www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 7:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
quster napisał(a):
Dominik napisał(a):
Potwierdzam, ze Wolni Chrzescijanie jeszcze nie poszli za nowymi trendami. (...)Niestety nie uznaja darow Ducha, a jezyki to dla nich wplywy demonow. To sa informacje zprzed dwoch lat. Moze cos sie zmienilo.


Raczej jest tak jak piszesz. W moim mieście jest taki zbór, jest spokojny, poważny, bez darów ( nie słyszałem o jego przejawach) ale też ten zbór co znam jest trochę zapatrzony w siebie i ogólnie w Wolnych Chrześcijan, niektórzy idą w kierunku, że ich zbór, wyznanie jest lepsze niż inne ewangeliczne. Ale to tylko wrażenie, może mylne ? :) oby...

To ciekawe. Jestes pewny, ze to nie sa Swiadkowie Jehowy? Nie slyszalem jeszcze o KWCH, ktory twierdzilby, ze jest lepszy od innych.
A jesli chodzi o dary, to najcenniejszy maja. Badz pewny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 7:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
jj napisał(a):
...Nie slyszalem jeszcze o KWCH, ktory twierdzilby, ze jest lepszy od innych. A jesli chodzi o dary, to najcenniejszy maja. Badz pewny.

Wiem co piszę i wiem co słyszałem i jakie jest odczucie nie tylko moje. Także znikim nie pomyliłem, a już napewno nie z "niby chreścijaństwem z regresją na judaizm rabiniczny" :lol: Bądz pewny że bardzo dobrze znam różnice, nie mam pięciu lat.

A co do darów to chyba nie czytałeś poprzednich postów. Przeczytaj jeszcze raz i zobacz do czego to odniosłem i naprawdę nie musisz nikogo bronić bo ja nikogo nie atakuje :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 8:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
quster:
Cytuj:
i naprawdę nie musisz nikogo bronić bo ja nikogo nie atakuje :lol:

Takie odnioslem wrażenie, może mylne ? :) oby...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 8:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
jj napisał(a):
quster:
Cytuj:
i naprawdę nie musisz nikogo bronić bo ja nikogo nie atakuje :lol:

Takie odnioslem wrażenie, może mylne ? :) oby...

wiesz co innego być i rozmawiać, a co innego przeczytać kilka słów na forum :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 8:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
quster napisał(a):
jj napisał(a):
quster:
Cytuj:
i naprawdę nie musisz nikogo bronić bo ja nikogo nie atakuje :lol:

Takie odnioslem wrażenie, może mylne ? :) oby...

wiesz co innego być i rozmawiać, a co innego przeczytać kilka słów na forum :D

Wiesz, niekiedy wystarczy przeczytac kilka slow na forum i juz wiadomo, co jest grane.
Ale to nie jest zadna aluzja, takie tylko spostrzezenie. Z reszta, to sa tylko marginesy i peryferie, a do manowcow jeszcze daleko. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 11:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
jj napisał(a):
...Wiesz, niekiedy wystarczy przeczytac kilka slow na forum i juz wiadomo, co jest grane.

No, no zazdroszczę takiej przenikliwości i pewności ewentualnego osądu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 11:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
quster napisał(a):
jj napisał(a):
...Wiesz, niekiedy wystarczy przeczytac kilka slow na forum i juz wiadomo, co jest grane.

No, no zazdroszczę takiej przenikliwości i pewności ewentualnego osądu :lol:

Nie zazdrosc, poczekaj, samo przyjdzie z czasem... :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 11:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
jj napisał(a):
quster napisał(a):
jj napisał(a):
...Wiesz, niekiedy wystarczy przeczytac kilka slow na forum i juz wiadomo, co jest grane.

No, no zazdroszczę takiej przenikliwości i pewności ewentualnego osądu :lol:

Nie zazdrosc, poczekaj, samo przyjdzie z czasem... :D

Mam nadzieje... że nie :lol: oby... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 10:43 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
quster napisał(a):
jj napisał(a):
quster napisał(a):
jj napisał(a):
...Wiesz, niekiedy wystarczy przeczytac kilka slow na forum i juz wiadomo, co jest grane.

No, no zazdroszczę takiej przenikliwości i pewności ewentualnego osądu :lol:

Nie zazdrosc, poczekaj, samo przyjdzie z czasem... :D

Mam nadzieje... że nie :lol: oby... :lol:


Pomylilo ci sie sadzenie/osadzanie braci i ludzi wogole z rozsądzaniem nauki, ktora ci ludzie glosza i z badaniem ducha. Ja wiem, ze kwestionowanie nauki, a nawet pojedynczych wypowiedzi w kregach charyzmatycznych, traktowane jest jako osadzanie, a nietykalnosc „namaszczonych” odnosszona jest do grzechu przeciwko Duchowi Swietemu. Popatrz, to jest dopiero herezja!
A Pismo wyraznie mowi, ze mamy rozsądzać wszystko, sami nie podlegajac niczyjemu osadowi:

13. Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę.
14. Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.
15. Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi
1 list do Koryntian 2:13-15


...i dalej:

16. Bo któż poznał myśl Pana? Któż może go pouczać? Ale my jesteśmy myśli Chrystusowej.
(3) 01 I ja, bracia, nie mogłem mówić do was jako do duchowych, lecz jako do cielesnych, jako do niemowląt w Chrystusie.
(2) Poiłem was mlekiem, nie stałym pokarmem, bo jeszcze go przyjąć nie mogliście, a i teraz jeszcze nie możecie,
1 list do Koryntian 2:16


Jest taka uniwersalna zasada, ktora kierowali sie Zydzi w Berei:

10. Bracia zaś wyprawili zaraz w nocy Pawła i Sylasa do Berei; ci, gdy tam przybyli, udali się do synagogi Żydów,
11. którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają
Dzieje Apost. 17:10-11


Zauwaz, ze ”Przyjeli Slowo z cala gotowoscia”, co nie przeszkadzalo im w codziennym badaniu Pisma, ”czy tak sie rzeczy maja”. Nie wystarczy wiec przyjac i bezkrytycznie poddac się nauce pastora, ale należy poddawac ja codziennie badaniu w swietle Pisma. Pastor, czy każdy inny nauczyciel, powinien żądać krytycznego stosunku do swojej nauki. A jeśli nie kaze jej kwestionować, lub, podobnie do niektórych, rzuca przeklenstwo na wszystkich krytykujacych, to wiemy z czym mamy do czynienia i „co jest grane”.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 10:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
jj napisał(a):
...Pomylilo ci sie sadzenie/osadzanie braci i ludzi wogole z rozsądzaniem nauki, ktora ci ludzie glosza i z badaniem ducha. ...

no nie ja mówie passs... bo twoja przenikliwość moich myśli jest zdumiewająca :lol: no nie mam szans :wink:

Ale reszte co napisałeś to zasadniczo słusznie napisałeś

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 11:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
quster napisał(a):

no nie ja mówie passs... bo twoja przenikliwość moich myśli jest zdumiewająca :lol: no nie mam szans :wink:



Pozdrawiam


no, bo co to znaczy "...pewności ewentualnego osądu"? Czy mam sie bac osadzania nauki pod grozba ewentualnego osadu czlowieka?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 12:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
jj napisał(a):
no, bo co to znaczy "...pewności ewentualnego osądu"? Czy mam sie bac osadzania nauki pod grozba ewentualnego osadu czlowieka?

jj bój się tylko Boga :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 8:29 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
quster napisał(a):
jj napisał(a):
no, bo co to znaczy "...pewności ewentualnego osądu"? Czy mam sie bac osadzania nauki pod grozba ewentualnego osadu czlowieka?

jj bój się tylko Boga :)

Dobrze podsumowales cala dyskusje.
Tutaj musi sie skonczyc kazda argumentacja... nawet moja. :D
Pozdrawiam rowniez!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 21, 2008 5:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Witam po dłuższym niebycie ,, w PROBLEMACH KOŚCIOŁA'' . Moje pierwsze spotkanie ze ,,spichlerzem'' miało miejsce gdy znajomy puścił mi fragment ,,uwielbienia'', a była to przeróbka zespołu Oddział Zamknięty - ,,Party(Prywatka) na tekst religijny w stylu: ,,Zróbmy uwielbienie, jakiego nie przeżył nikt, niech sąsiedzi walą, walą , walą do drzwi itd. Pewnego razu jechałem na Usługę na Białołękę do aresztu i zaczepił nas człowiek który by chciał wejść z nami do więzienia i powiedzieć wiersz. Długo musieliśmy pytać skąd jest , wreszcie wygadał się że jest z ulicy Szpitalnej. Zapytałem go jak można używać rock'n' rolla do ewangelizacji, a członek ,,spichlerza'' odpowiedział mi, że najpierw gra się rocka, a poźniej Duch Święty bierze z tej muzyki RHEMA i ludzie się nawracają. Oprócz tego miałem jeszcze dużo negatywnych spostrzeżeń. Z ostatnich: Pewien były członek mojej Społeczności dał mi CD z ,,seminarium'' z niejakim Markiem BELIALISEM :twisted: , który nauczał o konieczności KARY ŚMIERCI, aby Państwo działało stabilnie. Zapytałem go Artur co ty mi dałeś? Przecież sam siedziałeś w poprawczaku za zakatowanie tzw. lumpa na melinie. A on odpowiedział że był wykładem zbudowany! :shock: Pewna moja znajoma była zafascynowana uwielbieniem w tym zborze i zaprosiła mnie bym tam poszedł. Moje wrażenie: Prosta muzyka z chwytliwymi refrenami, grana godzinami w kółko, bieganie po sali w korowodzie( a la Bal Karnawałowy w podstawówce), kolektywne używanie tajemnych języków coś jak stado gęsi( elemelempetele itd), machanie pomponami Chillleaderek( chyba błąd popełniłem).Myślę że Społeczność Spichlerz miesza wszystko co wydarzyło w ruchu zielonoświątkowym przez 100 lat. Od Azusa poprzez Odnowę Charyzmatyczną aż po Anę Mendez. Założyli szkołę biblijną ,,Przełom'' gdzie powołują się na nauki DEREKA PRINCA i WATCHMANA NEE. Z tego co znam PRINCA( byłem latami jego fanem), gdyby on usłyszał ,,uwielbienie" w SPICHLERZU to zarządziłby 2 dniową usługę uwolnienia od demonów( patrz ,, Zmieszane ziarno, zmieszany plon'') Pozdrawiam i ostrzegam wszystkich przed miksami, aby tylko budynek zapełnić.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 21, 2008 6:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Nie wiedziałem że Spichlerz prowadzi szkołę w oparciu o nauczanie Watchmana... Diabeł nawet po śmierci nie chce dać spokoju temu człowiekowi...

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL