www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 12, 2008 10:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
http://www.docelu.biblia.info.pl/artykuly/forum.htm

jestem w szoku z powodu tego, co przeczytałam
interesuje mnie jakie są BIBILIJNE podstawy do nauczania z "myśli przewodniej" autora:
Cytuj:

Wprowadzenie

W ostatnim czasie ponownie mnożą się ataki braterskie przeciwko niektórym usługującym i ich usługom w Kościele Jezusa Chrystusa. W przeszłości przez wiele lat także atakowałem niektórych moich braci, dopóki mój Pan nie osądził u mnie tego grzechu. Od tego czasu ataki takie zadają mi dotkliwy ból, nieomalże fizyczny, zwłaszcza kiedy są skierowane przeciwko sługom Bożym, z których dóbr duchowych dzięki kierownictwu Pana osobiście czerpałem lub czerpię, zwłaszcza zaś, kiedy atakującymi są dobrze mi znani i drodzy mi bracia w Chrystusie, umiłowane dzieci mojego niebiańskiego Ojca.

Kiedy w tym bólu poszukiwałem usilnie i pytałem mojego Pana, co mogę zrobić i jak mogę się przyczynić do uleczenia lub chociażby złagodzenia skutków tego hańbiącego nas i tragicznego schorzenia w Ciele Chrystusowym, niszczącego nasz żmudny dorobek i udaremniającego nasze pragnienia i wysiłki, otrzymałem od Niego odpowiedź, że podobnie, jak On poświęcił się za nas, i ja mogę poświęcić się za moich braci. Rozważając to i pytając dalej, zrozumiałem, że mogę i powinienem utożsamić się z atakowanymi — wziąć na siebie przeznaczone dla nich osądzenie i potępienie.

Zrobić to jest bardzo łatwo, mechanizm tego zjawiska jest bowiem taki, że kto okaże jakąkolwiek sympatię oskarżonym lub tylko wzbrania się przyłączyć do chóru oskarżeń, natychmiast w oczach oskarżycieli sam staje się godnym potępienia.
(...)

ale pewnie już samym tym pytaniem plasuję się jako "szkodliwy margines"
- więc może nie zapytam o to jakie "dobra duchowe" (i do jakiego "kościoła" i do jakiego "Chrystusa") wnieśli biedni potępiani nauczyciele z listy na tej stronie... :roll:

ps.: jeżeli ktoś nie wierzy, że można "zrobić nauczanie" bez powołania się na Słowo Boże, to niech policzy ile fragmentów z Pisma zacytował autor tego tekstu:
http://www.docelu.jezus.pl/artykuly/ugw.htm

taki "blog" to jest jakby...a "blog" mieć każdy może... 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 12, 2008 11:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
otrzymałem od Niego odpowiedź, że podobnie, jak On poświęcił się za nas, i ja mogę poświęcić się za moich braci. Rozważając to i pytając dalej, zrozumiałem, że mogę i powinienem utożsamić się z atakowanymi — wziąć na siebie przeznaczone dla nich osądzenie i potępienie.

To brzmi tak, jakby autor tego tekstu otrzymał od Boga misję wzięcia na siebie potępienia heretyków i utożsamienia się z nimi. Niebezpieczna misja i nie wiem, który bóg coś takiego mógł powiedzieć. Ciekawe, że apostoł Paweł zamiast "czerpać z dóbr duchowych" Hymeneusza i Filetosa po prostu nazwał po imieniu to, co robią [II Tym. 2:16-18]. A Himeneusza i Aleksandra oddał szatanowi, aby zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić [I Tym. 1:18-20]. Ależ by się dzisiaj Pawłowi oberwało za takie postępowanie "bez miłości"... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 13, 2008 12:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Cytuj:
otrzymałem od Niego odpowiedź, że podobnie, jak On poświęcił się za nas, i ja mogę poświęcić się za moich braci. Rozważając to i pytając dalej, zrozumiałem, że mogę i powinienem utożsamić się z atakowanymi — wziąć na siebie przeznaczone dla nich osądzenie i potępienie.

Ja tutaj widzę raczej wchodzenie w rolę jakiegoś "zbawiciela 2"

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 13, 2008 10:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
nie trzeba szukać za oceanem ...
na naszym podwórku też wyrastają takie "bardzo duchowe prywatne objawienia" w miejsce Słowa Bożego

normalnie jestem pod wrażeniem objawienia Piotrowego w tej sprawie ( 2 P. 2 rozdział)

Duch Święty i objawia prawdę, i demaskuje to, co podszywa się pod prawdę

aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego. [Niech da] wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych [Efezjan 1:17-18 BT]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 13, 2008 11:06 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Ciekawe zestawienie ”oskarzonych”. Laczy ich (tych, ktorych znam) wypaczone pojecie ofiary Chrystusa i kwestionowanie Jego Boskosci. Dla przykladu, Ellen G. White (ADS), pisze, ze Jezus, to Archaniol Michal, a szatan, to koziol ofiarny za grzechy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 13, 2008 8:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 1:09 pm
Posty: 60
Chociaż przytoczona powyżej wypowiedź Józefa Kajfosza na temat obrony heretyków jest dość kontrowersyjna, to jednak nie wylewałbym dziecka z kąpielą.
Jakiś czas temu natrafiłem na niezwykle wartościową książkę tego autora na temat wypaczeń w kościele. Może ona otworzyć wielu oczy na różne problemy. http://www.docelu.jezus.pl/pnc/pncgl.htm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 13, 2008 9:48 pm 
Ja wręcz myślałem że to nie ten sam Józef Kajfosz, albo zbieżność nazwisk, albo się cś zmienił, albo nie rozumiałem go wtedy, gdy czytywałem jego książki, no, albo nie rozumiem dziś.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 6:58 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Dociekliwy Roman napisał(a):
Chociaż przytoczona powyżej wypowiedź Józefa Kajfosza na temat obrony heretyków jest dość kontrowersyjna, to jednak nie wylewałbym dziecka z kąpielą.
Jakiś czas temu natrafiłem na niezwykle wartościową książkę tego autora na temat wypaczeń w kościele. Może ona otworzyć wielu oczy na różne problemy. http://www.docelu.jezus.pl/pnc/pncgl.htm

Jesli dobrze zrozumialem, to facet bierze na siebie potepienie, przeznaczone dla falszywych prorokow, takich, jak np Ellen G. White!
Tak, czy nie?
To wystarczyloby, zeby nie zajmowac sie nim wiecej, bo lepiej jest odrzucic dobra nauke, niz przyjac zla.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 8:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
ja też tak zrozumiałam i ustawił się wraz z tymi, którzy co głosili - przeciw tamtym z drugiej grupy?
dziwne towarzystwo wogóle...
chyba, że to co innegio- a ja sie nie znam... ale jak zrozumieć takie rozróżnienie:

a) Artykuły na temat oskarżania
Charles R. Swindoll: Zgoda buduje, niezgoda rujnuje (Do Celu)

Józef Kajfosz: Uwaga! Groźny wirus! (Do Celu)

Francis Frangipane: Demaskowanie „oskarżyciela braci” (Do Celu)

Jack Hunter: Bratobójcze ataki (Do Celu)

b) Artykuły oskarżanych
Tommy L. Osborn: Dlaczego wierzę, że Biblia jest prawdą (część pierwsza) („Z książki: „Dobre życie”)

Rick Joyner: Zastępy piekielne maszerują (część pierwsza) („Absolutnie Fantastyczne”)

Ellen G. White: Droga do Chrystusa (fragment) (Do Celu)

Benny Hinn: Niebo na ziemi (Do Celu)

William M. Branham: Okazywanie miłości (Do Celu)

Kenneth E. Hagin: Nowe narodzenie (Do Celu)

Kenneth Copeland: Siewca rozsiewa Słowo (Do Celu)

Esek W. Kenyon: Nowy rodzaj miłości (fragment) (Do Celu)

Ana Mendez: Największe przykazanie (Do Celu)

Roberts Liardon: Cena mocy duchowej (Do Celu)


:?: :!: dla mnie to jest chore takie myślenie...
nie mam badać, czy tak się sprawy mają? mam żyć w zwiedzeniu? bo pan Kajfosz odczuwa ból fizyczny, gdy ostrzega się przed zwiedzeniem?
to czemu nie pokutował z tej książki, którą "Roman D." zapodał?

obłudnik, czy tylko nie miał gdzie wkleić swojego natchnionego nauczania "o wirusach"?
to ja już "gupia jestem" jak widze takie cuś... 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 9:03 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 8:08 am
Posty: 105
Niestety to ten sam Kajfosz. Mejlowo pytalem go o co chodzi, i potwierdzil to co jest napisane w "obronie". Znam tez innych braci, ktorzy tez byli zdziwieni tym co przeczytali, ale pamietajac bardzo dobre i Biblijne nauczanie tez sie z nim kontaktowali. Niestety jest to przyklad dla nas i przestroga, ze mozna swietnie zaczynac, a na koniec dac sie zwiesc.
Problem ze zwiedzeniem polega na tym ze osoba zwiedzona wierzy ze nia nie jest.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 10:07 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Problem ze zwiedzeniem polega na tym ze osoba zwiedzona wierzy ze nia nie jest. :D święte słowa Dominik!!!.
Ja Już dawno uważam was za zwiedzionych i to równo i zastanawiam się czy nie nazywać was bractwem zwiedzionych heretyków z Krakowa .
Argumenty moje są proste; nie przyjmujecie innych argumentów bo wy wiecie najlepiej i macie biblie taką jak ja ale jakoś nie po drodze nam czasami z rozumieniem i poznaniem lub doświadczeniem słowa .
Takich jak pan Kajfosz , tylko mniej wam znanych jest wielu już dawno zobaczyli co kryje się pod tym świętym nauczaniem , poznaniem :lol: . Przyjdzie czas i na was i waszą pokutę przed Bogiem i osobami które nazwaliście heretykami , szamanami , odstępcami , fałszywymi braćmi ,antychrystami,itp . A tak zupełnie na marginesie ciekawe o jakich bólach porodowych pisze apostoł Paweł , może ten ból jest podobny do tego co przeżywał Paweł ? ja nie wiem nie krytykuje . :) Pozdrawiam mimo wszystko :D

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 10:33 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 8:08 am
Posty: 105
Ja jestem z Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 10:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
to jest puenta:
Jozue napisał(a):
ja nie wiem nie krytykuje .


ale wcześniej było to:

Jozue napisał(a):
Ja Już dawno uważam was za zwiedzionych i to równo i zastanawiam się czy nie nazywać was bractwem zwiedzionych heretyków z Krakowa .
Argumenty moje są proste; nie przyjmujecie innych argumentów bo wy wiecie najlepiej i macie biblie taką jak ja ale jakoś nie po drodze nam czasami z rozumieniem i poznaniem lub doświadczeniem słowa .


ps.: ale Ty Jozue nic nie mówisz, tylko wpadasz na komentarz... 8)

ps.: i dlaczego zaraz wszyscy musimy być z Krakowa?
masz błędna rozeznanie duchowe w tym temacie... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 10:36 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Jozue napisał(a):
Problem ze zwiedzeniem polega na tym ze osoba zwiedzona wierzy ze nia nie jest. :D święte słowa Dominik!!!.
Ja Już dawno uważam was za zwiedzionych i to równo i zastanawiam się czy nie nazywać was bractwem zwiedzionych heretyków z Krakowa .
Argumenty moje są proste; nie przyjmujecie innych argumentów bo wy wiecie najlepiej i macie biblie taką jak ja ale jakoś nie po drodze nam czasami z rozumieniem i poznaniem lub doświadczeniem słowa .
Takich jak pan Kajfosz , tylko mniej wam znanych jest wielu już dawno zobaczyli co kryje się pod tym świętym nauczaniem , poznaniem :lol: . Przyjdzie czas i na was i waszą pokutę przed Bogiem i osobami które nazwaliście heretykami , szamanami , odstępcami , fałszywymi braćmi ,antychrystami,itp . A tak zupełnie na marginesie ciekawe o jakich bólach porodowych pisze apostoł Paweł , może ten ból jest podobny do tego co przeżywał Paweł ? ja nie wiem nie krytykuje . :) Pozdrawiam mimo wszystko :D


A ty, jak zwykle, bekniesz, puścisz bąka i odwaliłeś swoje zwiastowanie.
Moze bys tak przestal oskarzac i zajrzal do Ewangelii?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 10:58 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
A ty, jak zwykle, bekniesz, puścisz bąka i odwaliłeś swoje zwiastowanie.
:oops: wstyd mi za ciebie , widzę że jesteś obleśny w ciele też a myślałem że tylko w duchu !!!

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL