www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 12:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Senator republikański Charles Grassley wszcząl śledztwo w sprawie "służb" niektórych gwiazd Ruchu Wiary. Na pierwszy ogień poszli Benny Hinn, Joyce Meyer, Creflo Dollar, Eddie Long, Kenneth i Gloria Copeland oraz Paula i Randy White.

Okazuje się, że ich nieprzywoite wręcz bogactwo pochodzi z datków wiernych, których darowizny są przeznaczane oficjalnie na organizacje wolne od podatku (tax-exempt), które są zarejestrowane jako niedochodowe, czyli darowizny powinny być w całości przeznaczane na cele statutowe organizacji, a nie do celów prywatnych. Czyli prywatne samoloty i wypasione limuzyny pochodzące z datków na organizację misyjną lub charytatywną stanowią złamanie prawa.

Kilka ciekawych artykułów na ten temat:

http://www.christianresearchservice.com ... gation.htm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 3:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
W USA co jakiś czas tego typu kontroli poddawane są co większe fundacje, organizacje lub służby. Śledztwo jednak nie jest prawomocne, tzn. że w tej formie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji prawnych, jednak w przypadku podejrzeń może zostać złożone zawiadomienie do prokuratury lub IRS. Dodajmy też iż w odpowiedzi Kenneth Copeland Ministries oraz Joyce Meyer Ministries złożyły komplet dokumentów fiskalnych dokumentujących ich dochody. Benny Hinn jest w kontakcie z komisją, Crefflo Dollar zażądał dodatkowych informacji dotyczących podstaw dochodzenia. O reszcie nic nie wiem. 8)

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 4:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ciekawe rzeczy piszesz. Rozumiem, że jeśli śledztwo nie rodzi skutków prawnych, to wszystko jest ok? A mnie się wydaje, że tak czy inaczej wychodzi na wierzch normalna chciwość. No i fantazja też. Nie każdy ma umywalkę za 23,000 $ jak Joyce Meyer. Czy w sprawie dobrowolnej współpracy, o której piszesz, mógłbyś podać jakieś wiarygodne źródła? Najlepiej kilka różnych i żeby to nie były gazetki wydawane przez samych zainteresowanych. :lol:

Oto wiadomości z lutego 2008:

"Along with Without Walls and Paula White Ministries, Grassley targeted Creflo Dollar of World Changers Church International; Benny Hinn of World Healing Center Church; Kenneth Copeland of Kenneth Copeland Ministries; Eddie Long of New Birth Missionary Baptist Church; and Joyce Meyer of Joyce Meyer Ministries. Only Meyer has cooperated. (...) All six have declined to be interviewed about the inquiry."

Oprócz organizacji Without Walls Pauli White, Grassley wycelował w Creflo Dollara, Benny Hinna, Kena Copelanda, Eddie Longa i Joyce Meyer. Tylko Joyce Meyer zdecydowała się współpracować. Cała szóstka odmówiła udzielenia wywiadu na temat śledztwa.

http://www2.tbo.com/content/2008/feb/08 ... -of-minis/

"A backlash is growing among televangelists against an investigation spearheaded by Sen. Charles Grassley that is probing churches' acquisitions of Rolls Royces, mansions and private jets. (...) One of the televangelists, Kenneth Copeland of Texas-based Kenneth Copeland Ministries, has vowed to fight. In a fiery January sermon before a group of ministers, Copeland said any attempts by Grassley to gain information would be made "over my dead body."

Narasta sprzeciw teleewangelistów wobec śledztwa przeprowadzanego przez sen. Charlesa Grassleya, które ma na celu zbadanie prawomocności posiadania Rolls-Royce'ów, prywatnych posiadłości i prywatnych odrzutowców. (...) Jeden z teleewangelistów, Kenneth Copeland z teksańskiej organizacji Kenneth Copeland Ministries, poprzysiągł walkę. W ognistym kazaniu wygłoszonym wobec grupy pastorów powiedział, że Grassley musiałby zdobyć informacje "po jego trupie".

http://www.desmoinesregister.com/apps/p ... BUSINESS04[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 5:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
I co z tego? Ludzie ich ubostwiaja, a będą jeszcze bardziej za ich „cierpienia” i „przesladowania”.
Oto wypowiedzi Pastora i czlonka jednego z KZ w Polsce na innym forum:

Cytuj:
Coś wam powiem, dzisiaj w wielu kościołach straszy się ludzi Ruchem Wiary czy Prosperitą. Natomiast ja uważam, że to poruszenie to coś najlepszego co spotkało współczesny kośćiół. Wspaniałe nauczanie, zaangażowanie, gorąca atmosfera i autentyczne działanie Boga. Gdyby mnie ktoś kiedyś wymienił wśród tzw kaznodziejów wiary jak Hagina, Hinna, Osteena, Cuplanda czy Ekmana byłbym dumny. Oczywiście moja służba w porównaniu z tym co robią ci bracia to tylko namiastka. Tym bardzie są oni dla mnie wielkim świadectwem.
Jestem pastorem i wstyd mi za was bracia i siostry, ponieważ na waszą stronę mogą wejść niewierzący i co przeczytają??


Cytuj:
A ja Benia błogosławie. Panie przydaj mu jeszcze kilka samolotów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 6:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
Informacje podałem za magazynem Charisma nie będącym w żaden sposób związanym z w/w osobami. Wręcz przeciwnie, J. Lee Grady wydawca tej poczytnej w amerykańskich kręgach charyzmatycznych gazety uznał to posunięcie za Boże oczyszczanie kościoła. Nie piszę tego bynajmniej aby ich bronić - nie jestem rzecznikiem ruchu wiary, tylko gwoli ścisłości. Swoją drogą to słyszałem już naprawdę wiele mocno okrojonych rzekomych wypowiedzi np. Copelanda, Hagina czy Wimbera które w kontekście (twoje ulubione słowo Smoku :wink:) znaczyły co innego. Szczyty wyrywania z kontekstu osiągnął bardzo ceniony w pewnych kręgach Dave Hunt, w którym się niegdyś zaczytywałem.
Osobiście uważam że amerykańskiemu kościołowi przydał by się mały wstrząs odnośnie przywiązania do materializmu. Daleki był bym jednak od modlenia się o Boży sąd, jak to robią niektórzy chrześcijanie.

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 7:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 10:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 3:03 pm
Posty: 51
Cytuj:
Osobiście uważam że amerykańskiemu kościołowi przydał by się mały wstrząs odnośnie przywiązania do materializmu.

I nie tylko amerykańskiemu.Także w Europie widzimy naśladowanie takich wzorców...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 10:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
ozymandias napisał(a):
Informacje podałem za magazynem Charisma nie będącym w żaden sposób związanym z w/w osobami.

Szkoda, że nie podajesz źródeł, o których mówisz. Nie można przeczytać tekstów, na które się powołujesz. Naprawdę szkoda.

Cytuj:
Wręcz przeciwnie, J. Lee Grady wydawca tej poczytnej w amerykańskich kręgach charyzmatycznych gazety uznał to posunięcie za Boże oczyszczanie kościoła. Nie piszę tego bynajmniej aby ich bronić - nie jestem rzecznikiem ruchu wiary, tylko gwoli ścisłości. Swoją drogą to słyszałem już naprawdę wiele mocno okrojonych rzekomych wypowiedzi np. Copelanda, Hagina czy Wimbera które w kontekście (twoje ulubione słowo Smoku :wink:) znaczyły co innego. Szczyty wyrywania z kontekstu osiągnął bardzo ceniony w pewnych kręgach Dave Hunt, w którym się niegdyś zaczytywałem.

Ja specjalnie podałem źródła, żeby można było przeczytać całe artykuły, na które się powołuję. Jeśli twierdzisz, że ktoś coś wyrwał z kontekstu, to ciężar dowodu spoczywa na Tobie. Prosiłbym o konkrety. Natomiast jeśli Hunt coś wyrwał z kontekstu, to załóż jakiś wątek i podaj przykłady. Wtedy będzie o czym rozmawiać.

Cytuj:
Osobiście uważam że amerykańskiemu kościołowi przydał by się mały wstrząs odnośnie przywiązania do materializmu. Daleki był bym jednak od modlenia się o Boży sąd, jak to robią niektórzy chrześcijanie.

Tutaj się zgadzam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 09, 2008 12:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Zapomniane ostrzeżenie Kennetha Hagina
http://poznajpana.org/articlebody.asp?id=1980
Warto poczytać.Pozdrawiam cieplutko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 10, 2008 7:02 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
kristina napisał(a):
Zapomniane ostrzeżenie Kennetha Hagina
http://poznajpana.org/articlebody.asp?id=1980
Warto poczytać.Pozdrawiam cieplutko

Okultysta i czarownik. Kto by go sluchal? Z pewnoscia nie inni okultysci i czarownicy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 10, 2008 10:54 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Skandaliczna jest ta wypowiedz , widocznie diabeł niektórym już rozum odebrał .......

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 10, 2008 11:00 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
kristina napisał(a):
Zapomniane ostrzeżenie Kennetha Hagina
http://poznajpana.org/articlebody.asp?id=1980
Warto poczytać.Pozdrawiam cieplutko
Zaskoczony jestem tym krótkim artykułem. Wychodzi na to, że przed śmiercią Hagin zmądrzał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 10, 2008 12:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Jozue napisał(a):
Skandaliczna jest ta wypowiedz , widocznie diabeł niektórym już rozum odebrał .......

Czytaj, czlowieku, Ewangelie, bo Pan Jezus przyjdzie wkrotce, a ty jeszcze w lesie zafascynowany okultustami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 10, 2008 4:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
jj napisał(a):
Okultysta i czarownik. Kto by go sluchal? Z pewnoscia nie inni okultysci i czarownicy.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale odpowiesz za te słowa przed Bogiem na sądzie. Założę się że ani jednej książki Hagina nie czytałeś. Najgłośniej zawsze szczekają ci którzy najmniej są w temacie. Największymi krytykami charyzmatyków zawsze byli ci którzy z charyzmatami nie wiele (albo wcale) mają wspólnego.

Terebint napisał(a):
Zaskoczony jestem tym krótkim artykułem. Wychodzi na to, że przed śmiercią Hagin zmądrzał.

Mam książkę "The Midas Touch" na którą powołuje się autor artykułu, rzeczywiście jest bardzo wyważona i wielu oponentów Hagina by zaskoczyła. Swoją drogą to Hagin nigdy nie głosił tak przerysowanej prosperity jak się go oskarża. To tak jak by oskarżać Smitha Wiggleswortha za przegięcia w dziedzinie darów Ducha, tylko dlatego że on sam je praktykował i gorąco do nich zachęcał.

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Ostatnio edytowano Pn mar 10, 2008 4:54 pm przez ozymandias, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 10, 2008 4:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Smok Wawelski napisał(a):
ozymandias napisał(a):
Informacje podałem za magazynem Charisma nie będącym w żaden sposób związanym z w/w osobami.

Szkoda, że nie podajesz źródeł, o których mówisz. Nie można przeczytać tekstów, na które się powołujesz. Naprawdę szkoda.

Cytuj:
Wręcz przeciwnie, J. Lee Grady wydawca tej poczytnej w amerykańskich kręgach charyzmatycznych gazety uznał to posunięcie za Boże oczyszczanie kościoła. Nie piszę tego bynajmniej aby ich bronić - nie jestem rzecznikiem ruchu wiary, tylko gwoli ścisłości. Swoją drogą to słyszałem już naprawdę wiele mocno okrojonych rzekomych wypowiedzi np. Copelanda, Hagina czy Wimbera które w kontekście (twoje ulubione słowo Smoku :wink:) znaczyły co innego. Szczyty wyrywania z kontekstu osiągnął bardzo ceniony w pewnych kręgach Dave Hunt, w którym się niegdyś zaczytywałem.

Ja specjalnie podałem źródła, żeby można było przeczytać całe artykuły, na które się powołuję. Jeśli twierdzisz, że ktoś coś wyrwał z kontekstu, to ciężar dowodu spoczywa na Tobie. Prosiłbym o konkrety. Natomiast jeśli Hunt coś wyrwał z kontekstu, to załóż jakiś wątek i podaj przykłady. Wtedy będzie o czym rozmawiać.


a ja założę się, że nie masz czym poprzeć swojej obrony ozymandias, bo jakoś unikasz odpowiedzi, a ja miałam nadzieję, że sobie coś poczytam... :lol: i w jeszcze jednym temacie czekam na odpowiedź ... ale mogę poczekać:
[ http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 9&start=15 ]

potrafisz to robić:
nie podjąć merytorycznej dyskusji, ale spróbować "nie wprost" poniżać rozmówcę

ozymandias napisał(a):
Najgłośniej zawsze szczekają ci którzy najmniej są w temacie.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale odpowiesz za te słowa przed Bogiem na sądzie.



ale ten Twój kij ma dwa końce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL