www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:08 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 12:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
hihih, śmieszne :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 1:02 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Myślę, że tu jest właśnie pole do indywidualnego rozeznania, skoro metoda sama w sobie nie jest niczym złym i jeśli nie wywołuje skutków ubocznych nie do zaakceptowania przez Boga i przez nas.


Zgadzam się.
Cytuj:
Są takie decyzje w życiu chrześcijan, które idąc tokiem myślenia Marcusa należałoby potępić, ponieważ idą "pod prąd" naturalnemu biegowi rzeczy.

Smoku, mi nie chodzi o potępianie kogoś za to, że korzysta z pomocy medycznej.
U mnie jest to powiązane z zaufaniem Bogu i trochę też rodzinne.
Moja prababcia dożyła 92 lat życia nie znając lekarzy, babcia 84 lat i zgodziła się na wizytę lekarza krótko przed śmiercią.
One nie były odrodzone, po prostu miały takie swoje zasady więc u mnie jest to połączenie wiary z "tradycją rodzinną" :D

Cytuj:
Kiedy Marcus dożyje sędziwego wieku (o ile Pan wcześniej go nie zabierze), prawdopodobnie zafunduje sobie sztuczną szczękę.


Może tak, może nie... Nie jestem w stanie przewidzieć co będzie się ze mną działo za tak jeszcze odległy czas. Nie twierdzę też, że nic nie będzie mnie w stanie "złamać" w przyszłości. Różnie przecież bywa z ludźmi, a i chrześcijanie są stale narażeni na jakiś upadek.

Cytuj:
A jeśli na avatarze Marcusa widnieje pradziwy Marcus, to by znaczyło, że jest niekonsekwentny i poszedł do okulisty, a jednocześnie opowiada mi jakieś bajki, że on do lekarzy w ogóle nie chodzi. :D


Nie Smoku, nie oznacza...
Na co dzień nie noszę okularów [problemu ze wzrokiem też nie mam]
Okulary w emblemacie nie są moje, a miały być tylko po to by ograniczyć moją rozpoznawalność.
Smoku, mieszkamy w jednym mieście. Chciałbym byśmy kiedyś mieli okazję poznać się, wówczas sam będziesz mógł wyciągnąć wnioski jak to jest z tymi bajkami :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 1:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Marcus napisał(a):
Smok napisał(a):
Kiedy Marcus dożyje sędziwego wieku (o ile Pan wcześniej go nie zabierze), prawdopodobnie zafunduje sobie sztuczną szczękę.

Może tak, może nie... Nie jestem w stanie przewidzieć co będzie się ze mną działo za tak jeszcze odległy czas. Nie twierdzę też, że nic nie będzie mnie w stanie "złamać" w przyszłości. Różnie przecież bywa z ludźmi, a i chrześcijanie są stale narażeni na jakiś upadek.

Już samo traktowanie przez Ciebie sztucznej szczęki jako "upadku" (o ile dobrze Cię rozumiem) i ewentualnego dowodu "złamania" Twojej wiary daje do myślenia. Aż się boję zapytać, czy kiedykolwiek wybrałeś się lub wybierasz do dentysty...

Marcus napisał(a):
Smok napisał(a):
A jeśli na avatarze Marcusa widnieje pradziwy Marcus, to by znaczyło, że jest niekonsekwentny i poszedł do okulisty, a jednocześnie opowiada mi jakieś bajki, że on do lekarzy w ogóle nie chodzi. :D

Nie Smoku, nie oznacza... Na co dzień nie noszę okularów [problemu ze wzrokiem też nie mam] Okulary w emblemacie nie są moje, a miały być tylko po to by ograniczyć moją rozpoznawalność.

Jasne. Dlatego są takie ciemne i duże. I całkowicie uniemożliwiają Twoją rozpoznawalność. Ta łysinka (bez urazy) też nie jest Twoja i założyłeś ją dla niepoznaki? :lol:

Marcus napisał(a):
Smoku, mieszkamy w jednym mieście. Chciałbym byśmy kiedyś mieli okazję poznać się, wówczas sam będziesz mógł wyciągnąć wnioski jak to jest z tymi bajkami :)

Zapraszam. Jeśli masz ochotę mnie odwiedzić, napisz na priva i umówimy się. Tylko przyjdź bez tych okularów, żebym mógł Cię rozpoznać. Łysinkę Ci daruję - możesz przynieść ją na sobie. Mnie też się włoski przerzedzają w wyniku skażenia ciała i procesów naturalnych tak samo jak wypadanie zębów na starość, ale na szczęście nie traktuję tego jako upadek, bo bym się musiał sfrustrować "brakiem wiary". :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 2:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Ale rozśmieszyliście... hehe z tymi okularkami dla niepoznaki :lol:
Smoku, a może lepiej się upewnić najpierw internetowo o jakim sposobie "wyciągania wniosków" wspomina Marcus, dla realizowania którego konieczne jest spotkanie osobiste... wygląda na tęgiego mężczyznę :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 2:20 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Już samo traktowanie przez Ciebie sztucznej szczęki jako "upadku" (o ile dobrze Cię rozumiem) i ewentualnego dowodu "złamania" Twojej wiary daje do myślenia. Aż się boję zapytać, czy kiedykolwiek wybrałeś się lub wybierasz do dentysty...


:lol: Poprawiłeś mi humor tym tekstem ze szczęką, gratuluję dowcipu :lol: a dentysty faktycznie unikam jak ognia:)


Smok napisał(a):
Jasne. Dlatego są takie ciemne i duże. I całkowicie uniemożliwiają Twoją rozpoznawalność. Ta łysinka (bez urazy) też nie jest Twoja i założyłeś ją dla niepoznaki? :lol:


Mówiłem już, że nie chciałem by uniemożliwiły, a jedynie ograniczyły i chyba to robią skoro sąsiad mnie nie poznał. Gdyby były duże i ciemne, to dopiero by mogły wywołać ciekawe komentarze.
Łysinka jest jak najbardziej naturalna, choć z profilu dużo mniej widoczna :D

Cytuj:
Zapraszam. Jeśli masz ochotę mnie odwiedzić, napisz na priva i umówimy się. Tylko przyjdź bez tych okularów, żebym mógł Cię rozpoznać. Łysinkę Ci daruję - możesz przynieść ją na sobie. Mnie też się włoski przerzedzają w wyniku skażenia ciała i procesów naturalnych tak samo jak wypadanie zębów na starość, ale na szczęście nie traktuję tego jako upadek, bo bym się musiał sfrustrować "brakiem wiary".


Lubisz wbijać szpileczki, oj lubisz...
Z zaproszenia skorzystam i zapewniam Cię już dziś, że nie traktuję przejawów starości jako "braku wiary".
Po prostu zdarza mi się jako mało doświadczonemu w pisaniu na forum wyrazić nie dość precyzyjnie, a Ty to umiejętnie wykorzystujesz by się pośmiać.
Ale śmiech to zdrowie zatem bawmy się moim kosztem :D

Może wróćmy do tematu.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 2:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Unikanie dentysty jak ognia wcale nie jest w moich oczach dowodem jakiejś szczególnej wiary. Niewierzący też unikają dentysty jak ognia. Twój sąsiad może sam potrzebowac okularów i dlatego Cię nie poznał - jeśli te na obrazku należą do niego, to mu oddaj jak najprędzej. Wtedy Cię pozna bez problemu. :lol:

Jeśli chodzi o szpileczki, to im bardziej stary człowiek jest martwy, tym mniej go boli. Ale na wszelki wypadek napisałem "bez urazy". Sam mam przerzedzone włoski, przy czytaniu ręka mi się jakby wydłuża, ale staram się mieć do siebie dystans. To i poczucie humoru są jak najbardzie zdrowe i biblijne. Ok, wracajmy do tematu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 6:26 pm 
Wiem ze to nie na temat ale nie moge sie oprzec. Jesli chodzi o trzecie zeby to slyszalam o jednym bracie ktoremu takowe wyrosly! :D Nie jestem poszukiwaczem "sensacji" ale chcialabym zeby to byla prawda.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 7:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
No...też bym chciała, ale mocno w te "opowieści" wątpię. Tak, jak w te o "złotych" plombach z nabożnymi nadrukami 8)
Natomiast "trzecie naturalne" zęby ...mogą się komuś( jakiemuś szczęściarzowi) przytrafić. Rzadko bo rzadko, ale się podobno zdarza
( takie zawiązki zębów po raz trzeci). Anomalia taka...dość pozytywna :P

Natomiast jeśli chodzi o metodę in vitro...gdyby nie kwestia tych zamrożonych embrionów, byłabym "za", ale tak...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 1:48 pm 
hasapiko napisał(a):
No nie wiem ...mam mieszane uczucia - z jednej strony jestem w stanie zrozumiec potrzebe posiadania wlasnego dziecka za wszelka cene a z drugiej ... no wlasnie - jesli sami bierzemy sprawy w swoje rece to juz nie ma miejsca dla Boga. I co dalej? Kazdy zamawia sobie dzieciatka z okreslonymi cechami?


To może tutaj..:

http://anglia.interia.pl/wiadomosci/new ... ka,1240353


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL