www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 3:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:26 am 
A fe... zamiast wierzyć w Jezusa i Ducha Świętego łażą z tymi co się nie żenią pod jakąś śmierdzącą rybą... a fuj... Dobrz że mi to uświadomiłeś agnostyku. Jade do smoka żeby mnie ochrzcił :) :) będę narodzony na nowo!!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Normalnie kult stworzenia, szamanizm i powrót pogńskich praktyk co nie dziwne bo katolicyzm to przecież nic innego jak "ochrzczone" pogaństwo. Nawet opłatek jest w kształcie Boga Słońca - Mitry a wino piją na pamiątkę Boga wina Bakhusa :lol: :lol: :wink:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:37 am 
Co ty mówisz - ochrzczone pogaństwo? Ty się lepiej spróbuj narodzić na nowo! Jak się jeszcze nie ożeniłeś to koniecznie się ożeń! Nie żyj tylko w celibacie! To głupota i sprzeczne z Biblią. Biblia mówi przecież: w Księdze Rodzaju (pardą w I Mojż:)
1 Mojż 1:24
24 Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem

A jakbyś chciał stać się jednym ciałem żyjąc w celibacie hęęę?? Aż strach myśleć!!

porzuć grzechy i się UUpamiętaj!!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
No i frąfciu z agnostykiem poszli rączka w rączkę. Jak się dobrze rozumieją. Co za jedność. Duchowa chyba. Rzekłbym nawet - braterstwo. Nieodrodzeni wszystkich maści łączcie się! 8) To jest dopiero ekumenia - nareszcie frąfciu ją znalazł na naszym forum. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Ja sie już połączyłem i nawet wydałem owoce ;) - dwa dorodne jabłuszka - Piotruś i Martusia :wink:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:55 am 
Smoku! Nie zmieniaj tematu. Kiedy można cię zobaczyć i może nawet...dotknąć. Bo przecież mówię bezgrzesznego człowieka nigdy nie widziałem. Będę mógł się dać od razu przez Ciebie ochrzcić?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:56 am 
Agnostyk napisał(a):
Ja sie już połączyłem i nawet wydałem owoce ;) - dwa dorodne jabłuszka - Piotruś i Martusia :wink:


Bogu niech będą dzięki! Smoku słyszałeś?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 11:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
No i frąfciu z agnostykiem poszli rączka w rączkę. Jak się dobrze rozumieją. Co za jedność. Duchowa chyba. Rzekłbym nawet - braterstwo. Nieodrodzeni wszystkich maści łączcie się! 8) To jest dopiero ekumenia - nareszcie frąfciu ją znalazł na naszym forum. :lol:


W końcu jak mawia pismo "Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie"

Dlatego my z frafciem cieszymy się z przesladowania na forum bo do nas nalezy królestwo :lol: :wink:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 11:41 am 
Smok Wawelski napisał(a):
No i frąfciu z agnostykiem poszli rączka w rączkę. Jak się dobrze rozumieją. Co za jedność. Duchowa chyba. Rzekłbym nawet - braterstwo. Nieodrodzeni wszystkich maści łączcie się! 8) To jest dopiero ekumenia - nareszcie frąfciu ją znalazł na naszym forum. :lol:


Kurde! A już tak się cieszyłem z ekumenii a agnostykiem. Ale przecież jestem NIEODRODZONY o ja biednyyyyyyyy. Dzięki smoku. Kiedy chrzest?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 12:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
frąfciu napisał(a):
Kurde! A już tak się cieszyłem z ekumenii a agnostykiem. Ale przecież jestem NIEODRODZONY o ja biednyyyyyyyy. Dzięki smoku. Kiedy chrzest?

Przyjmiesz chrzest po tym, jak narodzisz się na nowo. Najpierw musi nastąpić śmierć starego człowieka wraz z Chrystusem na krzyżu i zanurzenie w Niego i Jego śmierć [Rzym. 6:3-4], a dopiero potem pogrzeb denata w chrzcie [Kol. 2:12]. Nikt przy zdrowych zmysłach nie grzebie człowieka żywcem.

Przerób sobie dokładnie 3 rozdział Ewangelii Jana, następnie zastosuj go w praktyce i zgłoś się do ludzi odrodzonych, żeby Cię ochrzcili. To wszystko. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 12:10 pm 
No przecież wystarczy z tobą przez internet porozmawiać i już jestem narodzony na nowo. Dlatego pytam o chrzest :) :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 1:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Cytuj:
Jasna czytelna argumentacja - to prawda. Bardzo, nawet nad wyraz czytelna. Dokładnie to samo słyszałem od Świadków Jehowy. "Jasna, czytelna argumentacja, nie pozostawiająca wątpliwośći, przekazana na podstawie Biblii" - że zacytuję.

Smok nigdy nie rościł sobie prawa do bycia nieomylnym. W przeciwieństwie do pewnego zwierzchnika pewnej organizacji koscielnej...

Cytuj:
Dla mnie jest więc bardzo czytelna ta argumentacja. Pozwól że z pokory już zamilknę

Pokory to Ci chyba brakuje najbardziej. Bo żeby przyjść do Boga, wyznać: Tak, jestem grzesznym człowiekiem, potrzebuję Jezusa, Jego ofiary, Jego krzyża...Trzeba mieć duuuużo pokory. Zrozumieć , a jakim siedzi się bagnie.
Wielu znałam już ludzi, którzy słyszeli ewangelię, ale jakoś narodzić się na nowo nie mogli. Wielu z nich mówio mi : Ale ja przecież aż tak nie grzeszę...gorsi są ci, co mordują , kradną...etc. Albo są przywiązani do myśli, że zbawieni będą za swoje zasługi. Że skapnie im trochę chwały za "dobre życie".
Czemu Ty nie chcesz się narodzić na nowo? Nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 1:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Grazyna napisał(a):
Czemu Ty nie chcesz się narodzić na nowo? Nie wiem.


A skąd wiesz ,ze nie? Jesli w sercu uwierzył, że Jezus jest Panem zbawiony jest więc o co chodzi?

Ja mogę zapytać - czemu nie chcesz być katoliczką albo czemu nie jesteś optymistką skoro Bóg jest radością aTy smerfem-marudą... Dobrze, że przynajmniej jest frąfciu to ma kto Cię rozśmieszać 8)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 1:38 pm 
Grazyna napisał(a):
Cytuj:
Jasna czytelna argumentacja - to prawda. Bardzo, nawet nad wyraz czytelna. Dokładnie to samo słyszałem od Świadków Jehowy. "Jasna, czytelna argumentacja, nie pozostawiająca wątpliwośći, przekazana na podstawie Biblii" - że zacytuję.

Smok nigdy nie rościł sobie prawa do bycia nieomylnym. W przeciwieństwie do pewnego zwierzchnika pewnej organizacji koscielnej...

Cytuj:
Dla mnie jest więc bardzo czytelna ta argumentacja. Pozwól że z pokory już zamilknę

Pokory to Ci chyba brakuje najbardziej. Bo żeby przyjść do Boga, wyznać: Tak, jestem grzesznym człowiekiem, potrzebuję Jezusa, Jego ofiary, Jego krzyża...Trzeba mieć duuuużo pokory. Zrozumieć , a jakim siedzi się bagnie.
Wielu znałam już ludzi, którzy słyszeli ewangelię, ale jakoś narodzić się na nowo nie mogli. Wielu z nich mówio mi : Ale ja przecież aż tak nie grzeszę...gorsi są ci, co mordują , kradną...etc. Albo są przywiązani do myśli, że zbawieni będą za swoje zasługi. Że skapnie im trochę chwały za "dobre życie".
Czemu Ty nie chcesz się narodzić na nowo? Nie wiem.


Przecież to smok mówił o pzostawaniu w grzechach nieodrodzonych w przeciwieństwie do odrodzonych. Ponoć ci nie grzeszą, czy jakoś tak hehe
Zabawne. Dlatego chciałem zobaczyć niepokalanego człowieka i proponuję żeby się ze mna spotkał, bo to wydarzenie na skalę światową od czasów Jezusa...
Czemu nie chće się narodzić na nowo? No przecież chcę tylko smok nie chce się spotkać....


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 3:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
frąfciu napisał(a):
Przecież to smok mówił o pzostawaniu w grzechach nieodrodzonych w przeciwieństwie do odrodzonych.

To nie smok mówił, tylko Pan Jezus. Pozostawanie w grzechach to jest brak przyjęcia usprawiedliwienia przez wiarę. Nikt nie mówił, że człowiek usprawiedliwiony i zbawiony przez wiarę przestaje grzeszyć. Sam apostoł Paweł grzeszyć nie przestał, ale w Chrystusie był wolny od wszelkiego potępienia. Trzeba mieć nieuleczalnie sakramentalne podejście do kwestii zbawienia, żeby tego nie zobaczyć. Ale o tym już mówiliśmy kilka razy. No i poważnie dyskutuje się z ludźmi poważnymi.

frąfciu napisał(a):
Ponoć ci nie grzeszą, czy jakoś tak hehe. Zabawne.

No właśnie. Poważnie dyskutuje się z poważnymi. Niepoważnych trzeba zostawić. Może otrzeźwieją.

frąfciu napisał(a):
Dlatego chciałem zobaczyć niepokalanego człowieka i proponuję żeby się ze mna spotkał, bo to wydarzenie na skalę światową od czasów Jezusa...

Frąfciu, zacząłeś swoją bytność na naszym forum wpisami inteligentnymi. Jak czytam te ostatnie, to Cię nie poznaję. Obiecywałeś solennie, że nie będziesz już ze mną dyskutował. A tu takie dziwne teksty. Może to nie Ty piszesz, tylko Twoje małe dzieci? W każdym razie jak wrócisz, to daj znać. I zmień hasło logowania na forum, żeby się nikt pod Ciebie nie podszywał, bo Ci psuje reputację. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL