www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Śr maja 08, 2024 5:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 12:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Jozue napisał(a):
:D to widocznie Jezus był mistrzem socjotechniki czyli po prostu sterował ludem :wink:

Mantrowal i walil w bebny? Gdzie?
Jedyne, co powtarzal, to "zaprawde zaprawde powiadam wam..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 1:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Witaj Robson! Miło Cię znów czytać! :D
Byłam kiedyś instruktorką tańca , towarzyskiego co prawda, ale zawsze! mogę ci udzielić paru wskazówek! :lol:

Ps. A tak na poważnie -Kiedy sie nawróciłam, wyraźnie czułam, że mam rzucić taniec( a tańczyłam już kilka lat i nawet prowadziłam własne kursy!).
Rzuciłam to z dnia na dzień. Zebrałam moich kursantów w sali
i oznajmiłam im, że koniec z migdaleniem się w parach oraz solo , a potem pół godziny głosiłam ewangelię. Och, piękne czasy modzieńczej gorliwości dla Pana... :lol: Ludzie zgodnie popukali się w czoło i sobie poszli :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 10:38 pm 
Jak ja bym chciał by w nas ożywała ta pierwsza gorliwość dla Pana. Co z tego że bywało iż głupio się zachowywaliśmy czasem. Ludzie, jakie to piękne jest. Ci wszyscy "głupcy" i "nawniacy" zachłyśnięci Nowym życiem, Panem, Ewnagelią. Głupców co prawda nigdy nie jest mało, ale ta szczera pierwsza a miłość ,jest nie do przecenienia. Nie tęsknicie za tym?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 10:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Grazyna napisał(a):
Witaj Robson! Miło Cię znów czytać! :D
Byłam kiedyś instruktorką tańca , towarzyskiego co prawda, ale zawsze! mogę ci udzielić paru wskazówek! :lol:

Ps. A tak na poważnie -Kiedy sie nawróciłam, wyraźnie czułam, że mam rzucić taniec( a tańczyłam już kilka lat i nawet prowadziłam własne kursy!).
Rzuciłam to z dnia na dzień. Zebrałam moich kursantów w sali
i oznajmiłam im, że koniec z migdaleniem się w parach oraz solo , a potem pół godziny głosiłam ewangelię. Och, piękne czasy modzieńczej gorliwości dla Pana... :lol: Ludzie zgodnie popukali się w czoło i sobie poszli :wink:


Jakoś Grażyna, kiedyś wszystko było prostsze i granice jaśniejsze, prawda?

Ja, na zeszłorocznym Sylwestrze, uczestnicząc w większej kościelnej imprezie, wyszedłem z budynku gdzie odbywały się tańce (nie wiem czy "przed Panem" czy "za Panem") i spojrzałem na to wszystko z zewnątrz..
Słychac było dudniącą muzykę, światła, wewnątrz w łagodnej formie był alkohol..

I miałem takie deja vu, że 15 lat temu właśnie od tego uciekłem, od tego uwolnił mnie Jezus!!! Od tańców, wódki, walenia w bębny, tego potwornego bitu... Pamiętam jak miałem tego dosyć, tańce skierowane na rozpalenie zmysłów, alkohol, żeby się znieczulić i ta muzyka, prosto z piekła..
I teraz stałem i patrzyłem jak to wszystko przyszło za mną do Kościoła.
I słabo mi się zrobiło.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 10:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
nowy napisał(a):
Jak ja bym chciał by w nas ożywała ta pierwsza gorliwość dla Pana. Co z tego że bywało iż głupio się zachowywaliśmy czasem. Ludzie, jakie to piękne jest. Ci wszyscy "głupcy" i "nawniacy" zachłyśnięci Nowym życiem, Panem, Ewnagelią. Głupców co prawda nigdy nie jest mało, ale ta szczera pierwsza a miłość ,jest nie do przecenienia. Nie tęsknicie za tym?


BARDZO!!! Ale ja nie umiem tego odrodzic w sobie , chociaż prawie codziennie się o to modlę..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 10:41 pm 
Robson, Ty dziękuj Bogu że ci się "słabo zrobiło" :) Przepraszam, ale chciałem i chyba musiałem Ci to napisać. :D


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 10:43 pm 
BARDZO!!! Ale ja nie umiem tego odrodzic w sobie , chociaż prawie codziennie się o to modlę..


Ja też nie umiem, nie poradzę nic innego, jak szukanie tego u Pana. Tam, to jest.


Ostatnio edytowano Cz lut 28, 2008 10:45 pm przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 10:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
nowy napisał(a):
Robson, Ty dziękuj Bogu że ci się "słabo zrobiło" :) Przepraszam, ale chciałem i chyba musiałem Ci to napisać. :D


to był ostatni "taki Sylwester"..
Ale nie pomaga mi to w odnalezieniu tej pełni w Panu za jaką tesknię..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 10:50 pm 
To, że Ci się słabo zrobiło", to pewnie nic innego, jak Jego ochrona nad Tobą. Chłopie jesteś szczęśliwym człowiekim i nawet z tego sobie w pełni sprawy nie zdajesz.Odwróć się tylko do Niego a ujrzysz Go w swoim życiu, bo On tam jest cały czas. Nie przeznaczył Cię na śmierć, gdy Cię powoływał do siebie.
Za bardzo mamy utkwione oczy w tym świecie i nie widzimy, jak Ci co z Nim szli do Emaus.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 11:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
nowy napisał(a):
Odwróć się tylko do Niego a ujrzysz Go w swoim życiu, bo On tam jest cały czas. Nie przeznaczył Cię na śmierć, gdy Cię powoływał do siebie..


nowy, z banałami nie mam problemów, ale mi nie pomagają.. :cry:

"Odwróć się do niego" - tak jakbym uparcie stał odwrócony? Tzn. co mam zrobić?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 11:28 pm 
Stanąć twarzą w twarz z Nim. Naprawdę nie umiem tego inaczej napisać, bo wszystko zabrzmi jako banał.
Komora, modlitwa, Ty i On. Nic, tylko ty i On, długo czasem, cierpliwie z wiarą. Od czasu do czasu Biblia , może nawet post. Jestem pewien, że nie da na siebie długo czekać. A jeśli nawet da(co jest możliwe), to nie należy tracić ufności. To przecież On Cię kiedyś tam znalazł, powołał i nie ma możliwości żeby zapomniał i żeby się zmienił.

Brzmi to może w moim pisaniu, jak jakaś magiczna recepta. Ale chrzescijaństwo to przecież chodzenie z Nim, bycie w Nim. To On jest początkiem i końcem i wszystko święte się na Nim zaczyna a poza Nim kończy.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 11:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Jedyne, co powtarzał to "zaprawdę zaprawdę powiadam wam..." :D dobre jj ale nie prawdziwe . Wiem że sobie robisz żarty :lol: .Pozdrawiam tańczących dla Pana !!! .[/b]

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 7:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
nowy napisał(a):
Jak ja bym chciał by w nas ożywała ta pierwsza gorliwość dla Pana. Co z tego że bywało iż głupio się zachowywaliśmy czasem. Ludzie, jakie to piękne jest. Ci wszyscy "głupcy" i "nawniacy" zachłyśnięci Nowym życiem, Panem, Ewnagelią. Głupców co prawda nigdy nie jest mało, ale ta szczera pierwsza a miłość ,jest nie do przecenienia. Nie tęsknicie za tym?


Nowy to jest tęsknota za zakochaniem zamiast miłością :P Patrząc tak na sprawy mozna mieć problemy w KAZDYM zwiazku... a to z Bogiem a to z żoną a to z dziecmi (jak dorosną) ;)

Wszystko płynie jak mawiał pantha rei :wink: :lol:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 8:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
A nie sądzicie że piszecie nie na temat ? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 9:07 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
A mi się przypomniał taki film "Tańczący z wilkami".... 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL