www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 12:52 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Wpisy dotyczące bezpośrednio Dereka Prince'a i jego nauczania przeniosłem do właściwego wątku. Proszę nie robić bałaganu.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 1:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 9:53 am
Posty: 50
admin napisał(a):
Wpisy dotyczące bezpośrednio Dereka Prince'a i jego nauczania przeniosłem do właściwego wątku. Proszę nie robić bałaganu.

Admin

Dziękuję :)

_________________
AGNUS DEI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 1:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 9:53 am
Posty: 50
ani_isza napisał(a):
Białe_na_Czarnym napisał(a):
ani-isza - co to za "nowy dekalog 28 punktowy " - ja to pierwszy raz widzę na oczy :shock:

Z art. "Harizmatrixx" [str od 31].
A któryś z punktów nie zgadza Ci się z Biblią?

ani-isza - :D mam na myśli raczej komentarze. :!: Chcesz mnie podpuścić , zeby złapac na jakimś zwiedzeniu ?:lol:
PS. Tak zwane " domniemanie niewinności "- niegłupia rzecz, zwłaszcza, że miłość wszystkiemu wierzy.
Ale ma się rozumieć, ja nie wszystkiemu wierzę i badam duchy, czy są z Boga :wink: Z tą jednak roznica, ze nie mam obsesjii na punkcie badania. Wszystko w pokoju Bożym. :D
Pozdrawiam Shalom

_________________
AGNUS DEI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 8:15 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
Białe_na_Czarnym napisał(a):
[Chcesz mnie podpuścić , zeby złapac na jakimś zwiedzeniu ?:lol:
PS. Tak zwane " domniemanie niewinności "- niegłupia rzecz, zwłaszcza, że miłość wszystkiemu wierzy.
Ale ma się rozumieć, ja nie wszystkiemu wierzę i badam duchy, czy są z Boga :wink: Z tą jednak roznica, ze nie mam obsesjii na punkcie badania. Wszystko w pokoju Bożym. :D
Pozdrawiam Shalom


Nie rozumiem :?:

Źrodla są podane, te same, ktore Ci wyslałam, a co do ewentualnego zwiedzenia, to ja bardzo byłabym wdzięczna bratu (siostrze) gdyby mi na takie wskazal i na drogę bożą zawrócił ( dzięki Bogu są bracia i siostry, którzy mi kiedyś wskazali na rozmijanie się z prawdą zawartą w Biblii) Tak rozumiem m. in. bratnią :D .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 9:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 9:53 am
Posty: 50
Salamandrus, przecież napisałam, że jestem Ci wdzięczna, że wyslałaś mi linka. Mam to powtórzyć?
Tak - jestem Ci wdzięczna za wyslanie linka :D

_________________
AGNUS DEI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 30, 2009 8:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
masz pytanie do pastora w Spchlerzu to mogłeś zapytać :D teraz sa tylko odpowiedzi:

http://www.chrzescijanin24.pl/index.php ... ntact&id=9

fragment:

Cytuj:
Ja znam 6 języków obcych (plus biblijna greka i hebrajski z słownikiem)...

zdolny człowiek :wink:

Cytuj:
Jak pastor zapatruje się na dialog ekumeniczny? Czy ekumenizm jest zgodny z wolą Boga, czy też jest szatańską pułapką? Jeśli ekumenizm to jaki? I powinniśmy być w ekumenizmie z Kościołem Rzymu? MNarcin W.

Ekumenizm w obecnym wydaniu nie jest doskonały. Dialog powinien mieć miejsce. Ale na innych zasadach – Jezus musi być centrum dialogu i Jego najważniejsze nauki. Kościół Rzymsko-Katolicki odszedł od fundamentalnych prawd biblijnych, co uniemożliwia szukania jedności z nim. Chociaż w Rz-K jest sporo biblijnie wierzących chrześcijan i wspólnot. Zresztą katolicy nie są w Radzie Ekumenicznej, a tylko ją zapoczątkowali, po to aby protestanci dogadali się między sobą i później dołączyli do katolików. Sprytne, prawda?

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 1:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 6:54 am
Posty: 44
Lokalizacja: Wielkopolska
Witam (to mój pierwszy post na tak szacownym forum)

Pytanie - kto jest autorem tekstu "Harizmatrixx"?
W pliku nie ma o tym informacji.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 3:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj na forum, Issacharze.

Rzeczywiście, nie ma podpisu autora w samym pliku. Ale wydaje mi się, że autor przyznaje się do autorstwa tego tekstu w bieżącym wątku, używając konsekwentnie nazwy charizmatrix. Moim zdaniem to Jacek Wierciak. Pisze (a przynajmniej pisał) u nas pod właśnie takim nickiem, więc możesz go zapytać na priva o potwierdzenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So paź 10, 2009 11:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 6:54 am
Posty: 44
Lokalizacja: Wielkopolska
Temat "Spichlerza" zainteresował mnie w dość nietypowych okolicznościach. Będąc na konferencji chrześcijańskiej oglądałem stoisko z płytami z muzyką. Stał tam sprzęt, z którego leciała muzyka z tych płyt. W pewnym momencie usłyszałem dźwięki melodii bardzo podobnej do piosenki Ryszarda Rynkowskiego tylko z chrześcijańskim tekstem. Zaciekawiony zacząłem przeglądać okładkę w poszukiwaniu autorów muzyki i tekstu i baaaardzo się zdziwiłem, gdy zobaczyłem tam znajome nazwiska.
Okazuje się, że muzycznymi filarami Grupy Uwielbienia Spichlerz są ludzie mający związek z dawnym zespołem Sixteen (może ktoś pamięta piosenki "Lawa" i "Obudź we mnie Wenus"), a później Seventeen - wiele lat temu prasa muzyczna rozpisywała się na temat sprawy "sekty Seventeen" m.in. miesięcznik Machina, którego egzemplarz posiadam. W artykule wypowiadały się gwiazdy polskiej estrady, które spotkały się z psychomanipulacją, pseudoproroctwami itp. ze strony liderki grupy. Jest cytowana nawet wypowiedź pastora zielonoświątkowego, Edwarda Czajki.
O sprawie jest nawet wzmianka na Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Seventeen#Ciekawostki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 23, 2010 11:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Można by to wkleić w innych wątkach, ale Spichlerz jest nasz krajowy więc tutaj zdecydowałem:

http://www.youtube.com/watch?v=pz_Jx9Wk_Xw

-------------------------------------------------------------

Issachar napisał(a):
Okazuje się, że muzycznymi filarami Grupy Uwielbienia Spichlerz są ludzie mający związek z dawnym zespołem Sixteen (może ktoś pamięta piosenki "Lawa" i "Obudź we mnie Wenus"), a później Seventeen - wiele lat temu prasa muzyczna rozpisywała się na temat sprawy "sekty Seventeen" m.in. miesięcznik Machina, którego egzemplarz posiadam. W artykule wypowiadały się gwiazdy polskiej estrady, które spotkały się z psychomanipulacją, pseudoproroctwami itp. ze strony liderki grupy. Jest cytowana nawet wypowiedź pastora zielonoświątkowego, Edwarda Czajki.

zeskanuj może i daj linka poczytamy

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 20, 2010 7:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
Wlasnie sie dowiedzialem, ze A. Stiepanow ze Spichlerza bedzie glosil glowne kazanie a jego zona prowadzila modlitwe podczas wspolnego nabozenstwa warszawskich kosciolow z okazji Swiatowego Dnia Modlitwy (23.05.2010).
Lider Warszawy???


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 23, 2019 10:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Skoro wątek nt. KCHWE Spichlerz, to pozwolę sobie wkleić tutaj coś, na co jakiś czas temu się natknąłem:
Dwa lata temu Andrzej Stepanov, pastor wspólnoty KCHWE Spichlerz, w poniżej zalinkowanym przemówieniu opowiada, jak usługiwał w pewnym kościele w Bytowie, z którego pastorem świetnie się rozumiał (jedyną wspólnotą protestancką jest tam KZ Bytów; pastorem jest Adam Burandt). Stepanov stwierdza, że pastor z Bytowa "głosi łaskę tak jak my". Stepanov bardzo silnie podkreśla kwestię łaski, tak jak by ona miała czołowy wpływ na to, że świetnie się rozumieli: LINK (od momentu zalinkowanego do 1min 51s). Tak się składa, że w tych samych dniach zbór w Bytowie gościł niejakiego Marcela Gaasenbeeka, który też nauczał tam o... łasce: LINK. Gaasenbeek pochodzi z Holandii i głosi zwodniczą naukę o tak zwanej hiperłasce. Jest on uczniem głównego przedstawiciela tej nauki, Josepha Prince'a, o czym sam składa świadectwo na anglojęzycznej stronie internetowej swojego zboru (strona z archiwum, bo aktualnie niedostępna): LINK. Wygląda więc na to, że właśnie nauka o hiperłasce jest powodem, dla którego Stepanov i Burandt dobrze się rozumieli.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL