www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Wt maja 21, 2024 8:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 11:42 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 27, 2008 2:37 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Warsaw
Grazyna napisał(a):
Witaj Jazzman.
A co Ty masz taką alergię na ten kościół w Bedzinie?


Droga Grazynko, alez nie mam zadnej alergi szczegolnie na Bedzinowski kosciol :) Wczoraj natknalem sie na ich stronke i lekko mnie wbilo w ziemie jak poczytalem jak ich Pan "prowadzi" a ze temat jest o pastorach wiec pozwolilem sie na ich przykladzie oprzec.

Cytuj:
A ja powiem wprost.
Nie lubię tego typu krytyki...
I wypadałoby chyba pastora Nowaka zaprosić do rozmowy. A jeśli to niemożliwe, to...dać sobie spokój.


Kosciol ten znajduje sie w ogolnodostepnej sieci internet , kazdy moze wejsc poczytac o nim nie trzeba sie specjalnie logowac , znac haslo nic nie ukrywaja .Warto w trakcie dyskusji podeprzec sie konkretnym przykladem zeby pokazac jak liderzy tego kosciola "odjechali" .Nikt nie krytykuje zycia osobistego , a jedynie badamy w swietle Slowa i Ducha tego Slowa jakie jest przywodctwo i na jakich sie fundamentach opiera .
Ja smiem twierdzic ze na KONIKU POLNYM , MAPIE W KSZTALCIE ANIOLA CIEMNOSCI , TECZY NAD MIASTEM , DZIWNYCH WIZJACH W KTORYCH PAN ZWRACA SIE DO MARKA per JOZUE. :?

Wiecie to nie jest tak ze jak podaje sie jakis przyklad to za tym stoią jakies personalne sprawy , ja wiem ze nie ma generalnie zwyczaju pisac o konkretnych pastorach lub kosciolach jak w czasach komuny o "towarzyszach "wylacznie dobrze jesli juz.
Pora zeby pisac , mowic wprost jesli ktos staje w jakims urzedzie , oglasza sie przwodnikiem , liderem jak naprawde jest , bez wycieczek osobistych ale merytorycznie pokazywac blady i wypaczenia.

pozdrawiam pastora Marka i konika polnego i zapraszam do rozmowy , z jakich to apokryfow wstawiennikow korzystaliscie zakladając kosciol:wink:

_________________
Good Night, and Good Luck.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 2:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Jazzman napisał(a):

Kosciol ten znajduje sie w ogolnodostepnej sieci internet , kazdy moze wejsc poczytac o nim nie trzeba sie specjalnie logowac , znac haslo nic nie ukrywaja .Warto w trakcie dyskusji podeprzec sie konkretnym przykladem zeby pokazac jak liderzy tego kosciola "odjechali" .Nikt nie krytykuje zycia osobistego , a jedynie badamy w swietle Slowa i Ducha tego Slowa jakie jest przywodctwo i na jakich sie fundamentach opiera .
Ja smiem twierdzic ze na KONIKU POLNYM , MAPIE W KSZTALCIE ANIOLA CIEMNOSCI , TECZY NAD MIASTEM , DZIWNYCH WIZJACH W KTORYCH PAN ZWRACA SIE DO MARKA per JOZUE. :?
(...)
pozdrawiam pastora Marka i konika polnego i zapraszam do rozmowy , z jakich to apokryfow wstawiennikow korzystaliscie zakladając kosciol:wink:


no właśnie dzisiaj jakoś dziwnie JUZ strona nie jest jawnie-dostępna
może trzeba będzie się JUŻ logować... :lol:


nowy napisał(a):
Jak Ty to wszystko widzisz Ani-Iszo? Jeśli trzeba dobrze byłoby może nawet nowy temat otworzyć, ale może rzeczywiście warto o tym pogadać :?: Ja w każdym razie mam w tym temacie spore braki i chętnie poczytam coś ciekawego.


był już podobny temat tutaj:
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=632

jestem chętna i do odnowienia dyskusji i do nowych tematów

chociaż nie uważam siebie za jakiś autorytet w temacie ;)


a jeżeli ten nowy temat ma dotyczyć np. zagadniań tylko kulturowych (tylko w jakich aspektach?) to trzeba by zapytać ADMINA czy wyraża zgodę i gdzieś w kącie (np. w Archiwum) możnaby porozmawiać - dla mnie osobiście wiele wynika ze wzajemnejgo braku zrozumienia i braku potrzeby dostrzeżenia, że problem może istnieć

było to widoczne w tym temacie, do którego linka podałam

(chociaż z moich obserwacji, to np. niektóre zachowania wynikają z takiej a nie innej nadinterpretacji pewnych nakazów rytualnych i chociaż zeświecczeli dzisiejsi Żydzi, to zachowania pozostały)

fajnie jednak byłoby przypatrzeć się jak BÓG to zaplanował na początku, wtedy widać jak daleko ludzie odeszli od Boga, jak stwardnieli w sercach i naprawdę tylko Duch Boży może w cudowny sposób ożywić te kości i skruszyć te tablice kamiennych serc

to co robimy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 3:08 pm 
Zatem poczekamy, na opinię Admina, choć ja i tak w najbliższym czasie czasu na dyskusje tutaj miał nie będę, ale gdyby takowa była to zapewne czasem wpadnę poczytać, może zapytać. A póki co przejrzę sobię tę dyskusję, którą polecasz.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 6:05 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
OPINIA ADMINA:

Zalecam przeczytanie wątku, który już jest na forum:

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=632

Intencją biorących udział w dyskusji może być chęć wypełnienia braków (jak u nowego) i chęć wzajemnego zrozumienia, a także zgłębianie nauczania Słowa Bożego w takim temacie. Wszelkie uszczypliwości i/lub poniżanie kogokolwiek ze względu na jego pochodzenie żydowskie lub nie-żydowskie będą kasowane bez ostrzeżenia. Temat będzie pod szczególnym nadzorem admina, i może zostać założony w Archiwum. W przypadku, gdyby dyskusja przerodziła się w "pyskówkę" temat zostanie skasowany. Uprasza się zatem o zachowanie daleko idącej wrażliwości i powściągliwości - jak przystało na braci z Chrystusie-Mesjaszu, którzy wzajemnie się miłują.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 29, 2008 10:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
no to, żeby nie być "gołosłowną" i skoro warunki brzegowe ADMIN podał, to wyrażam gotowość oraz brak pomysłu na temat

(bo nie wiem jakie są oczekiwania i czy wogóle oprócz nowego są jeszcze jacyś zainteresowani, czy tylko cisi obserwatorzy)

jakby co to się dołączę, albo poproszę o podanie propozycji tematycznej

może ADMIN ma pomysł na "tytuł" tematu?
8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2008 6:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Przepraszam że nie odpisałem wcześniej ale byłem w szpitalu ...
Jozzman nie znam cię ale mam powody myśleć że jesteś wymyślony i nie realny , ale mimo to dam ci odpowiedz na twoje posty .
Po pierwsze : tęcza jest znakiem od Boga (tym bardziej w grudniu )1 Mojżeszowa 9;8-18. Mam teraz pytanie do ciebie ? pewnie znasz wielu ludzi którzy pościli 40 dni i modlili sie do Boga i pracowali zawodowo . A do tego to była grupa 8 osób która stała w jedności przez ten cały czas ( 40 dni ) !?
W biblii jest napisane w Dz Ap 2;17-18 że wizje i sny są dla dzieci Bożych , więc dziwi mnie zdziwienie że poddajesz pod wątpliwość słowo czy wizje , lub rodzaj wizji !? Tak to była wizja grobów żydowskich , od 1540 roku to było także ich miasto polaków i żydów razem żyjących w zgodzie dlatego posiadają wiele cmentarzy w mieście .Ale w 1939-1943 nie mieli cmentarzy , synagogi tylko getto a właściwie dwa w jednym mieście , nie rozumieli dlaczego tracą wszystko z powodu wojny i polaków którzy chętnie im pomagali ale i oszukiwali ... dlatego według ( st testamentu ) wypowiadali się o tym mieście i na ustach przeklinali ... mieli swoje domy fabryki ,cmentarze ,synagogi życie które im zostało zabrane ( Pamiętnik Rutki z Będzina jest w wydany .... poszła do pieca w Oświęcimiu jeszcze żyjąc . Teraz jest kręcony film przez BBC . Po wojnie znajdowano całe skarby , złoto brylanty itp w domach w których mieszkali i w Gettcie Żydzi.
Ubóstwo jest tam gdzie ludzie są przeklinani a Żydzi mają swoją relacje z Bogiem jako naród wybrany i ich wiara sprowadza przekleństwo . W moim mieście żyło 28 000 tyś zarejestrowanych Żydów ale w sumie było ich 36 000 tyś w mieście które miało przed wojną 52 000 tyś . Wiesz ilu przeżyło
Żydów z Będzina ? 900 osób inne źródła 800 osób ?! Raczej nie błogosławili tego miasta .
Pokuta?! , Jonasz i Niniwa wiele by nas mogła nauczyć , Abraham i Sodoma -Gomora obrazem właściwego nastawienia serca człowieka Abrahama .CDN

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2008 6:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Pośrednik jest tylko jeden Pan Jezus Chrystus do Boga ale on powiedział w Jana 20;23 że komu grzech odpuścimy będą odpuszczone .....itd
Więc odpuszczamy jako kościół ludzie innym ludziom ich grzechy ...
nawet te katolickie :D
Jeżeli chodzi o konika polnego , to on miał 15 cm , Bóg użył gołębicy dla Jezusa i osła dla Bileama tak że przemówił .. dobrze że ten konik polny nie mówił .
Dlaczego cię dziwi że Pan powiedział do mnie Jozue , skoro z Saula uczynił Pawła i zmieniał imiona innym wierzącym . tyle do Jozzmana.
Jeżeli chodzi o to że tak dużo się dzieje u nas to dlatego że żyjemy Bogiem non stop cdn

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2008 6:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Jozue napisał(a):
Pokuta?! , Jonasz i Niniwa wiele by nas mogła nauczyć , Abraham i Sodoma -Gomora obrazem właściwego nastawienia serca człowieka Abrahama .CDN


prorok niósł SŁOWO do żywych, którzy trwali w grzechu

mieli się odwrócić od swoich grzechów do BOGA (pokuta żywych- "teszuwa" i zwrot w kierunku Boga)

widzisz może jakąś DROBNĄ różnicę Jozue?

tylko jeden płacił cenę za wszystkich, KTÓRYCH JESZCZE NIe BYŁO: JHWH Zbawiciel gdy przyszedł na ziemię w ludzkim ciele jako Mesjasz-Syn Boży...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2008 6:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Jeżeli chodzi o stronę kościoła to nie jest zamknięta tylko w przebudowie , ale na pewno będzie nie długo do wglądu będziecie się mogli sycić :D
To co mnie zaniepokoiło to antysemityzm wśród wierzących z ulicy prostej .
Kościoły są pełne wrogości do Izraela i ludzi pochodzenia żydowskiego to pokazuje stan rzeczy chrześcijański antysemityzm .
Tak Jozue to ja MN ale proszę nie szargać moim imieniem i nazwiskiem :D za co z góry dziękuje .

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2008 6:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
ani_isza to przeciesz wszyscy wiemy tylko jeden płacił cenę za wszystkich, KTÓRYCH JESZCZE NIe BYŁO: JHWH Zbawiciel gdy przyszedł na ziemię w ludzkim ciele jako Mesjasz-Syn Boży... czy tobie pokuta kojarzy się zawsze ze śmiercią Jezusa ? On umarł za grzechy , ale nie zabronił nam pokutować za nasze winy . Loków już nie mam tylko siwe włosy he he he , pozdrawiam

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2008 7:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Jozue napisał(a):
Ubóstwo jest tam gdzie ludzie są przeklinani a Żydzi mają swoją relacje z Bogiem jako naród wybrany i ich wiara sprowadza przekleństwo .


Przepraszam, że tak po lamersku pytam ale co jest złego w ubóstwie? Ubogi ma wszystku U-boga, ubóstwo daje wolność dziecka bożego no i sam Jezus powiedział, że bogatemu niełatwo przejść do Królestwa. Pomijając już znany fakt prawie-doskonałego młodzieńca, który chcąc być rzeczywiście doskonały jak Jezus dostał zalecenie aby sprzedał wszystko co ma i rozdał ubogim...

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2008 7:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
ani_isza napisał(a):
Jozue napisał(a):
Pokuta?! , Jonasz i Niniwa wiele by nas mogła nauczyć , Abraham i Sodoma -Gomora obrazem właściwego nastawienia serca człowieka Abrahama .CDN


prorok niósł SŁOWO do żywych, którzy trwali w grzechu

mieli się odwrócić od swoich grzechów do BOGA (pokuta żywych- "teszuwa" i zwrot w kierunku Boga)

widzisz może jakąś DROBNĄ różnicę Jozue?

tylko jeden płacił cenę za wszystkich, KTÓRYCH JESZCZE NIe BYŁO: JHWH Zbawiciel gdy przyszedł na ziemię w ludzkim ciele jako Mesjasz-Syn Boży...


polemizuję z takimi twierdzeniami, które widziałam:

Cytuj:
"Ogłosiliśmy przebaczenie ludziom ich złych decyzji, które miały wpływ na rozwój naszego miasta oraz pokutowaliśmy za grzechy nasze i wszystkich chrześcijan w okolicy. Wołaliśmy o uwolnienie spod wpływu duchów samobójczych i morderczych (choćby dobrze znany przykład morderstw Marchwickiego), alkoholizmu i niemoralności"


czy skomentujesz to jakoś Jozue?


Jozue napisał(a):
czy tobie pokuta kojarzy się zawsze ze śmiercią Jezusa ? On umarł za grzechy , ale nie zabronił nam pokutować za nasze winy


tak, pokuta kojarzy mi się ze śmiercią Mesjasza
z ceną jaką zapłacił:
życie moje za życie JEGO

jeżeli zgrzeszę i pokutuję to mam orędownika i kapłana w niebie

jeżeli świadomie trwam w grzechu, to nie ma dla mnie ratunku


Jozue napisał(a):
To co mnie zaniepokoiło to antysemityzm wśród wierzących z ulicy prostej .



wskaż konkrety Jozue:
kto, gdzie - cytaty

ps.: kłamstwem jest świadome i celowe głoszenie zdania fałszywego

szerzenie treści i jawne zachowania jakie sugerujesz na ulicyprostej jest podstawą do zgłoszenia tego faktu do prokuratury

natomiast składanie fałszywych zeznań nosi miano przestępstwa określonego w art. 233 § 1 a także 234, 235 i 238 KK


a jeśli to fałszywe świadectwo

Pwt 19:18 BT "Jeśli ci sędziowie, zbadawszy sprawę dokładnie, dowiodą fałszu świadkowi - jeżeli świadek taki fałszywie oskarżył brata swego (19) uczyńcie mu, jak on zamierzał uczynić swemu bratu. Usuniesz zło spośród ciebie, (20) a reszta słysząc to, ulęknie się i nie uczyni więcej nic takiego pośród siebie...

gdyby nie Jezus to obowiązująca zapłata za składanie fałszywego świadectwa jest tam wskazana... dziękuj Bogu Jozue że żyjesz w dzisiejszych czasach i w Polsce

Mt 19:17-18 BT A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania. Zapytał Go: Które? Jezus odpowiedział: Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie..."


Ostatnio edytowano Cz kwi 03, 2008 8:05 pm przez ani_isza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2008 7:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Z tego co wiem Niniwa była ostrzegana trzy krotnie i wzywana do pokuty ale nigdy nie pokutowała na tyle by nie być zburzona . Co z tego że robili pozory skoro ich serca były i tak nie zmienione . W końcu została zburzona na świadectwo dla nas dziś . Jeżeli pokutujemy na aby,aby albo byle jak to mamy to co mamy :( Dlatego pokuta osobista przynosi owoc pokuty miasta , narodu , społeczeństwa itp

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2008 8:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
Ręce mi opadają :( jeszcze mnie straszysz artykułami , paragrafami widzę że to nie ma sensu , wiesz lepiej ok , ale dlaczego jesteś taka na anty ? to nie polemika tylko atak za atakiem na każdego kto myśli inaczej . Zastanawiam się dlaczego czytamy na forum i rozumiemy to w innym duchu niż zostało napisane , powód może być tylko jeden zranienie ( twoje i moje ) wasze i moje , bo czuje że sam tu jestem i bronie rzeczy w które wierzę od 22 lat a ionni je negują ale co tam taka moja rola :D

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2008 8:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
ja poczekam na odpowiedź Jozue

Jozue napisał(a):
To co mnie zaniepokoiło to antysemityzm wśród wierzących z ulicy prostej .


wskaż konkrety Jozue:
kto, gdzie - cytaty


chyba że nie masz nic na swoją obronę?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL