www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 3:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 12:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
Robson napisał(a):
Podziwiam Was za upór w "tłuczeniu" takich tematów..

Żydzi maja zasadę, że toczą dyskusję gdy conajmniej jedna strona chce szczerze się czegos dowiedzieć.
W tym przypadku jedna strona promuje nauczanie KRK, a druga strona prowadzi krytykę tegoż nauczaia w oparciu o Biblie, której z kolei pierwsza strona nie uważa za JEDYNY autorytet..


Własnie odechciało mi się.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 12:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 3:13 pm
Posty: 99
Paulos napisał(a):
Cytuj:
On umarl za wszystkich, nie tylko za tych co uwierza.


Czemu więc mówi:

Mar. 16:15-16
I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.
Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.

to nie zmienia faktu ze Jezus umarl za wszystkich. Ja rozumiem ten fragment tak, ci ktorzy odrzuca zbawienie dostana to co wybrali. nikt na sile do nieba nie bedzie wrzucony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 12:31 pm 
Bea napisał(a):
hubertok napisał(a):
Bea napisał(a):
Nie mówiłam o ograniczaniu Boga, nigdzie nie powiedziałam że chrzest ma moc zbawczą w przeciwnieństwie do KK który to twierdzi.Wyrwałeś z kontekstu zdanie które mówiło o tym że choć

BZDURA


Nerwy ci puszczają? Ciężki dzień i miłość chrześcijańska, łagodność jeszcze się nie obudziły? ...może tylko kompletny brak argumentów?
Zacytuje więc spokojnie jeszcze raz jedną z bzdur z katechizmu KK
1257"Chrzest jest konieczny do zbawienia. Kościól nie zna oprócz chrztu innego środka, by zapewnic wejście do szczęścia wiecznego."


Moc zbawcza a KONIECZNOŚĆ to całkowicie DWIE ODRĘBNE KWESTIE.
Mnie też się odechciewa dyskusji na takie "argumenty"
Pozdrawiam
Niech się kubek męczy dalej :D


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 12:47 pm 
Paulos napisał(a):
hubertok napisał(a):
Jakoś nigdy nie czytałem aby KK głosił że wystarczy się ochrzcić i mozna sobie bez specjalnego trudu paść się na rajskim, zielonym pastwisku...


Jeśli o to chodzi, to ks. Hryniewicz odpowiedzialny za dialog ekumeniczny w Polsce, autor wielu książek i jak najbardziej oficjalny przedstawiciel KK twierdzi, że najpewniej to na końcu i tak WSZYSCY będą zbawieni, może i z diabłem włącznie.



To jest własnie efwkt wolnosci teologicznej w kościele katolickim, której smok nie dostrzega.
To że ks. Hryniewicz tak głosi nie znaczy to, ze jest to oficjalne stanowisko KK. L I T O Ś C I :!: :!: :!: :!:

Mozna przynajmniej przytoczyć setki innych autorów a nawet DOKTORÓW KOSCIOŁA np. Teresa z Avila, która prezentuje wizje piekła i to bynajmniej nie pustego.
I stanowisko Hryniewicza nie wynika z ochrzczenia - PONOWNIE L I T O Ś C I :!: :!: :!: Wszak zydzi z Sanhedrynu sadzącego jezusa bynajmniej nie zostali nigdy ochrzczeni...
Powszechność zbawienia nie ma zwiazku z chrzem według tych teologów.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 1:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
Cytuj:
To że ks. Hryniewicz tak głosi nie znaczy to, ze jest to oficjalne stanowisko KK. L I T O Ś C I :!: :!: :!: :!:


Wiesz, jakbym taki argument usłyszał od kociarza co się po domach z innymi kociarzami spotyka, to bym się nie zdziwił. Ale jeśli znaczna w polskim katolicyzmie osoba, której książki wydają kościelne wydawnictwa, która pełni oficjalne funkcje głosi takie banialuki i nikt tego nie dementuje, to chyba jednak prawdą jest to co mówimy o "taniej łasce". Ja takich kwiatków nie wyszukuję. Przychodzą same, przy okazji reakcji ludzi na zwiastowane Słowo o zbawieniu.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 1:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Hubert, widzisz do czego prowadzi wolnosc teologiczna w kk? A protestantom zarzuca sie takowa wolnosc w teologii, a co za tym idzie podzialy, rozlamy.... A tu masz, na wlasnym podworku takie "kwiatki" :-) Z ta roznica, ze w kk glupota siedzi w kupie, trzymana odgornie mocna reka ludzkiego zwierzchnika.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 1:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Co do nauki katolickiej odnośnie chrztu i zbawienia jest to banalanie proste! Bea jak możesz tego nie rozumieć?!

Ja myślę, że chodzi o to, iż:

Chrzest jest konieczny do wejścia do nieba, jednakże w pewnej mierze nie posiada on pełnej mocy aby być calkowitym środkiem zbawczym w kontekście całego życia ludzkiego i konsekwencji decyzji człowieka i jego moralnych wyborów w obliczu zobowiązania wynikającego z pozostałych środków zbawczych..

I wszystko jasne, prawda? 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 1:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
Cytuj:
Chrzest jest konieczny do wejścia do nieba, jednakże w pewnej mierze nie posiada on pełnej mocy aby być calkowitym środkiem zbawczym w kontekście całego życia ludzkiego i konsekwencji decyzji człowieka i jego moralnych wyborów w obliczu zobowiązania wynikającego z pozostałych środków zbawczych..


Innymi słowy, jest warunkiem koniecznym, ale niewystarczającym, a nawet niekoniecznym ;)

Do takich rzeczy się dochodzi jak się z jednej strony nie chce porzucić średniowiecznego ekskluzywizmu, z drugiej nie chce odciąć od innych wyznań, a z trzeciej podobać ludziom tego świata.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 1:34 pm 
Paulos napisał(a):
głosi takie banialuki i nikt tego nie dementuje, to chyba jednak prawdą jest to co mówimy o "taniej łasce". Ja takich kwiatków nie wyszukuję. Przychodzą same, przy okazji reakcji ludzi na zwiastowane Słowo o zbawieniu.

primo:
Czy banialuki - nie wiem - nie czytałem tej ksiązki Hryniwicza choć zamierzam od dłuższego czasu
secundo:
reakcja ludzi wynika pewnie też z nieznajomosci jego pisma tylko z "rozpowszechnionego pogladu o jego pogladach"

Poza tym jest to proba odpowiedzi na pytanie dość nurtujace jednak co poniektórych, CO Z TYMI CO NIE OCHRZCILI SIĘ I NIE WYZNALI WIARY W JEZUSA bo:
1/ Nie było jeszcze Jezusa na ziemi
2/Nie dotarło do nich chrześcijańskie oredzie
3/Dotarło ale było w wykonaniu Benny Hinna
i tak dalej i tak dalej...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 1:37 pm 
Paulos napisał(a):
Do takich rzeczy się dochodzi jak się z jednej strony nie chce porzucić średniowiecznego ekskluzywizmu, z drugiej nie chce odciąć od innych wyznań, a z trzeciej podobać ludziom tego świata.


Na drugim krańcu jest coś co ja nazywam slepym fundamentalizmem ewangelicznych "biblijnych"
Tylko jak WYZNASZ. Reszta nie zaprzątają sobie głowy...
A murzyńskie dzieci w kongijskiej puszczy (nie mówiac o szamanie bo on przecież jest pod demonicznym wpływem :P ) mają przerąbane...

Już wolę mylić się z Hryniewiczem niż mieć rację z takimi fundamentalistami :P 8)

Pozdrawiam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 1:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
hubertok napisał(a):
To jest własnie efwkt wolnosci teologicznej w kościele katolickim, której smok nie dostrzega.
To że ks. Hryniewicz tak głosi nie znaczy to, ze jest to oficjalne stanowisko KK. L I T O Ś C I :!: :!: :!: :!:



Hryniewicza nie znam, ale Balthasar jest jednym z największych katolickich teologów XXw. W dowód uznania papież Jan Paweł II mianował go do godności kardynała i to na sam koniec jego życia.

NIGDZIE, NIKT nie prostował teorii Balthasara jako niezgodnych z nauką katolicką!
Także nie porównuj tego do wizji pani Teresy skądś tam..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 1:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
Robson napisał(a):
Co do nauki katolickiej odnośnie chrztu i zbawienia jest to banalanie proste! Bea jak możesz tego nie rozumieć?!

:oops: to przekracza moje mozliwości pojmowania.
Zaiste to tajemnica jak i inne nauki katolickie :wink:

Cytuj:
Ja myślę, że chodzi o to, iż:

Chrzest jest konieczny do wejścia do nieba, jednakże w pewnej mierze nie posiada on pełnej mocy aby być calkowitym środkiem zbawczym w kontekście całego życia ludzkiego i konsekwencji decyzji człowieka i jego moralnych wyborów w obliczu zobowiązania wynikającego z pozostałych środków zbawczych..

I wszystko jasne, prawda? 8)

Taaaa...
Ja blondynka jestem i te katolickie tajemne nauki są dla mnie zbyt tajemne.
Na logice troche inaczej mnie uczono ale co tam...
Łatwiej hieroglify opanować niż pojąć katechizm KK.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 2:00 pm 
Robson napisał(a):
Balthasar jest jednym z największych katolickich teologów XXw.
Także nie porównuj tego do wizji pani Teresy skądś tam..


To pewnie wiesz, że jego teologia jest nierozerwalnie związana z mistyczką Adrienne von Speyr, która przeszła z protestantyzmu na katolicyzm. :P
Nie bedę się ustosunkowywał do KONKRETNYCH tez Balthazara bo nie uznaję się za znawcę jego pism. Jak poczytam to pogadamy.

Zdrówko


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 2:03 pm 
Bea napisał(a):
te katolickie tajemne nauki są dla mnie zbyt tajemne.
Na logice troche inaczej mnie uczono ale co tam...
Łatwiej hieroglify opanować niż pojąć katechizm KK.

Nikt nie twierdzi, że teologia katolicka jest przesadnie prosta.
Protestanci chcieliby wszystko sprowadzić do parteru i uprościć.
Biblijni to powinni się nazywać nie protestanci a prostowniki :P :roll:

Czegóż to uczono Cię na logice w zakresie zbawienia - z przyjemnością się dowiem.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 2:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
hubertok napisał(a):
Tylko jak WYZNASZ. Reszta nie zaprzątają sobie głowy...
A murzyńskie dzieci w kongijskiej puszczy (nie mówiac o szamanie bo on przecież jest pod demonicznym wpływem :P ) mają przerąbane...



hubertok, rozumiem że masz dziś ciężki dzień.
Rozumiem, to się zdarza..

Mam do Ciebie takie zupełnie zasadnicze pytanie:
Czy pamiętasz dzień, w którym narodziłeś się na nowo?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL