www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 4:05 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 03, 2008 8:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Owieczka zapytała:
Cytuj:
Myślisz, że Bóg może dać komuś swe dary, jeśli ten ktoś nie ma w sobie milości Chrystusa...?Nie wydaje owocu...? Są takie przykłady w NT?


tak myślę a nawet więcej, jestem tego pewien akurat taki wers przyszedł mi do głowy:
Rzym. 11:29
29. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.
(BW)
to by tez tłumaczyło wiele zwiedzeń i ludzi których Bóg nadal może używać jednak każdy i my tez, zdamy sprawę przed Bogiem.
A co do miłości, to zawsze można ja utracić tak jak zbawienie..
pytanie co robić aby jej nie utracić, aby płonęła w nas wciąż jako ta pierwsza i gorąca.
jeszcze jeden werset:
Mat. 7:22
22. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
(BW)
tu mowa jest o ludziach obdarowanych..? no własnie !

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 03, 2008 11:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ciekawy jest przykład Judasza, który otrzymał władzę nad demonami i uzdrawiał tak jak pozostali apostołowie [Łuk. 9:1].

jartur napisał(a):
A co do miłości, to zawsze można ja utracić tak jak zbawienie..
pytanie co robić aby jej nie utracić, aby płonęła w nas wciąż jako ta pierwsza i gorąca

NIGDY nie popaść w obłudę i chodzić zawsze w światłości, poważnie traktując I Jana 1:5-10.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 05, 2008 1:30 pm 
Mam wrażenie że jestem "głodna jak wilk" Bożego działania, darów Ducha i intymnej relacji ze Zbawicielem bo czytałam wasze wypowiedzi z zapartym tchem. Od jakiegoś już czasu (myślę że po tym jak Duch Święty zaczął we mnie dzieło podobne do tego które w Kristinie czyni i po ponownym przeczytaniu książki Ulonski :D zapragnęłam że tak powiem rzucić się na głęboką wodę. Tylko nie zrozumcie mnie źle proszę. Jestem świadoma wszystkich zagrożeń (mam na myśli zwiedzenie) ale rozbudzona na nowo miłość do Jezusa sprawia że wiara robi się bardziej dziecięca i bierze wszystko co jest napisane naiwnie czyli bez zadawania zbędnych pytań co nie oznacza że czujność ustała. Wręcz przeciwnie jeszcze sie wzmogła. Wybaczcie za te górnolotne sformułowania. Tak mnie jakoś natchnęło :D


Ostatnio edytowano N sty 18, 2009 6:57 pm przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 05, 2008 7:20 pm 
Chciałam jeszcze dodać że wdzięczna jestem za braci i siostry. Pan w moim obecnym zborze zaczął we mnie cudowne dzieło oczyszczania, przetapiania i uświęcania. Chwała mu za to!


Ostatnio edytowano N sty 18, 2009 6:58 pm przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 06, 2008 10:28 am 
I jeszcze jedno. Chciałam się odnieść do zdania Smoka: "Poza tym, On zrodził nas na nowo wiedząc, że popełnimy w życiu wiele grzechów i wielokrotnie okażemy Mu nieposłuszeństwo - na tym polega Jego wielkość." Drogi bracie nawet nie wiesz jak potrzebowaliśmy razem z mężem tą prawdę sobie przypomnieć. Dziękujemy Bogu za to że nas prowadzi i utwierdza w wierze. Nieświadomie bardzo nas zbudowałeś :D


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL