www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn maja 13, 2024 9:57 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 18, 2005 8:37 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
itur napisał(a):
Oj, to nie wiecie, jakie tam teraz problemy maja... Np. czy Bog umie tanczyc break-dance!!! Dziecko zadalo mamusi takie pytanie... :lol:


PARANOIA COMPLETA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 18, 2005 8:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
Kochani dajcie im spokój. Ponad trzydzieści milionów Polaków nie umie odróżnić lewego od prawego w sprawach duchowych, a my się ciągle nie umiemy odczepić od jakiejś małej grupki z Kielc, czy Warszawy zakręconej w taki, czy w inny sposób.

Trochę się zachowujemy jak eks-świadkowie, którzy potem latami wykazują w czym i jak bardzo Organizacja się myliła.

Jeżeli sami spichlerzowcy

"a.) Nie maja sily prowadzic bezsensowne dyskusje
b.) Olewaja, bo nie chca tracic czasu na ludzi religijnych"

http://unix6.20host.pl/~ss/forum/viewtopic.php?t=192

to czemu się tak do nich przysysać? Niech robią swoje i my róbmy swoje, a na koniec i nas i ich Pan podsumuje.

Na Ulicy Prostej, w serwisach Tsaba i Zbór.org jest materiałów pod dostatkiem dla kogoś zainteresowanego tym dlaczego tzw. ewangelia sukcesu to banialuki z piekła rodem.

Ale po co się tym bez przerwy zajmować co ktoś ze Spichlerza na jakiś temat powiedział, napisał? Mamy chyba co robić w realu...

Pozdrawiam.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 18, 2005 9:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 6:22 pm
Posty: 17
Jolteon napisał(a):
To czesto jest zwiazane z atmosfera zborowa. Zwlaszcza w ruchu wiary jest to czeste. Gdy probujesz stosować w zyciu "prawdy i prawa czy zasady duchowe" ktore tam sa gloszone i przekonujesz sie, ze to nie wszystko dziala, to bardzo czesto pojawia sie poczucie winy i potepienia.Wtedy zaczynasz za bardzo zaglebiac sie w swoje wnetrze (introspekcja), i jest coraz gorzej, bo wtedy otwierasz sie na oskarzenia diabelskie. Czesto owocem tego jest depresja czy nawet calkowite zalamanie i zwatpienie.Pisze o tym na bazie osobistych doswiadczen.


Niepotrzebnie zaczęłam dyskusję, bo nawet nie mam czasu usiąść i spokojnie napisać o co mi chodzi.
Generalnie jak najbardziej się z Tobą zgadzam Jolteon.

Chodzi mi jednak o to, że coś jest nie tak w moim myśleniu. Wiem jak łatwo mi się zniechęcić, jak łatwo popadam w zwątpienie, jak szybko się podłamuję…
Dzisiaj nawet mój nauczyciel od angielskiego, po kolejnym bardzo dobrze zdanym egzaminie, powiedział: „Już wiem w czym tkwi problem, pani po prostu nie ma wiary w siebie” (bo ja najbardziej marudzę na tym angielskim, że nie wiem, że się nie nauczę, że nie mam zdolności).
Przecież chrześcijanie powinni chodzić w poczuciu zwycięstwa, a nie klęski.
Ale może to tylko mój problem.

Pozdrawiam i już się nie wcinam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 18, 2005 9:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Paulosie, swieta racja. Ale jak sie czlowiek zdenerwuje lub zasmuci po lekturze ichniego forum, to sie musi gdzies wygadac, wyplakac i ponarzekac... No i ponabijac sie tez, choc to nieladnie :wink: Po prostu odreagowac. Dobrze wiec, ze jest to nasze forum. Fakt, sa ciekawsze sprawy niz zajmowanie sie Spichlerzem i Wieczernikiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 18, 2005 10:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 4:52 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Świdnik
Podzielę się z Wami pewnym spostrzeżeniem:
są w internecie takie strony, gdzie po wnikliwym przyjrzeniu się daje się dostrzec widniejący w tle napis TRZEŹWO MYŚLĄCYM WSTĘP WZBRONONY!
Nie wierzycie? Zajrzyjcie na forum Spichlerza... :D

W kwestii wyjaśnienia: Duch ŚWięty jest w biblii nazwany duchem zdrowego rozsądku (lub inaczej trzeźwego myślenia), 2Tym. 1,7.

pozdrawiam wszystkich Świętych Pańskich

_________________
k.murawski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 7:22 am 
Magda napisał(a):
Przecież chrześcijanie powinni chodzić w poczuciu zwycięstwa, a nie klęski.
Ale może to tylko mój problem.


...po prostu wielu z nas otarło się o takie a nie inne głupie nauczanie i (przynajmniej u mnie) teraz to pokutuje. Wmawianie wszystkim, że mamy chodzić w zwycięstwie bez sprecyzowania o jakie zwycięstwo chodzi sprawia, że ci, którzy w tzw. zwycięstwie nie chodzą, miewają wątpliwości czy poczucie niskiej wartości, albo brak im permamentnej radości, mają wyrzuty sumienia... Zwycięstwo naszego Pana nad śmiercią i grzechem, jego opiekuńcza moc i to, że nie porzuci nas ani nie opuści to jest chyba najważniejsze...

No, ale pewnie wszyscy o tym wiemy. Oni nie i - zgadzam się z Paulosem - nie ma się co rozdrabniać nad Spichlerzem, bo to nie przynosi niczego dobrego (ani dla nich, ani dla nas...). Ze swojej strony raz spróbowałem i dziękuję. Jeszcze mnie nie zabanowali, ale tak naprawdę po co mam tam wchodzić? Żeby poczytać sobie fałszywe nauki i chełpić się tym jak książe tego świata okłamuje przecież takich samych jak my ludzi..?

Pozdrawiam.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 7:43 am 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Marcin napisał(a):
Magda napisał(a):
Przecież chrześcijanie powinni chodzić w poczuciu zwycięstwa, a nie klęski.
Ale może to tylko mój problem.


...po prostu wielu z nas otarło się o takie a nie inne głupie nauczanie i (przynajmniej u mnie) teraz to pokutuje. Wmawianie wszystkim, że mamy chodzić w zwycięstwie bez sprecyzowania o jakie zwycięstwo chodzi sprawia, że ci, którzy w tzw. zwycięstwie nie chodzą, miewają wątpliwości czy poczucie niskiej wartości, albo brak im permamentnej radości, mają wyrzuty sumienia... Zwycięstwo naszego Pana nad śmiercią i grzechem, jego opiekuńcza moc i to, że nie porzuci nas ani nie opuści to jest chyba najważniejsze...
Pozdrawiam.


Racja, Marcin. Akcentuje sie "zwyciestwo", albo "sukces" z sugestia, ze "jesli tego nie osiagasz to sam jestes sobie winien"(i zaraz wyciaga sie tematy"braku wiary",czy "niewyznanego grzechu", lub "slabej relacji z Panem"

W pelni sie podpisuje pod tym co piszesz.To naprawde jest najwazniejsze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 7:51 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 1:08 pm
Posty: 15
Jolteon napisał(a):
itur napisał(a):
Oj, to nie wiecie, jakie tam teraz problemy maja... Np. czy Bog umie tanczyc break-dance!!! Dziecko zadalo mamusi takie pytanie... :lol:


PARANOIA COMPLETA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Jeśli uważasz, że to pytanie to kompletna paranoja, to widać, że nie masz jeszcze dzieci 8)

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 8:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Paulos napisał(a):
Kochani dajcie im spokój. Ponad trzydzieści milionów Polaków nie umie odróżnić lewego od prawego w sprawach duchowych, a my się ciągle nie umiemy odczepić od jakiejś małej grupki z Kielc, czy Warszawy zakręconej w taki, czy w inny sposób.

Trochę się zachowujemy jak eks-świadkowie, którzy potem latami wykazują w czym i jak bardzo Organizacja się myliła.

to czemu się tak do nich przysysać? Niech robią swoje i my róbmy swoje, a na koniec i nas i ich Pan podsumuje.

Ale po co się tym bez przerwy zajmować co ktoś ze Spichlerza na jakiś temat powiedział, napisał? Mamy chyba co robić w realu...


Paulos, dzięki!!
Miałem właśnie napisac dokładnie cos takiego jak Ty napisałeś!

Przestańmy się kompromitować i podgrzewać, jacy to my nie mądrzy i duchowi!
Co zrobiłby Pan Jezus, Paweł? Oni mówili o ludziach, co do których wiedzieli że są na bezdrożach surowo, jeśli wiedzieli że są to zwodziciele i ze łzami jeśli były to ofiary!

A my tu prześcigamy się we wklejaniu uśmiechniętych buziek. Stwierdziliśmy pewne fakty i OK. Wystarczy śmiechów i ciągnięcia bezsensownego wątku..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 8:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
W ogóle to wstyd że mamy wątek poświęcony krytyce innego forum. Są dziesiątki forów z którymi się nie zgadzamy, nie znaczy to że mamy się tu nad nimi pastwić...

A tak nota bene, gdzie jest Smok!!!

Ludzie!! Gdzie jest Smok??!! Smoku odezwij się!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 8:13 am 
Robson napisał(a):
A tak nota bene, gdzie jest Smok!!!

Ludzie!! Gdzie jest Smok??!! Smoku odezwij się!!!


Robsonie, poradzimy sobie bez Smoka. :)

Pozdrawiam!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 8:22 am 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Tadragh1 napisał(a):
Jolteon napisał(a):
itur napisał(a):
Oj, to nie wiecie, jakie tam teraz problemy maja... Np. czy Bog umie tanczyc break-dance!!! Dziecko zadalo mamusi takie pytanie... :lol:


PARANOIA COMPLETA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Jeśli uważasz, że to pytanie to kompletna paranoja, to widać, że nie masz jeszcze dzieci 8)

Pozdrawiam :)


Nie chodzi i o samo pytanie, bo wiem, ze dzieci potrafia czasem zadac najbardziej zaskakujace pytania, ale o samo walkowanie tak "powaznego :lol:" tematu na forum.
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 11:15 am 
Na uniwerystetach średniowiecznych scholastyka poczynila takie postepy, ze rozważano jaka modlitwa jest bardziej skuteczna
np. 10 razy po minucie czy 1 raz 10 minut.
Ilość diabłów mieszczacych się na głowce od szpilki jest już wręcz przysłowiowa :wink:
Co nie znaczy jednak, ze pomijając wierzchnią warstwę tych zagadnień dotykamy bardzo ważnych problemów, rozumienia bożej wszechmocy lub choćby istoty wolności, bo jak odnieść się np do problemu:
"Czy Bóg jest w stanie stworzyć kamień którego nie bedzie mógł podnieść" :?: :wink:
albo
"Czy wolność jest wolnością do wyboru dobra i zła" bo wtedy Bóg nie byłby całkowicie wolny jako że zła nie wybrał i wybrać nie może jako, że jest DOBREM.

I tak dalej i tak dalej

Tak więc bóg tańczący break dancea jest w jakimś sensie problemem teologicznym :wink: :lol: :lol: :wink:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 11:52 am 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Robson napisał(a):
Co zrobiłby Pan Jezus, Paweł? Oni mówili o ludziach, co do których wiedzieli że są na bezdrożach surowo, jeśli wiedzieli że są to zwodziciele i ze łzami jeśli były to ofiary!
A my tu prześcigamy się we wklejaniu uśmiechniętych buziek. Stwierdziliśmy pewne fakty i OK. Wystarczy śmiechów i ciągnięcia bezsensownego wątku..


Okej Robson. Pawel jasno o tym poucza Tymoteusza w 2 Tym. 4,2-4.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 3:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Spokojnie, Smok wypoczywa na wakacjach, niedlugo wroci! Bez paniki :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL