www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 4:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 08, 2008 6:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Nie wiedziałem, gdzie link zamieścić zatem otworzyłem nowy wątek. Warto posłuchać. Naprawdę warto.

http://www.euangelion.kdm.pl/

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 08, 2008 7:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
A dlaczego warto ? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 09, 2008 6:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
No dobra. Przemyślałem jaką wartość i uważam, że gdyby to było forum rockowe to fani rocka znaleźli by tam jakieś (miłe jedynie dla nich) wrażenia słuchowe. Jest nas tu trochę i pewnie lubimy różne gatunki muzyki. Ja np. pop i czasem dobre techno więc muzyka ta jest dla mnie jazgotem i "piłowaniem gitary" a nadaje się jedynie na fragmenty filmu akcji.
Jeśli nie chodzi o wrażenia słuchowe to może o treść ? Tu też mam problem bo podana przez ciebie stona zawiera link do trzech "sztandarowych" utworów z których jeden nie ma treści (słów) i wionie "światem", drugi powtarza w kółko jedno zdanie z Biblii, a trzeci jest pomieszany z rapem czyli muzyką wyrażającą treść w jedynie słusznym stylu pychy życia, która nie jest z Ojca. Nie znalazłem piosenki zwracającej się jako modlitwa do Chrystusa. Może takie mają :?: :?

Nie czuje też w tym Ducha Św. i znajduję raczej w tych ludziach zachwyt nie w Chrystusie ale w perwersyjnej muzyce i lubieniu bycia w centrum uwagi, więc nie wiem czy robią to dla siebie czy dla Chrystusa. Może jest często inaczej ale nie mam gdzie tego sprawdzić. Dla mnie to jest puste ale nie należę do grupy odbiorców w którą celują.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 12, 2008 2:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
„Rock'n roll opanuje cię i zniszczy. Pozwala wniknąć najniższym elementom i cieniom. Rock był zawsze muzyką Szatana" — DAWID BOWIE. Nic dodać nic ująć.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 12, 2008 11:03 pm 
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
„Rock'n roll opanuje cię i zniszczy. Pozwala wniknąć najniższym elementom i cieniom. Rock był zawsze muzyką Szatana" — DAWID BOWIE. Nic dodać nic ująć.


Nie zgadzam się z tym... Jest wielu muzyków grających rock i głoszących Ewangelię (sam znam kilku)... Nie można zatem wrzucać wszystkich do jednego worka...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 11:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Słowo Boże wzywa, abyśmy nie upodabniali się do świata. Żeby głosić Ewangelię trzeba mieć DUCHA ŚWIĘTEGO, On w zupełności wystarczy, patrz. Filip w Samarii albo Służba Pawła. Od początku powstania rock'n'roll był przeciwny Ewangelii bo posiada korzenie okultystyczne. Melodie są tak skonstruowane aby karmić upadłą naturę. Ci religijni artyści grający rocka musieli wcześniej słuchać muzyków świeckich odpowiedzialnych za kształtowanie różnych stylów muzycznych. Nie można nauczyć grać się muzyki, nie słuchając wcześniej innych wykonawców. Wielu krytyków muzycznych twierdzi że wszystko zostało zagrane a powstający nowi artyści ,,małpują'' tylko innych( Oczywiście mowa o R'N'R) Jeśli jako grzesznik brałem udział w ceremoniach obrażających Boga, nawracając się muszę z nich zrezygnować! Nie można ciągnąć starych brudów za sobą, bo stwarzam religię! Katolicki SYNKRETYZM powinien być przestrogą dla wszystkich.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 1:28 pm 
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Jeśli jako grzesznik brałem udział w ceremoniach obrażających Boga, nawracając się muszę z nich zrezygnować!


Zgadza się...
Jednakże nie zgodzę się z twierdzeniem, iż każda forma muzyki rock'owej jest zła... I nie rozumiem dlaczego muzyk, który poznał Chrystusa powinien zrezygnować z wykonywania tego rodzaju muzyki... I chodzi mi tu o rodzaj (styl) muzyki, bo niewątpliwie oczywistym jest fakt konieczności odrzucenia "światowych" treści... Uważam, iż można grać rock dla Pana!!! Do bardzo wielu ludzi taka forma dociera bardziej czytelnie...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 3:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Gdy Pan Jezus do mnie dotarł byłem fanem rocka. Nie zrobił On jednak tego przez muzykę, ale przez ŻYWE SŁOWO, które objawiło Jego plan w moim życiu. Tego naucza PISMO ŚWIĘTE: ZBAWIENI PRZEZ SŁOWO! W niektórych kręgach kościelnych modne są formy ,,ewangelizacji nowoczesnych'', gdzie stara sie wciągać ludzi do społeczności przez świeckie metody. Czy coś takiego ma Bóg namaścić? To samo jest z rockiem. Ludzie którzy stworzyli kulturę R'N'R przyznawali się do inspiracji szatanem. Chrześcijanie powinni zdala omijać wszystko co w swoich korzeniach ma bluźnierstwa przeciwko Panu Jezusowi. Kochani ! Ukrzyżujmy swoje cielesności i wracajmy do praktyk SŁOWA Bożego. Pan Jezus nigdy nie naśladował diabła aby diabłów pozyskać.,, jeśli kto nie bierze KRZYŻA swego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim...''

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 4:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Wiec ktory rodzaj muzyki jest jeden wlasciwy i prawdziwy?Folk uprawiany w zborach za wschodnia granica,ktory w spolecznosciach wiejskich,jest jeszcze gorszym rodzajem muzyki niz rock? Przeciez gitare tez stworzyli nieodrodzeni ludzie,nie grajmy bo to swieckosc...

Polecam Kazn.7;16-17 i troche wyczucia.

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 4:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Poza tym,nikt z was jak sie domyslam nie zna osobiscie ani tych braci,ani nie wie jaka sluzbe dla Boga pelnia i co robia indywidualnie,by zwiastowac Ewangelie. Jednak duchowo polecial juz na nich caly kamieniolom w postaci bezpodstawnej krytyki. Bywa i tak...

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 4:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Lechu napisał(a):
Wiec ktory rodzaj muzyki jest jeden wlasciwy i prawdziwy?Folk uprawiany w zborach za wschodnia granica,ktory w spolecznosciach wiejskich,jest jeszcze gorszym rodzajem muzyki niz rock? Przeciez gitare tez stworzyli nieodrodzeni ludzie,nie grajmy bo to swieckosc...

Polecam Kazn.7;16-17 i troche wyczucia.
Wydaje mi się Lechu, że albo nie lubisz ludzi ze wschodniej granicy, albo wsi albo folkloru. Nie wiem czy słyszałeś jak ludzie np. z Ukrainy wielbią Pana? Na czym wg Ciebie polega muzyka lepsza lub gorsza/ Czy słyszałeś pieśni chińczyków z ich HYMNÓW KANAANU. Myślę że uznałbyś je za ,,festyn'' To że przy słuchaniu nie ,,przewracają się flaki'' od sekcji rytmicznej i nie występują ,,ciary'' na plecach od piłowania gitar to nie oznacza że muza jest super. Muzyka do oddawania czci również musi pochodzić od inspiracji Ducha Świętego, anie Beatelsów, Stonsów i Sabbatów. Jeśli jesteś napełniony Duchem polecam Ci test Robsona, który był propagowany kiedyś na forum. I nie cytuj ST, bo do ewangelizacji są wzorce w NT. Pozdrawiam

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 5:06 pm 
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Muzyka do oddawania czci również musi pochodzić od inspiracji Ducha Świętego

Więc zakładasz, że Duch Święty rock'iem się nie posługuje? No cóż... Dzięki Bogu nie jest to zgodne z prawdą :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 6:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Ja nie wiem czemu ale przy tego typu rozmowach mam wrażenie iż wmawia mi się, że ten warkot, który słyszę to tak naprawdę beczenie owieczek. I te pytania: skąd wiesz, że to wilczki w owczej skórze? Znasz ich ? Poznałeś ? Widziałeś ? A D. Św. ich użył ( choć osła też użył i nawet diabła). No i wszystko fajnie tylko ten warkot mi coś dalej nie pasuje. Są też tacy co to ogłupiają wierzących darem ryczenia, syczenia czy padania i starają się to przemądrze i przeduchowo tłumaczyć ale dalej w moim duchu coś albo ktoś nie chce się z tym zgodzić choć może nie mam mądrych argumentów. :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 7:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
T.S,zbory Ukrainskie znam, poznalem tam wspanialych braci. Uwielbienie "folkowe" tez znam, bo moj zbor wywodzi sie ze wschodnich tradycji ze tak powiem. Dla mnie nie ma problemu by wielbic Boga piesniami z Pielgrzyma,lub z Third Daya,poniewaz uwielbienie nalezy sie Bogu,a nie naszym uszom. Chrzescijanie zamiast uwielbiac, stali sie koneserami muzyki, a to gitara zla,a to perkusja...

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 8:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Tsion_ben_Judah napisał(a):
Więc zakładasz, że Duch Święty rock'iem się nie posługuje? No cóż... Dzięki Bogu nie jest to zgodne z prawdą :)
Człowieku Duch Święty jest BOGIEM i nie jest mu potrzebny rock do przekonywania do grzechu. Prawda jest taka że tzw. ewangeliści muzyczni nie mają Ducha i używają świeckości aby zapełniać społeczności kąkolem. Prawdą jest Słowo Boże, tam jest napisane że mamy oczekiwać Pięćdziesiątnicy w naszym życiu, a potem ewangelizować niezbawionych.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL