www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 246 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 16, 2009 1:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
w opcji szukaj wyskakuje tysiąc róznych watków - szkoda czasu :) bo czas na ziemi jest zbyt cenny...
Skłonność do złego a nie dobrego to też efekt grzechu Adama, czyli konsekwencja tego co zrobił Adam. Jak dla mnie zbyt manichejski łańcuch przyczynowo skutkowy. Dostrzegam jednak więcej dobra niż dostrzegał Augustyn i jego wierny uczeń niejaki Luter Protestator.
Osobiście uważam, że człowiek ma w sobie potencjał do dokonywania dobrych czynów i dobrych wyborów a nie tylko dzięki bożej łasce. Zresztą to się wydaje także optyką Żydów przedchrystusowych (czytaj niemesjanistycznych).

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 16, 2009 1:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
kristina napisał(a):
=


O kurcze czyżby Kristina kasowała posty i znikała z forum? "Smok i spółka" znowu kogoś wypłoszył z forum swoją łagodnością? :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Ostatnio edytowano Śr gru 16, 2009 1:47 pm przez Syn Marnotrawny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 16, 2009 1:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
w opcji szukaj wyskakuje tysiąc róznych watków - szkoda czasu :) bo czas na ziemi jest zbyt cenny...

W takim razie szanuj mój czas - on również jest cenny. Wypowiadałem się na ten temat kilkakrotnie w różnych wątkach i nie zamierzam powielać tego samego tylko dlatego, że dla Ciebie cenny jest wyłącznie Twój czas.

Tutaj rozmawiamy o psychologii, a nie o grzechu pierworodnym i jego definicjach. Dlatego bądź łaskaw jednak poszukać w innych wątkach dyskusji na ten temat i tam ją kontynuować, jeśli masz coś nowego do powiedzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 16, 2009 1:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Naduzywam Twojego cennego czasu jeśli przyjmę Twoją optykę off topiku, której nie przyjmuję.
Skłonność do grzechy, totalna deprawacja człowieka, brak jakiejkolwiek wartości i KONIECZNOŚĆ łaski bo inaczej kaplica a ŻADNE ludzkie czyny nie mają większej wartości w oczach Boga to jednak na temat, a że z tego wyłania się dość stary spór Augustyna z niedobrym Pelagiuszem to inna sprawa.
Jęśli łaska jest totalnie za darmochę to w pewnym sensie też nie ma zbyt dużej wartości :) a przy takiej interpretacji prędzej czy później wyskakuje z kapelusza zamiast królika Kalwin i jego talibowie...

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 16, 2009 1:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Lechu napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Lechu, nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Czy Jezus powiedział cudzołożnicy "jesteś wspaniała, wartościowa i tak cenna dla Boga, że zapłacił za Ciebie najwyższą cenę"?

Nie, Jezus powiedział jej aby szła w pokoju i więcej nie grzeszyła, bo On jej nie potępia.

Jezus przyszedł zbawiać, a nie potępiać. Co nie zmienia faktu, że człowiek nieodrodzony znajduje się w stanie potępienia. Dlatego apostołowie wzywali do upamiętania i ratowania się. A Duch Święty przekonuje o grzechu, sprawiedliwości i sądzie.

Lechu napisał(a):
Faryzeusze nie słyszeli takich słów, mimo że i oni i ta kobieta byli grzesznikami nienarodzonymi na nowo. Po prostu chodzi mi o to, że musimy mieć Bożą mądrość jak napisała Mała Mi, kiedy głosimy Ewangelię. Czasami naprawdę łatwo jest kogoś słownie skrzywdzić mając dobre zamiary (co nie oznacza, że nie mamy nazywać rzeczy po imieniu jeśli przyjdzie ku temu okazja i potrzeba).

Faryzeusze wiedzieli, z kim mają do czynienia i byli przywódcami religijnymi Izraela, którzy pochwycili klucz poznania i sami nie wchodząc do Królestwa, nie wpuszczali tam innych. Czy widzisz jakieś podobieństwo między ich sytuacją, a sytuacją statystycznego człowieka, który słyszy Ewangelię?

Lechu napisał(a):
Chodzi mi o ZUPEŁNIE inne pojęcie wartości własnej (nazwijmy ją własną bo dotyczy nas osobiście). Nie mam na myśli głaskania i utwierdzania starego ego komplementami dotyczącymi naszej osoby itp.

No to zwróć uwagę na to, co głosi psychologia. I nie myl pojęć, bo pomylenie pojęć bywa bardzo niebezpieczne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 16, 2009 2:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Naduzywam Twojego cennego czasu jeśli przyjmę Twoją optykę off topiku, której nie przyjmuję.

Jeśli Twój czas jest zbyt cenny, żebyś raczył poszukać odpowiednich wątków, w których temat był już omawiany, to szanuj również mój czas i czas innych. O Kalwinach i jego talibach wypowiadałem się już wielokrotnie i naprawdę nie zamierzam się powtarzać tylko dlatego, że jesteś zbyt leniwy, żeby sobie znaleźć odpowiednie miejsca i tam toczyć dyskusję na temat grzechu pierworodnego. Odpowiem Ci w tamtych wątkach, jeśli będziesz miał do powiedzenia coś nowego. Na razie powtarzasz to, co już było przerabiane, i to nie jeden raz. Dlatego proszę, żebyś nie robił bałaganu na forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 12:06 am 
Offline

Dołączył(a): So sie 20, 2005 1:16 pm
Posty: 112
Mala Mi napisala: “…zachęcam Cię do wypowiadania się w tematach, a nie tylko komentowania. Bo wiesz, to trochę nieuczciwe”.

Mala Mi mysle, ze internetowe forum jest miejscem powszechnie dostepnym i jeden w nim uczestniczy w sposob aktywny , podejmujac dyskusje, inny tylko czyta szukajac, byc moze odpowiedzi na nurtujace go pytania. Czy wydanie komentarza do wypowiedzi jednego z dyskutantow jest nie uczciwe? nie wiem (byc moze Admin. mnie oswieci w tej kwestii).

Nie podejme wyzwania i nie stocze z toba “boju” na argumenty. Poddaje sie bez walki, a nawet jestem sklonna cie przeprosic, bo pewnym dyskusjom moze nie byc konca…


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 30, 2010 10:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 11, 2007 10:26 am
Posty: 12
Mam problem wiem ,że grzeszę wiem o tym i ..... rozum mi mówi pokutuj woła do Pana a coś szepce daj sobie spokój ,problem mój to również pytanie czy w takim razie bez żalu jest sens ??? i czy grzech tak podany Panu daje szanse na powrót do Jezusa?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 31, 2010 10:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Witaj,
czy ktoś Tobie już odpowiedział? Może prywatnie?
Mnie tu nie było dość długo, nie zdążyliśmy się poznać i nie wiem, czy będę umiała ci pomóc, ale trudno zostawić taki post bez odpowiedzi.

Z tego, co piszesz wynika, ze CHCESZ wrócić do Jezusa, czy tak?
Dlaczego nie ma w tobie żalu za grzech?
A może żal jest- tylko wydaje ci się, ze nie ma siły do zerwania z nim?
Czy to nie jest bardziej tak?
Pozdrawiam cię

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N sty 31, 2010 2:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Pan jest moim... napisał(a):
Mam problem wiem, że grzeszę wiem o tym i ..... rozum mi mówi pokutuj woła do Pana a coś szepce daj sobie spokój, problem mój to również pytanie czy w takim razie bez żalu jest sens ??? i czy grzech tak podany Panu daje szanse na powrót do Jezusa?

Jeśli kochasz i boisz się Boga, to każdy grzech popełniony powinien sprawiać w Tobie smutek, który jest ku upamiętaniu [II Kor. 7:10] i świadomość złamania przykazania [Jak. 2:10-12]. Jeśli nie jest Ci przykro z powodu grzechu i tak naprawdę nie żałujesz, że popełniasz zło przed Panem, to problem może być głębszy. Nie bardzo rozumiem określenie "powrót do Jezusa", bo przecież jesteśmy w Nim cały czas, nawet jeśli upadamy. On jest naszym Orędownikiem i On nas podnosi. Chyba, że mówisz o powrocie do bliższej relacji z Panem i do czystości serca przed Nim.

To "coś", co szepce "daj sobie spokój", z pewnością nie jest od Boga. Przeciwnik wie, że jeśli nie będziemy wyznawać grzechów, nie będziemy oczyszczani krwią Baranka [I Jana 1:5-9] i nasza więź z Panem będzie słabnąć. Dlatego świadomość popełnienia grzechu i pragnienie naprawienia tej relacji są wystarczającą podstawą, by wyznać grzech i przyjąć przebaczenie. Emocje nie są fundamentem wiary.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 3:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Pan profesor psychoterapeuta bez żenady przyznaje, że robi to, co czarownicy i jest "dobrym magiem":

http://wiadomosci.onet.pl/2702,2146726, ... kalne.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 11, 2010 4:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Półroczne dzieci są w stanie rozróżnić dobro i zło?
http://www.kosciol.pl/article.php/20100511151420151

W wieku 6 miesięcy niemowlęta nieporadnie stają i gaworzą. Ale, według psychologów, ich rozwinięty kodeks moralny potrafi wyjaśnić różnicę między dobrem a złem. Zdumiewająca seria eksperymentów kwestionuje poglądy wielu psychologów i socjologów, że ludzie rodzą się jako "puste tabliczki" - i że nasza moralność jest kształtowana przez naszych rodziców i doświadczenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 11, 2010 4:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
ps.: Miałeś dzieci w tym wieku, żeby sobie to pooglądac "od kuchni"?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 11, 2010 5:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Tzn, co masz na myśli?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 11, 2010 11:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
A, nic 8) tak się zastanawiałam, czy masz/miałeś "własny materiał badawczy" do obserwacji i weryfikacji treści. Czym są tam pojęcia "dobra/zła"?
Jak pamiętam moje dzieci z tego okresu, to ich wybory i aktywność skoncentrowane były na osiągnięcie poządanego dla siebie "dobrostanu". Tak "definiowane dobro" określało aktywność jeszcze w 3-4 r.życia u córki [syn jest w trakcie, bo ma dopiero 2 lata-ale zaczyna już pamiętać, żeby spytać: "czy mogę?"].

ps.: Skąd niemowlę w tym "wieku" WIE, że niegrzecznemu należy zaaplikować karę?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 246 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL