www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 01, 2009 2:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 02, 2009 11:52 am
Posty: 28
Lokalizacja: silesia
Witam
czy ktoś ma większą wiedzę na temat tego pana?
spotkałem się z opinią że to raczej fłaszywy prorok, a nie znalazłem za dużo info na temat jego działalnosci żeby to zweryfikować, jest co prawda sporo o nim na stronach anglojęzycznych ale nie posługuję się na tyle biegle żeby czegoś nie pokręcić, ma ktos może jakies obszerniejsza wiedzę na jego temat?.
Czytałem jego artykuł na temat wykładania snów i szkoły prorokowania :shock:
a pytam bo ostatnio spotkałem się z zaproszeniem na konferencję z jego udziałem i z tego co wiem zainteresowanie jest dość spore a sama konferencja odbywa się 6-06 w Wiśle
za wszelkie info z góry dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 01, 2009 3:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
http://www.ulicaprosta.net/pl/aa_nazwij ... eniu_1.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 01, 2009 9:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 02, 2009 11:52 am
Posty: 28
Lokalizacja: silesia
dzięki, poczytam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 07, 2010 2:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 31, 2007 7:15 pm
Posty: 1
Lokalizacja: wielkopolska
Bardzo mi przykro, bo takich bzdur dawno nie czytałam. Zapewnie piszą je ludzie,ktorzy nigdy nie byli na zadnej konf.PDJ lub z J.P. Jaksonem.
Byłam na tych konf. i nie stosuje się tam dziwacznych praktyki i doktryn.
Boże Królestwo to coś więcej niż nauka greki i hebrajskiego, oraz ścisłe trzymanie się doktryn...
To realna duchowa rzeczywistość !!!

_________________
maciejka <><


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 07, 2010 2:54 pm 
maciejka napisał(a):
Bardzo mi przykro, bo takich bzdur dawno nie czytałam. Zapewnie piszą je ludzie,ktorzy nigdy nie byli na zadnej konf.PDJ lub z J.P. Jaksonem.
Byłam na tych konf. i nie stosuje się tam dziwacznych praktyki i doktryn.
Boże Królestwo to coś więcej niż nauka greki i hebrajskiego, oraz ścisłe trzymanie się doktryn...
To realna duchowa rzeczywistość !!!

Właśnie dlatego, że duchowa rzeczywistość jest realna trzeba ściśle trzymać się doktryn :roll:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 07, 2010 3:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
W Królestwie Bożym panuje zasada "ani w lewo, ani w prawo od Słowa Bożego". Realna duchowa rzeczywistość musi być przez coś weryfikowana, bo inaczej pogubimy się kompletnie. Dlatego właśnie dostaliśmy Słowo Boże [II Tym. 3:16-18]. Oderwanie Królestwa Bożego od nauczania czyli doktryn Pisma to jest działalność ojca kłamstwa oraz jego "arcyapostołów". Niestety wielu ludzi nie stosuje Pisma jako punktu odniesienia, więc dają się nabrać na kłamstwo, że wszystko, co duchowe i spektakularne, na pewno jest od Boga.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 07, 2010 6:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
a jak mi się udało pokrótce doczytać, pan JPJackson znów w czerwcu odwiedzi nasz piękny kraj... :oops:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 3:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 02, 2009 11:52 am
Posty: 28
Lokalizacja: silesia
Off_czyk napisał(a):
a jak mi się udało pokrótce doczytać, pan JPJackson znów w czerwcu odwiedzi nasz piękny kraj... :oops:


dokładnie i to nie jest niestety dobra wiadomość i martwi mnie jeszcze jedna sprawa, że fundacja która go tak mocno promuje ma spore poważanie w okolicznych zborach a niestety owa fundacja mocno przesiąknęła dziwnymi naukami choćby autorstwa R.W. i innych zaoceanowych "nauczycieli", zresztą wystarczy zobaczyć jakie książki promują i wszystko jasne - idą za niewłaściwym duchem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 06, 2012 10:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Najnowsze "prorocze wieści" od pana Johna Paula Jacksona.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... -rgNvRM760

Z ciekawszych rzeczy - z wywiadu dowiedziałem się, że w polskim rządzie są ludzie, którzy mają serce dla Boga. Którzy to? Którzy? :roll:
No i oczywiście Bóg przez Polskę będzie zmieniał Europę, ale to już wiemy od wielu innych "proroków".

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 07, 2012 9:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Ludzie na zachodzie dawno przejechali się na religijnych gwiazdach i dlatego migrują do kościołach domowych, gdzie na spotkaniach kościoła miłującego się objawia się Duch Święty z Jego darami. Kiedyś do pewnego pastora przyszła Ukrainka i chwaliła się że jeśli ktoś ma u nich problem, to idzie do lokalnego proroka, a on pyta się Boga i problem jest rozwiązany. Mnie to się kojarzy z działalnością wróżek i wieszczy. Jeśli ktoś ma w sobie Ducha nie potrzebuje zasięgać rad ''proroków'', bo'' namaszczenie, które jest od Świętego poucza go we WSZYSTKIM'' Jest taka książka ''Boży generałowie'', w tych biografiach można przeczytać jak mało tzw. bożych mocarzy dobrze zakończyło żywot. Kochani, spotykajmy się razem w miłości braterskiej(praktycznej), a Bóg będzie działał i nie potrzebne są nam religijne gwiazdy. Ciekawe czy to polskie kościoły sponsorują tych ''magików'', ich przylot i pobyt w kraju?

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 07, 2012 4:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Rafał napisał(a):
z wywiadu dowiedziałem się, że w polskim rządzie są ludzie, którzy mają serce dla Boga.


Przepraszam za małą dygresję..., za małe pytanie retoryczne. Czy można mieć serce dla Boga a nie mieć go dla ludzi ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 19, 2015 9:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
"Zmarł chrześcijański prorok John Paul Jackson"

http://chnnews.pl/index.php/pl/ameryka/ ... ckson.html

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 1:20 am 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 25, 2014 10:24 am
Posty: 45
Filmik na temat wielkich nauczycieli a szczególnie JPJ:

http://www.odwyk.com/przypadek-jana-pawla,1940

_________________
"Wtedy Szadrach, Meszach i Abed-Nego odpowiedzieli królowi Nebukadnesarowi: My nie mamy potrzeby odpowiadać ci na to. Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, może nas wyratować, wyratuje nas z rozpalonego pieca ognistego i z twojej ręki, o królu. A jeżeli nie, niech ci będzie wiadome, o królu, że twojego boga nie czcimy i złotemu posągowi, który wzniosłeś, pokłonu nie oddamy."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 7:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Nie wiem, co jest budującego w tej "recenzji". :shock: Naprawdę - porażka.

Obok niby trzeźwego i prześmiewczego sensu wypowiedzi - plugawa mowa (pominę cytaty), przewrotność argumentacji (nie można powiedzieć o JPJ że fałszywy nauczyciel, bo co to właściwie znaczy fałszywy nauczyciel - ile procent fałszu w stosunku do prawdy jest w takim nauczaniu? :roll: ale śmiejemy się z niego bo niedorzeczny i wykreowany), wsadzanie Wilkersona i Washera (za Washerem nie przepadam ze względu na sztuczność przekazu - ale jednak!) do jednego worka z tymi wszystkim charyzmatycznymi grzmotami!

To jakiś taki "ala' Cejrowski" z pogranicza. Naprawdę, nie ma czego polecać.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 7:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Uważam, że nie można leczyć jednej choroby inną chorobą... odniosłem wrażenie, że tutaj mamy do czynienia z taką właśnie terapią... Oczywiście ten młody człowiek ma sporo racji, ale co po za tym... Odwyk ? od czego niby ma być to odwyk..., od dobrego wychowania... Kilka argumentów jest merytorycznych, ale nie podoba mi się taka retoryka. Wrzucenie wszystkich nauczycieli Słowa do jednego worka z JPJ jest moim zdaniem sporym nadużyciem. Ten młody człowiek mówi przeciw Ministry, a sam jego Odwyk jest przecież typową "służbą" Ministry, ma swojego guru i ma nr konta :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL