www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 2:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 2:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
quster napisał(a):
Dominik napisał(a):
Potwierdzam, ze Wolni Chrzescijanie jeszcze nie poszli za nowymi trendami. (...)Niestety nie uznaja darow Ducha, a jezyki to dla nich wplywy demonow. To sa informacje zprzed dwoch lat. Moze cos sie zmienilo.


Raczej jest tak jak piszesz. W moim mieście jest taki zbór, jest spokojny, poważny, bez darów ( nie słyszałem o jego przejawach) ale też ten zbór co znam jest trochę zapatrzony w siebie i ogólnie w Wolnych Chrześcijan, niektórzy idą w kierunku, że ich zbór, wyznanie jest lepsze niż inne ewangeliczne. Ale to tylko wrażenie, może mylne ? :) oby...

Jak dla mnie to starotestamentowi fanatycy zapatrzeni w siebie. Stawiam ich na równi z ŚJ, niżej oceniam tylko ADS.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 3:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Jak dla mnie to starotestamentowi fanatycy zapatrzeni w siebie. Stawiam ich na równi z ŚJ, niżej oceniam tylko ADS.


ignorancja, jak kosmos...
bezkresna?
choć niewykluczone, że kosmos ma granice
:lol: :twisted: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 3:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Terebint napisał(a):
quster napisał(a):
Dominik napisał(a):
Potwierdzam, ze Wolni Chrzescijanie jeszcze nie poszli za nowymi trendami. (...)Niestety nie uznaja darow Ducha, a jezyki to dla nich wplywy demonow. To sa informacje zprzed dwoch lat. Moze cos sie zmienilo.


Raczej jest tak jak piszesz. W moim mieście jest taki zbór, jest spokojny, poważny, bez darów ( nie słyszałem o jego przejawach) ale też ten zbór co znam jest trochę zapatrzony w siebie i ogólnie w Wolnych Chrześcijan, niektórzy idą w kierunku, że ich zbór, wyznanie jest lepsze niż inne ewangeliczne. Ale to tylko wrażenie, może mylne ? :) oby...

Jak dla mnie to starotestamentowi fanatycy zapatrzeni w siebie. Stawiam ich na równi z ŚJ, niżej oceniam tylko ADS.

to jest pozytywne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 6:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
lis napisał(a):
ignorancja, jak kosmos...
bezkresna?
choć niewykluczone, że kosmos ma granice
:lol: :twisted: :lol:

Tak, uwielbienie dla człowieka i dla ludzkich organizacji nie ma granic i również uważam to za bezkresną głupotę. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 8:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Terebint napisał(a):
lis napisał(a):
ignorancja, jak kosmos...
bezkresna?
choć niewykluczone, że kosmos ma granice
:lol: :twisted: :lol:

Tak, uwielbienie dla człowieka i dla ludzkich organizacji nie ma granic i również uważam to za bezkresną głupotę. :lol:

W kazdym razie dobrze, ze wiesz, co to jest Stary Testament.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 8:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Tak, uwielbienie dla człowieka i dla ludzkich organizacji nie ma granic i również uważam to za bezkresną głupotę.

Oczywiście, a w powyższej konkurencji Wolnych Chrześcijan zrównałeś ze ŚJ.
Napisz jeszcze skąd czerpiesz swoją wiedzę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 11:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Witam po dłuższym niebycie ,, w PROBLEMACH KOŚCIOŁA'' . Moje pierwsze spotkanie ze ,,spichlerzem'' miało miejsce gdy znajomy puścił mi fragment ,,uwielbienia'', a była to przeróbka zespołu Oddział Zamknięty

Nomen omen? :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 12:32 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Polecam wszystkim odwidzenie "Spichlerza" to cudowne miejsce gdzie można doświadczać żywego Pana Jezusa . Nie jestem członkiem tego zgromadzenia bo mieszkam 300 km od tego miejsca ale sercem jestem z nimi .
Byłem tam na spotkaniach może cztery razy w życiu plus konferencje chyba dwie, ale nie za pomne tego do końca życia tego co Pan robi wśród nich , to jest Boże . Nie jestem młody :lol: ale wiem jedno tam przebywa Pan.
Szukanie złych rzeczy w tym zgromadzeniu i zachęcanie do złego myślenia o Bożych Dzieciach jest nie stosowne i nie na miejscu . Nie znam nikogo osobiście z tego zgromadzenia po za kilkoma osobami ale te osoby które są w tym miejscu które znam wiem że należą do Pana i nie było by ich tam bez Niego ! Pastor to super Boży Człowiek, uwielbienie extra ( religia płacze) liderzy moc Pana jest nad nimi .Kiedy ostatni raz tam byłe pozwolono narkomanowi leżeć na spotkaniu byle tylko słuchał Bożego Słowa a kiedy przyszedł moment uwolnienia to on stał i prosił o modlitwę i uwolnienie .
Zbawienie , uzdrowienie , uwolnienie , miłość , łaska dobroć itp wszystko to jest w tym Kościele . Jezu błogosław spichlerz . Acha zdziwilibyście się że oni korzystają z nauczania braci z których ulica prosta czerpie swe życie tylko oni to wykonują respektują i w to wierzą :D

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 8:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Jozue napisał(a):
Polecam wszystkim odwidzenie "Spichlerza" to cudowne miejsce gdzie można doświadczać żywego Pana Jezusa . Nie jestem członkiem tego zgromadzenia bo mieszkam 300 km od tego miejsca ale sercem jestem z nimi .
Byłem tam na spotkaniach może cztery razy w życiu plus konferencje chyba dwie, ale nie za pomne tego do końca życia tego co Pan robi wśród nich , to jest Boże . Nie jestem młody :lol: ale wiem jedno tam przebywa Pan.
Szukanie złych rzeczy w tym zgromadzeniu i zachęcanie do złego myślenia o Bożych Dzieciach jest nie stosowne i nie na miejscu . Nie znam nikogo osobiście z tego zgromadzenia po za kilkoma osobami ale te osoby które są w tym miejscu które znam wiem że należą do Pana i nie było by ich tam bez Niego ! Pastor to super Boży Człowiek, uwielbienie extra ( religia płacze) liderzy moc Pana jest nad nimi .Kiedy ostatni raz tam byłe pozwolono narkomanowi leżeć na spotkaniu byle tylko słuchał Bożego Słowa a kiedy przyszedł moment uwolnienia to on stał i prosił o modlitwę i uwolnienie .
Zbawienie , uzdrowienie , uwolnienie , miłość , łaska dobroć itp wszystko to jest w tym Kościele . Jezu błogosław spichlerz . Acha zdziwilibyście się że oni korzystają z nauczania braci z których ulica prosta czerpie swe życie tylko oni to wykonują respektują i w to wierzą :D
Co do tego co jest ,,Boże'' to wielu ludzi ma swoje zdanie. Kościól Rzymski uważa za ,,Boże'' Mszę, ale jak ktoś zna PŚ wie że Liturgia u Katolików jest niewłaściwa. To samo jest w ,,spichlerzu'' Wiele osób NARODZONYCH NA NOWO kiedy weszło na zgromadzenie z ul.Szpitalnej dostało PRZYMUSU NATYCHMIASTOWEGO WYJŚCIA lub UCIECZKI. Ja osobiście zostałem tak ,,skotłowany'' ,,rockowym uwielbieniem'' że na drugi dzień spóźniłem się do pracy, bo zmiany mi się pomieszały....Jan napisał: ALE WY MACIE NAMASZCZENIE OD ŚWIĘTEGO I WIECIE WSZYSTKO! W kazaniu ,,ZMIESZANE ZIARNO...... D.PRINCE wyjawia źródło długogodzinnych ,,uwielbień'', a jest nim ruch ,, TORONTO BLESSING'' Długie monotonne, głośne granie piosenek religijnych, ma doprowadzić słuchacza do otępienia umysłu, aby później przyjął wszystko co będzie głoszone! Historia w Kościele znowu się powtarza, jeśli nie ma DUCHA Świętego trzeba wprowadzić BAŁWANY aby ludzi przyciągnąć! :cry:

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 9:07 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Jozue:
Cytuj:
Polecam wszystkim odwidzenie "Spichlerza" to cudowne miejsce gdzie można doświadczać żywego Pana Jezusa . Nie jestem członkiem tego zgromadzenia bo mieszkam 300 km od tego miejsca ale sercem jestem z nimi .


Dobra, odwiedzamy, na razie wirtualnie.

Ze strony Spichlerza:
„O nas:
Uwolnienie i uzdrowienie
Bóg w Słowach Biblii zapewnia, że każda choroba została unicestwiona i zniszczona na krzyżu Golgoty przez Jezusa. Mówi o tym fragment Bożego Słowa, w którym widzimy, że to Jezus dla naszego dobra został obarczony konsekwencjami naszych grzechów.

Lecz On nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie,
A my mniemaliśmy, że jest zraniony przez Boga zbity i umęczony,
Lecz On zraniony jest za występki nasze,
Starty za winy nasze,
Ukarany został dla naszego zbawienia,
A Jego ranami jesteśmy uleczeni” ( Iz 53,4-5 )”

Bzdura! Z Iz 53 nie wynika, ze „każda choroba została unicestwiona i zniszczona na krzyżu Golgoty przez Jezusa”.

Po pierwsze „nosil” i „wzial na siebie” nie znaczy, ze Jezus zaniosl choroby na krzyz i tam je ukrzyzowal. Jezus poniosl „wystepki nasze” na krzyz.

Po drugie, fragment dotyczy noszenia dolegliwosci Izraela:

8. Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony
Ks. Izajasza 53:8


Co wcale nie znaczy, ze Jezus nie uzdrawia, wprost przeciwnie, ale nie dlatego, ze zobligowal się automatycznie do tego wieszajac choroby na krzyzu!


Cytuj:
Byłem tam na spotkaniach może cztery razy w życiu plus konferencje chyba dwie, ale nie za pomne tego do końca życia tego co Pan robi wśród nich , to jest Boże . Nie jestem młody ale wiem jedno tam przebywa Pan.

No i coz to za argument? Ja tez jestem stary i zmarnowalem lata na uczestnictwo w charyzmatycznym cyrku, i wiem, ze w przewazajacej wiekszosci jest to inna ewangelia.

Cytuj:
Szukanie złych rzeczy w tym zgromadzeniu i zachęcanie do złego myślenia o Bożych Dzieciach jest nie stosowne i nie na miejscu.

To zalezy od tego na czyim mjejscu, bo na miejscu kazdego wierzacego i czytajacego Slowo Boze – jest to obowiazkiem, dokladnie to: szukanie zlych rzeczy.

Cytuj:
Nie znam nikogo osobiście z tego zgromadzenia po za kilkoma osobami ale te osoby które są w tym miejscu które znam wiem że należą do Pana i nie było by ich tam bez Niego !

Być może. Dlatego powinny to miejsce opuscic.
Cytuj:
Pastor to super Boży Człowiek, uwielbienie extra ( religia płacze) liderzy moc Pana jest nad nimi

Uwielbienie pastora?
Cytuj:
Kiedy ostatni raz tam byłe pozwolono narkomanowi leżeć na spotkaniu byle tylko słuchał Bożego Słowa a kiedy przyszedł moment uwolnienia to on stał i prosił o modlitwę i uwolnienie.

Ja widzialem setki ludzi lezacych plackiem przed „mocnymi” uwalniaczami. Nie spotkalem jeszcze ani jednego uzdrowionego na takich „masowkach”, a mowie to z perspektywy kilkunastu lat obserwacji.

Cytuj:
Zbawienie , uzdrowienie , uwolnienie , miłość , łaska dobroć itp wszystko to jest w tym Kościele.

Tak, to wszystko jest w KOSCIELE, w Ciele Jezusa Chrystusa, którym sa wierzacy w Niego. Nie ma „lokalnie” lepszego kosciola.
Cytuj:
Jezu błogosław spichlerz . Acha zdziwilibyście się że oni korzystają z nauczania braci z których ulica prosta czerpie swe życie tylko oni to wykonują respektują i w to wierzą

Oby skorzystali z nauki takich braci, jak Apostol Pawel, który lezal chory i wyl do Boga o uzdrowienie, a w zamian uslyszal: moja laska ci wystarczy. Ten zrozumial, ze pelna moc wierzacego objawia się w jego slabosci, bo tylko wtedy dostepny jest Bogu caly.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 9:17 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Z wypowiedzi członków i sympatyków wa-wskiego Spichlerza:
w temacie- czy kobieta może nauczać?

Cytuj:
Widzisz bo ja w bibli przeczytałam, ze w Bogu żadnej róznicy nie ma.Wszyscy w Chrystusie jesteśmy równi i nie ma na to wpływu wiek czy płeć.Skoro Bóg daje kobietom dar do głoszenia to dlaczego Ty sie temu sprzeciwiasz?Nawet w starym testamencie kobiety były namaszczone przez Boga do objawiania jego woli jak np. Debora-sędzia nad całym Izraelem.
Niech Dobry Bóg zmieni twe serce na mięsiste!!!!!

Typowy "argument":
Cytuj:
Po pierwsze z Twoich wypowiedzi jasno wynika, że "masz jad".

w temacie- czy wszyscy jesteśmy uzdrowieni?
Cytuj:
Tak pismo jednoznacznie stwierdza że jesteśmy uzdrowieni a oto dowód

Pierwszy list Piotra 2: 24
On grzechy nasze sam na ciele poniósł na drzewo, abyśmy obumarłszy grzechom, dla sprawiedliwości zyli: jego sińce uleczyły was

Cytuj:
Magiczne wypowiadanie faktycznie jest chore, ale slowa wiary maja moc.
Zreszta podalem ci wersety nie z koranu, tylko z Biblii!!! Slowa wiary, zawsze ma moc.

--------------------------------------------------------------------------------
Cytuj:
Wiele osób czyta tych co krytykuja K.Hagina ,T.L.Osborna ,Beni Hinna oraz ogląda i czyta wszysstkie paszkwile na ich służbe a sami ani razu nie zapoznali sie z nauczaniami ani Hagina ani Osborna i t.p.

Co do tytułu "czy biblia swierdza...."sory chyba nikt na poważnie ani na trzeżwo nie mogł by nadać takiego tematu-chyba że jako chrzescijanską prowokacje.

Warto posłuchać nauczan p Stepanova ( o wierze,cierpieniu ,uzdrowieniu) i od razu stanie się swiatłość w temacie!

w temacie o "trzeciej fali":
Cytuj:
trzecia fala i czwarta fala upadła,tak jak trzecia i czwarta RP, teraz nadchodzi Piąta fala.tamte to już historia dlatego trzeba zapomnieć o tym co za nami i niepisać o tym a dążyć do tego co przed nami.yes yes yes


A tu "biblijną" analizę pewnych zjawisk...

Cytuj:
Jesli chodzi o to ze Bozemu dziecku nalezy sie bogactwu, to tego nie nauczaja przebudzeniowe koscioly. Raczej chodzi o zdobywania bogactwa na korzysc Krolestwa Bozego, zeby bylo za co nap. wstawiac bilbordy do metra o tym ze Bog cie kocha. Nasz kosciol i kosciol Ambasada Boza wlasnie tak naucza i raczej schylamy sie do mysli, ze trzeba byc zadowolonym z tego co masz. Jesli o zdrowie, to nasze cialo jest swiatynia Boza i my jako chrzescijanie powinnismy byc zdrowi, co nie znacze ze powinnismy potepiac chrzescijan ktorzy choruja. Takie jest stanowisko naszego kosciola.

Jesli chodzi o Ane Mendez to bylo to jej objawienie i ty ANNO w zaden sposob nie mozesz tego sprawdzic, co spowodowala jej modlitwa na Mount Everest. Nie nalezy tego sie czepiac, bo nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na ten temat.
My nie chodzimy rowniez dookola budynkow omadlajac ich. Chociaz jesli ktos kieruja sie objawieniem Bozym moze to zrobic, napewno w tym nie ma grzechu.

Jesli chodzi o wycia, to w naszym kosciele i w Ambasadzie czegos takiego nie ma. Jesli chodzi o krzyk, to jak najbardziej. Chociaz nie jest to zadna zasada, natomiast czesto praktykujemy krzyk (brzmi sekciarsko), raczej modlitwe w mocy Ducha. Nie chodzi o krzyk dla samego krzyku ( to nie ruch New age), chodzi o to jak duch prowadzi. Biblia wiele mowi na temat krzyku, miedzy innymi, ze Pan jest wojownikiem, ze podniesie sztandar i bedzie krzyczec i zwyciezy swoich wrogow. Ale nie ma jakies zasady ze tak trzeba robic, albo ze to jest wazna rzecz w naszym kosciele.

Jesli to wszystko o czym mowimy teraz jest uzywane ponad miare, jako nasza "charyzmatyczna religie", lub jako jakies konkretne wytyczne lub zasady zdobywania Krolestwa to jest to przesada. Wiekszosc kosciolow przebudzeniowych nie zyje ta dziecinada ( mam na mysli to wszystko co wymienila ANNA nizej), natomiast sa takie, ktore wpadaja w skrajnosc.
Wiec moim apelem jest nie wpadac w skrajnosc, w zadna skrajnosc. Nie badac kosciol patrzac na to czy ktos krzyczy, czy moze chodzi dookola budynku.

i parę innych, oddających klimat duchowy tego zboru:
Cytuj:
Ja jestem osobą z poza Spichlerza ale brat w wierze jestem . Pastor Stepanov to naprawde równy gościu... Przedewszystkim jest LUDZKI i ciepły. Słuchałem nieraz jego kazań przez radio, bardzo mi pomagały. Ludzie z Lublina wypowiadają się o nim równie ciepło. Mój pastor też bardzo lubi Pastora Stepanova... Ja tutaj niemam zamiaru GLORYFIKOWAĆ człowieka... ale tak jak rodzicom oddaje się szaczunek a nawet CZEŚĆ " czcij OJCA i matke swoją". Czemu macie ale do ludzi ze spichlerze skoro oni czczą swojego tate zgodnie ze słowem " CZYCIJ OJCA i matke..." Pastor Andrzej to taki tata duchowy który czasem pogłaszcze i przyrżnie klapsa. Jasne jest Ojciec w Niebie zgadza się to przedewszystkim Jedyny prawdziwy Ojciec, tylko ,że On sam daje nam ludzi starszych z doświadczeniem jak MÓJ PASTOR hehehe , równierz takich jak pastor Andrzej czy też BENNY HINN którego bardzo szanuje i CIESZE się na maksa ,że przyjedzie Będzie naprawde ELEGANCKO...

Możliwe ,że jeszcze będzie u nas w TV... Pastor Godowa z Wody Życia jest blisko celu założenia TV Chrześcijańskiej

Hehehe Bóg przygotowuje nas Oj będzie się działo

Cytuj:
Pastor jest kims wiecej niz bratem w kosciele. pastor to ustanowiony przez Boga urzad w kosciele i nie powinnismy traktowac pastora jak brata. Jesli tylko widzisz w nim dar Bozy, to bedziesz go tak traktowala, jesli nie, to pozostanie on dla ciebie tylko bratem - wersety znajdz sobie w ksiazce "ty i twoj pastor".

Dobrze zeby opinie chrzescijan kreowaly ludzie ktorzy naprawde sa na swieczniku, ktorzy niosa odpowiedzialnosc i daja sobie rade ze sluzba, przynoszac owoce dla Krolestwa.

Jesli chodzi o argumenty, jest dziesiatki wersetow biblijnych w ksiazce "Ty, i twoj Pastor".

Lub w kazaniu Romana H. " Ty, a gdzie jest twoj Pastor?"
Nie mysl ze myli sie ktos, kto ma wlasnie sukces, kto zbudowal wlasciwe standardy w swoim kosciele i potrafi upilnowac 25 tysieczny kosciol. Dlaczego? Bo ma wlasciwe poznanie, jego owoce swiadcza o nim! A z takim myslenie jak masz ty, wiele kosciolow, nie moze przetrwac roku sluzby w swoim miescie, nie bede rzucal przykladami na forum.
Powodzenia

Ja to pozostawiam bez komentarza. Jeśli ktoś ciekaw, wzięłam to ze strony:

http://www.strefaspichlerz.pl/forum/viewtopic.php?t=401&postdays=0&postorder=asc&start=45

****
A Tobie Jozue gorąco polecam artykuł Mariana Biernackiego "Kult wrażeń zmysłowych"

http://info.chrzescijanin.pl/?p=352


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 11:45 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Grazyna:
Cytuj:
Ja to pozostawiam bez komentarza.

Tam jest jeszcze cos lepszego. Wlasciwie, to chcialem zalozyc odrebny tamat, ale jedyny tytul, jaki mi przyszedl na mysl, to "Ludzie, trzymajcie mnie!" :D
http://www.strefaspichlerz.pl/forum/viewtopic.php?t=1685


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 3:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
o matko, ale WY tu ciężko pracujecie od rana :lol:
a ja se odsypiałam nocke :lol:

jj napisał(a):
Tam jest jeszcze cos lepszego. Wlasciwie, to chcialem zalozyc odrebny tamat, ale jedyny tytul, jaki mi przyszedl na mysl, to "Ludzie, trzymajcie mnie!" :D
http://www.strefaspichlerz.pl/forum/viewtopic.php?t=1685


jj zakładaj (ale rozwiń trochę podtytuł, żeby było wiadomo, czego dotyczy środek), bo osobiście uważam, że jeżeli jest jakieś zwiedzenie do obnażenia, to może ktoś przeczyta i na chłodno przemyśli, bo na "Humor Kościoła Powszechnego" to jest zbyt niebezpieczne, jak widać po "wierzących" takim naukom

ps.: może ktoś z WAS wie: po czym można poznać, że jak ktoś tańczy to "jest to z Ducha"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 4:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
ani_isza napisał(a):
ps.: może ktoś z WAS wie: po czym można poznać, że jak ktoś tańczy to "jest to z Ducha"?

Cóż, zachowanie pod wpływem Ducha Świętego powinno się charakteryzować owocem Ducha Świętego powszechnie znanym z Pisma [Gal. 5:22-23], a także świętością, bo Duch Święty jest święty. Tenże Duch natchnął Pawła do napisania I Kor. 14:23, a tam czytamy, że przejawy szaleństwa nie są właściwe podczaz zgromadzenia świętych i stanowią antyświadectwo dla osób niewierzących, które mogłyby się tam znaleźć. Jak widać, apostoł wcale nie stoi na stanowisku "niech się wstydzi ten, kto widzi".

Przejawy radości mogą, a nawet powinny być żywe i radosne, ale jednocześnie wcale nie muszą być żywcem wzięte z koncertów rockowych urządzanych na modłę tego świata.

Odróżnienie działania Ducha Świętego od działania ducha Elvisa Presleya moim zdaniem dokonuje się na płaszczyźnie duchowej przez rozeznanie i na płaszczyźnie trzeźwego rozsądzenia zjawiska. Moim zdaniem problem polega na tym, że wiele osób stawia sobie cielca zmysłowości, robi imprezę i krzyczy podobnie do Izraela: "To są twoi bogowie, którzy Cię wykupili...". W rezultacie mylą zmysłowość z duchowością i w dodatku jeszcze innym wmawiają, że są na "wyższym poziomie uwielbienia". Szkoda gadać. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 5:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
dzięki

ja przyznam, że zaczepiłam po oglądnięciu tego:
http://youtube.com/watch?v=-ErUJPWx7e4

to jest z "Konferencji w Kaliszu"

- tam pod sceną jest taki tancerz (spotkałam się właśnie z określeniem, że - parafrazując: "akurat jego taniec, to widać, że jest z Ducha") - stąd moja zaczepka o kryteria oceny

i przyznam, że jest to trudne i nie byłabym taka bezkrytyczna w ogólnej ocenie jak ta, której parafrazę podawałam, bo motywacje tego człowieka zna Jego Pan

natomiast możliwe, że ukończył jakiś kurs/szkołę ruchu - dla mnie to już komercyjne miejsca

wiem, że na różnego rodzaju "imprezy chrześcijańskie" wynajmuje się też tego typu "usługodawców" (również odpłatnie), chociaż jeżeli mieli te kursy finansowane przez swoje zbory, to tam (lokalnie) "służą" tymi umiejętnościami (bezpłatnie)

- dla mnie to może raczej "dekorator", ciekawa służba skąd inąd by była (parafrazując z kolei zwyczajowe użycie leksemu "dekoracja")
:idea:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL