www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 10, 2009 10:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Nie wiem, czy gdzieś juz był watek na temat proroctw pastora Davida Wilkersona, ale wczoraj opublikował on kolejne, bardzo mocne i odważne proroctwo:

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... sanie.html

Ja w to nie wierze, a co Wy sądzicie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 10, 2009 10:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
Robson, mnie to rowniez poruszyło, ubiegłes mnie - ale to dobrze, rowniez oczekuje opinii Forumowiczów.
Dla scisłosci, na blogu, który czytam, dwa dni pozniej pojawił sie "dodatek" do Pilnego Przesłania:
http://davidwilkersoninpolish.blogspot. ... -sowo.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 10, 2009 11:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 12:48 pm
Posty: 29
Ja mu wierzę. Siostra mojego przyjaciela była w zborze na Time Sqare, kiedy b. David głosił proroctwo o dwóch wieżach.

Jacek Wierciak

_________________
Jacek Wierciak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 8:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Jacek, mam prośbę o informację, kiedy ta twoja znajoma słyszała to proroctwo o dwóch wieżach?
Niech poda dokładną datę kiedy tam była. Ja postaram się o nagranie, bo niestety w to też nie wierzę. Ale chętnie sprawdzę..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 9:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
http://davidwilkersoninpolish.blogspot. ... sanie.html
Zbyt ogólnikowe jest to proroctwo . Różnie można to zrozumieć .
Wilkerson pisze że to Bóg niszczy stare fundamenty . Co to znaczy ? . Teraz działa tajemna moc nieprawości . Szatan chce zaprowadzic nowy ład . Kryzys ma spowodowac upadek starego systemy aby łatwiej było wprowadzić nowy i uzaleznic ludzi .
Cytuj:
" Bóg sądzi szalejące grzechy Ameryki . Niszczy swieckie fundamenty "

Twierdzenie że to Bóg teraz działa niesie niebezpieczeństwo przyjęcia nowego systemu jako Bożego a tym samym pójścia za antychrystem .
To działa szatan . Zaprowadzi nowy ład , będą mówić pokój i bezpieczeństwo .
Zanim królestwo antychrysta objawi się w pełnej mocy musi być zabrany Kościół .
A to królestwo dopiero nabiera prawdziwego oblicza .
Przyjście Pana po Kościół blisko . Czuwajmy . Po weselu Baranka gdy Chrystus przyjdzie w chwale zmiecie antychrysta tchnieniem ust .
Jako russelista wierzyłem że to co się teraz dzieje jest dziełem Boga a szatan jest wiązany . Pan zaprowadza nowy ład . Nadchodzi Królesto Boże na ziemi . Skutkiem takiej wiary jest przyjęcie rządów antychrysta . Bądźmy czujni . Sprawdzajmy w Biblii czy tak faktycznie jest .

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 11:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Podpisuję się całkowicie pod zdaniem przedmówcy!

Przypominam tez inne proroctwo Wilkersona sprzed kilku miesięcy - wtedy też miałem tego typu watpliwości, co do sugestii, że oto Bóg cos czyni i to co się wyłoni będzie Jego dziełem.
A przecież to diabeł szykuje scenę do ostatecznej rozgrywki.

Nie rozumiem PO CO Wilkerson to robi? :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 11:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Twierdzenie że to Bóg teraz działa niesie niebezpieczeństwo przyjęcia nowego systemu jako Bożego a tym samym pójścia za antychrystem .
To działa szatan . Zaprowadzi nowy ład , będą mówić pokój i bezpieczeństwo .
Zanim królestwo antychrysta objawi się w pełnej mocy musi być zabrany Kościół .

Tak to wygląda w świetle Pisma. I ono wystarczało za objawienie jak dotąd.
Może dało by się też zweryfikować pewne detale z przesłania D.W. jeżeli ktoś jest zainteresowany?
Na przykład to:

David Wilkerson napisał(a):
Zbór Times Square Church został ostrzeżony o nadchodzącej tragedii na kilka tygodni przed zdarzeniem. Miesiąc wcześniej nasze przywództwo pod wpływem Ducha Świętego odwołało wszystkie zaplanowane spotkania i wystąpienia mówców zaproszonych na ten czas. Odwołaliśmy zjazd naszych misji oraz zgromadzenia młodzieży, jakie miały odbywać się w całym mieście. Wstrzymaliśmy wszystko i wezwaliśmy zbór do modlitwy.

http://www.tscpulpitseries.org/polish/wc011008.htm

Czy Zbór Times Square Church został ostrzeżony o nadchodzącej tragedii na kilka tygodni przed zdarzeniem i potwierdzają, że ostrzezenie było dla nich jasne? To by sie chyba dało jeszcze sprawdzić?

ps.: MOSAD ostrzegał służby specjalne USA kilka miesięcy wcześniej o planowanym ataku [bez objawień prorockich].

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 12:39 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Kochani!
Nie jestem ekspertem jesli chodzi o sluzbe i nauczanie brata Wilkersona ale mam wrazenie ze dmuchacie na zimne.
Z jego wypowiedzi nie wnioskuje ze jest on zwolennikiem jakiegos nowego ladu na swiecie ani ze ewentualny nowy system uzna za bozy ale poczekamy zobaczymy.
To ze przestrzega przed gniewem bozym to moim zdaniem oczywiste bo przeciez tym m.in. charakteryzuja sie czasy ostateczne.
Nie dziwi mnie tez ze autorem tego co sie dzieje czyni Boga. Przeciez diablu tylko sie wydaje ze to wszystko jest jego dzielo a przeciez wszyscy wiemy jaki bedzie jego koniec i czyj odwieczny plan sie wypelnia na naszych oczach. 8)
Oczywiscie nie pobiegne zaraz do sklepu robic zapasow :wink: gdyz nawet jesli jego proroctwo jest prawdziwe to moze miec podobnie jak w przypadku zamachu z 11go wrzesnia zasieg lokalny ale Slowo nas napomina - proroctw nie lekcewazcie.
Pozdrawiam!
Gabi

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 12:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
ani_isza, służby specjalne były zaskoczone atakiem na wieże, tak samo jak sa od kilku lat bezradne w poszukiwaniach Bin Ladena.
Fikcja widoczna gołym okiem.

A zacytowane wyżej stwierdzenia pastora Wilkersona chętnie bym sprawdził. Może po prostu napiszę do nich, jeśli mają jakies nagrania w których ogłaszają wymienioen działania w zborze to na pewno chętnie podzielą się ku zbudowaniu innych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 3:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
http://wiadomosci.onet.pl/1245968,2678, ... l?drukuj=1
ps. ten art. ma dwie strony 8)

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 4:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96Ay0

ten film ma 16 części . tam jest jeszcze więcej nowości .

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 4:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
ja sie zgadzam z Gabi, zgrabnie ujete :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 5:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
poszukiwacz prawdy napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96Ay0

ten film ma 16 części . tam jest jeszcze więcej nowości .


A pod tym linkiem znajdziesz m.in. Biblia Warszawska - a tam 66 ksiąg w jednej zebranei jest tam sama PRAWDA:
http://apologetyka.com/biblia/
ps.: i dla wielu też to wygląda jak MATRIX 8)


Co do tego Przesłania:
http://davidwilkersoninpolish.blogspot. ... sanie.html

To z opisywanym w biblijnych objawieniach bezpośrednim początkiem "Dnia wylania gniewu Bożego" ma to jeszcze niewiele wspólnego. Zastanawiam się, czy D.W. dobrze odczytuje proroctwa o tym czasie [może stąd jego niepokoje]:
Cytuj:
CO MAJĄ ROBIĆ SPRAWIEDLIWI? CO Z LUDEM BOŻYM?

Najpierw podam wam praktyczne słowo, które otrzymałem dla siebie. Zgromadźcie sobie zapasy żywności, środków higienicznych i innych potrzebnych rzeczy na 30 dni. W dużych miastach sklepy mogą zostać opróżnione w ciągu jednej godziny na wieść o nadchodzącym nieszczęściu.

Lud Boży [narodzeni na nowo] mają być czujni i prać swoje szaty.
A może jest to "przesłanie" TYLKO personalne i lokalne ostrzeżenie- D.W. napisał, że otrzymał słowo dla SIEBIE. Bóg ostrzegał przed bezpośrednim niebezpieczeństwem, więc to nie jest w tym wszystkim niebiblijne, jeżeli to TYLKO do Wilkersona i jego bliskich. Ujawnił to, więc możemy poczekać i zobaczyć.

Bo nie sądzę, żeby uważał, że nie zostanie pochwycony wraz z Kosciołem [i potrzebował robić zapasy na czas ucisku...] - gdyby tak było, to znaczy, że nie trwa w osobistej relacji z Bogiem, a więc skąd słowo ostrzeżenia - chyba że o osobistym ukaraniu go [D.W.] za trwanie w świadomym grzechu. O co go nie podejrzewam [jeżeli już o coś, to może tylko o zwiedzenie umysłu, jeżeli uważa, że wnosi "Poprawkę do Księgi Objawienia"].

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 5:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Gabi napisał(a):
Kochani!
Nie jestem ekspertem jesli chodzi o sluzbe i nauczanie brata Wilkersona ale mam wrazenie ze dmuchacie na zimne.
Gabi, rozdmuchuje sam D.W.:
David Wilkerson napisał(a):
Zostałem pobudzony przez Ducha Świętego, by wysłać to pilne przesłanie do wszystkich z naszej listy adresowej i do przyjaciół i biskupów, których spotkaliśmy po całym świecie.

NIEDŁUGO WYDARZY SIĘ NIESZCZĘŚCIE RUJNUJĄCE ZIEMIĘ.

BĘDZIE TO TAK PRZERAŻAJĄCE, ŻE WSZYSCY BĘDZIEMY SIĘ BAĆ - NAWET NAJBARDZIEJ BOGOBOJNI WŚRÓD NAS.
To co w końcu-nieszczęście rujnujące ziemię, czy nieszczęście o zasiegu "lokalnym":
David Wilkerson napisał(a):
Przez 10 lat ostrzegałem, że w Nowym Jorku pojawi się tysiąc pożarów. Obejmie to całą metropolię, oraz część New Jersey i Connecticut. Największe miasta w całej Ameryce będą przeżywać zamieszki i pożary – takie, jak były w Watts, Los Angeles wiele lat temu.

???
Gabi napisał(a):
Oczywiscie nie pobiegne zaraz do sklepu robic zapasow :wink: gdyz nawet jesli jego proroctwo jest prawdziwe to moze miec podobnie jak w przypadku zamachu z 11go wrzesnia zasieg lokalny ale Slowo nas napomina - proroctw nie lekcewazcie.

Gabi dalej w tym fragmencie, na który zwracasz uwagę [1Tes 5:20-24 jest też nakaz:
Wszystko badajcie... . Jest też coś o Bogu pokoju. Czy w miłości jest bojaźń? Chyba, że ktoś nie ma uczestnictwa w tej miłości. A jest też i takie ostrzeżenie:
"Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie." [1J 4:1]. Na co w sumie zwracał już na początku uwagę Poszukiwacz Prawdy.

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 6:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Jest to pierwsze proroctwo /od bardzo dawna/,które mnie poruszyło.
Od jakiegoś czasu mam bardzo silne przekonanie o pozbyciu sie jakichkolwiek kredytó,długów,kart kredytowych i płatniczych.
I tak tez robię z Bożą pomoca.
Ponadto prawie nieświadomie robię trwałe zapasy spozywcze.Nie jakieś tam wielkie zapasy ale żeby cosik tam w piwnicy stało.
A dzisiaj przeczytałam ciekawy artykulikhttp://wiadomosci.onet.pl/1931997,12,item.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL