www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 10, 2008 5:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Jezus uogólniał a ja za nim bo wiem, że On ma zawsze rację. W końcu od Niego mam się uczyć, a powiedz Jezusowi, że nie ma prawa :) Pozdrawiam.
Ps.
Wyjątki od reguły nie zaprzeczają regule.
A pomimo wyjątków dalej problem tkwi w tym, że ludzie są uczniami pastorów a nie Jezusa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 11, 2008 9:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Marck5 i ja się z tym zgadzam. Chodzi tylko o to, by zbyt szybką oceną nie krzywdzić ludzi, którzy naprawdę mogą być oddani Bogu, i w pokorze służą ludziom. Tylko tyle i aż tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 11, 2008 3:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
OK.Zgadzam się choć jak to jest napisane "Bóg się pysznym przeciwstawia a pokornym łaskę daje" i to taką, że Duch Chwały spoczywa na nich i nie czują żadnej krzywdy. Wiem z doświadczenia. Tymczasem chrześcijaństwo byłoby piękniejsze bez tych paskudnych kierowników zamieszania. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 14, 2013 5:05 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 10, 2013 5:19 am
Posty: 2
Jakiś czas temu w prywatnej korespondencji, już nie z pastorem, a biskupem kościoła "NP" w Będzinie panem Markiem N. starałem się wyjaśnić pewne, nie do końca biblijne doktryny, które ta społeczność rozpowszechnia nie tylko w sieci, ale przede wszystkim w tak zwanym "realu"
Biskup, pan Marek N, który na tym forum pokazał się nie do końca z najlepszej strony, z powodu braku merytorycznych argumentów zwyczajnie nazwał mnie "głupkiem" kończąc w ten sposób "nawracanie" mnie na jedynie słuszne, będzińskie rozumienie Biblii.
Szkoda tylko, że dopiero teraz (dosłownie przed kilkunastoma minutami) zapoznałem się z lekturą wpisów autorstwa Jozuego vel biskupa pana Marka N.
Gdybym zapoznał się z wątkiem "Pastor prawdę ci powie" kilka dni wcześniej, oszczędziłbym sobie nie tyle czasu na jałową dyskusję z będzińskim biskupem, co niepotrzebnych inwektyw pod moim adresem. Zresztą, chyba sobie na nie zasłużyłem skoro nie uszanowałem biskupiej "nieomylności"
Ale jest też w tym wszystkim i dobra strona, dzięki dzisiejszej lekturze tego wątku utwierdziłem się w zdaniu, że warto było zarejestrować się na forum Ulicy Prostej, ponieważ znakomita większość komentarzy jest mocno zakorzeniona w zdrowej nauce biblijnej, za co Chwała Bogu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 14, 2013 8:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Midrasz napisał(a):
Szkoda tylko, że dopiero teraz (dosłownie przed kilkunastoma minutami) zapoznałem się z lekturą wpisów autorstwa Jozuego vel biskupa pana Marka N.
Gdybym zapoznał się z wątkiem "Pastor prawdę ci powie" kilka dni wcześniej, oszczędziłbym sobie nie tyle czasu na jałową dyskusję z będzińskim biskupem, co niepotrzebnych inwektyw pod moim adresem.

Pewnie większość użytkowników forum ma podobne doświadczenia po rozmowach z błądzącymi nauczycielami, więc nie jesteś sam i dobrze cię rozumiemy. :)

Początkowo nigdy nie jest to przyjemne, ale z czasem zaczyna się widzieć efekty takich doświadczeń, np. większe zaufanie do Boga. Pewnie dobrze pamiętasz, że apostoł Paweł kilka razy o mało nie utonął w katastrofie morskiej (2.Kor.11:25), więc mógł być dobrym świadectwem dla pasażerów w drodze do Rzymu w czasie dwutygodniowego sztormu (27. rozdział Dz.Ap.).

Wracając do tematu... Jezus był znienawidzony przez religijnych przywódców tylko dlatego, że mówił im prawdę (Ew.Jana 8:25) i wskazywał na ich grzechy (Ew.Jana 7:7). Jeśli wskazujesz na słowo Boże, nie jesteś przy okazji zgorszeniem dla "biskupa", ani z innego powodu nie masz sobie nic do zarzucenia, to cały ten sprzeciw wynika tylko z zatwardziałości pana Marka N.

Jezus mówił też swoim uczniom, że to samo ich spotka, jeśli będą go naśladować (Ew.Jana 15:17-27) i zachęcał ich, aby pomimo tego nauczali tak jak On to robił, bo jeśli będą mu posłuszni, to otrzymają wtedy pomoc od Ducha Świętego, który będzie potwierdzał ich świadectwo (Ew.Jana 15:26-27).

Trochę tłumaczy to też zachęta apostoła Pawła z 2.Tym.2:24-26: "A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności, napominający z łagodnością krnąbrnych, w nadziei, że Bóg przywiedzie ich kiedyś do upamiętania i do poznania prawdy i że wyzwolą się z sideł diabła, który ich zmusza do pełnienia swojej woli."

Zazwyczaj nie wiemy, czy dla jakiegoś człowieka jest już za późno na upamiętanie, więc zawsze warto spróbować. Może po "101 rozmowie" z jakimś chrześcijaninem da się przekonać Duchowi Świętemu, chociaż wcześniejsze 100 było nieskutecznych. :)

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL