www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: KCHWE Spichlerz
PostNapisane: Cz lut 14, 2008 9:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
KCHWE Spichlerz

jakie jest wasze zdanie ? może ktoś tam był i może podzielić się informacjami ?

Moje informacje są tylko dzięki stronie Spichlerza z Warszawy, filmom które są tam zamieszone.

Ale chętnie wysłucham opinii kogoś kto był lub jest.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 7:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
byłem - szybko zablokowali mi konto :) - większość z ulicy prostej tak miała ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 11:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Pastor kościoła Andrzej Stepanov został ordynowany do pastorskiej posługi w Kościele Ewangelicznym Ambasada Boża w Kijowie przez apostoła pastora Sunday’a Adelaje. W ordynacji brali również udział pastor Joseph Materra oraz członkowie Rady Duchowej Kościoła Ambasada Boża z pastorem Natalią Potopajewą na czele. Pastor jest członkiem ICA (International Coalition of Apostles), organizacji założonej przez Petera Wagnera.

http://www.spichlerz.org/pl/content,23.html

TERAZ JAŚNIEJ? :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 12:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Smok Wawelski:

Cytuj:
TERAZ JAŚNIEJ? :idea:

...no, jak w Egipcie. Biedna ta Polska.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 3:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Bywałam na forum Spichlerza( zabanowali mnie za poglądy, głównie za to, że mi się nauczanie Any Mendez nie podobało).
Nie da się z nimi normalnie rozmawiać, w każdym razie ja na żadnego takiego spichlerzowca nie trafiłam.
Najważniejsze dla nich: kult pieniądza, podbój świata przez wpływy polityczne, wiara w pakiet łączony zbawienie=pełne zdrowie=powodzenie i same sukcesy ( życie w dobrobycie i inne). Mimo oficjanlnego głoszenia miłości i nauczania o "relacjach" w Łyżce wody by utopili kazdego, kto ma inne zdanie w drażniących kwestiach( patrz wyżej) czy w kwestii nauczania przez kobiety. Dyskusja na ten temat grozi ci ( jeśli rzeczywiscie masz inne zdanie) poinformowaniem cię, jaki masz aktualnie stan grzechow na swoim koncie, jakie wady charakteru , zostaniesz też pouczony, jak się masz poprawić :wink:
Mówią dużo o przebudzeniu, przez które rozumieją ogólnoświatowe przebudzenie i ogólne zwycięstwo chrzescijan, marzą o "miastach przeobrażonych" .
Mają swój żargon, np. lubią skróty( "Fajne nabo dzisja było") , w rozmowie często używali zwrotów "wojownik Pana", "chodzenie w mocy", "zwycięskie życie w Chrystusie" itp..
Słuchałam kiedyś uwielbienia i widziałam na video- trochę jak dyskoteka, dużo kolorowych świateł, krzyków, modlenia się językami, mchania flagami- full wypas 8) , jak ktoś lubi. No i długie.
Wyganiają demony z wierzących już ludzi, chcą być tylko radośni , nie ma dla nich znaczenia przyzwoity wygląd, bo "liczy się to, co w sercu".
Dużo u nich proroctw, wizji, snów.
Słowo Boże jest trochę tłem do tego wszystkiego. Nie jest miernikiem duchowości, to raczej duchowość jest miernikiem wiarygodności spichlerzowca( duchowość pojęta jako "chodzenie w mocy", "intymna relacja z Panem każdego dnia" , funkcjonowanie w darach- sczególnie w darze pororoctwa i uzdrowienia albo dążenie do darów Ducha).jeśli coś ze SŁowa nie pasuje do spichlerzowych doktryn, zawsze można podeprzeć się książkami autorstwa współczesnych "apostołów"- a oni już ładnie wytłumaczą, że czarne jest białe.

Nie poleciłabym nikomu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 6:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Grazyna:
Nie wyobrazam sobie lepszej reklamy! Biedacy, nie pomieszcza wszystkich w niedziele. :D
Ale ja bym sie jednak upieral przy Egipcie. Ten sam duch, ta sama temperatura, a jeszcze po piramidach mozna sobie polazic!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 8:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Grazyna napisał(a):
... zawsze można podeprzeć się książkami autorstwa współczesnych "apostołów"- a oni już ładnie wytłumaczą, że czarne jest białe.


Grażyna, nikt mi nie wmówi "że czarne jest czarne a białe jest białe..." :lol: :lol: :lol:

Ale dzieki, wiele faktów znam, mam znajomego co niestety jest w takim kościele, do nie dawna nie wiedziałem o tym, ale dzieki temu przestrzege innego, co się nim zachwycał, nie znając co jest na rzeczy :)

zbór chorągiewkowy?, powiadacie... trzeba uważać bo po głowie można dostać drzewcem, wiem coś o tym :lol: mało nie zaliczyłem raz... i to nie był pochód pierwszomajowy.

No nic jak ktoś ma jakieś doświadczenie z tym związane to proszę o jeszcze.

ps. a i na ich stronie jest baner do strony Benny Hinn'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 11:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
A ja potrzebuje namiary na zdrowy zbór w Warszawie.Plizzzzzz :D
Sprawa dość pilna.Polećcie proszę


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 16, 2008 8:39 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
kristina napisał(a):
A ja potrzebuje namiary na zdrowy zbór w Warszawie.Plizzzzzz :D
Sprawa dość pilna.Polećcie proszę


Wystarczy przestawic litery. :D
http://www.kwch.er.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 16, 2008 9:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
"W chwili obecnej pastor Andrzej Stepanov realizuje się również jako mąż i ojciec dwójki dzieci: 8- letniego Dawida i 4 - letniej Anastazji, zaś jego żona Maja również jest pastorem Kościoła Spichlerz. Stanowią szczęśliwą, spełnioną, pełną miłości rodzinę. Pastor jest przekonany, że żona i dzieci są błogosławieństwem od Boga i dają prawdziwe szczęście."
http://www.spichlerz.org/pl/content,23.html

:lol: :twisted: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 16, 2008 10:39 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
jj napisał(a):
Grazyna:
Nie wyobrazam sobie lepszej reklamy! Biedacy, nie pomieszcza wszystkich w niedziele. :D
Ale ja bym sie jednak upieral przy Egipcie. Ten sam duch, ta sama temperatura, a jeszcze po piramidach mozna sobie polazic!


No, pewnie dlatego mam ocieplenie klimatu...Jeszcze trochę i unas zaczną piramidy budować, może bardziej cherlawe będą, ale zawsze! :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 16, 2008 3:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Grazyna napisał(a):
Mają swój żargon, np. lubią skróty( "Fajne nabo dzisja było") , w rozmowie często używali zwrotów "wojownik Pana", "chodzenie w mocy", "zwycięskie życie w Chrystusie" itp..


E no bez przesady, to nie jest "spichlerzowy" slang tylko zwroty używane przez wiele osób wierzących. I są o wiele starsze od Spichlerza. Z resztą się zgadzam ;) Ogółem nie dziwię się "spokojnym" zborom że boją się otwierać na pewne charyzmatyczne rzeczy czy nauki, jeśli widzą coś takiego jak ten zbór. Wolą dmuchać na zimne i dla mnie to jest zrozumiałe...

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 8:32 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 8:08 am
Posty: 105
jj napisał(a):
kristina napisał(a):
A ja potrzebuje namiary na zdrowy zbór w Warszawie.Plizzzzzz :D
Sprawa dość pilna.Polećcie proszę


Wystarczy przestawic litery. :D
http://www.kwch.er.pl


Potwierdzam, ze Wolni Chrzescijanie jeszcze nie poszli za nowymi trendami. Bylem na Kurpiowskiej i na Okeciu, szczegolnie spolecznosc na Okeciu byla dla mnie tym czego szukalem: powszechne kaplanstwo, powaga na spolecznosci itd. Niestety nie uznaja darow Ducha, a jezyki to dla nich wplywy demonow. To sa informacje zprzed dwoch lat. Moze cos sie zmienilo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 8:57 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
Dominik:
Cytuj:
Potwierdzam, ze Wolni Chrzescijanie jeszcze nie poszli za nowymi trendami.

No coz, w takich czasach przyszlo nam zyc. Antychryst, zakamuflowany w urzedach i czynnosciach, wdarl sie do Kosciola i żąda oddania sobie chwały przez wierzacych. Nie ma już Jezusa w centrum. W centum sa znaki, dary, cuda i urzedy, a przeciez mialy nam tylko towarzyszyc! Wszystko stoi na glowie. Tekst niby biblijny, ale jakby czytany wspak. Wierzacy pragna pelnego Kosciola, a otrzymuja surogat, parodie urządu i pantonime manifestacji Ducha.

8. Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
9. gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości
10. i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności
List do Kolosan 2:8-10


...baczcie!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 7:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Dominik napisał(a):
Potwierdzam, ze Wolni Chrzescijanie jeszcze nie poszli za nowymi trendami. (...)Niestety nie uznaja darow Ducha, a jezyki to dla nich wplywy demonow. To sa informacje zprzed dwoch lat. Moze cos sie zmienilo.


Raczej jest tak jak piszesz. W moim mieście jest taki zbór, jest spokojny, poważny, bez darów ( nie słyszałem o jego przejawach) ale też ten zbór co znam jest trochę zapatrzony w siebie i ogólnie w Wolnych Chrześcijan, niektórzy idą w kierunku, że ich zbór, wyznanie jest lepsze niż inne ewangeliczne. Ale to tylko wrażenie, może mylne ? :) oby...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL