www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 17, 2008 10:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Jeśli wiatr ,który wieje dokąd chce powoduje ,że drzewa się poruszają,uginaja to jest ok.
Ale jesli drzewa poruszają się aby wywołać wiatr co nie jest ok.
To słowa mądrego pastora.
Bardzo mnie poruszyły. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 18, 2008 7:47 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Lechu napisał(a):
W sumie zastanawiałem się, co ma oznaczać pojęcie "światowe przebudzenie"? Odrzucam teorie naprawiania świata i odnawiania miast, bo jest to sprzeczne z Biblią, ale zastanawiam się nad czymś innym. Historia Kościoła pokazuje, że Bóg jest w stanie w nadprzyrodzony sposób wylać swego Ducha w określonym czasie, na określony kraj/rejon lub zbór w celu ożywienia martwych duchowo ludzi. Wydaje mi się, że jest to tak samo możliwe teraz, jak było w każdym innym momencie czasów ostatecznych. W 1904 roku przebudzenie trwające w Walii wywarło wpływ i zapaliło ogień w wielu miejscach na świecie, tak się przynajmniej uważa. Dlaczego coś podobnego nie miałoby nastąpić także w naszym pokoleniu? Chcę podkreślić, że nie mam tu na myśli przebudzenia, poprzedzającego przyjście Jezusa, o którym rozmawialiśmy w innym temacie, ale że tak powiem "zwykłe" przebudzenie, które miały miejsce wcześniej. Myślę, że o takie coś warto się modlić, bo nikt tak naprawdę nie wie, kiedy nasz Pan powróci, tak samo jak nie wiedział o tym Wesley, Whitefield i inni...

Jedyne przebudzenie w czasie ostatecznym, o ktorym wspomina Biblia, to przebudzenie antychrysta i zwiedzionych narodow wsrod znakow i cudow. O jakim przebudzeniu mowisz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 18, 2008 8:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
jj, o takim przebudzeniu, o którym mówi nowy. Czyli o czystym działaniu Ducha Świętego, a nie sztucznym, pompowanym "czymś". Jest wiele szczerych osób, pragnących "normalnego" przebudzenia w swoich kościołach, krajach, rodzinach, są też ludzie szukający pseudo przebudzenia, o którym już sporo było na forum. Ja do takich osób nie należę, ale zauważam, że te obydwie grupy wierzących, mocno się ze sobą przemieszały, i stąd mogą wynikać nieporozumienia.

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 2:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 11:39 am
Posty: 168
Zauważyłem,że temat przebudzenia napotyka zawsze na 2 obozy. Jeden ,ktory widząc "NICOŚĆ" dzisiejszego chrześcijaństwa ,oczekuje objawienia się Mocy Bożej , dla podbudowania wiary tych ,którzy są słabi oraz zbawienia dla niewierzących. Oraz drugi ,który pyta tych pierwszych, o jakim przebudzeniu wy mówicie. Gdzie to jest napisane w Biblii?
Otoż zapewniam,że o przebudzeniach napisane jest w Dziejach Apostolskich.
Od dna Pięćdziesiątnicy działy się ,dzieją i dziać się będą przebudzenia.
To Duch Św. "pisze" nadal Dzieje Apostolskie, aż do przyjścia Pana Jezusa po Kościół. Przebudzenia domagają się ci, ktorzy w istniejącej sytuacji kościoła nie chcą zasnąć. Chcą świadomie oczekiwać przyjścia Pana. Potrzebują cały czas "oleju". To są mądre panny.
Ci inni zadowolili się nicością, mając intratne posadki w kościółkach, przymusowych słuchaczy ,którzy zasypiają słuchając po raz kolejny odgrzewanych kazań.
Jeśli ,się któryś z usypiających obudzi pytając o obecność Ducha Św w zgromadzeniu, znajdują multum wersetów, o tym ,że to i owo przeminęło.
Niestety przy takim stanie rzeczy są także ofiary, które nie wytrzymując nicości i nie otrzymując Bożego pokarmu, oddalają się od rodzimych zborów, dryfując w duchowej przestrzeni.
Myślę,że gdy wszyscy pragnący zaśpiewamy znaną pieśń " PRZYJDŻ DUCHU ŚWIĘTY JA PRAGNĘ" , w odpowiedzi otrzymamy Jego obecność , a co się z tym wiąże przebudzenie . Czego Wam i sobie życzę,. Pozdrawiam . Sewen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 2:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 6:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Sewen, uprościłeś sprawę tak, że bardziej się już nie dało. Szczerze mówiąc, ręce mi opadły. Wygląda na to, że projekcja Twoich poglądów na rzeczywistość została przez Ciebie opisana, a następnie skrytykowana. Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek na UP na przykład był przeciwny przebudzeniom pochodzącym od Boga. Wszyscy sie zgadzamy, że Dzieje Apostolskie opisują przebudzenie i nikt nie twierdzi, że "to i owo przeminęło".

Po prostu nie wszystko jest złotem, co się świeci, i nie każda moc pochodzi od Boga. To Ojn jest autorem prawdziwych przebudzeń, a ludzie są autorami przebudzeń fałszywych. W Biblii nie ma zapowiedzi wielkiego przebudzenia na skalę światową przed Pochwyceniem Kościoła, ale to nie oznacza, że Bóg nie chce i nie będzie chciał działać według swojej woli tam, gdzie zechce i kiedy zechce wśród ludzi, którzy pragną Go bardzo i którym zależy na zbawieniu bliźnich.

Podział na "2 obozy" to jest jakieś kompletne nieporozumienie - wszystkich, którzy nie podzielają poglądu A wrzucasz do jednego worka B, który sam sobie stworzyłeś. W ten sposób ci, którzy uważają, że dary Ducha już przeminęły znaleźli sie tam, gdzie ci, którzy dary Ducha posiadają, ale nie dają sie mamić fałszywymi "cudami i znakami". A to jest kompletne zafałszowanie rzeczywistości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 10:48 pm 
Bardzo mądrze Smoku, bardzo mądrze.
Raz, to"przebudzenie" Bóg daje, innym razem nie. Nie wiem osobiście czemu to tak jest. Nie wiem, czemu tu daje, a tam nie, skoro wszyscy ludzie są jednkowo grzeszni i nawet tam, gdzie nie daje, też Go miłują bardzo. No cóż. Nam się tylko pozostaje z Bogiem zgodzić i czekać że da a nie próbować na siłę coś na Nim wymuszać, jakoś prowokować, zaklinać rzeczywiśtość i robić ruchy dziwne, zamieszanie i wierzyć że to jest to dane nam przebudzenie. Chciałoby się, pewnie żeby się chciało i Ty byś chciał, i ja bym bardzo chciał i wielu naszych braci, ale nie ma. Pytanie więc, o co nam chodzi, czy o owe "przebudzenia" czy raczej w swej wierze czekamy, trwamy, pilnujemy Słowa i dążymy? Dążymy do tego by pochwycić, skoro zostaliśmy pochwyceni. Tu jest cała sztuka i jej się trzeba nauczyć, a przebudzenie...pewnie będzie.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 14, 2008 9:13 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Cytuj:
Nie wiem, czemu tu daje, a tam nie, skoro wszyscy ludzie są jednkowo grzeszni i nawet tam, gdzie nie daje, też Go miłują bardzo.

Naprawdę tak uważasz - że są tacy, którzy "miłują Boga bardzo", ale Bóg nie daje im "przebudzenia"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 14, 2008 9:24 am 
Nie, mam nadzieję, że tam gdzie nie ma "przebudzenia" też Go miłują. Ale może się mylę, wiesz, naprawdę czasem myślę że się mylę i to mnie niepokoi. Bo to by znaczyło, że my dziś tu żyjacy jakoś nie bardzo miłujemy naszego Boga sercem, a więcej ustami i dlatego jest jak jest niestety.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 14, 2008 9:42 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Otóż to...
Masz racje, mówiąc "jest jak jest, niestety"... najpierw naprawić trzeba to co jest...
Niechaj każdy wierzący sprawdzi najpierw swoje serce, czy w nim jest przebudzenie, zamiast gonić za wielkimi (we własnych oczach) rzeczami, mażąc o przebudzeniach na światową skale....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 14, 2008 11:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 11:39 am
Posty: 168
Zastanawiam się Smoku ,czemu opadły Ci ręce. Przecież nie zakwalifikowałem żadnej konkretnej osoby do żadnej z grup. Jednak po 25-letnich doświadczeniach w kwestii oczekiwania na Bożą Moc (Przebudzenie) ,dały się wyodrębnić te dwie grupy ludzi.
Co do sprawy samoistnego wywoływania t.z.w. przebudzeń nie wypowiadam się, gdyż jest to inny temat. Martwi mnie jednak fakt, iż wśród znanych mi ludzi wierzących sam temat "PRZEBUDZENIE" wywołuje kontrowersje, a często złość.
Uważam,że zgoda na dzisiejszą "NICOŚĆ" chrześcijańską jaką prezentują ludzie chodzący do kościoła jest objawem bądź to niewiary, bądź nieświdomości tego,że nad drzwiami wielu kościołów jest napis" IKABOD".
pozdrawiam Sewen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 10:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
sewen napisał(a):
Uważam,że zgoda na dzisiejszą "NICOŚĆ" chrześcijańską jaką prezentują ludzie chodzący do kościoła jest objawem bądź to niewiary, bądź nieświdomości tego,że nad drzwiami wielu kościołów jest napis" IKABOD".

"Jikabod" to jeden wyraz i oznacza dosłownie [z hebr.]: "bez-chwały", a zwyczajowo używany jest jako: HAŃBA;
Powołujesz się na 1Sam. 4:21.

Cały fragment dotyczy zdobycia Skrzyni Świadectwa przez Filistyńczyków i odebrania jej Izraelowi, który poniósł klęskę w tej bitwie:
1Sm 4:15-21 BT Heli miał [wtedy] dziewięćdziesiąt osiem lat. Był ociemniały: nie mógł nic widzieć.(16) Człowiek ów rzekł do Helego: Ja jestem tym, który przybył z obozu, z pola walki dziś uciekłem. Heli zaś zapytał: Cóż się stało, mój synu?(17) Zwiastun odpowiedział: Izraelici uciekli przed Filistynami, naród zaś poniósł ogromną klęskę. Zginęli dwaj twoi synowie, Chofni i Pinchas, Arka Boża została zabrana.( 18 ) Na wzmiankę o Arce Bożej Heli upadł z krzesła do tyłu, na krawędź bramy, złamał sobie kark i umarł. Był to bowiem człowiek stary i ociężały. Sprawował on sądy nad Izraelem przez czterdzieści lat.(19) Jego synowa, a żona Pinchasa, będąc brzemienną i bliską porodu, gdy tylko dowiedziała się, że Arka Boża została zabrana, że jej teść i mąż umarli, skuliła się i porodziła, bo przyszły na nią bóle porodowe.(20) Gdy konała, mówiły do niej kobiety, które ją otaczały: Nie obawiaj się! Przecież urodziłaś syna. Nie odpowiedziała jednak, nie zwróciła nawet na to uwagi.(21) Chłopca nazwała Ikabod, mówiąc: Odstąpiła sława od Izraela z powodu zabrania Arki Bożej oraz [śmierci] jej teścia i męża.
Imię nadane urodzonemu dziecku oddaje ówczesną sytuację Izraela.

Sewen, czy możesz rozwinąć jak się w-g Ciebie ma fakt "odejścia chwały od Izraela" po zabraniu im Skrzyni Swiadectwa do:
Cytuj:
tego,że nad drzwiami wielu kościołów jest napis" IKABOD


Czy dla Ciebie "kościół" to miejsce gdzie przebywa [?!] Skrzynia Świadectwa?

Albo czy "kościół" to Izrael?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 11:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
sewen napisał(a):
Zastanawiam się Smoku, czemu opadły Ci ręce. Przecież nie zakwalifikowałem żadnej konkretnej osoby do żadnej z grup. Jednak po 25-letnich doświadczeniach w kwestii oczekiwania na Bożą Moc (Przebudzenie), dały się wyodrębnić te dwie grupy ludzi.

Ręce opadły mi właśnie dlatego, że wyodrębniłeś TYLKO DWIE grupy ludzi. I siłą rzeczy wedle tej klasyfikacji jeśli ktokolwiek nie należy do jednej z nich, to należy do drugiej. A to po prostu jest NIEPRAWDA. Musisz chyba powtórzyć badania na bardziej reprezentatywnej grupie osób. :D

sewen napisał(a):
Co do sprawy samoistnego wywoływania t.z.w. przebudzeń nie wypowiadam się, gdyż jest to inny temat. Martwi mnie jednak fakt, iż wśród znanych mi ludzi wierzących sam temat "PRZEBUDZENIE" wywołuje kontrowersje, a często złość.
Uważam, że zgoda na dzisiejszą "NICOŚĆ" chrześcijańską jaką prezentują ludzie chodzący do kościoła jest objawem bądź to niewiary, bądź nieświdomości tego, że nad drzwiami wielu kościołów jest napis" IKABOD".

A czy mógłbyś mi tak całkiem szczerze powiedzieć, skąd (a dokładnie z której książki i jakiego autora) wziąłeś określenie "nad drzwiami kościoła jest napis IKABOD"? W Biblii tego nie ma, więc musiałeś gdzieś przeczytać. Ja mam pewne domysły w tej kwestii, ale chciałbym się upewnić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 4:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 11:39 am
Posty: 168
Z tej najbardziej wiarygodnej -Biblii
(21) Chłopca nazwała Ikabod, mówiąc: Odstąpiła sława od Izraela z powodu zabrania Arki Bożej oraz [śmierci] jej teścia i męża.
1 Ks. Samuela 4:21, :lol:
Co do podziału ,który powyżej przedstawiłem ,to wynika on z biblijnego podziału ludzi. Są oni albo wierzący ,albo nie wierzący.

(16) Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony. (17) A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą , nowymi językami mówić będą, (18 węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją. (19) A gdy Pan Jezus to do nich powiedział, został wzięty w górę do nieba i usiadł po prawicy Boga. (20) Oni zaś poszli i wszędzie kazali, a Pan im pomagał i potwierdzał ich słowo znakami, które mu towarzyszyły.

Inaczej mówiąc pragnący Boga Żywego. Jego obecności, działania w Mocy lub przeciwstawiający się przejawom Mocy Bożej. Pozdrawiam Sewen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 6:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ale gdzie jest w Biblii napisane o tych drzwiach i napisie "Ikabod" nad drzwiami kościoła? Podaj fragment.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL