Zgadzam się z tym, że z chrześcijańskiego punktu widzenia sprawa płatności jest o wiele głębsza, niż niemieccy ( w tym konkretnym przypadku) politycy to przedstawiają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 06, 2017 8:23 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
psinka napisał(a):
Wujciu, nie wiem, jakie ten minister ma konkretnie dowody, ale o tym, co napisałam, jest mowa w powyższym artykule.
Chyba mnie nie zrozumiałaś. Ja nie pytam się jakie minister ma dowody, ale pytam ciebie, jakie ty masz dowody ( chociaż uprawdopodobnienie), aby tezę, że - wprowadzenie limitu płatności gotówką, jest robione pod płaszczykiem walki ze światem przestępczym i terroryzmem - uznać za prawdziwą.
Cytujesz nam zdanie z artykułu i pytanie moje dotyczy, a dlaczego ww. teza ma być prawdą ? Bo w mojej ocenie wprowadzenie ograniczeń płatności gotówką uderza w świat przestępczy i terroryzm.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 10, 2017 6:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Tytuł artykułu, cyt.:
"SZOK !!! Franciszek twierdzi, że Jezus stał się diabłem, wężem. Radio i TV Watykańska pomijają te słowa."
Nie wiem czy to prawda - może jednak nie ! Może to zwykłe oszczerstwo :? Wydaje się nieprawdopodobne.
https://gloria.tv/article/F2tS7eqWUzVo2jKSMY8k6wfwh


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 10, 2017 6:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Choć jest to możliwe to jednak bym się tym nieemocjonował. Portal jest prowadzony przez tradycjonalistów katolickich, którzy mają "monopol" na twierdzenia co jest katolickie a co nie, zaś wszystko tłumaczą jakimiś spiskami żydów, protestantów, modernistów i masonów. Nawet jeśli czasem mówią prawdę to interpretacja faktów w ich wydaniu jest tendencyjna i czysto sekciarska - to jest środowisko które nie potrafi przyjmować informacji innych niż od ich własnych informatorów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 7:39 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Może to nie jest aż taka nieciekawa ciekawostka, niemniej chcę się podzielić pewną refleksją...
Pozwoliłam sobie na komentarz pod artykułem na stronie onet dot. wiary i Jezusa. Artykuł został umieszczony z okazji Wielkanocy. Napisałam tam po prostu krótko o zbawieniu, jak narodzić się na nowo. Otrzymałam same minusy i parę nieprzychylnych, prześmiewczych komentarzy.
Zauważyłam, że dzisiaj bardzo ciężko jest głosić ewangelię. Ludzie nie chcą słuchać. Kiedyś naprawdę nie było aż tak źle, przynajmniej z moich doświadczeń tak wynika.
Moi znajomi ze zborów "łaski" chwalą się natomiast, że rośnie im liczba chrztów, ze ewangelia ma się świetnie. Ponoć w kościołach katolickich na Mazurach mamy "ożywienie duchowe" (to, co kiedyś w zborach zielonoświątkowych: uzdrowienia, języki, "spanie w duchu" itp.).
A kiedy ja otworzę usta, aby mówić o narodzeniu na nowo, spotykam się jedynie z niechęcią, obojętnością, kpiną lub wrogością. Trwa to już od paru ostatnich lat.
Smok napisał kiedyś o "łowieniu na wędkę", nie w sieci (że takie czasy), ale nawet na wędkę trudno coś dzisiaj "złowić".
Czy czas łaski się naprawdę kończy? Czy to jest zgodne z Waszymi odczuciami? Czy może ja mieszkam po prostu w takim, a nie innym środowisku?
Myślałam, że może ja coś źle mówię. Ale ja po prostu cytuję Słowo.... :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 1:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Już Apostołowie napotykali na opór...i to bardzo bardzo zdecydowany.
W moim przypadku słuchaja mnie ludzie do których z cała pewnościa wiem,ze Duch Świety mnie posłał.Sama z siebie zostałam zlekcewazona,zbesztana.I nic to :)
Nie jestem mówcą , nie umiem głosić.Ale czasem wystarczy jedno słowo i sami zadają pytania.
Nie załamuj się -czasy są trudne bardzo.Ponadto....jeden zasiał, drugi podlał a wzrost Bóg daje.
Nie wiesz czy Twoich słów ktoś nie podlał a Bóg wzrost dał. :)
W Niebie się przekonamy.
Nie trać zapału.Ludzie potrzebuja zbawienia.Bardzo.Im gorsze i trudniejsze czasy tym bardziej

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 2:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Owieczko, przed przyjściem Pana ma być tak, jak za dni Noego i Lota. I jest. To prawda, że dzisiaj nawet na wędkę już jest coraz trudniej "łowić", ponieważ ludzi nie interesuje prawdziwa Ewangelia. Interesuje ich świetna zabawa, przejawy nadprzyrodzonej mocy na życzenie, upodabnianie się do świata i wszystko, co "kręci" cielesnych ludzi. Czas łaski się kończy.

Ale rzeczywiście my mamy siać, kiedy tylko jest okazja. I nie zrażać się tym, że nie zbieramy od razu, albo że się nic nie dzieje nawet od dłuższego czasu. Nigdy nie wiesz, co komu wpadło do serca i co zakiełkuje po wielu latach.

Spójrz na to w ten sposób: Skoro jeszcze tu jesteśmy i Dzień Pański jeszcze się nie zaczął, to znaczy, że "poganie w pełni nie weszli". A to znaczy, że są jeszcze ludzie, o których Bóg wie, że się nawrócą. A swoją drogą On daje szansę wszystkim i nie będą mieli wymówki. Twoje otoczenie nie różni się niczym od tego w Krakowie i pewnie w innych miastach też.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 5:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 08, 2016 9:13 pm
Posty: 24
Jeśli mogę to i ja coś dopiszę. Mimo wielu rozmów w pracy o Bogu i mówieniu im o Ewangelii to w tym miejscu na „wędkę” udało mi się złapać jedną rybkę i to dzięki łasce Bożej. Otóż kiedy moja burza z życiowymi doświadczeniami ucichła, pomodliłam się do Pana Boga :”Panie Jezu nie chcę być bezrobotna. Proszę daj mi kogoś komu mogłabym głosić Słowo Boże” Niedługo po tej modlitwie była okazja by móc zaświadczyć koleżance z pracy. I tak nadarzało się wiele okazji, a to co się siało gdzieś trafiało, ale jeszcze nie kiełkowało, do pewnego piątkowego nabożeństwa gdzie w zborze wspominano ukrzyżowanie Pana Jezusa. Na nabożeństwo przyszła owa koleżanka, a ja wtedy modliłam się do Boga Ojca by pociągnął ją do Swego Syna no i wtedy się zaczęło. W trakcie kolejnych miesięcy byłam świadkiem największego z cudów jakim jest nowonarodzenie. W niedługim czasie przyjęła chrzest. Codziennie wzrasta w Panu i jest świadectwem dla innych osób. To nie były dni czy tygodnie głoszenia, ale miesiące. Owoce tego nawrócenia widzę do dziś.
Inny przykład. W ostatni piątek popsuł się nam samochód. W sobotę mąż zawiózł go do mechanika, którym jest mój taki „przyszywany wujek”. W czasie sprawdzania auta „wujek”, który jest zagorzałym katolikiem zadawał mężowi wiele pytań dotyczących wiary, Boga, Biblii. O tym, że wierzymy w Boga Biblii dowiedział się od swoich córek (jednej z nich głosiłam Ewangelię). Podsumował rozmowę, że to nie mógł być przypadek, że dziś znalazł się mąż w tym miejscu i mogą właśnie rozmawiać na tematy Boże. Bardzo się ucieszył i wyraził chęć pogłębiania tematów.
My dzięki Panu dostaliśmy wędkę. Natomiast mój ukochany Brat w Chrystusie, który nawrócił się w więzieniu i tam głosi Ewangelię dostał sieć i w tym miejscu łowi jeszcze wiele rybek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 8:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Hm...niektórym osobom mówię o Bogu ponad 20 lat i nic... :(
Widziałam też (niestety) wierzących, którzy odpadli od Boga w tym czasie :( A ich stan jest gorszy, niż był przed nawróceniem.
Widzę też osoby, które mają pozór pobożności, przemawiają "dętymi" słowami, ale w mocy Bożej nie chodzą... :?
Nawróceń nie widziałam od lat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 8:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2014 1:33 pm
Posty: 50
Ja mam łaskę widzieć ten największy cud. I to dosyć często - teraz z reguły kilka razy w roku, ale były też lata kompletnej pustyni.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 20, 2017 8:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
http://wiadomosci.wp.pl/swiadkowie-jeho ... 651378305a

Dzisiaj oni, jutro reszta...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 20, 2017 8:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2014 1:33 pm
Posty: 50
Owieczko po co w ogóle czytasz wiadomości ? Ja nie czytam, nie oglądam i nie słucham żadnych wiadomości prasowych i politycznych od 4 lat i jestem dużo spokojniejszy. Zacząłem od pewnej formy postu od prasy na tydzień i jakoś tak zostało...


Ostatnio edytowano Cz kwi 20, 2017 9:12 pm przez north, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 20, 2017 8:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Czytam, bo lubię wiedzieć, co się na świecie dzieje. Poza tym jestem spokojna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 1:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Np. ja to nie muszę czytać czy oglądać wiadomości, wystarczy że pracuje w większym gronie w korporacji. I tak jest że w końcu wszystko co głośne samo obija się o uszy.

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 11:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2016 12:57 pm
Posty: 66
http://bezscian.pl/2017/04/o-lowcach-herezji/

To chyba o nas.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL