www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 1:53 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
jartur napisał(a):
a moze bojazn jest jako bojazn ,natomiast bojazn Panska to tak jak piszesz gleboki szacunek i respekt..

Możliwe, że bojaźń w tym wersecie oznacza strach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 2:12 pm 
Jolteon napisał(a):
jartur napisał(a):
No wlasnie Bojazn Panska, to poczatek Poznania Boga, poczatek madrosci
prowadzi do zycia, dotyka rowniez naszych uczynkow i mowy.. Niesamowite prawda..? to jak to rozumiec, ze doskonala milosc usuwa bojazn..?
moze chodzi o rozne tlumaczenie slowa bojazn, ciekawe jak to jest w interlinarnej.../
Pozdrawiam w Chrystusie

Niestety, nie mam interlinearnej :( ,ale przypuszczam, że to możliwe, bo w grece nowotestamentowej zdarza się, że więcej słów określa to, co w polskim przekładzie zamyka sie w jednym słowie. Na przykład tam, gdzie napotykamy na słowo "miłość" w polskim przekładzie, tam w grece są 3 różne słowa (agape, fileo, storge)


Bywa też i na odwrót, ale znacznie rzadziej.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2005 3:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 09, 2005 11:32 am
Posty: 39
Ja w swoim chodzeniu z panem bylam kilka razy zatrzymana,przed wielkimi niebezpieczenstwami.Pan to sprawil,uzywajac tego sposobu:wizji.!Bog dal mi sie przez to poznac jako ten ktory jest Wszechwiedzący/wszystkowidzacy/nawet co co ma w sercu diabeł,i co zaplanowal by mnie zniszczyc,bo Bog zna jego plany.
A te wlasnie w moich oczach,byly jak nic Boza droga dla mnie.
szatan umie tez poslugiwac sie Slowem Bozym,i jest tak przebiegly,ze nie podejrzewalam ze to nie Bog mnie prowadzi,ale to zwiedzenie zlego,a koniec mial byc tragiczny dla mnie.
Gdyby nie grupa ludzi o otwartym oku ,ktorzy w pore uslyszeli Slowa Boga,i ogladali widzenia Wszechmocnego,i mi je przekazali:moj koniec bylby marny.
W tym czasie trwalam w zupelnym zwiedzeniu a moje serce nie bylo zdolne aby odkryc podstep.Bylam calkowicie przekonana ze jestem prowadzona przez Boga.!!!!!!!!!
I po tym,jak mysli diabla z mojego serca,zostaly zdemaskowane,zostalam nie tylko uwolniona od zwiedzenia ale i poteznie zbudowana,ze mocny jest moj Bog i nikt nie wyrwie mnie z Jego reki.
A i odtad nie lekcewaze proroctw,i ostrzezen ktore przychodza z Bozego serca.
Bog uzyl juz parokrotnie tego sposobu,tj,wizji aby mnie wprowadzic do doskonalej swojej woli,i ustrzeż mnie od pokusy zadowolenia sie czyms co bylo samo w sobie dobre,ale Bog mial naprawde cos o wiele lepszego dla mnie.!
Nasz przeciwnik ma nad nami przewage,bo go nie widzimy,i czesto uderzamy na oslep,niestety ciosy te nie siegaja jego ale ludzi.
Do duchowej walki trzeba duchowych sposobów i trzeba uderzac celnie ,aby trafic,i tu zmysly raczej sie nie przydaja.
Kiedy walczymy z cialem to robimy to na sposob ludki,ale jak walczymy z duchem to w sposob duchowy,i tu jestesmy zdani calkowicie na Ducha Swietego i jego przywodctwo.Jednym ze sposobow prowadzenia nas sa wlasnie wizje i sny,dar rozrozniania duchow itd...

_________________
Zycie to Jezus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL