www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 9:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 9:53 am
Posty: 50
post skasowalam

autorka :|


Ostatnio edytowano So cze 13, 2009 9:34 pm przez Białe_na_Czarnym, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 10:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Obrazy też:
Białe_na_Czarnym napisał(a):
Zreszta moje prawdziwe zdjecie mozesz obejrzeć tutaj:
www.pomocduchowa2009.fora.pl - umiłowana

Obrazek
To ten sam obraz, który zostawiła na forum "BasileaMalchut"
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/profile ... file&u=427
w swoim profilu po wpisach w temacie "relaksacja, wizualizacja, afirmacja":
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... braz#15702


Cytuj:
Stojący wyżej ma prawo stanowić PRAWO dla podległych mu osób. Jak z tego prawa korzysta, to już odrębny temat.
To bardzo proste zależności, które z powodu grzechu, buntu, pychy przestały być proste.
W Chrystusie Bóg odbudowuje tą prostotę.
...
Poszanowanie prawodawcy (czyli Chrystusa, starszych, szefa, męża, żony, starszego rodzeństwa) powinno być czymś normalnym dla chrześcijanina.

I nie jest to nic nowego pod słońcem, jak tylko to samo PRAWO dane Mojżeszowi, a odpowiednio ustawione w MEsjaszu [Rz. 3:31], które reguluje to podporządkowanie się [1 Jana 3:4], które dla odrodzonego nie jest zbyt ciężkim "brzemieniem niedouniesienia", bo zostało wypisane w jego sercu i umyśle przez JHWH:

"Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem" [Jer. 31:31-34]

"Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem" [Hebr. 8:10]
Myślę, że problemy z podporządkowaniem się wymagają od nas powrotu przed JHWH i wołania o pomoc od Niego.

Cytuj:
Dla wierzącej żony nie jest więc problemem podporządkowanie się mężowi, dla wierzącego męża nie jest problemem podporządkować się starszym, dla wierzącego syna nie jest problemem podporządkowanie się matce czy ojcu, itd.
I wcale nie mam tu na myśli podporządkowania się tylko wtedy,kiedy prawo ustanowione przez będących nade mną mi pasuje, albo je rozumiem.

PRAWO ustanowione dla wierzących jest zapisane w Biblii i podporządkowanie się jemu to zdaje się "nieuchybianie celowi" :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 12:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
Białe_na_Czarnym napisał(a):
Rafael - nie musisz z niczego się tłumaczyc. Podobnie i ja.
Każdy za siebie zda sprawę Bogu.
Wymieniamy sie świadectwami i zrozumieniem Słowa Bożego.
A tak zwane sugerowanie i mówienie : "czyżby twoj mąż był aż tak trudnym przypadkiem" świadczy o tym jedynie, ze jestes chyba jeszcze dość młodym wierzacym oraz takze być może młodym człowiekiem, skoro po moim świadectwie - napisales to, co napisałeś. w dodatku wyłuskując z niego jedynie to, że to
smutne iz twoj mąz... i tak dalej
Używajać Twojej metafory pozwól że coś Ci zasugeruję młody człowieku
Przed siwą głową wstaniesz i uszanujesz osobę starca, oraz oddaj kazdemu co sie mu należy:
komu szacunek, temu szacunek.
PS. W sprawach takich doświdaczeń jak ja mam - kobiety znacznie lepiej usługują kobietom - zwłascza jeśli są powołane do tgeo rodzaju służby.
Ja jestem powołana także i między innymi do usługiwania kobietom.
Poza tym - To Bóg zna czasy i pory, kiedy ktoś jest gotowy przyjać Ewangelię, więc nie wybieraj tekstu z kontekstu, żeby wykazać wyższość mężczyzny nad kobietą w kwestii poddania, gdzyz zapewniam Ciebie, że z uwagi na moje doświadczenia duchowe - znam sytuacje i świadectwa kobiet, o których nawet nie masz pojęcia, jak Bóg prowadzil i przez jakie sytuacje przeprowadzał kobiety - wlaśnie w kwestii tego tak zwanego "poddania". Taki czas, kiedy jeden wspolmałżonek czeka na drugiego , na jego nowenarodzenie, jest czasem treningu, czasem jest czasem pustyni, gdzie zdajemy egzanimy z posłuszeństwa Panu. Im większa służba, tym czasem dłuższy trening.
A wszytsko po to, żeby objawila sie chwala Boza,
ze to nie my zbawiamy ludzi i nie nasza to zasługa, ale Pana. Skad wiesz żono, że zbawisz męża?
Bo jedynie Pan daje wzrost, a ten co sieje, jest nikim, ani ten, co podlewa, jedynie Pan i jego chwała.



Nie mam zamiaru wdawać się w wojenki męsko – damskie i rzeczywiście nie muszę tłumaczyć się Pani z tego kim jestem, ile mam lat, i czy spełniam przypuszczenia zawarte w Pani postach. Nie uważam Pani, że używanie argumentu wieku dla dodania sobie autorytetu i zdyskredytowania innej osoby jest objawem braku dojrzałości? Zdaję sobie sprawę, że dotknąłem Pani czułego miejsca i stąd taka reakcja. Ponadto tak wiele wysnuła Pani wniosków z moich kilku zdań. To zadziwiające ile napisałem choć wiele z tego, co Pani sugeruje nie napisałem. Po tym, co Pani napisała nie zmieniłem zdania. Człowiek może być przeszkodą w zabawieniu innych. Żona może być przeszkodą w zbawieniu męża.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 6:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Temat chyba jest bardziej pasujący do działu "Życia codziennego chrześcijan". I tak niewygodny, jak tylko niewygodne może być dla naszej cielesnej natury praktyczne stosowanie się do Słowa Bożego. A ono wychodzi przecież na przeciw z pomocą młodym żonom.
Starsze odrodzone kobiety powinny pouczyć młodsze m.in. w temacie poddania mężom-aby nie bluźniono Słowu Bożemu:

"Ty zaś głoś to, co jest zgodne ze zdrową nauką:(2) że starcy winni być ludźmi trzeźwymi, statecznymi, roztropnymi odznaczającymi się zdrową wiarą, miłością, cierpliwością.(3) Podobnie starsze kobiety winny być w zewnętrznym ułożeniu jak najskromniejsze, winny unikać plotek i oszczerstw, nie upijać się winem, a uczyć innych dobrego.(4) Niech pouczają młode kobiety, jak mają kochać mężów, dzieci,(5) jak mają być rozumne, czyste, gospodarne, dobre, poddane swym mężom - aby nie bluźniono słowu Bożemu." [Tt 2:1-6 BT]
Myślę, że taka starsza odrodzona kobieta może mieć coś do zaoferowania młodszej [pod warunkiem, że sama nie cierpi na syndrom"cieknącej rynny"].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21, 2009 7:36 am 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
ani_isza napisala:
Cytuj:
Obrazy też:
Białe_na_Czarnym napisał:

Zreszta moje prawdziwe zdjecie mozesz obejrzeć tutaj:
www.pomocduchowa2009.fora.pl - umiłowana


To ten sam obraz, który zostawiła na forum "BasileaMalchut"
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/profile ... file&u=427
w swoim profilu po wpisach w temacie "relaksacja, wizualizacja, afirmacja":
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... braz#15702


Czy chcesz przez to powiedziec ze to ta sama osoba czy ze poprostu wspolpracuje na swoim forum z takimi "kwiatkami"?

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21, 2009 8:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Gabi napisał(a):
Czy chcesz przez to powiedziec ze to ta sama osoba czy ze poprostu wspolpracuje na swoim forum z takimi "kwiatkami"?

Kwiatki na tym obrazie są niczego sobie 8) a obraz zapamiętałam, bo nie pamiętam, żeby na forum UP wczesniej ktoś sie dzielił swoja malarska tworczoscia. Gdy Białe_na_Czarnym w swoim podpisie podawała kiedyś jeszcze link do swojego bloga, to sobie pooglądałam Jej twórczość [zwłaszcza kolorowe FRAKTALE podobały się mojej córce : )]. I oważ "Martwa Natura" też tam była na blogu. Więc forumowa galeria na: http://www.pomocduchowa2009.fora.pl/
to prezentacja własnej twórczości AUTORKI, występującej pod różnymi pseudonimami artystycznymi. Co dla artysty nie jest niczym dziwnym.
GABI może lepiej na temat. Bo mam pytanie w sprawie "pouczania młodszych kobiet" przez starsze wierzące kobiety. Łatwo jest pouczać młode mężatki jak mają być poddane mężom [z czym związane jest też tematyczne "przyjęcie zakazu/sprzeciwu" ze strony męża i podporządkowanie się jemu]? Macie odwagę siostry? Jakie spotykacie reakcje?

ps. Pytam, bo niektózy mężowie jak widzę nie radzą sobie ze swoją rolą, ale są przecież inne "Sposoby Wychowawcze" objawione w Słowie Bożym :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21, 2009 9:00 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Wiesz Ani,słowo pouczać brzmi :D grożnie.
Ja jestem taka starszą i po prostu dziele się z młodszymi siostrami.Nawet trudno to nazwać pouczaniem czy nauczaniem.
Rozmawiamy o konkretnych sprawach w świetle Słowa,modlimy sie ,staram się pomagać im praktycznie,podnosić na duszy jak trzeba,
Jeśli masz za soba kawał zycia i młodsze siosrty widzą owoce to łatwiej przyjmują pomoc,pouczanie ,nauczanie.

Bo często mówią...ok.Pokaz mi swoje zycie,jak Ty to przechodziłaś,jak sobie radziłaś,jak sie modlic ,jak rozmawiać?????WIARYGODNOŚĆ.
Myśle Ani,że to najważniejsze.Wiarygodność,miłość i postawa łagodna.
:D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21, 2009 7:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 9:53 am
Posty: 50
Ani-isza?
Czy ja Ciebie prosilam o zamieszczanie moich obrazów tutaj na forum?
Chyba wypadałoby zapytac, czy mozesz zajmowac się reklamą - nie swoich prac.
I co to miało byc , przepraszam? Chciałaś się pochwalić, że zdemaskowalas kogoś na dwóch nikach?
Ja w tej sprawie pisalam do Admina, ze nie moge wejsc na dawnym niku bo zmienilam adres mailowy a hasla do poprzedniego konta zapomniałam.
Nie wiem, czy w końcu wysłałam ten list do Admina, czy nie wyslalm, dość,, ze nie moglam wejsc juz na poprzednim koncie, wiec założyłam nowe.

Powiem tak: Ja nie zrobiłabym czegoś takiego, jak Ty, nawet jeśli mials dobre zamiary. A czy dobre? Jakoś nie wydaje mi się. Na przyszłość bardzo prosilabym abys nie robila takich rzeczy. To tak, jakbym ja weszla na przyklad na Twoj profil w naszej-klasie ( jesli masz tam profil) skopiowala Twoje zdjecie i TUTAJ je wkleiła. Jak na moje rozenanie, to jest nadużycie.
:(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 2:06 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Ani-isza?
Czy ja Ciebie prosilam o zamieszczanie moich obrazów tutaj na forum?
Chyba wypadałoby zapytac, czy mozesz zajmowac się reklamą - nie swoich prac.


Wydaje mi sie ze ani_isza przekopiowala tylko cos co sama na forum umiescilas... :? a ze pod poprzednim nickiem to juz inna sprawa... :roll:

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 2:13 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
GABI może lepiej na temat. Bo mam pytanie w sprawie "pouczania młodszych kobiet" przez starsze wierzące kobiety. Łatwo jest pouczać młode mężatki jak mają być poddane mężom [z czym związane jest też tematyczne "przyjęcie zakazu/sprzeciwu" ze strony męża i podporządkowanie się jemu]? Macie odwagę siostry? Jakie spotykacie reakcje?


No coz... Ja jestem w moim zborze raczej ta mlodsza mezatka choc po slubie juz prawie 10 lat wiec teoretycznie to ja powinnam byc pouczana. Czy tak jest? Czasami. Czy ja pouczam? Zdarza mi sie ale reakcje bywaja rozne. Powiedziano mi kiedys ze sie wtracam i sie zniechecilam a naprawde nie naleze do osob ktore lubia wlazic w cudze zycie z butami. To tyle.

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 3:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Gabi,nie zniechęcaj się.
Jest napisane,że nie mamy się wtrącać w cudze sprawy ale to chyba co innego niż zachęcanie,wspomaganie młodych mężatek. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 3:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
Mam kilka pytań do Białe na Czarnym.

Zamieszczasz linka do swojej strony, zapraszałaś też na nią wczesniej, więc nie rozumiem wytłuszczonych pretensji.

Odwiedziłam przed chwilą twoją stronę. Figurujesz tam pod kilkoma nickami, zamieszczając swoje zdjęcia z różnych okresów i występując raz np. jako administrator a raz jego zastępca. :shock:

Dlaczego?

A wracając do tematu, mimo że jestem starszą wiekiem mężatką, z uwagą słucham napomnień w tej dziedzinie. Wiek napominającego nie jest dla mnie istotny. Ważniejsze jest polecenie zawarte w Piecioksiegu i nauce apostolskiej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 02, 2010 4:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
http://www.knp.lublin.pl/pl/nauczanie/3 ... -2010.html

Mocne dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL