www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 2:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
http://www.mikolaj-bydgoszcz.home.pl/sa ... ierzmo.htm

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 2:23 pm 
Wprawdzie mam to za soba, ale nie bardzo umiem. Znalazłem w Wikipedii:"Istotą tego sakramentu jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej oraz jej obrony. Jednoczy ściślej z Jezusem Chrystusem. Katolika włącza w misję ewangelizacyjną Kościoła Katolickiego. Ryt ten jest biblijną podstawą dla rzymskokatolickiego sakramentu bierzmowania. Udziela go również cerkiew prawosławna, ale wkrótce po chrzcie (czyli niemowlętom). Bierzmowanie bywa też praktykowane przez niektóre kościoły protestanckie, ale (z wyjątkiem kościoła anglikańskiego) nie traktują one tego obrządku jako sakrament."

Odnoszę jednak wrażenie że trochę mieszamy w dyskusji Smoka i Syna, nie będzie im przez to wcale łatwiej.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 2:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
:shock: :shock:
Bardzo dziękuje poszukiwaczu i nowy, ale żebym mogła dalej zapytać, to chyba trzeba nowy temat założyć... Może admin przeniesie ostatnie posty o bierzmowaniu do nowego tematu pod nazwą, na przykład, "Bierzmowanie" ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 2:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Syn napisał(a):
Więc wiara w Jezusa i chrzest z wody czyni z nas chrześcijan. Tak czy nie?

Nie. Nowe narodzenie z Ducha na podstawie wiary czyni z nas chrześcijan, dając nam prawo nazywania się dziećmi Bożymi. Odkupieńcza ofiara Jezusa staje się skuteczna przez wiarę, a nie przez chrzest [Rzym. 3:25]. Chrzest jest efektem usprawiedliwienia, a nie jego warunkiem.

Dobre uczynki są efektem stworzenia w Chrystusie, które następuje wyłacznie przez wiarę. I tyle.


No i się we wszystkim zgadzamy więc w czym problem :) Tak naprawde to nie rozumiem. Przecież ekumenizm (bo tak na prawde o tym mówimy) i wspólna ewangelizacja jest z ludxmi którzy są nie tylko ochrzczeni ale także mają wiarę! Przecież nie ewangelizujesz z niemowlakami :) Poza tym mozesz wyśmiewać katolicki chrzest ale KK nie głosi, ze bez chrztu wodnego nie da się osiągnąć zbawienia. Ten sam problem masz z dwulatkiem. Czy on może świadomie wyznać Pana i Zbawiciela? Jak nie kijem go to pałką ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 2:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
nowy napisał(a):
Do Syna mam tylko jedno krótkie pytanie, bo na więcej czasu nie mam. Kiedyś na tylnej szybie samochodu jadącego przede mną przeczytałem to właśnie pytanie, które Ci chcę Synu teraz zadać. A mianowicie, "Kim dla Ciebie jest Jezus Chrystus?"


Drogi Nowy - GWARANTUJE CI, ze dla mnie Jezus jest tym kim dla Ciebie. Panem i Zbawicielem. Bogiem. Umarł na krzyzu dla naszego zbawienia. Zyje.
Co jeszcze chcesz wiedzieć ;)??

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 2:48 pm 
Chciałem się upewnić, dzięki.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 2:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Nie każdy kto mówi...
Jeżeli można, ja zapytam.
Kiedy na Ciebie zstąpił Duch Święty?
Czy ochrzciłeś się, zgodnie z nakazem, jak twierdzisz, Pana i Boga, potem, jak już uwierzyłeś?
Czy uznajesz go za jedynego Pośrednika pomiędzy Bogiem a ludźmi, zgodnie ze Słowem Bożym?
Może tyle na razie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 3:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Axanna napisał(a):
Nie każdy kto mówi...


I vice versa choć mówiłem, że nie jest fajnie bić tym cytatem po głowie...

Na reszte pytań nie odpowiem, bo są z ukrytą tezą :). Nie che mi się też tłumaczyć z obrazoburstwa i innych według mnie opacznie rozumianych nauk katolickich

Pozdrawiam :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 3:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
No i się we wszystkim zgadzamy więc w czym problem :) Tak naprawde to nie rozumiem. Przecież ekumenizm (bo tak na prawde o tym mówimy) i wspólna ewangelizacja jest z ludxmi którzy są nie tylko ochrzczeni ale także mają wiarę! Przecież nie ewangelizujesz z niemowlakami :) Poza tym mozesz wyśmiewać katolicki chrzest ale KK nie głosi, ze bez chrztu wodnego nie da się osiągnąć zbawienia. Ten sam problem masz z dwulatkiem. Czy on może świadomie wyznać Pana i Zbawiciela? Jak nie kijem go to pałką ;)

:roll: Po co Ty znowu ściemniasz? Przecież wiesz, że się nie zgadzamy i to w fundamentalnych sprawach. Posiadanie wiary w Jezusa (definiowanej po swojemu) i chrzest (definiowany po swojemu) nie czynią z nikogo chrześcijanina - można "wierzyć w Jezusa" i nie być zrodzonym w Chrystusie. Można "przyjąć chrzest" i też nie byż zrodzonym w Chrystusie. Hasła są te same, ale rzeczywistość stojąca za nimi jest diametralnie inna. I o tę rzeczywistość właśnie chodzi. Biada tym, którzy ciemność nazywają światłością. Pewnych rzeczy po prostu nie da się podrobić. I całe szczęście.

Sam się zaplątałeś w katolickie kłamstwa polegające na podkładaniu fałszywych znaczeń pod prawdziwe nazwy. Dlatego na razie poczekam, aż się narodzisz na nowo ufając, że jeśli uwierzyłeś w prostocie serca, to Cię Bóg wyprowadzi z labiryntu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 3:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Więc wiara w Jezusa i chrzest z wody czyni z nas chrześcijan. Tak czy nie?

Elementarz. Żaden uczynek nie czyni nikogo chrześcijaninem [dzieckiem Bożym]. W tym - chrzest w wodzie. Chrzest w wodzie jest uczynkiem nakazanym przez Pana każdemu, który już pierwej uwierzył [stał się chrześcijaninem].
Hubert, nie obrażaj naszej inteligencji, ani swojej. Zmieniasz nicki, ale myślisz i piszesz, jak parę lat temu. Taplaj się w uczynkach sakramentalnych rzymskiej matki, jeśli lubisz. Tylko po co nas w to wciągasz bez ustanku?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 3:31 pm 
Z jednej strony mam Synowe"GWARANTUJE CI, ze dla mnie Jezus jest tym kim dla Ciebie" i nie mam prawa temu przeczyć z drugiej niestety podobnie jak Smok, mam wątpliwości. Ale coż ja!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 3:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Nie zgodzę się, nowy, że nie masz prawa temu przeczyć, przeciwnie, masz nakaz Boży i obowiązek "nie każdemu duchowi wierzyć, lecz badać czy są z Boga", więc nie mów, że nie masz prawa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 3:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
:roll: Po co Ty znowu ściemniasz? Przecież wiesz, że się nie zgadzamy i to w fundamentalnych sprawach. Posiadanie wiary w Jezusa (definiowanej po swojemu)


Możesz mi więc to zdefiniować po Twojemu? Jaka to wiara jest OK? Bez złosliwości pytam. Odchaczmy i miejmy za sobą ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 4:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
lis napisał(a):
Elementarz. Żaden uczynek nie czyni nikogo chrześcijaninem [dzieckiem Bożym]. W tym - chrzest w wodzie. Chrzest w wodzie jest uczynkiem nakazanym przez Pana każdemu, który już pierwej uwierzył [stał się chrześcijaninem].
Hubert, nie obrażaj naszej inteligencji, ani swojej. Zmieniasz nicki, ale myślisz i piszesz, jak parę lat temu. Taplaj się w uczynkach sakramentalnych rzymskiej matki, jeśli lubisz. Tylko po co nas w to wciągasz bez ustanku?


Jakiej sakramentalnej? To jak rozumiem dyskwalifikuje? Człowiek taki juz nie wierzy w Jezusa? Ja was nie wciagam w żadne sakramentalne coś. Bez przesady. Czy ja tu napisałem coś o bierzmowaniu? A jak rozumiem chrzest nie jest wazny w zyciu chrzescijanina?
Chrześcijaninem czyni wiara w Jezusa - ok, niech i tak bedzie. Cały czas mówimy o wspólnej ewnagelizacji. Jak rozumiem według ciebie katolik takiej wiary nie ma? Odłuzmy na bok pewne różnice doktrynalne, bo one są i żadna ekumenia (bo wtedy właśnie jest diabelska i nieszczera) nie powinna ich przekreslać. Różnimy się w wielu sprawach ale jestem przekonany w 100%, ze nie różnimy się w wierze w Jezusa.

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 16, 2008 4:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
A kto powiedział, że chrzest nie jest ważny w życiu chrześcijanina?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL