www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:29 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 06, 2009 10:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
cytat:
Cytuj:
czy "dzieła większe niż Jezusowe" zajmowały jakiekolwiek miejsce w nauczaniu apostolskim oraz ich praktyce. Jeśli nie, to po co tyle o nich mówić

Myślę ze wiemy iż nie dzieła są najważniejsze tylko wiara i to aby była ona skierowana na właściwą osobę i wtedy dopiero możemy doświadczyć tego co napisane także w liście do Hebrajczyków przez wiarę dokonał lub uczynił to lub tamto, kwintesencją jest to, ze przez wiarę w Jezusa, a nie przez wiarę w wiarę możemy uczynić to co nam Pan da uczynić.

Dz.Ap. 3:16
16. Przez wiarę w imię jego wzmocniło jego imię tego, którego widzicie i znacie, wiara zaś przez niego wzbudzona dała mu zupełne zdrowie na oczach was wszystkich
(BW)

1 Kor. 2:4-5
4. A mowa moja i zwiastowanie moje nie były głoszone w przekonywających słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc,
5. Aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
(BW)

cytat
Cytuj:
No i czekam na te świadectwa. Twój ostatni post nie wnosi nic nowego do dyskusji niestety i wolałbym, żebyś rzeczywiście trzymał się tematu. Natomiast istnieje różnica mięcy ironią a drwiną. Czasem ironia służy wzmocnieniu pewnej myśli, żeby dotarła do adwersarza

a ja myślałem ze jestem dla ciebie Bratem w Chrystusie, a nie jakimś adwersarzem, czyli ty mnie traktujesz jako przeciwnika w dyskusji ..?
i stad te wzmacnianie twoich myśli ironia, no to już wszystko rozumiem :)

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Ostatnio edytowano Pn kwi 06, 2009 1:46 pm przez jartur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 06, 2009 12:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Jartur, a co Ci nie pasuje w zwrocie "adwersarz" w dyskusji? Wyraziłeś w temacie pogląd, z którym się nie zgodzono:
Smok Wawelski napisał(a):
jartur napisał(a):
jeśli Bóg objawia coś co może się wydarzyć złego, to po to, aby Kościół się modlił by się to nie wydarzyło bierzcie i to pod uwagę w swoim ocenianiu...

Dziwna teoria, jak na mój gust. Agabus by się chyba z nią nie zgodził. Według niej cała Apokalipsa byłaby napisana tylko po to, żeby Kościół się modlił, żeby zapowiedziane wydarzenia nie nastąpiły. Jeśli proroctwo jest warunkowe i zapowiada coś, co może zależeć od postępowania konkretnych osób (Niniwa), to wyraźnie o tym mówi. Jeśli coś ma się stać bezwarunkowo, to się stanie - nawet, jesli Kościół będzie się modlił (co nie wydaje mi się szczególnie mądre w takich sytuacjach).

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... c&start=75
Ty nadal dalej brnąłeś w taką filozofię. Czy uważasz, że nie można być z kimś "bratem w Chrystusie" gdy jest się z nim jednocześnie "adwersarzem" w dyskusji?


jartur napisał(a):
Sorry Ani isza ale jeszcze nie napisałem podsumowania to był wstęp i moja wina w tym ze zapomniałem napisać ze to nie skończone zaraz to poprawie

Czy może już napisałeś podsumowanie w tym temacie [jeżeli jest już w którymś z Twoich ostatnich wpisów to zapodaj w którym, bo mogłam przeoczyć]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 06, 2009 1:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
jartur napisał(a):
SW napisał(a):
czy "dzieła większe niż Jezusowe" zajmowały jakiekolwiek miejsce w nauczaniu apostolskim oraz ich praktyce. Jeśli nie, to po co tyle o nich mówić

Myślę ze wiemy iż nie dzieła są najważniejsze tylko wiara i to aby była ona skierowana na właściwą osobę i wtedy dopiero możemy doświadczyć tego co napisane także w liście do Hebrajczyków przez wiarę dokonał lub uczynił to lub tamto, kwintesencją jest to, ze przez wiarę w Jezusa, a nie przez wiarę w wiarę możemy uczynić to co nam Pan da uczynić.

Jeśli nie dzieła większe niż Jezusowe są najważniejsze, tylko wiara w Jezusa, i jeśli dla apostołów nie było takie istotne, czy będą czynić dzieła większe niż czynił Jezus, to chyba lepiej zostawić Bogu wielkość dzieł, jakich ewentualnie zechce dokonywać. Ja się całkowicie zgadzam z tym, co napisałeś na czerwono. Ale to jest kolejna zmiana tematu.

jartur napisał(a):
a ja myślałem ze jestem dla ciebie Bratem w Chrystusie, a nie jakimś adwersarzem, czyli ty mnie traktujesz jako przeciwnika w dyskusji ..? i stad te wzmacnianie twoich myśli ironia, no to już wszystko rozumiem :)

Jesteś dla mnie bratem w Chrystusie i adwersarzem w dyskusji. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Czasem zachodzi potrzeba wzmocnienia przekazu w trakcie rozmowy, co wcale nie oznacza, że przestajemy być braćmi w Chrystusie. I o to nie ma się co obrażać. Chrześcijanie powinni umieć ze sobą rozmawiać nawet wtedy, gdy mają odmienne zdania na jakiś temat. Ja się tego uczę na naszym forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 06, 2009 3:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
cytat
Cytuj:
Jesteś dla mnie bratem w Chrystusie i adwersarzem w dyskusji. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Czasem zachodzi potrzeba wzmocnienia przekazu w trakcie rozmowy, co wcale nie oznacza, że przestajemy być braćmi w Chrystusie. I o to nie ma się co obrażać. Chrześcijanie powinni umieć ze sobą rozmawiać nawet wtedy, gdy mają odmienne zdania na jakiś temat. Ja się tego uczę na naszym forum.

Zatem skoro nie przeszkadza no to niech tak zostanie
co do wzmocnienia przekazu to znam jednego wierzącego który tak wzmacniał przekaz, ze nieprzyzwoite słowa mu z ust wychodziły.
e no ja wiem ze jesteśmy braćmi, to był z mojej strony żart, stad emotikona z uśmiechem, no i oczywiście nie obrażam się ani nie mam żadnej urazy, bo po co. TO prawda na tym forum można dostać niezłe po uszach, jak się nie ma wiedzy biblijnej..no i interlinearnej :D
Zmusza do myślenia i jest na pewno potrzebne w sieci.

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 10, 2009 11:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Ja jeszcze do TEMATU PROROCTW D.W. [ o tym nakupieniu zapasów wszelakich na 30 dni].
Co do praktycznego sprawdzania, czy jest to zgodne z nauką "naszej wiary" [czyli biblijne] to wydaję się, że jest [jak sugeruje Paweł w Rz. 12:6]:
"...jeśli dar prorokowania, to niech będzie używany stosownie do wiary"

A na podstawie tego kryterium daje się rozsądzić czy spełnia to konkretne proroctwo zadania jakie ma wypełniać dziś proroctwo w Kościele? Bo jak pisał sam D.W. jest to skierowane do Kościoła:
"Ten zaś, kto prorokuje, mówi ku zbudowaniu ludzi, ku ich pokrzepieniu i pociesze". [1Kor 14:3]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 26, 2009 11:06 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
A jakie było proroctwo Agabusa o nadchodzącym głodzie?
Nic tam chyba przyjemnego nie było ale chrześcijanie mogli przygotowac pomoc braciom.
Podobnie D W .Możemy się przygotować.A jak Bóg powiedział....podnieście głowy bo zbliża się Wasze odkupienie.
Ostatnio czytam o tej strasznej grypie.Jakoś nie chce mi sie wierzyc,że "sama " się zmutowała.
Ale rozprzestrzenia się okropnie i budzi strach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 26, 2009 6:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
Kristino, ja widzę różnicę, proroctwo Agabusa przyniosło konkretny plon, zbiórkę dla Żydów np w Macedomii.
D. W ma duży nośnik przerażenia, a konkretnych wskazań niewiele. Zresztą po poźniejszych aneksach da się zweryfikować ( totalny krach finansowy niebawem w Niemczech).
Piszę z ironią, bo takich proroctw D. W wygłosił już kilka. Nie sprawdziły się.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 26, 2009 7:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ja właśnie o tym Salamandrus :D
Przyniosło konkretny efekt ,plon zbiórke.
W swietle słów "proroctw nie lekceważcie" i "kto przyjmuje proroka jak proroka..." myslę właśnie o plonach.
Abyśmy byli gotowi do zbiórek,darowizn,wsparcia.
Proroctwo Agabusa było hmmm krótkie,mało precyzyjne w czasie? i też mało przyjemne dla ucha.Mogło wystraszyc.
Ale zmobilizowało wierzących.O to właśnie mi chodzi.Abyśmy w tych trudnych czasach byli przygotowani.Dla siebie i innych. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 8:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
przemówienie D.Wilkersona
http://www.youtube.com/watch?v=fli-h5C93ME

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 10:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
D.Wilkerson napisał(a):


Prawdą jest, że w wielu nominalnych [ławkowych"] kościołach dzieje się tak jak to przedstawił, muzyka, rozrywka, przerośnięte służby z których nic nie wynika nic oprócz rozdętej cielesności widocznej i zbierającej oklaski, stanowiącej często miarę do porównywania się z innymi kościołami.
Prawdą jest, że Księga Nehemiasza [i on sam] jest godna zastanowienia się i przemyślenia.

CO TO JEDNAk ZA NAUKA, KTÓRA GŁOSI:


"BOŻY DUCHOWY JERUZALEM, JEGO KOŚCIÓŁ...[poślubił świat]" -GDZIE JEST W BIBLII UPRAWNIENIE DO TAKIEGO PORÓWNANIA, ŻE KOŚCIÓŁ TO DUCHOWY JERUZALEM?

"GDZIE SIE POCHOWALI NAUCZYCIELE ZE SZKÓŁEK NIEDZIELNYCH? I NIE ROZPACZAJĄ NAD LOSEM DZIECI KTÓRE NIEPOTRAFIĄ SŁUCHAĆ I IDĄ DO PIEKŁA" - GDZIE JEST W BIBLII UPRAWNIENIE DO NAUCZANIA, ŻE LOS DZIECI NA POZIOMIE SZKÓŁEK NIEDZIELNYCH JEST TAKI, ZE IDĄ DO PIEKŁA?

"ZUDUJ MURY WOKÓŁ SWOJEJ RODZINY
ZBUDUJ MURY WOKÓŁ WŁASNEGO SERCA"
- :!: :?:
:?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 2:39 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
CO TO JEDNAk ZA NAUKA, KTÓRA GŁOSI:

"BOŻY DUCHOWY JERUZALEM, JEGO KOŚCIÓŁ...[poślubił świat]" -GDZIE JEST W BIBLII UPRAWNIENIE DO TAKIEGO PORÓWNANIA, ŻE KOŚCIÓŁ TO DUCHOWY JERUZALEM?

"GDZIE SIE POCHOWALI NAUCZYCIELE ZE SZKÓŁEK NIEDZIELNYCH? I NIE ROZPACZAJĄ NAD LOSEM DZIECI KTÓRE NIEPOTRAFIĄ SŁUCHAĆ I IDĄ DO PIEKŁA" - GDZIE JEST W BIBLII UPRAWNIENIE DO NAUCZANIA, ŻE LOS DZIECI NA POZIOMIE SZKÓŁEK NIEDZIELNYCH JEST TAKI, ZE IDĄ DO PIEKŁA?

"ZUDUJ MURY WOKÓŁ SWOJEJ RODZINY
ZBUDUJ MURY WOKÓŁ WŁASNEGO SERCA" -


Tez zwrocilam na to uwage. Moze zwyczajnie "odsiac plewy" i zapamietac to co wartosciowe z tego przeslania. Zreszta, wiem po sobie ze jak cos mowie waznego i sie przy tym emocjonuje, to mi sie zdarza cos "palnac" od rzeczy. Cenie Wilkersona ale nie jako proroka a brata w Chrystusie po prostu. I ciesze sie z jego sluzby pomimo uchybien. Kto ich nie ma?

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 28, 2010 9:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 24, 2010 11:18 am
Posty: 12
Niedawno na blogu Davida Wilkersona:
http://www.worldchallenge.org/pl/node/10879
pojawiło się krótkie nauczanie p.t. CIĄGLE ZWIĘKSZAJĄCE SIĘ WYLANIE ,
w którym na podstawie fragmentu księgi Ezechiela 47:10 został wyciągnięty następujący wniosek:
„W ostatecznych dniach kościół Jezusa Chrystusa będzie miał większą chwałę i będzie bardziej zwycięski, niż w całej swojej historii.”
Czy rzeczywiście można ten fragment tak zinterpretować ?






pojawiło się


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 28, 2010 10:17 pm 
Jonas, sięgnij po zdrowy rozsądek i Słowo Boże, a się dowiesz. ;) Możesz dostać tutaj odpowiedź, ale lepiej będzie, jeśli sam do tego dojdziesz. Zadaj sobie pytanie: skąd Wilkerson to wziął? Gdzie to wszystko w tym tekście jest napisane? Gdzie jest tam napisane o Kościele? Gdzie jest wspomniane cokolwiek o Duchu Świętym? Zajrzyj na początek rozdziału 40 Ezechiela i sprawdź gdzie jest umiejscowiona wizja, czego dotyczy.

Ja mogę powiedzieć, że nic z tego, co Wilkerson opowiada, nie wynika z tekstu. Jeśli prorokuje wykorzystując ten tekst, to prorokuje fałszywie, sprzecznie ze Słowem, które przedstawia stan Kościoła u końcu czasów w bardzo złym świetle.

EDIT
Poza tym o ile dobrze pamiętam Duch Święty został wylany, a nie następuje jakieś wylewanie jak w tytule nauczania/proroctwa Wilkersona.


Ostatnio edytowano Wt gru 28, 2010 10:30 pm przez Elendil, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 28, 2010 10:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Jonas napisał(a):
Niedawno na blogu Davida Wilkersona:
http://www.worldchallenge.org/pl/node/10879
pojawiło się krótkie nauczanie p.t. CIĄGLE ZWIĘKSZAJĄCE SIĘ WYLANIE ,
w którym na podstawie fragmentu księgi Ezechiela 47:10 został wyciągnięty następujący wniosek:
„W ostatecznych dniach kościół Jezusa Chrystusa będzie miał większą chwałę i będzie bardziej zwycięski, niż w całej swojej historii.”
Czy rzeczywiście można ten fragment tak zinterpretować ?

To jest o Erze Mesjańskiej.
Ale jeśli przyjąć, że Izraelem ["duchowym Jeruzalem"] nazywał Kościół, to by nie dziwiło, zwłaszcza, ze dalej [Ez. 47:13-48:29] trzeba podzielić ziemię [niech zgadnę: Lewitami będą...pastorzy, biskupi?]
Czyli jak komu potrzeba, to na zdrowie. Tylko co Główny Zarządca na to? :idea:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 29, 2010 10:39 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Wilkerson wpisuje sie w nurt modny ostatnio w Odnowie:

"Wogóle mam jeszcze wiele innych wątpliwości. Ktoś tam z objawienia otrzymał wieść, że Jezus ma zapanować jako Król Wszystkich Narodów, że modlić się trzeba żeby jakiś biskup zezwolił na wybicie nowego medalika "Król eucharystyczny" Intronizacja ma dotyczyć najpierw Polski, jako Król Polski, a później Król Narodów Świata. Sprawa intronizacji przez Polskę była od dawna znana, że to Prymas August Hlond ponosi winę, że nie dokonano Intronizacji, bo on o wszystkim wiedział. Jak Jezus zapanuje jako Król to nastanie nowa era "Era Ducha Świętego" To tyle do tego o co wcześniej też pytałeś, ja nie znałam, teraz sama przesłuchałam te płyty i mam je, mogę udostępnić jakby ktoś chciał przesłuchać."

http://www.traditia.fora.pl/pan-jezus,1 ... h,318.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL