www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 30, 2008 9:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
odnawiam zagadnienie, ale w innym aspekcie

zastanawiam się czy dzisiaj wierzący i odrodzeni z Ducha ŚW. są tak naiwni, czy uważają się za tak "mocno w wierze stojących"
że np. w imię wspólnego "folklorowania judaizmem" przyjmą każdego, kto im pokaże coś ładnego w tym temacie?


kto potrafi wskazać gdzie wokół niego już czekają "BRACIA", którzy odkrywają przed każdym tę część prawdy o sobie, której akurat adresat pragnie najbardziej?

w temacie wspomniani nie powinni być potępiani, bo przecież:
- są usłużni, cisi i pokorni, pełni bojaźni bożej, głoszą braterstwo i jedność między wierzącycmi, przyjmują i obcują chętnie z każdą denominacją...jest tylko jedna rysa:

antytrynitarna i unitariańska koncepcja Boga

- a kto potrafi wymienić, które wspólnoty wokół niego mają ten charakter?
jakie to oficyny wydawnicze
jakie zespoły muzyczne niosące np. "duchową pomoc"... ???


śpimy smacznie...lampki pogaszone
a w ciemnościach każdy wygląda podobnie

- a może nikomu to nie przeszkadza?


podejmujecie temat?

ps. bo już mi ktoś polecił wizytę u psychiatry (a jakże: wierzący jest...)


Ostatnio edytowano Cz maja 01, 2008 6:34 pm przez ani_isza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 30, 2008 4:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Czy nie objaśnisz bardziej dostępnym językiem, o co ci chodzi, Ani?
Szczerze mówiąc, nie zrozumiałam nic a nic ... :oops:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 30, 2008 5:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
chodzi o odnowione wspólnoty monoteistycznych w wyznaniu chrystian
(bo nie nazywają się chrześcijanami ani protestantami - chociaż zdaje się że to w-g etiologii radykalny odłam kalwinistów "ewangelicko-reformowanych")

i chodzi o to, że odnowienie wspólnot polega m.in. na "wychodzeniu do" oraz "jednoczeniu się" z innymi wierzącymi w myśl szeroko rozumianej "miłości braterskiej"

a że do judaizmy im blisko w doktrynach, to oferują atrakcyjne i kultowe dzisiaj "klimaty" judaistycznego folkloru

i chodzi o ostrzeżenie oraz rekonesans na "chrześcijańskim rynku usługowo-dewocjonalnym":


które to np. zespoły muzyczne (dające oprawe różnym imprezom żydowskotematycznym), wydawnictwa, tytuły...itp. niosą przekaz ideologiczny z ducha antychrysta

8)
a znasz jakieś pozycje?
a może znasz nazwy ich zborów?
albo z kim są w "unii"?
ale może nie jesteś zainteresowana merytorycznie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 30, 2008 8:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Zrozumiałam mniej-więcej o co chodzi - o jakiś nowy "ruch" albo odłam chrześcijaństwa ze swoimi "odchyleniami" od Słowa - czy jakoś tak?
Niestety, nie słyszałam o czymś takim i nie znam żadnych pozycji - ja nie jestem "na bieżąco" w takich "nowinkach", więc raczej nie pomogę... ale chętnie poczytam :) Bo, na przykład, nie rozumiem, co takiego złego jest w judaistycznym folklorze czy zespołach... chociaż... może to wpłynąć na przesadne "podrabianie" żydowskich zwyczajów, a stąd i do powrotu do Prawa jeden krok, gdyż człowiek ciągle ma za mało wiary, aby pokładać ufność w łasce i ciągle chce coś "dodać" do zbawienia - widać to dobrze na przykładzie katolików, a i adwentyści, mimo iż mówią, że "my też z łaski" ale kurczowo trzymają się Zakonu, który przecież "wciąż aktualny" i to przecież prawda, he-he.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 30, 2008 8:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
ani_isza.
Tak, tylko ze takiego laika, jak ja, ugotuja natychmiast. Ty, natomiast, masz wszelkie atrybuty, ktorych oni uzywaja "legalizujac" swoja wyjatkowosc. Ja sie z tym spotkalem kilkakrotnie i wpadlem, jak sliwka w kompot. Tam panuje wyraznie podzial kastowy. Albo jestes, albo nie jestes. Poza tym - jezyk, terminologia...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 12, 2008 10:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Kontynuując temat, zacznę od muzyków chrystiańskich, uprawiających folkloryzm judaistyczny, ale nie głoszących tego samego Jeszui, który jest JHWH Zbawicielem i który przyszedł na ziemię w ludzkim ciele jako Syn Boży:

Hagada:
http://www.hagada.pl/index.php

-Piotr Sumiński:
http://www.piotr.modlitwa.pl/

-Dzieci z Woskowej:
http://www.dzieci.dekalog.pl/

-Pomoc Duchowa:
http://www.pomoc.kdm.pl/

Bogumił Rylewicz:
-http://www.rylewicz.kdm.pl/?q=pl/node/15
http://www.rylewicz.kdm.pl/?q=pl/muzyka

acha, a na stronie "klubu dobrej muzyki" są aktualnie takie oferty z muzyką chrystiańską":
http://pomoc.kdm.pl/muzyka.htm

i co jeszcze znacie "chrystiańskiego"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 7:22 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Ani, a skąd wiesz, że wszyscy oni głoszą innego Jezusa? Czy możesz jakoś uzasadnić tak poważne zarzuty?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 9:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Axanna napisał(a):
Ani, a skąd wiesz, że wszyscy oni głoszą innego Jezusa? Czy możesz jakoś uzasadnić tak poważne zarzuty?
Pozdrawiam.


Wszyscy Ci muzycy są polecani i promowani przez strony wspólnot/portali "jednoty"/"chrystian". Oprócz nich promowane są tylko zespoły muzyczne, które w treści nie zawierają nauki o Mesjaszu JHWH Zbawicielu (np. żydowskie zespoły chasydzkie, albo tylko żydowskie bazujące na judaiźmie), a tylko, jeżeli już, to o Jezusie Mesjaszu jako słudze Boga. Poza tym czytam jakie mają wyznania wiary oni sami (a nie tylko portale, które ich polecają). Faktem jest tylko to, co jest napisane. Można sobie też posłuchać ich tekstów pod tym kątem, są one zgodne z nauką portali które promują tych wykonawców (a innych, również śpiewających pieśni mesjańskie, gdzie jawnie głoszony jest Mesjasz jako JHWH Zbawiciel - już nie). Ale oni nie uważają nazywania swoich poglądów i/lub siebie "chrystianami" za zarzut. Oni się tym chętnie odróżniają od "protestantów" i ogólnie od "chrześcijan", chociaż (!) niektórzy twierdzą wręcz, że są "chrześcijanami", bo: "wyznają naukę Jezusa Mesjasza i uważają Go za swojego Pana". Niektóre zgrupowane są w Krotoszynie, ich "bazie", co również ułatwia lokalizację źródeł w nauce.

Podam przykłady ze stron, które są po polsku napisane...


http://www.hagada.pl/index.php
Cytuj:
Hagada lub agada znaczy w języku hebrajskim opowieść.
Nasze opowiadanie ma swych bohaterów.
Są nimi: B-g Święty Izraela, jego sługa Mesjasz, jego lud i odkupienie, które nadchodzi.


W kolejności wymieniania na drugim miejscu jest jeden z bohaterów opowiadań muzycznych zespołu "Haagada": jest nim "sługa Boga-Mesjasz".
*****************
http://www.piotr.modlitwa.pl/
Cytuj:
A my cóż - zbyt mało oddajemy się refleksji i modlitwie, która może ubogacić naszą duchowość. Nasze życie to chwila, jeśli przeżyta bez Boga - jest zmarnowana. Ta płyta rejestruje skrawek mojego życia.
Życzę wszystkim spotkania z Najwyższym, Bogiem Izraela i Jego Pomazańcem, Mesjaszem Jeszuą.


Warto sobie sprawdzić w jakim kontekście używane jest określenie "Pomazaniec" na stronach chrystian.
******************
http://www.dzieci.dekalog.pl/piesni.html
Cytuj:
Nastanie czas

Nastanie czas, gdy będą płynąć łzy ze szczęścia i rozradują się nam serca, zmartwychwstania przyjdzie czas.

To sprawi Bóg, królestwo Jego zstąpi z nieba, królestwo, w którym nie brak chleba, otarta będzie łza.

Dlatego dziś wysławiać Ciebie tu pragniemy i wdzięczność swoją Tobie ślemy, że troszczysz się o nas.

Gdy powróci Szylo i zasiądzie na swym tronie w Jeruzalem, świętym mieście tam. Bo Menachem, jak mówi prorok, pocieszy swoich braci, rozraduje się cały Izrael.


Menachem będzie pocieszał swoich braci - żeby nikt nie miał wątpliwości, że jest przecież "tylko" wybranym spośród nich...

**************
http://www.pomoc.kdm.pl/r-witaj.html
na tej stronie jest piękne przesłanie, zachęcające do czerpania przez wierzących TYLKO z nauki Jezusa, zachęta do uczynienia Jego naszym Panem - bo przecież "chrystianie" wierzą, że został uczyniony Panem przez Boga. Niech mi jednak ktoś wskaże chociaż jedno miejsce, w którym Jezus został tam ukazany w JEGO prawdziwej BOSKIEJ chwale jaką ma od początku (!). Na następnej stronie[http://www.pomoc.kdm.pl/r-witaj.html] tej witryny czytam:
Cytuj:
Po co, umiłowany Syn Boga, Jeszua, przelał swą świętą krew, po co, nauczał dniami i nocami, jeśli i tak, każdy z osobna, sam zdecyduje, co jest dla niego dobre a co złe .To straszne, gdy ktoś myśli, że wszystko mu wolno, że sam najlepiej wie, co wybrać a co odrzucić dla swego życia i zbawienia, gdyż prawda, to rzecz względna.
(...)
Wiara w Boga musi prowadzić do drugiego kroku – do nawrócenia . Ci, którzy to przeżyli, dobrze wiedzą o czym piszę . Nawrócenie, to oddanie swego życia Bogu, to postawienie Go, na pierwszym miejscu . Nawrócenie, to szczera deklaracja pójścia za nauką Jezusa Mesjasza i ogłoszenie Go swoim Panem, to chęć, odwrócenia się od grzechu i światowego sposobu życia . Bez podjęcia takiej decyzji, nie ma nawet mowy o naszym chrześcijaństwie . Można śmiało powiedzieć, że pewien, nieduży procent ludzi wierzących, (choć tak są to miliony ), nawróciło się . Wielu jednak, do których i ja należałem, stanęło na tym etapie, nie pojmując, że jest jeszcze bardzo ważny, trzeci krok .
„ Idźcie więc i czyńcie uczniami, wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego ” Mat. 28;19 ( w niektórych rękopisach jest „ w imię Jezusa Mesjasza ” ale, to nie temat na dziś )
(...)
W pierwszym chrześcijaństwie, po min. trzech latach ( dla pogan ), następował chrzest wodny, nazywany też nowonarodzeniem . Był u nich taki zwyczaj , że miejsca chrztu, były imitacją grobu . Tam, umierał zanurzany w wodzie, stary człowiek a wychodził z niej - zmartwychwstały, nowy . Taki człowiek, dostawał nawet po chrzcie, nowe imię, by jeszcze bardziej uświadomił sobie tę prawdę, że stał się nowym stworzeniem w Chrystusie, że stał się chrześcijaninem .Tak więc, proces duchowy, który zaczął się od wiary i nawrócenia, musiał zakończyć się nowonarodzeniem . Prawdą jest też, że „ tylko człowiek nowonarodzony, może wejść do Królestwa Bożego ”. Jana 3;3

i nawet zakończone jest to :
Cytuj:
w imieniu Jeszui Mesjasza


jeden z tekstów:

Cytuj:
16.
gdy umierał rabin
wszyscy płakali
nie płaczcie mówił
ja tylko
przeprowadzam się dalej
nie biorę nic ze sobą
czeka na mnie pałac
a w nim
mój Król Wspaniały
i Jego Chwała.

***************
http://www.rylewicz.kdm.pl/?q=pl/node/15
Cytuj:
Jestem chrześcijaninem. Oznacza to, że wierzę w Jednego Boga, Stwórcę całego wszechświata. Oznacza to również, że uznaję Jezusa z Nazaretu za Mesjasza i Zbawiciela. Jest On też dla mnie wzorem postępowania, moim nauczycielem, duchowym przewodnikiem. Wierzę, że oddał za mnie życie i wyznaję wiarę w Jego zmartwychwstanie.
(...)
Jestem też gorącym zwolennikiem społecznego pluralizmu, to jest poszanowania zróżnicowań społecznych, kulturowych i ideowych.
(...)
Towarzyszy mi przekonanie, że człowiek nie powinien, zwłaszcza publicznie, wypowiadać rzeczy niestosownych, nieprzyzwoitych, osłabiających i tak już mocno nadwątloną kondycję moralno-duchową ludzkości. Natomiast treści duchowe, mistyczne, wskazujące możliwość wewnętrznego rozwoju, są jak najbardziej wskazane.
.

i fragment tekstu jednej z piosenek:

Cytuj:
Jedno jest ciało i jeden Duch
Do jednej nadziei wezwał nas Bóg
Jedna jest wiara, jeden jest chrzest
Jeden Pan Jezus, jeden Bóg też
Którego z ludzi nie widział nikt. Amen.


Król królujących, Pan panujących
Jedyny, który ma nieśmiertelność
Od Niego wszelki ród bierze imię
Dlatego zginam przed Nim kolana
Przed Ojcem duchów, wszelkiego ciała. Amen.


Jest tu - jak wszędzie - staranne i wyraźne oddzielenie osoby BOGA od Pana Jezusa, któremu nie przypisuje się tych samych cech boskich, co "Ojcu duchów".
****************
Jest też zespół o nazwie " Adonai", ale jeszcze nie dotarłam do rzetelnych źródeł o nich, niemniej są polecani przez strony "jednoty"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 12:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Ani.... możliwe, że i masz racje, ale czy nie podchodzisz zbyt pochopnie do orzeczeń, że jeżeli ktoś mówi o Jezusie "Mesjasz", albo "Syn Boży", to zaraz to ma znaczyć, że głosi innego Jezusa. Hmmm, nie jestem pewna, czy wolno tak robić, wszak to bardzo poważne oskarżenie. Każdy przecież może powiedzieć, że Jezus jest Panem, że, na przykład, kocha Boga i Syna, czy jakoś tak, ale czy musi to oznaczać, że nie uważa Jezusa za Boga?
Jeżeli o mnie chodzi, to mam za płytki rozum, aby zrozumieć w pełni naturę Boża i myślę, że zaleca się nam jak najmniej się, przepraszam, że tak powiem - "wymądrzać" na ten niebezpieczny temat, żeby przypadkiem nie zbluźnić. Z tego co rozumiem, to Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem, Bóg jest jeden, a jednak Ojciec to nie to samo co Syn, i nie to samo co Duch Święty, bo jest Ojciec, i Syn, i Duch Święty, a nie "Ojciec albo Syn"... Osobiście nie widzę niczego takiego złego w tym, że ktoś oddziela Syna od Ojca - przecież to nie jest że Ojciec jest tym samym co Syn.
Osobiście słyszałam świadectwo pewnego zespołu, przez Ani nie wymienionego tutaj, ale... też dziwnie mówili, że Syn to Ojciec i że to jeden Bóg, ale tak bardzo jeden, że kiedy Syn był w ciele, to Ojca wtedy jakby nie było, bo kiedy to głos z nieba powiedział "to mój Syn umiłowany", to sam Jezus to sprawił, że z nieba zabrzmiał ten głos, podczas gdy Boga przecież w niebie nie było.... jakiś koszmar... lepiej na ten temat chyba w ogóle nie mówić nic, niż takie rzeczy... :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 3:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Nie uznałam za konieczne rozkładania na czynniki pierwsze szczegułów wyznania wiary "jednoty"/"braci polskich"/"chrystian"/"arian". Są jawne ich strony internetowe - każdy może sobie poczytać - nikt też nie musi wierzyć mi na "piękne oczy", bo podałam linki do ich stron. Poruszam tutaj tylko temat "pod jaką postacią" - czesto nieświadomie przyjmujemy ich naukę? To mnie interesuje, bo na forum UP były rozmowy z wszelkiego rodzaju unitarianami. Ja wiem dlaczego nie zaakceptuję ich nauki. Bo wiem w KOGO wierzę. Nie muszę rozumieć każdego aspektu dotyczącego objawienia sie Boga w ciele ludzkim jako Syna Bożego, ale widzę w Biblii JAWNOŚĆ umownie używanego przeze mnie określenia na "trójjedyność" wszystkich osób Jednego Boga (Ojca, Syna i Ducha). W.w. w temacie nie uznają za Boga osoby Mesjasza oraz osoby Ducha Św. Jeżeli jest inaczej - to zapraszam ich do rozmowy i niech zaczną od wyjaśnień skąd ich akceptacja przez portale unitariańskie.
Mesjasz jako "tylko" człowiek to nie jest mój Pan, nawet jeżeli głosi się jego zmartwychwstanie. Mój Pan to JHWH Zbawiciel, który przyszedł na ziemię w ludzkim ciele jako Syn Boży - Jeszua Mesjasz. To Jednorodzony Bóg objawiony w ciele ludzkim [J. 1:18]. Ten, który wstąpił do nieba po tym jak wcześniej z tego nieba zstąpił na ziemię [J.3:13]. To ten Mesjasz, który mówi o sobie: "JA JESTEM" zanim był Abraham! [J.8:57]. To ten, który wiele razy chciał zgromadzić Swoje dzieci, jak kokosz zgromadza pisklęta - ale dzieci nie chciały [Mt.23:37; Powt.Pr. 32:8-17]. Mój Bóg to Im_anu_El, (Emmanuel) co znaczy z hebrajskiego "Z_NAMI_BÓG " [Mt.1:23; Iz. 7:14].
Jeślibym nie wiedziała w KOGO wierzę, to daremna moja wiara.
Axanna napisał(a):
zaleca się nam jak najmniej się, przepraszam, że tak powiem - "wymądrzać" na ten niebezpieczny temat, żeby przypadkiem nie zbluźnić.


gdzie nam się zaleca i na jaki temat nie należy się wymądrzać?

Axanna napisał(a):
lepiej na ten temat chyba w ogóle nie mówić nic, niż takie rzeczy... :(


rozwiniesz o "jakie rzeczy" chodzi?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 4:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Cytuj:
Jeślibym nie wiedziała w KOGO wierzę, to daremna moja wiara.

To prawda, zarówno jak i to, że jeżeli nie ma kto miłości, to jego wiara również jest daremna, nawet jeżeli ten ktoś wie w kogo wierzy...
Cytuj:
gdzie nam się zaleca i na jaki temat nie należy się wymądrzać?

Mt 12:36 Bw "A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu."
Prz 13:3 Bw "Kto strzeże swoich ust, zachowuje życie, kto zaś nie powściąga swoich warg, gotuje sobie zgubę."
Jk 1:26 Bw "Jeśli ktoś sądzi, że jest pobożny, a nie powściąga języka swego, lecz oszukuje serce swoje, tego pobożność jest bezużyteczna."
Mt 12:32 Bw "A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym."

Na podstawie tych i wielu podobnych wersetów tak powiedziałam i sądzę, że te rzeczy są tak oczywiste dla wierzących, że nie przypuszczałam, że dla kogoś może być to coś nowego...
Cytuj:
rozwiniesz o "jakie rzeczy" chodzi?

rozwinęłam w poprzednim poście... coś niezrozumiałego? bo nie wiem co...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 7:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Axanna napisał(a):
Cytuj:
Jeślibym nie wiedziała w KOGO wierzę, to daremna moja wiara.

To prawda, zarówno jak i to, że jeżeli nie ma kto miłości, to jego wiara również jest daremna, nawet jeżeli ten ktoś wie w kogo wierzy...
Cytuj:
gdzie nam się zaleca i na jaki temat nie należy się wymądrzać?

Mt 12:36 Bw "A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu."
Prz 13:3 Bw "Kto strzeże swoich ust, zachowuje życie, kto zaś nie powściąga swoich warg, gotuje sobie zgubę."
Jk 1:26 Bw "Jeśli ktoś sądzi, że jest pobożny, a nie powściąga języka swego, lecz oszukuje serce swoje, tego pobożność jest bezużyteczna."
Mt 12:32 Bw "A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym."

Na podstawie tych i wielu podobnych wersetów tak powiedziałam i sądzę, że te rzeczy są tak oczywiste dla wierzących, że nie przypuszczałam, że dla kogoś może być to coś nowego...
Cytuj:
rozwiniesz o "jakie rzeczy" chodzi?

rozwinęłam w poprzednim poście... coś niezrozumiałego? bo nie wiem co...


Nie Axanno, nie rozumiem i nie mam zamiaru się "domyślać" o co Ci chodzi i po co tak dobrałaś te zacytowane wersety. Jeżeli chcesz żebym zrozumiała, to napisz proszę jasno i prosto, konkretnie.

Co w-g Ciebie jest oczywiste?

Dla mnie oczywiste jest natomiast, że wierzący powinni badać/sprawdzać duchy, niewierzyć komuś bez sprawdzenia jego nauki, badać Pisma, "trzeźwo myśleć" i ostrzegać innych braci przed błędną nauką oraz ostrzegać przed tymi, którzy błędne nauki głoszą. I po to ten temat założyłam.

"Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.(2) Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest. (3) Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie." [1J 4:1 Bw]

"Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i /innych/ w błąd wprowadzając. Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte,(15) które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. (16) Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - (17) aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu." [2Tm 3:13-17 BT]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 10:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Ani iszo, nie rozumiemy się. Moim zdaniem wyrażam się jaśnie i zrozumiale i nie uważam, że mam jakieś niedomówienia, żeby ktoś musiał o czymś się domyślać. Jeżeli Ty czegoś, o czym piszę, nie zrozumiałaś, to proszę powiedz, co konkretnie. Bo jeżeli "nie zamierzasz się domyślać", ani nie zamierzasz też wyjaśnić o co ci chodzi, to się nie dogadamy chyba. Bo ja chętnie bym się domyśliła, gdybyś dała jakieś wskazówki.
Oskarżyłaś kilku zespołów o to, że głoszą innego Jezusa, innymi słowy - zaliczyłaś ich do przeklętych, ponieważ "przeklęty każdy, kto głosi inną ewangelie". Gdy zapytałam Cię, czy masz jakieś podstawy do tak poważnych oskarżeń, nie podałaś żadnego uzasadnienia poza tym, że promują ich unitarianie. Przy tym oświadczyłaś, że nie uważasz za konieczne badać szczegóły wyznania wiary... nie bardzo zrozumiałam kogo, to li tych unitarian, to li zespołów. Ale z oskarżeniami to rzeczywiście - roboty o wiele mniej, niż coś tam badać.
Gdy zwróciłam ci uwagę, że postępujesz zbyt pochopnie, to raczyłaś mnie nadętą odpowiedzią, jak to TY wiesz w kogo wierzysz, jak to Jeszua Mesjasz jest TWOIM Panem i podobne, jakby ktoś temu zaprzeczał. Tak na marginesie, to kto jest czyim panem, to po słudze nieraz dobrze widać. Teraz piszesz:
Cytuj:
Nie Axanno, nie rozumiem i nie mam zamiaru się "domyślać" o co Ci chodzi i po co tak dobrałaś te zacytowane wersety. Jeżeli chcesz żebym zrozumiała, to napisz proszę jasno i prosto, konkretnie.

Co w-g Ciebie jest oczywiste?

Po co zacytowałam te wersety? Po to, że dwa posty wyżej napisałam:
"Jeżeli o mnie chodzi, to mam za płytki rozum, aby zrozumieć w pełni naturę Boża i myślę, że zaleca się nam jak najmniej się, przepraszam, że tak powiem - "wymądrzać" na ten niebezpieczny temat, żeby przypadkiem nie zbluźnić." -
jakie to zdanie Ty w połowie urwałaś, przeinaczając wydźwięk:
"zaleca się nam jak najmniej się, przepraszam, że tak powiem - "wymądrzać" na ten niebezpieczny temat, żeby przypadkiem nie zbluźnić." -
dalej pytając mnie:
"gdzie nam się zaleca i na jaki temat nie należy się wymądrzać? "
Jestem pewna, że zrobiłaś to zamierzenie i dobrze widzisz różnice pomiędzy "zaleca się nam..." i "myślę, że zaleca się nam..."
Dlatego właśnie, Ani iszo, "tak dobrałam te zacytowane wersety", że myśle, że jest sprawa oczywista dla wszystkich uczniów Chrystusowych, że zaleca się im powściągliwość języka w przeinaczaniu prawdy, w bezpodstawnych oskarżeniach i pochopnych sądach, w wywyższeniu samych siebie, w wymądrzaniu się o sprawach, co do których mamy bardzo cząstkowe poznanie i podobne.
Nie rozumiem, co takiego "niejasnego i niekonkretnego" Ty zobaczyłaś w moich słowach i w czym jest problem?
A że trzeba badać duchy, czy są z Boga i ostrzegać przed fałszywymi nauczycielami, to zgadzam się jak najbardziej i sama to często piszę. Tyle, że do Twojego ulubionego testu na badania duchów, warto dołożyć jeszcze, na przykład, taki:
1J 4:20-21 Bw „Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.(21) A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.”
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 11:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Axanna napisał(a):
Oskarżyłaś kilku zespołów o to, że głoszą innego Jezusa, innymi słowy - zaliczyłaś ich do przeklętych, ponieważ "przeklęty każdy, kto głosi inną ewangelie". Gdy zapytałam Cię, czy masz jakieś podstawy do tak poważnych oskarżeń, nie podałaś żadnego uzasadnienia poza tym, że promują ich unitarianie. Przy tym oświadczyłaś, że nie uważasz za konieczne badać szczegóły wyznania wiary... nie bardzo zrozumiałam kogo, to li tych unitarian, to li zespołów. Ale z oskarżeniami to rzeczywiście - roboty o wiele mniej, niż coś tam badać.


Odpowiedzi udzieliłam w poście Wysłanym: Wto Maj 13, 2008 9:44 am
Ja ten post widzę, czyli jest nadal na swoim miejscu : )
Specjalnie weszłam na każdą z tych stron i wycytowałam to, co jest głoszone przez wykonawców: bądź w wyznaniach wiary ich samych, bądź w tekstach, które tworzą i potem śpiewają. Kto chce to przeczyta ich "credo" i oceni co i/lub kogo głoszą. Wiele spotkań chrześcijańskich o tematyce Żydowskiej zaprasza tych wykonawców w celu "oprawy muzycznej" spotkania. Najpopularniejsze są te z Krotoszyna.

Znam te strony od jakiegoś czasu. Po raz pierwszy przeszukałam sieć gdy wierzący podarowali mi płytę "Dzieci z Woskowej" - przesłuchałam ją całą i zainteresowało mnie dlaczego WŁAŚNIE W TAKI SPOSÓB przedstwiają osobę Boga i inaczej od NIEGO - osobę MESJASZA JESZUI. Potem były kolejne spotkania "o tematyce żydowskiej", na które byłam zapraszana i była tam m.in. "Pomoc Duchowa". A także z "Hagady". Ich nauka jest przecież jawna.

Także kilka z osób współtworzących te zespoły poznałam. Tutaj przestrzegam braci przed ich nauką. Przed tym, że głoszą innego Jezusa, niż ten, którego znamy. Może rzeczywiście to za duże uogólnienie, że "znamy tego samego" Jezusa, bo wiele osób pisuje na forum i długo się nie przyznają w kogo wierzą, a w kogo nie - tak, jakby wstydzili się swojej wiary. Ja się nie wstydzę i jest ona jawna.

Axanna napisał(a):
Przy tym oświadczyłaś, że nie uważasz za konieczne badać szczegóły wyznania wiary


czy to podsumowanie tej mojej wypowiedzi?

ani_isza napisał(a):
Nie uznałam za konieczne rozkładania na czynniki pierwsze szczegułów wyznania wiary "jednoty"/"braci polskich"/"chrystian"/"arian". Są jawne ich strony internetowe - każdy może sobie poczytać - nikt też nie musi wierzyć mi na "piękne oczy", bo podałam linki do ich stron. Poruszam tutaj tylko temat "pod jaką postacią" - czesto nieświadomie przyjmujemy ich naukę? To mnie interesuje, bo na forum UP były rozmowy z wszelkiego rodzaju unitarianami.


Wyjaśnię więc, ponownie, że nie jest moim celem w TYM konkretnym TEMACIE zajmowanie się wyznaniem wiary w.w., bo tym zajmowano się już na forum w innych tematach. Moim celem było wskazanie z nazwy TYCH, którzy wnoszą takie same treści, co w.w. Nie napisałam, że nie znam i nie zbadałam, co głoszą w.w. (czyli "arianie"/"jednota"/"bracia polscy"/"chrystianie"). Napisałam natomiast, o czym chcę ostrzec w tym aspekcie:

ani_isza napisał(a):
i chodzi o ostrzeżenie oraz rekonesans na "chrześcijańskim rynku usługowo-dewocjonalnym":

które to np. zespoły muzyczne (dające oprawe różnym imprezom żydowskotematycznym), wydawnictwa, tytuły...itp. niosą przekaz ideologiczny z ducha antychrysta


Axanno, czy Ty uważasz, że w.w. (czyli arianie"/"jednota"/"bracia polscy"/"chrystianie") głoszą tego samego Jezusa, w którego Ty wierzysz?

ps.: Axanno, czy odpowiesz mi też na moje pytania tutaj:
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 0&start=15


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 14, 2008 2:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Ani_iszo, nie chcę się spierać w nieskończoność. Nie jestem obeznana z tym, co tak naprawdę głoszą wymienione przez Ciebie zespoły ani owe społeczności o dziwnych nazwach. Wyraziłam tylko wątpliwości co do podstaw do oskarżenia w/w zespołów o głoszenie "innego Jezusa" i z tego, co zacytowałaś w odpowiedzi, bynajmniej nie wynika, że na pewno tak jest i że rzeczywiście głoszą innego Jezusa.Uzasadniłam swoje wątpliwości tłumacząc, że gdy ktoś oświadcza, że wysławia Boga Ojca i Syna niekoniecznie musi zaraz oznaczać, że nie wyznaje Jezusa jako Boga, jak to z pewnością twierdzisz - "Syn oddzielony wyraźnie od osoby Ojca, więc wyznają innego Jezusa" - ja do takiego stwierdzenia podstawy nie widzę. Ot i wszystko.

Pozdrawiam.
P.S. do tamtego tematu zajrzę troszkę później.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL