www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 4:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 11:05 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 8:08 am
Posty: 105
Zrozum Jozue, ze Ty sie wogole nie trzymasz Pisma, Tylko emocje i wlasne widzimisie. To co piszezs to jest pieknie opakowane, ale puste.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 11:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
jj napisał(a):
A ty, jak zwykle, bekniesz, puścisz bąka i odwaliłeś swoje zwiastowanie.

Obrazek

w okresie noworodkowym to są jedyne "formy wyrażenia siebie" (no i płacz oraz ewentualne ulewanie pokarmu i robienie kup)

potem dochodzi jeszcze "głużenie" i nawiązanie kontaktu wzrokowego, ale i one niewiele wnoszą do rozmów...

Jozue napisał(a):
:oops: wstyd mi za ciebie , widzę że jesteś obleśny w ciele też a myślałem że tylko w duchu !!!


tak to Pan Bóg wymyślił jeśli chodzi o fazy rozwoju, ale dla Ciebie Jozue noworodki pewnie też będą obleśne... ;) ja zauważyłam, że do Ciebie jednak wiele osób na UP ma ogromną cierpliwość mimo zachowań typowo noworodkowych...

jj napisał(a):
Moze bys tak przestal oskarzac i zajrzal do Ewangelii?


pewnie zajrzał
zobaczył, że jeszcze tam jest (tzn. że literki w tekście są)
i może spać spokojnie...

ps.: było już że tu jest "sekta", a Smok jest "guru"
było już o "alter-ego" i "ego-altera" (to o Lisie i Smoku we wzajemnych relacjach - doktrynalnych?)
ja też już "byłam na usługach"
było też to: http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 62&start=0

ale to jest najbardziej złożona forma myślowa: "bractwo zwiedzionych heretyków z Krakowa"

co przeoczyłam? było jeszcze coś fajnego?

Obrazek

ps.: ciekawe z jakiej "szkoły prorockiej" jest Jozue, no i trzeba by osądzić jego proroctwo, czy jest zgodne z prawdą...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 12:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Poczytalem troche. Obszerna lektura. Rzeczywiscie, facet pisze duzo dobrych rzeczy, ale ostatnio mial jakies doswiadczenia, pod wplywem ktorych popelnil kilka artykulow, co nie podoba sie nawet jego bliskim. Dziwne to jakies. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 12:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jozue napisał(a):
Argumenty moje są proste; nie przyjmujecie innych argumentów bo wy wiecie najlepiej i macie biblie taką jak ja ale jakoś nie po drodze nam czasami z rozumieniem i poznaniem lub doświadczeniem słowa.

Jeśli nam nie po drodze, to sprawdźmy, komu po drodze z nauczaniem Pisma. Zanim nazwiesz kogoś heretykiem, to weź do ręki Słowo Boże i udowodnij mu herezję - inaczej grzeszysz czymś, co się nazywa oszczerstwo.

Jozue napisał(a):
Takich jak pan Kajfosz, tylko mniej wam znanych jest wielu już dawno zobaczyli co kryje się pod tym świętym nauczaniem, poznaniem

Znowu brak konkretów, tylko niejasne sugestie, że kryje się coś złego. Ładnie to tak?

Jozue napisał(a):
Przyjdzie czas i na was i waszą pokutę przed Bogiem i osobami które nazwaliście heretykami , szamanami , odstępcami , fałszywymi braćmi ,antychrystami,itp

Zamiast wygrażać piąstką, stań w obronie ich nauk. Na podstawie Pisma. Osoby głoszące herezję są heretykami. Takich należy unikać po kilku upomnieniach, bo są przewrotni, grzeszą i sami wyrok na siebie wydają [Tyt. 3:10-11]. Jeśli nie przynoszą nauki apostolskiej, to nie należy ich wpuszczać do domu, ani nawet pozdrawiać [II Jana 10]

"Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna" [II Jana 9]

Tyle apostołowie na temat zwodzicieli. Jeśli chodzi o Pawła i jego tekst o rodzeniu w bólach:

"Czy stałem się nieprzyjacielem waszym dlatego, że wam prawdę mówię? Gorliwie o was zabiegają, ale nie w dobrych zamiarach, bo chcą was odłączyć, abyście wy o nich zabiegali. A dobra to rzecz zawsze zabiegać gorliwie o dobrą sprawę, a nie tylko wtedy, gdy jestem pośród was obecny, dzieci moje, znowu w boleści was rodzę, dopóki Chrystus nie będzie ukształtowany w was; a chciałbym już teraz być u was i odmienić głos mój, ponieważ jestem, gdy o was chodzi, w rozterce" [Gal. 4:16-20]

Pweł zrodził juz kiedys adresatów przez Ewangelię i dlatego nazywa ich dziećmi. Takie określenie jest przez niego stosowane wielokrotnie w listach:

"Bo choćbyście mieli dziesięć tysięcy nauczycieli w Chrystusie, to jednak ojców macie niewielu; wszak ja was zrodziłem przez ewangelię w Chrystusie Jezusie" [I Kor. 4:15]
"Paweł (...) do Tymoteusza, prawowitego syna w wierze" [I Tym. 1:1-2]
"Paweł (...) do Tytusa, prawowitego syna według wspólnej wiary" [Tyt. 1:1-4]
"(... ) Proszę cię za synem moim, Onezymem, którego urodziłem w więzieniu" [Flm. 1:10]

Jak widać, Paweł zrodził wiele osób przez Ewangelię i oznacza to, że ich po prostu bezpośrednio nawrócił. Galacjanom, których kiedyś nawrócił, musi znowu głosić podstawy Ewangelii o zbawieniu z łaski, ponieważ przyszli do nich zwodziciele i heretycy głoszący zbawienie z uczynków zakonu i próbują odłączyć Galacjan od Chrystusa. Ponowne "rodzenie" sprawia Pawłowi ból, co jest zrozumiałe, bo jego dzieci są na skraju wypadnięcia z łaski i trzeba im znowu tłumaczyć to, co sobie tak łatwo dali wykraść poprzez fałszywe nauki.


Ostatnio edytowano Pt mar 14, 2008 12:43 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 12:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
jj napisał(a):
Poczytalem troche. Obszerna lektura. Rzeczywiscie, facet pisze duzo dobrych rzeczy, ale ostatnio mial jakies doswiadczenia, pod wplywem ktorych popelnil kilka artykulow, co nie podoba sie nawet jego bliskim. Dziwne to jakies. :roll:


ja sie nie przebiłam przez pierwszy rozdział (jak odeśpię to dam rade)

ale wołajmy do Pana za nim!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 12:55 pm 
Jozue napisał(a):
Problem ze zwiedzeniem polega na tym ze osoba zwiedzona wierzy ze nia nie jest. :D święte słowa Dominik!!!.
Ja Już dawno uważam was za zwiedzionych i to równo i zastanawiam się czy nie nazywać was bractwem zwiedzionych heretyków z Krakowa .
Argumenty moje są proste; nie przyjmujecie innych argumentów bo wy wiecie najlepiej i macie biblie taką jak ja ale jakoś nie po drodze nam czasami z rozumieniem i poznaniem lub doświadczeniem słowa .
Takich jak pan Kajfosz , tylko mniej wam znanych jest wielu już dawno zobaczyli co kryje się pod tym świętym nauczaniem , poznaniem :lol: . Przyjdzie czas i na was i waszą pokutę przed Bogiem i osobami które nazwaliście heretykami , szamanami , odstępcami , fałszywymi braćmi ,antychrystami,itp . A tak zupełnie na marginesie ciekawe o jakich bólach porodowych pisze apostoł Paweł , może ten ból jest podobny do tego co przeżywał Paweł ? ja nie wiem nie krytykuje . :) Pozdrawiam mimo wszystko :D


Jozue, ja jestem za tym byśmy sobie poszli, każdy swoją droga , bez oskarżeń, epitetów itd. Ja zwiedzony, Ty zwiedzony? Czy tego nauczają Ciebie Twoi nauczyciele? Zapewne nie, choć krytykujących Was pewnie każą nazywać zwiedzonymi. Mi też nikt nie każe przekamarzać się z Tobą, skoro twierdzisz że masz rację a my zwiedzeni, to cóż, trzeba nam się rozstać. Ja mówię za siebie, tylko i wyłącznie, bo nie umiem w ten sposób rozmawiać. Wypowiedziałem swoje zdanie.
Czytaj Słowo Boże i szukaj Pana, ja czynił będę to samo. Z Bogiem.

I nie jestem z Krakowa, choć bardzo podoba mi się to miasto.


Ostatnio edytowano Pt mar 14, 2008 12:56 pm przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 12:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
ani_isza napisał(a):
jj napisał(a):
Poczytalem troche. Obszerna lektura. Rzeczywiscie, facet pisze duzo dobrych rzeczy, ale ostatnio mial jakies doswiadczenia, pod wplywem ktorych popelnil kilka artykulow, co nie podoba sie nawet jego bliskim. Dziwne to jakies. :roll:


ja sie nie przebiłam przez pierwszy rozdział (jak odeśpię to dam rade)

ale wołajmy do Pana za nim!


Masz racje!

PodSpodem
Teraz dopiero zwrocilem uwage na twoj poprzedni, uzupełniony post i idę pęc! :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 7:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Cytuj:
Teraz dopiero zwrocilem uwage na twoj poprzedni, uzupełniony post i idę pęc!


Przepraszam cie, Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 15, 2008 3:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 3:03 pm
Posty: 51
Jozue,ty pewnie uważasz,że powinniśmy łykać ślepo i bezkrytycznie każde,jakiekolwiek nauczanie bez rozsądzania czy jest prawdziwe.To jest dopiero prosta droga do tego,aby zostać zwiedzionym.Zwłaszcza dotyczy to sytuacji,gdy prywatne objawienia danej osoby stają się jądrem jej nauczania.
Ja będąc już 18 lat wierzącym wyrosłem z dziecięcej łatwowierności i ślepego,bezkrytycznego przyjmowania każdej nauki.Teraz mam do tego wszystkiego zdrowy dystans,liczy się dla mnie to,co jest oparte na Słowie natomiast podchodzę z rezerwą do wszelkich "nowinek".Kiedyś byłem bardzo otwarty,ale takie ślepe przyjmowanie przyniosło wiele spustoszenia i rozczarowań do mojego życia.Potrzebowałem kilku lat,żeby dojść do siebie,gdyż efektem takiej otwartości na "nowinki" było to że wyszedłem z tego bardzo poraniony duchowo.Nauczanie wielu z takich osób,jak ci wymienieni w tym artykule zamiast budować mnie-przynosiło zniszczenie (na przykład "teologia sukcesu"twierdząca,że jeśli zdrowie czy bogactwo nie manifestuje się w twoim życiu,to jest tylko i wyłącznie twoja wina,bo brak ci wiary,jest jakiś grzech w twoim życiu,coś jest nie tak w twojej relacji z Bogiem,albo też "nie wyznajesz pozytywnie")
Dzisiaj dla mnie nadrzędne jest Boże Słowo (ponad tym co głosi ten czy inny "nauczyciel").Trzymam się postawy Berejczyków,którzy "codziennie badali Pisma,czy tak się rzeczy mają"
Dlatego odnoszę się z nieufnością do np.takich zjawisk jak np."Toronto Blessing" czy "strategiczna walka duchowa"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 9:01 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
:) przyjmuje przeprosiny JJ pozdrawiam serdecznie :lol:

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 12:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Orion witam cię serdecznie ! jesteś 18 lat w Panu i mówisz że wyrosłeś z dziecięcej łatwowierności to się chwali , ale mam pytanie czy nie straciłeś po drodze czegoś ? . Ja nie jestem zwolennikiem nowinek ,teologi sukcesu ,prywatnych objawień , pozytywnego wyznawania , strategicznej walki duchowej , Toronto Blessing itp . Orion kościół w Polsce jest w roku 2008 a nie w latach 90 tamtego stulecia to są stare wydarzenia dobre i złe ale stare :D Kocham mojego Pana który działa na podstawie swojego słowa w roku 2008 , kocham jego słowo i widzę jak diabeł pozamykał ludzią zrozumienie słowa Bożego , wszystkie tłumaczenia i analizy Jego słowa na tej ulicy są nie na miejscu , to jest katolickie myślenie i pojmowanie protestanckie :) czyli dalej wielka wszetecznica ! Zrozumienie słowa Bożego nie polega na tłumaczeniu guru z ulicy prostej i jego sympatyków , ha gdzie jest ich moc i owoce , poza narzekaniem i oskarżaniem . Szczekać każdy może , jestem zraniony , oskarżony , oszukany , pozostawiony samemu sobie , oni są za agresywni w uwielbieniu nauczaniu itp. odkryłem coś złego sensacja !
Zobacz swoje miejsce w którym jesteś , kościoły domowe , zbory katolicko -protestanckie , kościoły katolickie , świadkowie Jehowy , Kościoły nowej fali śmieszne i głupie zarozumiałe , albo uprawiasz kościół w pojedynke :) Jest nadzieja ale tylko w JEZUSIE .

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 1:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Boże kochany toż to jakiś słowotok Jozue opamiętaj się :D Jeśli komuś diabeł pozamykał oczy na zrozumienie Słowa to postaraj sie to udowodnić zamiast opowiadać banialuki :D Jeśli masz coś przeciwko tłumaczeniu Słowa na ulicy prostej to poproszę o konkrety zamiast rzucania pustych oskarżeń jak to robi oskarżyciel braci :D Jak możesz się wypowiadać o owocach w życiu i działaniu ludzi, których nie znasz? :D Nadzieja jest w Jezusie, ale Tym prawdziwym :D Zobacz miejsce w którym jesteś i poproś Boga, żeby Cię z niego wyciągnął. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 2:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Kochany smoku wawelski to jest bełkot ! opamiętałem się 25 lat temu na szczęście ! Co mam do udowodniania , to jest proste , bełkot chorego protestantyzmu . Banialuki = proste tłumaczenie tłumaczenia brata który jest nie mądry i zadaje dowcipne pytanie to wychodzi zawsze super :D Katolicka szkoła prosto z Watykanu . SMOKU jakie konkrety ? poczytaj sobie co piszecie , piszesz . Acha nie znam waszego życia ? to prawda ale czy wy znacie życie innych ludzi potępianych oskarżanych na ulicy że nie rozumieją nie znają słowa BOŻEGO . Ja jestem w super miejscu swego życia , mimo to będę prosił o leprze .Słowotok jest twoim wymysłem nie moim :lol:
Acha żal mnie bierze jak widzę to katolicki-protestancki bełkot :D

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 2:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Nie pozostaje mi nic jak wkleić jedną z ciekawszych modlitw świętego Tomasza z Akwinu. nteresująca i ponadczasowa :)

Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym. Uczynnym, lecz nienarzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół.

Wyzwól mój umysł od niekończącego się brnięcia w szczegóły i dodaj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień w miarę, jak ich przybywa, a chęć ich wyliczania staje się z upływem lat coraz większa. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.

Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy to jeden ze szczytów osiągnięć szatana. Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym...

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 2:31 pm 
Przeprasza, czyżby to szanowny Agnostyk zamienił się w Syna Marnotrawnego? Modlitwa bardzo ładna i pouczająca wielce.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL