www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: N paź 12, 2008 6:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Graża napisał(a):
ja jestem ogromnie zainteresowana tematem bo mam upośledzonego i autystycznego 30-letniego syna i nie wiem co Pan z nim zrobi. Czytam wypowiedzi i szukam w nich nadziei, że Pan Bóg go zbawi mimo jego choroby. Tzn.,że dotrze do niego i że będzie chciał dotrzeć.

Rzeczywiście, Bóg nie jest Janem Kalwinem. Grażo, zwróć uwagę na te fragmenty Pisma, które mówią o warunku duchowej smierci, którym jest świadome przekroczenie przykazania [Rzym. 7:8-11], a także świadomym tłumieniu prawdy objawianej [Rzym. 1:18-19] oświetlającej serce każego rodzącego się człowieka [Jan 1:9 interlinia]. Królestwo Boże należy do dzieci i do takich jak dzieci [Mat. 21:15-16]. Żaden człowiek nie rodzi się potępiony i skazany na piekło tylko dlatego, że się urodził. Każdy posiada skłonność do grzechu i to ona jest dziedziczona po Adamie, a także skażenie ciała w sensie przemijania, rónież odziedziczone po Adamie. Ale skłonność uaktywnia się dopiero w momencie, gdy "grzech przez przykazanie otrzyma bodziec i wzbudzi w człowieku wszelką pożądliwość, bo bez zakonu grzech jest martwy" [Rzym. 7:8]. Grzech musi zwieść człowieka, który świadomie przekroczy przykazanie, i wtedy go zabija duchowo [Rzym. 7:11].

Nieświadomość czynu jest terminem stosowanym nawet w ludzkim prawie, a przecież jest ono zaledwie odbiciem Bożego. Myślę, że świadomość grzechu jest związana ze świadomością potrzeby zbawienia, a nieświadomi po prostu należą do Boga jak dzieci nienarodzone, nieświadome, a także ludzie nieświadomi odpowiedzialności za własne czyny. Rozmawialiśmy już o tym w innym wątku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 13, 2008 6:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Pozostaje mi zgodzić się z rozumowaniem Smoka a Ty droga Grażo zwróć uwagę, ze ci wierzacy o których piszesz mogą być wierzącymi błędnie. Tacy chrześcijanie zawsze przerażali mnie brakiem miłosci i empatii a jedynie zakręceniem na punkcie LITERY... bo gdzieś napisano....

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 13, 2008 5:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 2:03 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Śląsk
dziękuję!

_________________
Graża


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 9:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
Graza, mnie sie tez zdaje, ze jako, iz uposledzeni umysłowo są jak dzieci- do takich nalezy krolestwo niebios.

Mt 19:14 Bw "Lecz Jezus rzekł: Zostawcie dzieci w spokoju i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie; albowiem do takich należy Królestwo Niebios."

ups..., nie czytalam 2 strony tematu, i widze, ze nie wnioslam nic nowego


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 10:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 2:03 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Śląsk
dzięki.Ja mam nadzieję dla takich ludzi,czy dzieci.Ale Bóg wie co będzie z tymi,którzy nie potrafią decydować o sobie.Co tak naprawdę jest w nich z Niego.Mnie trudno ocenić.

_________________
Graża


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 17, 2009 11:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Myślę sobie ze upośledzeni jednak nie są tak do końca upośledzeni bo pomijając umysł i ciało zostaje jeszcze duch ludzki i on jest zdrowy w każdym ponieważ jest dany od Boga ciało i umysł mogą być wystawione na skażenie i przypadłości, ale to duch zostaje zbawiony, a wiec można głosić ewangelie(mówię to do siebie ) jeśli są w stanie ją zrozumieć i podjąć decyzje, zwłaszcza gdy są na poziomie dziecka.

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL