www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 7:55 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 12:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
realista napisał(a):
Apostoł napisał wyraźnie Ten który z nieba zstąpił Syn Człowieka zapewne w swoim wykładzie tego miejsca uciekniesz do interpretacji figuralnej, że tutaj chodzi o Syna przed wcieleniem etc, ale i ja mogę to miejsce wyłożyć figuralnie

Zdanie "Syn Człowieka zstąpił z nieba" jest całkowicie zrozumiałe dosłownie w kontekście nauczania całej Biblii, dlatego nie ma potrzeby uciekania do interpretacji figuralnej. Po prostu był w niebie zanim zstąpił z nieba. Nie upierał się, by pozostać równym Bogu, choć był w postaci Bożej przed Wcieleniem [Flp. 2:6-8]. Będąc Stwórcą nieba i ziemi [Hebr. 1:8-10] został posłany z misją przez JHWH i Jego Ducha [Iz. 48:12-16]. A przecież Bóg jest jeden, jest jednością złożoną [echad] [V Mojż. 6:4], tylko On stworzył niebo i ziemię [I Mojż. 1:1] i nie ma innego Boga [Iz. 44:6].

Interpretacja dosłowna ma zawsze pierwszeństwo. Jeśli interpretujący posiada założenia skłaniające go do ucieczki od interpretacji dosłownej w kierunku interpretacji figuralnej, to jest jego problem i było już poruszany w innych wątkach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 11:05 am 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 15, 2009 1:22 pm
Posty: 4
Smok Wawelski napisał(a):
realista napisał(a):
Apostoł napisał wyraźnie Ten który z nieba zstąpił Syn Człowieka zapewne w swoim wykładzie tego miejsca uciekniesz do interpretacji figuralnej, że tutaj chodzi o Syna przed wcieleniem etc, ale i ja mogę to miejsce wyłożyć figuralnie

Zdanie "Syn Człowieka zstąpił z nieba" jest całkowicie zrozumiałe dosłownie w kontekście nauczania całej Biblii, dlatego nie ma potrzeby uciekania do interpretacji figuralnej. Po prostu był w niebie zanim zstąpił z nieba. Nie upierał się, by pozostać równym Bogu, choć był w postaci Bożej przed Wcieleniem [Flp. 2:6-8]. Będąc Stwórcą nieba i ziemi [Hebr. 1:8-10] został posłany z misją przez JHWH i Jego Ducha [Iz. 48:12-16]. A przecież Bóg jest jeden, jest jednością złożoną [echad] [V Mojż. 6:4], tylko On stworzył niebo i ziemię [I Mojż. 1:1] i nie ma innego Boga [Iz. 44:6].

Interpretacja dosłowna ma zawsze pierwszeństwo. Jeśli interpretujący posiada założenia skłaniające go do ucieczki od interpretacji dosłownej w kierunku interpretacji figuralnej, to jest jego problem i było już poruszany w innych wątkach.

Widzę Smoku Wawelski, że nie doczekam się odpowiedzi na zadane wcześniej pytania. W odniesieniu do Jan 3.13 :
W tym fragmencie jasno i wyraźnie napisano o Synu Człowieka αναβεβηκεν - wstąpił / καταβας- zstąpił / ο υιος του ανθρωπου - Syn Człowieka. Wydanie krytyczne jakim obecnie dysponuję ma jeszcze frazę ο ων (przy czym można to oddać zarówno poprzez był jak i jest) εν τω ουρανω - jednakże z uwagi na pominięcie tej frazy przez większość współczesnych wydań tekstu greckiego pomijam. Mowę o Synu Człowieka trudno odnieść do tego który Synem Człowieka nie jest. Zatem jeżeli chcesz interpretować ten fragment dosłownie musiałbyś w skrócie przyznać iż osoba ludzka Jezusa Chrystusa pierwej niźli zstąpiła wstąpiła do Nieba. Dostrzegł to Jan Kalwin co skutkowało interpretacją figuralna kto ciekawy może poczytać w komentarzu do ew Jana. Tym samym Ty nie komentujesz tego fragmentu literalnie ale figuralnie odnosząc to do preegzystującej natury Bożej nie będącej Synem Człowieka. W przypadku Filipian 2: 6-8 figuralnej interpretacji ciąg dalszy... Apostoł Paweł napisał "Albowiem to rozumienie niech będzie w was, które też w Jezusie Chrystusie [Było]. Który w kształcie Bożym będąc... i znów apostoł pisze o Jezusie Chrystusie o, którym Mateusz napisał "Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak..." Mat 1.18 a Łukasz 1.31 " Oto poczniesz i porodzisz Syna i nadasz mu imię Jezus". Tak się składa, że ja interpretuje te fragmenty literalnie i odnoszę je do Syna Bożego narodzonego za panowania Heroda imieniem Jezus a Ty uciekasz w figury gdyż komentarz literalny nie bardzo pasuje do teorii o inkarnacji przedwiecznego Syna, który przyjął ludzką naturę pozbawioną ludzkiej osobowości. W skrócie tekst mówi, że z nieba zstąpił Syn Człowieka Ty mówisz tak ale tutaj mowa o przedwiecznej boskiej naturze, która przyjęła ciało, Paweł mówi że Jezus był w postaci Bożej a Ty powiadasz tak ale przed wcieleniem gdy był tylko wieczną boska naturą bez ludzkiego ciała :shock: to się nazywa zdrowa wyobraźnia i komentarz literalny nie figuralny :lol: . I znów powtarzasz nieśmiertelny na tym forum zwrot jedność złożona, który jest w rzeczywistości zasłoną dymną dla poglądu skrajnie niebiblijnego, gdyż jak czytamy w Piśmie Jeden jest Bóg Ojciec z którego wszystko zatem każdy kto nie jest owym Ojcem nie może być Bogiem z którego wszystko i chociaż pismo nazywa Bogami istoty nie będące z natury swej Bogiem(podkreślając majestat tych stworzeń)min. aniołowie, ludzie to ileż bardziej zasługuje na to Pan Jezus Chrystus by być nazwanym Bogiem mimo, iż z natury był człowiekiem to Bóg Ociec Go wywyższył i posadził po swej prawicy na wysokościach i darował mu z łaski swej to czego z przyrodzenia nie posiadał, gdyż był człowiekiem. Mimo, że na wcześniejsze moje pytania nie odpowiedziałeś( nie ukrywam, iż traktuje to jako kapitulację z twojej strony) zapytam o jeszcze jedną rzecz czy Pan Jezus jako człowiek(bo przecież nie osoba ludzka wg. Ciebie) był Stwórcą czy Stworzeniem? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 12:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
realista napisał(a):
ani_isza napisał(a):
ps.: Przesłanki z Pisma o człowieczeństwie oraz boskości natury Jezusa zostały przedstawione już w kilku tematach na forum. Nie odnosisz się do nich, więc może poczytaj te tematy - chcesz wewnętrzne linki, czy przybyłeś z "misją" głoszenia nauk w duchu ANTYCHRYSTUSOWYM?

Administrator na samym wstępie podał mi linki wewnętrzne, które z uwagą prześledziłem czego owocem są moje pytania zatem napisałaś nieprawdę, iż nie odniosłem się do wspomnianych wyżej zagadnień. Argumentum ad personam pominę milczeniem.

Przed moim wpisem NIE PODAŁEŚ ZAPRZECZENIA/PODWARZENIA ŻADNEGO ZE WSKAZAŃ Z PISMA użytych jako świadectwa na złożoność natury w 100% boskiej i w 100% ludzkiej] JHWH ZBAWICIELA MESJASZA SYNA BOŻEGO, Z KTÓREGO TREŚCIĄ CHCESZ POLEMIZOWAĆ, więc moje wnioski uważam za uzasadnione.
Twierdzisz natomiast:
realista napisał(a):
Ale nawet w niej zastosowałeś sąd rozumu Bóg jest jeden i jest jednością złożoną? Ciekawe gdzie Pismo Święte opisuje w ten sposób Boga


realista napisał(a):
Ku końcowi zmierzając Pismo święte mówi o Bogu jako istocie najbezwględniej niezłożonej i zdecydowanie wolę polegać na wyznaniu wiary Pawła apostoła z 1 Kor 8.6 aniżeli na wyssanych z palca teoriach o jedności złożonej

A skoro czytałeś argumenty o jedności złożonej to podaj KTÓRE są wyssane z palca, konkretnie.
Pisma ST wskazują na złożoną naturę JEDNEGO JHWH, ale do nich się nie odnosisz, wybierasz natomiast jak na razie jeden fragment z całej Biblii, który Tobie pasuje, nie ciekawa metoda.
Wyssanie jest z tekstu Pisma, które wskazuje na JHWH jako "ECHAD", poczytaj sobie hebrajski tekst i interlinię jakąś. Jeżeli zapoznałeś się z tematami w których pisano już o "jednoczesnej boskiej i ludzkiej naturze Jezusa" i zrozumiałeś, to pewnie wiesz w którym miejscu Nowy Testament odnosi się do tego? Np. to, że "tajemnica to wielka jak można być jednym" Ef 5:31-32, bo wyznanie wiary Pawła apostoła z 1 Kor 8:6 jest spójne m.in. z Dz.Ap. 20:28, Jana 20:27-31 albo Mt 28:19 i innymi.
"Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią." [Dz 20:28]

"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."[Mt 28:19]

"Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym."
( 28 ) Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! (29) Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (30) I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. (31) Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego."
[Jana 20:27-31]- tak na marginesie, czy możesz sprawdzić, skoro znasz grekę czy w wersecie 28 jest napisane "[...]KYRIOS MOU KAI O THEOS MOU"?:
"και απεκριθη ο θωμας και ειπεν αυτω ο κυριος μου και ο θεος μου" [J 20:28 IGNT]. Co to znaczy"KYRIOS KAI ["i"?] THEOS". Jak to możliwe, że Tomasz nazwał "osobe" którą widział "Pan mój i ["KAI"] Bóg mój? Czy Tomasz miał Boga i Pana-dwu którym cześć oddał?

Czy mógłbyś mi wyjaśnić z KIM, w-g Ciebie REALISTO rozmawiał Mojżesz w tym miejscu Pisma [i swego życia]: Wyjścia 3:1-4:17.

ps.:Czyżbyś musiał uciekać się do metody ignorowania pytań:
lis napisał(a):
Skoro Syn Człowieka zstąpił z nieba - to powiedz mi realisto, kim był w niebie Syn Człowieka, zanim zstąpił oczywiście?
Czy Twój brak odpowiedzi na pytanie LISA jest wyrazem kapitulacji?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 12:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Realisto, naprawdę nie piszesz niczego nowego, co nie byłoby już na tym forum omawiane. Jedność złożona jest "niebiblijna"? A to dobre. Podałem kilka fragmentów stanowiących całość. Stwórca nieba i ziemi (Syn) został posłany przez Ojca i Jego Ducha. Będąc w postaci Bożej przed Wcieleniem nie upierał się, by pozostać równym Bogu, lecz uniżyl się dobrowolnie i przyjął ludzkie ciało. Syn Człowieczy jest tytułem określającym Mesjasza znanym z hebrajskich Pism [Dan. 7:13-14]. W Pismach hebrajskich jest napisane, że JHWH posyła JHWH, że JHWH został przebity (a Bóg swoją krwią nabył Kościół) i że JHWH przyjdzie w ciele sądzić narody. Biblię czyta się od początku do końca.

Ponieważ jednak mówiliśmy o tym już wielokrotnie, uważam że nie ma sensu powtarzać tego po raz kolejny i wikłać się w kolejną "rundkę" zwalczania tej samej herezji unitarianizmu.

Polecam Ci więcej czytania Pisma z modlitwą i mniej filozofii.

P.S.
Osobiście uważam, że nie przeczytałeś uważnie wątków, o których przeczytanie prosił Cię admin, jak rozumiem. Zresztą podejrzane byłoby, gdybyś przeczytał je uważnie tak szybko. Byłoby natomiast zrozumiałe, gdybyś tu przybył w celach misjonarskich.


Ostatnio edytowano Pt cze 19, 2009 12:51 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 12:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Smok Wawelski napisał(a):
Ponieważ jednak mówiliśmy o tym już wielokrotnie, uważam że nie ma sensu powtarzać tego po raz kolejny i wikłać się w kolejną "rundkę" zwalczania tej samej herezji unitarianizmu.

Uważam podobnie. I w pełni przychylam sie do sugestii S. Wawelskiego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Arianie ....
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 2:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 2:03 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Śląsk
sami intelektualiści.I dobrze!Ale mi jest trudno przejść gładko przez niektóre wypowiedzi nie gubiąc ich znaczenia.Mam swoje lata i mózg nie pracuje jak należy.Jednak chciałabym wiedzieć o co chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 4:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Chyba o to, że kolejny "misjonarz" podważający Boskość Pana Jezusa i Trójjedyność Boga chce po raz kolejny rozpętać dyskusję na ten temat, żebyśmy znowu po raz kolejny pisali to samo. A na to po prostu szkoda czasu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 20, 2009 1:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 15, 2009 1:22 pm
Posty: 4
ani_isza napisał(a):
Przed moim wpisem NIE PODAŁEŚ ZAPRZECZENIA/PODWARZENIA ŻADNEGO ZE WSKAZAŃ Z PISMA użytych jako świadectwa na złożoność natury w 100% boskiej i w 100% ludzkiej] JHWH ZBAWICIELA MESJASZA SYNA BOŻEGO, Z KTÓREGO TREŚCIĄ CHCESZ POLEMIZOWAĆ, więc moje wnioski uważam za uzasadnione.

Podałem dwa zarzuty w formie pytającej do chwili obecnej nie uzyskałem odpowiedzi. Zatem powtórzę jeżeli Pan Jezus wg was był drugą osobą trójjednego Boga i jednocześnie osobą ludzką, był dwiema osobami. Jest to niewątpliwy absurd sprzeczny nie tylko z przyrodzonym rozumem ale i świadectwem pisma świętego. Pismo święte nie mówi o żadnym innym jednorodzonym Synu Bożym poza Jezusem narodzonym za panowania Heroda to On jest nazwany pierworodnym wszelkiego stworzenia, pierworodnym z umarłych pierworodnym spośród wielu braci.

Cytuj:
A skoro czytałeś argumenty o jedności złożonej to podaj KTÓRE są wyssane z palca, konkretnie.

:roll: mianowicie te, które tworzą dwóch Synów Bożych. Jeżeli Pan Jezus jest jednocześnie osobą boską i osobą ludzką to jest dwiema osobami !!! Odbieranie ludzkiej osobowości Syna Bożego jest zaprzeczeniem jego prawdziwego człowieczeństwa. Pismo święte opisuje Boga jako istotę najbezwzględniej niezłożoną jako jednego Boga Ojca z którego wszystko. Pogląd o jedności złożonej w Bogu jest sprzeczny z rozumem i pismem świętym. Straciłem już nadzieje na uzyskanie odpowiedzi w odniesieniu do pytań, które zadałem w pierwszym poście.



Cytuj:
Pisma ST wskazują na złożoną naturę JEDNEGO JHWH, ale do nich się nie odnosisz, wybierasz natomiast jak na razie jeden fragment z całej Biblii, który Tobie pasuje, nie ciekawa metoda.
Wyssanie jest z tekstu Pisma, które wskazuje na JHWH jako "ECHAD", poczytaj sobie hebrajski tekst i interlinię jakąś. Jeżeli zapoznałeś się z tematami w których pisano już o "jednoczesnej boskiej i ludzkiej naturze Jezusa" i zrozumiałeś, to pewnie wiesz w którym miejscu Nowy

Testament odnosi się do tego? Np. to, że "tajemnica to wielka jak można być jednym" Ef 5:31-32, bo wyznanie wiary Pawła apostoła z 1 Kor 8:6 jest spójne m.in. z Dz.Ap. 20:28, Jana 20:27-31 albo Mt 28:19 i innymi.
"Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią." [Dz 20:28]
Pisma Starego Testamentu nazywają Bogami istoty z przyrodzenia nie będące Bogiem kierując się waszą fundamentalistyczną interpretacją oderwaną od zasad hermeneutycznych i tamte istoty należałoby włączyć w poczet osób boskich bo metoda "podstawiania" to wasz ulubiony argument. Nie no wybacz, ale budowanie tak dalece posuniętych teorii w oparciu o słowo echad świadczy o mizernej znajomości tradycji lingwistycznej oraz własności języka hebrajskiego. To taj jakbym w oparciu o elohim mnożył osoby ilekroć to słowo zostało odniesione do istoty nie będącej z przyrodzenia Bogiem. A Pismo Święte nazywa tak zarówno aniołów bożych jak i ludzi. Oczywiście, że wyznanie Pawła apostoła jest spójne, gdy Tomasz nazwał Pana Jezusa Bogiem miał do tego pełne prawo, ale nazwał tak Człowieka Jezusa narodzonego w Betlejem Judzkim, który umarł na krzyżu, którego Bóg Wszechmogący wzbudził z martwych, skoro apostołowie nazywali Go Bogiem dlaczego ja mam tak Go nie nazywać?Czyż Bóg Izraela nie uczynił Jezusa Panem i Chrystusem?
Cytuj:
"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."[Mt 28:19]

Teksty się same nie komentują.

Cytuj:
"Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym."
( 28 ) Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! (29) Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (30) I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. (31) Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego."

To zaś zapisano abyśmy wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Boga. Od początku do końca apostoł mówi o człowieku narodzonym w Betlejem, którego Bóg Wszechmogący panem i Chrystusem uczynił który umarł i zmartwychwstał. Tego Tomasz nazwał Panem i Bogiem i tak ja Go nazywam. Gdyż dla nas Chrześcijan istnieje jeden Bóg Ojciec z którego wszystko i jeden Pan Jezus przez którego wszystko.




Cytuj:
[Jana 20:27-31]- tak na marginesie, czy możesz sprawdzić, skoro znasz grekę czy w wersecie 28 jest napisane "[...]KYRIOS MOU KAI O THEOS MOU"?:
"και απεκριθη ο θωμας και ειπεν αυτω ο κυριος μου και ο θεος μου" [J 20:28 IGNT]. Co to znaczy"KYRIOS KAI ["i"?] THEOS". Jak to możliwe, że Tomasz nazwał "osobe" którą widział "Pan mój i ["KAI"] Bóg mój? Czy Tomasz miał Boga i Pana-dwu którym cześć oddał?

Oczywiście tutaj Tomasz nazwał Bogiem i Panem Jezusa człowieka, którego Bóg Wszechmogący wskrzesił z martwych. Pieknie to koresponduje z wyznaniem wiary Pawła Apostoła w jego listach.

Cytuj:
Czy mógłbyś mi wyjaśnić z KIM, w-g Ciebie REALISTO rozmawiał Mojżesz w tym miejscu Pisma [i swego życia]: Wyjścia 3:1-4:17.

Z aniołem Bożym, który reprezentował samego Boga.

Cytuj:
ps.:Czyżbyś musiał uciekać się do metody ignorowania pytań:
lis napisał(a):
Skoro Syn Człowieka zstąpił z nieba - to powiedz mi realisto, kim był w niebie Syn Człowieka, zanim zstąpił oczywiście?
Czy Twój brak odpowiedzi na pytanie LISA jest wyrazem kapitulacji?

Droga koleżanko odpowiedziałem na to pytanie w poście skierowanym do Smoka.

Cytuj:
Realisto, naprawdę nie piszesz niczego nowego, co nie byłoby już na tym forum omawiane. Jedność złożona jest "niebiblijna"? A to dobre. Podałem kilka fragmentów stanowiących całość. Stwórca nieba i ziemi (Syn) został posłany przez Ojca i Jego Ducha. Będąc w postaci Bożej przed Wcieleniem nie upierał się, by pozostać równym Bogu, lecz uniżyl się dobrowolnie i przyjął ludzkie ciało. Syn Człowieczy jest tytułem określającym Mesjasza znanym z hebrajskich Pism [Dan. 7:13-14]. W Pismach hebrajskich jest napisane, że JHWH posyła JHWH, że JHWH został przebity (a Bóg swoją krwią nabył Kościół) i że JHWH przyjdzie w ciele sądzić narody. Biblię czyta się od początku do końca.

Z chęcią bym się ustosunkował do tych zagadnień, gdybyś rzeczowo odpowiadał na pytania, a nie czynił elenchi ignoratio tudzież wybiegi amnezyjne. Masz rację, ze pismo święte się czyta od początku do końca a nie wyrywa z kontekstu fragmenty i w oparciu o oderwane od hermeneutyki zasady buduje teorie sprzeczne wewnętrznie. Stosując zasady interpretacji jakimi się posługujesz (w szczególności metoda podstawiania) można próbować dowodzić różnych bzud tylko, że będzie to sprzeczne wewnętrznie.
Cytuj:
Chyba o to, że kolejny "misjonarz" podważający Boskość Pana Jezusa i Trójjedyność Boga chce po raz kolejny rozpętać dyskusję na ten temat, żebyśmy znowu po raz kolejny pisali to samo. A na to po prostu szkoda czasu.

Z twoimi wywodami nawet nie ma potrzeby dyskutować, gdyż sam je negujesz sformułowaniami używaniem pewnych sformułowań. A w twojej argumentacji można znaleźć cały repertuar błędów logicznych. Pozdrawiam


Ostatnio edytowano So cze 20, 2009 1:16 pm przez realista, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 20, 2009 1:57 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Niniejszym informuję, że użytkownik "realista" został wyrzucony z forum w związku z łamaniem regulaminu. Admin ostrzegał go w prywatnej korespondencji i na forum, że aktywność misjonarska, brak odpowiedzi na pytania ze strony adwersarzy i "odgrzewanie" starych tematów, które już zostały omówione, skończy się właśnie w taki sposób. Głoszenie politeizmu już na tym forum było i odpowiedzi można znaleźć w innych wątkach, które podałem.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 8:59 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Wydzieliłem dyskusje dotyczące regulaminu i zasad obowiązujących na forum jako oddzielny wątek w archiwum.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 5:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Wypadałoby jeszcze podać linka do wątku: Zasady na forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 7:02 pm 
natrafilam przypadkowo na watek i przebrnelam przez caly, przeskakujac wiekszosc klotliwych postow :roll:
("ciekawe" zachowania niektorych. )


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 26, 2010 10:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 25, 2005 8:41 pm
Posty: 14
admin napisał(a):
Niniejszym informuję, że użytkownik "realista" został wyrzucony z forum w związku z łamaniem regulaminu. Admin ostrzegał go w prywatnej korespondencji i na forum, że aktywność misjonarska, brak odpowiedzi na pytania ze strony adwersarzy i "odgrzewanie" starych tematów, które już zostały omówione, skończy się właśnie w taki sposób. Głoszenie politeizmu już na tym forum było i odpowiedzi można znaleźć w innych wątkach, które podałem.

Admin


"Aktywność misjonarska"- i za to się wylatuje? Zabawne.

_________________
Ześlij światło i prawdę swoją, niech mnie prowadzą, niech mnie wprowadzą na górę Twą świętą i do przybytków Twoich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 8:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
rejs napisał(a):
"Aktywność misjonarska" - i za to się wylatuje? Zabawne.

Przestałoby być zabawne, gdybyś miał odpowiadać po sto razy na to samo pytanie, na które już odpowiedziałeś albo dyskutować z kimś, kto wcale nie przybywa w celu dyskusji i nie czyta nawet argumentacji adwersarzy, tylko głosi swoje teorie - czyli wykorzystuje forum dyskusyjne do celów misyjnych zamiast dyskusyjnych. To tyle gwoli wyjaśnienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 28, 2011 12:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 20, 2006 9:56 am
Posty: 61
czyli mozna misjonować jedyne słuszne poglądy Smoka? Smok ma monopol na wykładnię? Ciekawe to podejście. Znaczy się nie chcemy od nikogo się nic uczyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 496 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL