www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 1:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 9:38 am
Posty: 130
Smok Wawelski napisał(a):
"Właściwości obiektu badanego" to jest dokładnie jego położenie. Dlatego nie można wyznaczyć pędu i położenia jednocześnie. Cechy wewnętrzne samego elektronu nie zmieniają się. Natomiast zmieniają się cechy całego badanego układu. Czyli zdanie to jest nieprecyzyjne. To apropos offtopu.
Polozenie zmienia sie przy badaniu pedu. Ped przy badaniu polozenia uscislajac ;) oki KONIEC OFF TOPU mamy pelna jasnosc :)

Smok Wawelski napisał(a):
Lash napisał(a):
Jako doswiadczony teolog wiesz ze jest mnostwo zrozumien jednego Tekstu inaczej np Katolicy rozumieja tekst o Lazarzu i Bogaczu inaczej protestanci. KAZDY wierzy ze jego interpretacja jest DOBRA! Oczywiscie BOG wie Co mial na mysli przekazujac swoje Slowo na ten temat. I TO MY WYBIERAMY KTOR INTERPRETACJ JEST DOBRA.

Bóg nie bawi się z człowiekiem w ciuciubabkę. Istnieją dobre i złe interpretacje i powinniśmy wybrać tę dobrą.
Gdybys byl konsekwentny poweidzialbys istnieje JEDNA JEDYNA DOBRA i ZLE interpretacje
Smok Wawelski napisał(a):
Ale to NIE MY OKREŚLAMY, któa interpretacja jest dobra. Dobra jest ta, która jest zgodna z całością nauczania Pisma, bo Pismo tłumaczy się przez Pismo.
Niekoniecznie. Zauwasz jak mozna rozumiec tekt w DUCHU i PRAWDZIE. Jana 4.
Smok Wawelski napisał(a):
Lash napisał(a):
Oczywiscie zaraz powiesz ze to Duch Swiety jednym objawia innym nie. ZAWSZE mozna tak powiedziec.

Duch Święty objawia taką interpretację, która nie jest sprzeczna z Jego Słowem objawionym w Piśmie jako całości. Dlatego Pismo zostało napisane i dlatego Bóg nie zdaje się na człowieka.

Rozumiem wiec ze
John Wesley Arminianin - byl bez Ducha Bozego
Albo
Jonathan Edwards Kalwinista - byl bez Ducha Bozego
Bo ich teologia nie jest zgoda.
Ktorego spalisz na stosie?
A moze ktores przebudzenie jest falszywe?
Smok Wawelski napisał(a):
Lash napisał(a):
Inny przyklad. Co jest dobre dla maltretownej zony: zostac z mezem pijakiem bijacym ja i dzieci czy rozwiesc sie. Oczywiscie mozesz sie modlic wstawiac itp ale decyzje MUSI PONIESC ONA SAMA. Bo kazdy poniesie odpowiedzialnosc za siebie. Chyba ze Ty bierzesz cudze decyzje na siebie. Oczywscie Biblia definiuje WIELE rzeczy co jest dobre a co nie jednak NIE WSZYSTKO.

Niestety, chyba nie znasz Pisma i dlatego uważasz je za niewystarczające w sytuacjach, kiedy Ono naucza o sprawach poruszanych przez Ciebie.
To odpowiedz co powinna zrobic. Pismo jest WSYTARCZALNE w tym co mowi w reszcze pomaga Duch Swiety a KAZDYM specyficznym przypadku
Smok Wawelski napisał(a):
Niewystarczalność Pisma jest najłatwiej wmówić tym, którzy Pisma nie znają w ogóle, albo znaja Je powierzchownie. Dlatego np. "psychologia chrześcijańska" rozwija się najbardziej tam, gdzie panuje biblijny analfabetyzm. Nie twierdzę, że to Ty jesteś biblijnym analfabetą, ale że tacy najłatwiej padają pozabiblijnych nauk.

Oczywista oczywistosc ;) "cyt. Kaczynski"
Smok Wawelski napisał(a):
Widzę, że nie tylko nie znasz Pisma, ale nie bardzo chyba wierzysz w moc modlitwy. Po pierwsze, Biblia naucza o możliwości czasowej separacji [I Kor. 7:10-11] przewidując sytuacje zagrożenia np. dla zdrowia czy życia w przypadku molestowania. Po drugie, Bóg jest wszechmocny. Po trzecie, Bóg mówi do odrodzonego człowieka.
Po pierwsze ten tekst z koryntian nie mowi o molestowaniu tylko o odejsciu - nie podane sa przyczyny ODEJSCIA. po drugie i trzecie nie mowi nic i jest uzyteczne w kazdym przypadku.
Smok Wawelski napisał(a):
Lash napisał(a):
Jesli mozesz nie pisac do mnie Lash'u bylbym wdzieczny. To sie nie odmienia.

Dobra, nie wiedziałem, że się nie odmienia. Po naszemu powinno, tak jak Joshu albo Bushu (albo Donaldu, hehe!). :)
Dziekuje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 1:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
To, że Spurgeon był Kalwinistą wiedziałem, ale że Edwards nie ;)

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 1:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 9:38 am
Posty: 130
Lechu napisał(a):
To, że Spurgeon był Kalwinistą wiedziałem, ale że Edwards nie ;)
Z pieciu "wielkich" przebudzeniowcow 19 wieku tylko Weslej nie byl kalwinista.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 2:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Lash napisał(a):
Niekoniecznie. Zauwasz jak mozna rozumiec tekt w DUCHU i PRAWDZIE. Jana 4.

Normalnie. W Duchu i Prawdzie. Kto jest Prawdą wyjaśnia inny fragment Pisma [Jan 14:1-6]. Co jest Prawdą również wyjaśnia inny tekst Pisma [Jan 17:17]

Lash napisał(a):
Rozumiem wiec ze
John Wesley Arminianin - byl bez Ducha Bozego
Albo
Jonathan Edwards Kalwinista - byl bez Ducha Bozego
Bo ich teologia nie jest zgoda.
Ktorego spalisz na stosie?
A moze ktores przebudzenie jest falszywe?

A CZEMU PISZESZ TAKIE BZDURY? Widzę, że w straszne skrajności popadasz. Kto powiedział, że którykolwiek z nich był bez Ducha Bożego? Dlaczego mam kogokolwiek palić na stosie? Może przyłóż trochę zimnej wody na głowę i potem wróć do komputera. :roll:

Lash napisał(a):
To odpowiedz co powinna zrobic. Pismo jest WSYTARCZALNE w tym co mowi w reszcze pomaga Duch Swiety a KAZDYM specyficznym przypadku

Nie znam konkretnego przypadku. Pismo wyznacza ramy postępowania ogólnego (czasami szczególnego), a Duch Święty prowadzi szczegółowo w obrębie tych ram. Tyle można powiedzieć co do zasady.

Lash napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Widzę, że nie tylko nie znasz Pisma, ale nie bardzo chyba wierzysz w moc modlitwy. Po pierwsze, Biblia naucza o możliwości czasowej separacji [I Kor. 7:10-11] przewidując sytuacje zagrożenia np. dla zdrowia czy życia w przypadku molestowania. Po drugie, Bóg jest wszechmocny. Po trzecie, Bóg mówi do odrodzonego człowieka.

Po pierwsze ten tekst z koryntian nie mowi o molestowaniu tylko o odejsciu - nie podane sa przyczyny ODEJSCIA. po drugie i trzecie nie mowi nic i jest uzyteczne w kazdym przypadku.

Czytaj dokładniej moje posty, dobrze? Tekst z Kor. 7:10-11 nie podaje przyczyny odejścia, bo przyczyn może być wiele. Jeśli Bóg nic nie mówi, to należy się zastanowić, dlaczego i ewentualnie dlaczego człowiek nie słyszy, co Bóg mówi. Zakładanie, że Bóg nie mówi, może być trochę na wyrost.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 4:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 9:38 am
Posty: 130
Smok Wawelski napisał(a):
Lash napisał(a):
Niekoniecznie. Zauwasz jak mozna rozumiec tekt w DUCHU i PRAWDZIE. Jana 4.

Normalnie. W Duchu i Prawdzie. Kto jest Prawdą wyjaśnia inny fragment Pisma [Jan 14:1-6]. Co jest Prawdą również wyjaśnia inny tekst Pisma [Jan 17:17]

A czy FAKTY nie sa prawda? np czyjs grzech? Albo Zabicie Hitlera. Albo to ze jestem Dzieckiem Boga?
Smok Wawelski napisał(a):
Lash napisał(a):
Rozumiem wiec ze
John Wesley Arminianin - byl bez Ducha Bozego
Albo
Jonathan Edwards Kalwinista - byl bez Ducha Bozego
Bo ich teologia nie jest zgoda.
Ktorego spalisz na stosie?
A moze ktores przebudzenie jest falszywe?

A CZEMU PISZESZ TAKIE BZDURY? Widzę, że w straszne skrajności popadasz. Kto powiedział, że którykolwiek z nich był bez Ducha Bożego? Dlaczego mam kogokolwiek palić na stosie? Może przyłóż trochę zimnej wody na głowę i potem wróć do komputera. :roll:
TO nie pisz takiech rzeczy ze Duch w kazda prawde wproadza. Ci ludzie roznili sie teologicznie do konca swoich dni.
Smok Wawelski napisał(a):
Lash napisał(a):
To odpowiedz co powinna zrobic. Pismo jest WSYTARCZALNE w tym co mowi w reszcze pomaga Duch Swiety a KAZDYM specyficznym przypadku
Nie znam konkretnego przypadku. Pismo wyznacza ramy postępowania ogólnego (czasami szczególnego), a Duch Święty prowadzi szczegółowo w obrębie tych ram. Tyle można powiedzieć co do zasady.
TO sie zgadzamy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 14, 2007 4:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Lash napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Lash napisał(a):
Niekoniecznie. Zauwasz jak mozna rozumiec tekt w DUCHU i PRAWDZIE. Jana 4.

Normalnie. W Duchu i Prawdzie. Kto jest Prawdą wyjaśnia inny fragment Pisma [Jan 14:1-6]. Co jest Prawdą również wyjaśnia inny tekst Pisma [Jan 17:17]

A czy FAKTY nie sa prawda? np czyjs grzech? Albo Zabicie Hitlera. Albo to ze jestem Dzieckiem Boga?

Jeśli mówimy o interpretacji Jana 4:24

"Bóg jest duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie"

to jak chcesz oddawać Bogu cześć w Duchu i faktach? Słowo Boże mówi prawdę o nas, a Duch Święty wprowadza we wszelką prawdę. Również w prawdę o grzechu. To właśnie Duch Święty świadczy Twojemu duchowi (ludzkiemu), że jesteś dzieckiem Boga. Więc jaki masz problem?

Lash napisał(a):
TO nie pisz takiech rzeczy ze Duch w kazda prawde wproadza. Ci ludzie roznili sie teologicznie do konca swoich dni.

Duch wprowadza, ale nie wszyscy pozwalamy się wprowadzić. Ducha Świętego otrzymujemy nie dlatego, że doskonale znamy doktrynę, tylko dlatego, że słuchaliśmy z wiarą [Gal. 3:2]. Pewne różnice teologiczne (nie rzutujące bezpośrednio na zbawienie) wsród ludzi odrodzonych nie muszą oznaczać, że któryś z nich nie jest odrodzony.

Lash napisał(a):
TO sie zgadzamy

TO się cieszę. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2007 5:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
Lechu napisał(a):
A jeśli chodzi o chrześcijańskich "psychologów", to moimi ulubionymi są: Dawid Wilkerson, Watchman Nee, Neil Anderson i wielu innych, z których większość zmarła przed 1940 rokiem ;).

Na mnie duże wrażenie zrobił ostatnio John Eldredge ("Dzikie Serce", "Pełnia Serca"). Cenię też bardzo Jamesa B. Richardsa ("Łaska - moc ku przemianie", "Ewangelia Pokoju"). To tak psyche-logia oparta na Bogu i jego łasce :wink:.

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2007 5:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
A na mnie Smith Wigllesworth,który nie znał psychologii ale znał Boga.I to dobrze.I dzieki temu robił to co robił....skutecznie :P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2007 6:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
Mój znajomy kiedyś pół żartem pół serio stwierdził że Smith Wigllesworth jest jego ulubionym teologiem, i tu sie z nim w dużej mierze zgadzam 8).

Z drugiej jednak strony z tego co czytałem o Wiggleswort'cie, to był on dość szorstki i grubiański w obyciu i psychologicznego podejścia do ludzi raczej nie miał. Łatwo jest nam go podziwiać bo facet już nie żyje, a gdyby żył to pewnie by go wrzucono dzisiaj do jednego worka z Benny Hinnem.

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2007 7:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
ozymandias napisał(a):
Z drugiej jednak strony z tego co czytałem o Wiggleswort'cie, to był on dość szorstki i grubiański w obyciu i psychologicznego podejścia do ludzi raczej nie miał. Łatwo jest nam go podziwiać bo facet już nie żyje, a gdyby żył to pewnie by go wrzucono dzisiaj do jednego worka z Benny Hinnem.

Wigglesworth w ogóle nie był teologiem, tylko praktykiem, i nie był nauczycielem, tylko ewangelistą. Natomiast porównywanie go z Benny Hinnem byłoby dla Smitha Wiggleswortha obrazą. I ze względu na różnice między głoszonymi przez nich naukami, i ze względu na różnice w ich stylu życia. Nie przypominam sobie, by S.W. zdzierał pieniądze z ubogich wdów pod pozorem modlitwy i sam żył w luksusie. Nie głosił również, że jest "małym bogiem", ani nie rzucał klątwy na swoich krytyków.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2007 8:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
Smok Wawelski napisał(a):
Wigglesworth w ogóle nie był teologiem

Oooo, coś takiego, a ja myślałem że on ChAT skończył :shock:.

Mamy zawsze tendencje do gloryfikowania tych którzy odeszli i pomniejszania tych którzy są. Lubimy stawiać pomniki reformatorom, pod jednym wszak warunkiem - muszą już dawno nie żyć. Większość tzw. "bożych generałów" była w ich czasach niedoceniana. Nieraz się zastanawiałem jaka by dziś była reakcja kościoła np na słynne kopnięcie chłopca przez Wiggleswortha.

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2007 11:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Smith posiedział trochę w aresztach.Fakt był grubiański ale i łagodny jak baranek.Kochał ludzi ,nienawidził dzieł doabelskich.
Bóg się do niego przyznawał.
Nie był teologiem ale był wspaniałym uczniem Jezusa.
Jego nauczanie nie miało skutków ubocznych.
Robił po prostu to co jego ukochany Jezus.
I tyle psychologii.
On korzystał ze słow wiedzy,poznania.Słyszał Ducha i zawsze wiedział co ma robić :D
Nie wszystkim się to podobało. :P
A już najbardziej chyba teologom. :P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2007 10:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie czytałem wypowiedzi teologów na temat Smitha Wiggleswortha. Sam teologiem nie jestem i nie bardzo rozumiem (o ile dobrze to odczytuję), że MUSI istnieć alternatywa ALBO poznanie Słowa Bożego ALBO działanie w mocy Ducha Świętego. Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że jest to alternatywa FAŁSZYWA, ponieważ jedno drugiemu nie przeszkadza. Dowodem na to (z bardziej znanych postaci) są apostoł Paweł, John Wesley i Jonathan Edwards.

Nie wiem również, co Smith miał wspólnego z psychologią i dlaczego rozmawiamy o nim akurat tutaj. Ewentualne zaczepki osób uważających się za "bardziej duchowe od jajogłowych teologów" należałoby przenieść do innego wątku. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2007 1:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:lol: :lol: Wcale Cię nie zaczepiam Smoku.
A o "jajogłowych teologach"- Ty to powiedziałeś :lol:
Ja nie mam nic przeciw teologii.
I przepraszam za off topa. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2007 1:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Uderz w stół, a nożyce się odezwą" :lol: Jeśli reagujesz, to znaczy, że coś tymi "jajogłowymi teologami" jest na rzeczy. Ty nie masz nic przeciwko teologii, ja nie mam nic przeciwko działaniu mocy Bożej. I niech tak zostanie, Droga Siostro. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL