www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 2:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ale przecież wszyscy najznakomitsi "apostołowie" Petera C. Wagnera i jego Międzynarodowej Koalicji Apostołów prorokowali nad Toddem w Lakeland, że będzie liderem przebudzenia i uznali, że jest to przebudzenie od Boga, o ile dobrze rozumiem. Nawet namaścili go specjalnym "olejem przebudzenia".

http://pl.youtube.com/watch?v=nVdY9ufJm ... re=related
http://pl.youtube.com/watch?v=-A05WQYi7 ... re=related
http://pl.youtube.com/watch?v=Gjl5wKso9 ... re=related
http://pl.youtube.com/watch?v=jAnNSiZfgvI

Wagner i spółka zrobili go nawet apostołem - a to wszystko w Lakeland...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 1:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
W czwartej części filmu, jak już stał na nogach o własnych siłach - nałożono mu jakiś sygnet, pierścień - o co chodzi, ktoś wie?
To jakaś pamiątka, prezent, przedmiot całuśny, inne cudo?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 3:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jeden z "trzech filarów Kościoła" (jak to ujął Peter C. Wagner w części 1, porównując "apostołów" do Piotra, Jana i Jakuba) "apostoł" Che Ahn nałożył Toddowi specjalnie zrobiony pierścień jako symbol apostolstwa. Następnie "apostołowie" błogosławili małżeństwo Bentleyów, które miało pójść do narodów z Ewangelią. Nie wiem tylko, co miał znaczyć ten dziwny śmiech Todda w momencie błogosławieństwa - ale tego się pewnie nie dowiemy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2009 2:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
No, pamiętam jeszcze prorocwto mówiące o tym, że przebudzenie w rok ogarnie Europę, i muzułmanie eurpoejscy masowo będą się nawracać na chrześcijaństwo...W Anglii się miało zacząć..Szłyszał coś ktoś...?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 9:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Cóż za upiorny spektakl!! I jakże żałosny z perspektywy kilku minionych miesięcy!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 10:00 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
A czemu ta kobieta( zdaje się, jakaś prorokini) tak trzepała tą głową...?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 10:27 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 20, 2005 1:16 pm
Posty: 112
Demony potwierdzały swoją obecność....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 8:37 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
A może tylko emocje? Jest wyraźnie zdenerwowana, ręce jej się trzęsły. Chyba nie udawała( miałam wrażenie, ze leżący Todd już trochę udawał to latanie rąk).
Zawsze byłam ciekawa , skąd się biorą takie "efekty specjalne". Tym bardziej, że sama coś takiego przeżyłam i wtedy brałam to za Boże działanie( przejawy Bozej mocy czy Ducha, jak kto woli).
Dziś się zastanawiam, z czego to było( przecież Boga szukałam szczerze), czemu to miało służyć, i czy mogło mieć na mnie zły wpływ duchowy.
Niektórzy twierdzą, że nakładanie rąk przez wszystkich na wszystkich powoduje "wędrówkę demonów". Nie jestem tego taka pewna. Fragment z Tym. mowiący o tym, żeby pochopnie rąk na nikogo nie wkładal dczytywałam raczej jako ostrzeżenie, żeby nikomu nie powierzał pochopnie służby.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 10:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Owieczka napisał(a):
Fragment z Tym. mowiący o tym, żeby pochopnie rąk na nikogo nie wkładal dczytywałam raczej jako ostrzeżenie, żeby nikomu nie powierzał pochopnie służby.

Też długo tak myślałam. Ale kiedyś gdzieś Smok zwracał uwagę, że jednak TU najbliższy kontekst słów o "nie nakładaniu rąk pochopnie" wskazuje jeszcze na coś:

"Rąk szybko na nikogo nie nakładaj i nie bądź wspólnikiem grzechów cudzych; ciebie samego nieskalanym strzeż" [1 Tym. 5:22 interlinia]
A dalej: "Grzechy niektórych ludzi są wiadome wszystkim wyprzedzając wydanie wyroku, za niektórymi zaś idą w ślad [idą z tyłu-interlinia]. Podobnie też wiadome są czyny dobre; a i te które inaczej się przedstawiają, nie mogą pozostać w ukryciu" [5:24-25]
Może więc mamy tu jakąś sugestię dotyczącą duchowego aspektu pewnych zachowań.
W ST czytam, że oprócz czynności pozytywnych [błogosławienia oddzielonych ludzi i ofiar dla JHWH] przez nakłdanie rąk dokonywano też innych gestów:


"Aaron położy obie ręce na głowę żywego kozła, wyzna nad nim wszystkie winy Izraelitów, wszystkie ich przestępstwa dotyczące wszelkich ich grzechów, włoży je na głowę kozła i każe człowiekowi do tego przeznaczonemu wypędzić go na pustynię. W ten sposób kozioł zabierze z sobą wszystkie ich winy do ziemi bezwodnej..." [Kpł 16:21-22] Jakiś symbol staje się tutaj przekleństwem zamiast ludzi. Ja to tak to rozumiem.

Pod koniec 4 rozdz. Ks.Estery [po wersecie 17] w Septuagincie został zapis w którym czytam m.in. o okultystycznym zwyczaju zwracania się do różnych bóstw poprzez wkładanie rąk w ich ręce w celu odmieniania czyjegoś losu [wersja "Tysiąclatki" ma ten tekst]. Traktuję to jako informację o istniejących złych praktykach i zwyczajach:
"A oni nie zadowolili się gorzkością niewoli naszej i włożyli ręce swoje w ręce bożków swoich, aby odmienić obietnice ust Twoich i aby wyniszczyć dziedzictwo Twoje, zamknąć usta tych, którzy Cię wielbią, i zgasić sławę Twego domu i ołtarza Twego(...)" [Est 4:17o BT]

Może więc Paweł i pierwsi wierzący jeszcze rozumieli coś więcej niż my dzisiaj. A przecież widzimy takie "praktyki", np. leczenia "energią płynącą przez ręce", albo bezpośrednio przez "kładzenie rąk" na kogoś. I to działa. Więc nakazywana przez Pawła ostrożność jest dla mnie uzasadniona :!:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 10:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
do kolekcji : http://www.youtube.com/watch?v=QAgLVFx_ ... re=related

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 8:52 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
No cóż...ja chyba się dziwię bardziej tym ludziom, podobnie jak komentatorzy...
Cytuj:
what the FU***..he starts talkinga bout kicking an old woman in the face with his biker boot and the peopel in the audience LAUGH?wtf?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 14, 2009 9:47 pm 
Grazyna napisał(a):
Ostatnio doszly mnie słuchy o "wielkim przebudzeniu na Florydzie w USA".
Cechą charakterystyczną owego przebudzenia ma być to, że rozszerza się ono drogą internetową( przekazy na żywo). Podobno mają miejsce masowe uzdrowienia( jakieś bardzo spektakularne: a to komuś nerka odrosła, a to "druty" spajające kości po jakimś wypadku zniknęły, a jeden gość otrzymał...złoty ząb...etc.).
Podobno ma objąć również Europę( już nadchodzi).
Kolejne Toronto...?

Wiecie coś więcej? Co o tym myślicie?

Jezus mówił że mamy po owocach poznawać a owoce świadczą negatywnie. W ogóle tam o krzyżu Jezusa nie głosi się a jeden z przywódców nie wymienię nazwiska zostawił żonę.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 14, 2009 10:02 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Cytuj:
a jeden z przywódców nie wymienię nazwiska zostawił żonę.

Ale swoją czy cudzą, bo to jest jednak różnica :lol:
PS.
A na chacie cię nie ma :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 24, 2009 3:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 1:55 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Krotoszyn
Co do T.Bentleya to potwierdzam że to POWAŻNE PRZEBUDZENIE _ ducha antychrysta !!!
szalom

_________________
"Po miłości wzajemnej poznacie ich"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 24, 2009 3:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
matan napisał(a):
Co do T.Bentleya to potwierdzam że to POWAŻNE PRZEBUDZENIE _ ducha antychrysta !!!
szalom

Matan, żadna sztuka wydawać takie opinie po tym, jak ujawniły się owoce i fakty, które nawet ślepy by zauważył. Zresztą zwodziciele sami to widzą, próbując dać do zrozumienia, jakie to oni mają "duchowe rozeznanie" - widać to po Benny Hinnie i nie tylko. W ten sposób demony stojące za zwiedzeniami chcą uzyskać wiarygodność w oczach wierzących.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL