www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 9:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 2:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Jeszcze ode mnie słów kilka...

Dobro mojego zboru i każdego członka zboru leży mocno na moim sercu. Nie jestem osobą, która siedzi cicho, nawet gdy widzi jakieś problemy. Mieć święty spokój - to nie jest moja dewiza. Zatem powtórzę raz jeszcze, o odmiennych poglądach na dany temat (czy to ekumenizm, czy psychologia...) rozmawiamy w naszym zborze. Nieraz już zwracałem uwagę braci i sióstr na pewne kwestie, które ja widzę inaczej w świetle Biblii. Nieraz jeszcze będę to robił. Nieraz też mi zwracano uwagę na pewne kwestie, za co dziękuję moim braciom i siostrom, choć przyjąć krytykę, rozważyć ją i ewentualnie dokonać korekty, nie jest łatwą sprawą, jak sami zapewne wiecie. Łatwiej chyba napomnieć, niż przyjąć napomnienie... Oczywiście najważniejsze, co Słowo Boże mówi na dany temat. To tyle jeśli chodzi o mój zbór.
Jeśli zaś chodzi o treści prezentowane na stronie brata Irka, czy zborowej, czy też mojej, to też powtórzę - każdy ma możliwość napisania choćby maila, w celu napomnienia, czy polemiki w danym temacie.

Pisząc o sądzeniu z pozoru miałem na myśli tylko osądzanie całego zboru (że jest ok, lub że to jakaś tam organizacja) na podstawie przytoczonej jednej wypowiedzi i ogólnego wniosku, że baptyzm się zna od podszewki. Nie mogę się zgodzić, że mój zbór jest zwykłą organizacją marketingową, z całą stanowczością stwierdzam, że jest to zbór Boży, gdzie staramy się być posłusznymi Panu i Jemu się podobać. Jak to wychodzi całemu zborowi i poszczególnym osobom? Nie wiem, dzięki Bogu on wszystko widzi i w tym miejscu również proszę Pana o prowadzenie zgodnie z Jego, a nie naszą wolą...

Jeśli zaś chodzi o temat, w którym piszemy, głoszenie Ewangelii, to ja osobiście staram się to robić przy każdej nadarzającej się okazji, w rozmowach z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Głoszę też Ewangelię wraz z braćmi ze zboru, i nie tylko, raz w tygodniu w Cofee House (jest to bardzo dobry czas, gdzie nie owijamy niczego w bawełnę). Gdy jest ciepło wychodzimy też do parku - tam jednak głównie śpiewamy i rozdajemy traktaty, rozmawiamy też z zainteresowanymi ludźmi. Teraz zrodził nam się pomysł wychodzenia do więzień, poprawczaków, czy też domów opieki. Pomysł jest świeży, mam nadzieję że go zrealizujemy, z Bożym prowadzeniem oczywiście.
Z mego 2 letniego głoszenia Ewangelii już wiem, że często jakieś większe Ewangelizacje (koncert, zaproszony gość...) mają nieduży skutek w postaci nawróceń (służą bardziej zbudowaniu wierzących), a rozmowy w 4 oczy z drugą osobą skłaniają ją do głębokiej refleksji na temat sensu życia i Boga. Wiem też jednak, że nie "efekty" są tu najważniejsze - wzrost przecież daje Bóg i to On dba o "efekty", a raczej posłuszeństwo Jezusowi, aby iść i czynić uczniami. Wiem też, że Duch działa jak chce i kiedy chce.

Byle tylko mieć odwagę, której nieraz brakuje. Na pytanie sąsiada co słychać, odpowiadam nieraz zdawkowym "wszystko dobrze" :oops:

Ostatnio napisałem też taki apel do czytelników mojej strony "Spotkajmy się"
http://www.kuzbawieniu.pl/index.php?opt ... &Itemid=74
jednak jak do tej pory nikt nie wyraził chęci do spotkania się z moją rodziną :(. Cieszę się jednak z podjętej próby...

No i głoszę Ewangelię przez maile, i znanym mi osobom, i też obcym, którzy o coś pytają na maila. Jest to bardzo dobry sposób, który ma nadzieję już przynosi dobre owoce.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL