www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 16, 2008 8:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Pamiętam kiedyś byłem w Janowicach Wielkich i Brat Marek T mówił :
jak masz budować ciało jeśli nie budujesz najpierw siebie było to wiele lat temu ale do dzisiaj brzmi to i inne słowa bardzo świeżo.. Bóg daje wszystko co jest potrzebne aby służyć w Jego kościele by człowiek był przygotowany w usługiwaniu innym.

przekonałem sie osobiście, że jest to jakby pierwszy ponad naturalny dar który pociąga za sobą nst. ale to już nie udokumentowane chyba w Biblii :)

chociaż właściwie Apostoł Paweł pisze że chciałby abyśmy wszyscy prorokowali bo kto prorokuje ten zbór buduje
1 Kor. 14:23-24
23. Jeśli się tedy cały zbór zgromadza na jednym miejscu i wszyscy językami niezrozumiałymi mówić będą, a wejdą tam zwykli wierni albo niewierzący, czyż nie powiedzą, że szalejecie?
24. Lecz jeśli wszyscy prorokują, a wejdzie jakiś niewierzący albo zwykły wiemy, wszyscy go badają, wszyscy go osądzają,
(BW)
1 Kor. 14:31
31. Możecie bowiem kolejno wszyscy prorokować, aby się wszyscy czegoś nauczyli i wszyscy zachęty doznali.
(BW)


1 Kor. 14:4
4. Kto językami mówi, siebie tylko buduje; a kto prorokuje, zbór buduje.
(BW)
1 Kor. 14:5
5. A pragnąłbym, żebyście wy wszyscy mówili językami, lecz jeszcze bardziej, żebyście prorokowali; bo większy jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami, chyba żeby je wykładał, aby zbór był zbudowany.
(BW)

a wiec słowem można budować i burzyć praktycznie myślę że wygląda to tak że można poznać kogoś budując z tą osoba relację i w przypływie gniewu zburzyć to co się zbudowało co się kończy zerwaniem kontaktu...wiemy to z autopsji prawda..? ale w przypadku prorokowania Bóg daje materiał do budowy całego ciała i jest nim Słowo Boże i to także buduje relacje ale nie tylko miedzy wierzącymi, lecz przede wszystkim z Bogiem

1 Piotr. 4:11
11. Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże. Jeśli kto usługuje, niech czyni to z mocą, której udziela Bóg, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa. Jego jest chwała i moc na wieki wieków. Amen.
(BW)

1 Piotr. 2:5
5. I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa.
(BW)
Efez. 2:19-22
19. Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga,
20. Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,
21. Na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,
22. Na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu.
(BW)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 18, 2008 9:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
wujcio napisał(a):
Czy mógłbyś uzasadnić to twierdzenie, iż narodzenie się na nowo jest uwarunkowane uznaniem Jezusa za Boga - JHWH Zbawiciela ?

WUJCIU a czy dla Ciebie jest realna rzeczywistość duchowa, a przynajmniej następstwa uwierzenia i nowonarodzenia, o jakich pisał Paweł w Liście do Galacjan[ 2:20] ?

"...aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. 20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 20, 2008 9:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
wydaje mi się ze skoro wujcio zadałeś pytanie to masz swoje wyobrażenie odpowiedzi ale zapewne wysoki poziom tego forum :roll:
onieśmiela Cie przed wypowiedzeniem swojego zdania powiem Ci od siebie że lepiej mieć wylany kubeł zimnej wody, niż trwać w jakim błędnym myśleniu polecam ci taka kąpiel, ja już skorzystałem i powiem ci że mnie mocno orzeźwiła :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 02, 2008 6:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Podczas swojego życia poznałem kilku Jezusów, bo szukałem Boga
jeden Jezus to był eucharystyczny, który słuchał tylko Maryjii
drugi to ten co szkolił się u mnichów buddyjskich,
trzeci to ten co przyleciał z kosmosu na rydwanie, czwarty to ten co to jest tylko energią absolutna,
piaty to ten co za starszego brata miał lucyfera,
szósty to....no właśnie ten, którego obraz biblia wymalowuje swoim słowem i ten jest Piękny i wspaniały ! reszta to śmiecie i wytwory ludzkiej wyobraźni powiedzcie mi czy dobrze jest aby człowiek wierzący jakoś sobie wyobrażał Boga...?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL