www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 4:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
:roll: Po co Ty znowu ściemniasz? Przecież wiesz, że się nie zgadzamy i to w fundamentalnych sprawach. Posiadanie wiary w Jezusa (definiowanej po swojemu)

Możesz mi więc to zdefiniować po Twojemu? Jaka to wiara jest OK? Bez złosliwości pytam. Odchaczmy i miejmy za sobą ;)

Taka, która powoduje, że już teraz przejdziesz ze śmierci do żywota [Jan 5:24], rodząc się na nowo z Ducha Swiętego [Jan 1:12-14]. Połóż nadzieję wyłącznie w Jezusie i uwierz, że Jego dzieło na krzyżu oraz zmartwychwstanie są dla Ciebie wyłącznym źródłem usprawiedliwienia, które możesz przyjąć wyłącznie przez wiarę i przez wiarę uczynić skuteczną dla Ciebie ofiarę Odkupienia. Tylko Jezus i tylko przez wiarę. Żaden uczynek, żaden sakrament, żaden inny pośrednik, żaden człowiek, żadna grupa ludzi.

Ofiara za Ciebie została złożona i Bóg kieruje do Ciebie ofertę wejście z Nim w Przymierze przypieczętowane krwią Baranka. Oferta musi być przyjęta WYŁĄCZNIE przez wiarę i tylko wtedy stanie się aktualna, a ofiara Jezusa będzie miała zbawczy skutek w Twoim życiu. Cokolwiek dodasz do wiary, a efektu nowego narodzenia nie będzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 17, 2008 2:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Jakiej sakramentalnej?

Przeczytaj jeszcze raz mój post. Twoje pytanie jest obok mojej wypowiedzi. Pisałem o uczynkach sakramentalnych [w trzeciej osobie liczby mnogiej].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 17, 2008 9:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Cytuj:
Ja uważam się za chrześcijanina, wyznaję Jezusa jako Pana ale mam tą skazę, że jestem katolikiem. Jak rozumiem jestem niewiernym i nie będziesz chodził ze mną w jarzmie - cóż przynajmniej zjemy obiad i podyskutujemy.


może to być niemożliwe dla nas:

10,21 Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów.

Cytuj:
Z tego co czytałem, jeśli dobrze czytałem to np Spichlerz też się wywodzi z Odnowy, kiedyś grupa osób tam była, odłączyli sie i utworzyli taki fajny i kolorowy, wesoły, roztańczony kościół :D W Koszalinie kościół w którym działa pastor Godawa też wywodzi sie z Odnowy, odłaczyli sie i utworzyli ewangeliczny, charyzmatyczny zbór. To pokazuje, że czasem jest tak, że w Odnowie ludziom otwierają sie oczy, ale czasem za szeroko :lol: Wiec, gdzie ten Kon Trojański :?:



I widać że i na nich przyszedł niezły obłęd. jak się słucha Godawy to jest w tym "lepszy" od niejednego "kaznodziei" z KRK. Straszne czasy....

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 4:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
PROTEKTOR napisał(a):
Cytuj:
Ja uważam się za chrześcijanina, wyznaję Jezusa jako Pana ale mam tą skazę, że jestem katolikiem. Jak rozumiem jestem niewiernym i nie będziesz chodził ze mną w jarzmie - cóż przynajmniej zjemy obiad i podyskutujemy.

może to być niemożliwe dla nas:

10,21 Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów.

Kontekst mówi o wystrzeganiu się bałwochwalstwa, dlatego nie widzę związku między tym wersetem a spożyciem obiadu z Synem Marnotrawnym. Gdyby mnie chciał zaprosić do spożycia wraz z nim Eucharystii, to co innego. Ale tego nie ma w planie. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 5:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Gdyby mnie chciał zaprosić do spożycia wraz z nim Eucharystii, to co innego. Ale tego nie ma w planie. :)


Nie mam uprawnień szafarza ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 8:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Nie mam uprawnień szafarza

Sam widzisz, bez pośredników ani rusz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 5:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
jj napisał(a):
...a jesli chodzi o wspolne inicjatywy z KRK, czy z innymi "zblizonymi do", to uwazam, ze swiatlosc nie moze miec nic wspolnego z ciemnoscia.


Z tego co wiem, to sytuacja wyglądała następująco: Kościół Luterański, szczególnie ten na południu Polski od lat zaangażowany jest w akcję "ProChrist", jednak zazwyczaj odbywało się to na skalę lokalną, we "własnych podwórkach". Przekaz satelitarny był w parafii lub np lokalnej remizie lub domu kultury... Później ktoś wymyślił, aby wyjść troszkę szerzej i targnięto się na spodek... centrum śląska, aglomeracja... Ale jak zapełnić spodek? Generalnie wyznawcy krk są do takich inicjatyw (sekciarskich bądź co bądź) lekko sceptycznie nastawieni i zazwyczaj z dystansem... Choć może nikt tego nie powie wprost, ale podpięcie pod to jakiejś katolickiej organizacji pozwoliło na mocne poszerzenie spektrum odbiorców... Bo w takim wypadku już ksiądz (katolicki) nie mógł "z ambony" ostrzegać przed braniem udziału w tej imprezie skoro krk też się w to włączył...
A jaką ewangelię się tam głosi ?
myślę, że przede wszystkim odnowę życia / nowe życie poprzez nowe narodzenie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL