www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 3:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Drogie Siostry, proponuję wrócić do tematu, bo nam się tu robi niepotrzebnie jakaś szarpanina. Jeśli jakiś posiadacz koloratki zechce sie wypowiedzieć, to się wypowie. Jeśli nie zechce, to się nie wypowie. Terż bym chciał poczytać jego zdanie, ale nie ma sensu nikogo zmuszać, żeby sie wypowiadał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 29, 2008 12:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Raczej się nie wypowie, bo to co innego udowadniać dobrodziejstwo i potrzebę koloratki, mając dostęp do panelu sterowania i możliwość w każdej chwili dyskusje uciąć, zamknąć, bądź wykasować, jak tylko przyjmie niekorzystny obrót, a co bardziej pyskatym to i banikiem pogrozić, a co innego tutaj, nie mając takich udogodnień - toż to nawet wyświechtane i zazwyczaj przynoszące pożądany efekt, hasełko "chwała Panu", może nie zadziałać jak należy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 3:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:16 am
Posty: 20
Cytuj:
.. tłumaczył właśnie, że koloratka wraz z tytułem są "pomocą" w ewangelizacji w katolickim przecież kraju i wielu braci protestantów akompaniowało na sąsiednim forum, że "koloratka" to "nic takiego" i że "Bóg używa takich szczerych i oddanych sług" - co do czego mam spore wątpliwości, mimo deklaracji wspomnianego "ks." o jego aktywnym udziale w różnego rodzaju przedsięwzięciach ewangelizacyjnych, takich, jak na przykład, organizacja "Pro Christ", albo serwisy ekumeniczne i podobne.
Dlatego proszę o opinie, co sądzicie o tym zjawisku i jaką postawę powinniśmy zajmować wobec takich "sług" Bożych.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Może i "ks."dołączy?




Witam,

Myślę, że kwestia koloratek to wycinek szerszego problemu. Nie dziwię się Axannie w której rodzi się sprzeciw wobec tych nie świeżych już zresztą praktyk. Owym szerszym problemem jest kostnienie duchowe kościoła. Duchowy marazm rodzi rozprężenie, bałagan, rozpad. Aby temu zapobiec scenę po Duchu Św. zajmuje więc na powrót zakon. Działania systemowe i organizacyjne zaczynają zastępować społeczność i kierownictwo Jezusa Chrystusa. Autorytet pastora, który powinien być z mocy Ducha, musi być teraz sztucznie wzmocniony z mocy organizacji. Stąd rożne uroczyste wyświęcenia, szkoły teologiczne, tytuły,...no i gadżety typu koloratka podkreślające na bieżąco rangę i stan osoby.
Ma rację Axanna, że pastor w koloratce to obraz dla chrześcijanina gorszący, ...gorszący i dołujący dodałbym.



Cytuj:
... i jaką postawę powinniśmy zajmować wobec takich "sług" Bożych.



Postawę chrześcijańską. Wszyscy w Chrystusie są równi. Brat w koloratce to taki sam brat jak inni,..bracia z problemami tylko innego gatunku.


pzdr
wik


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 10:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Czy ja wiem, czy "taki sam"... myślę, że nie całkiem taki sam... zresztą on (ten w koloratce) też tak myśli, że wcale nie jest taki sam (jeszcze czego!), tyle że do tego się nie przyzna...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL