www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 5:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 4:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Cytuj:
A skąd wiesz ,ze nie?

Wiem.

Cytuj:
Ja mogę zapytać - czemu nie chcesz być katoliczką albo czemu nie jesteś optymistką skoro Bóg jest radością aTy smerfem-marudą... Dobrze, że przynajmniej jest frąfciu to ma kto Cię rozśmieszać

Ciągle się czepiasz, że marudziłam( nie wiem, czy zauważyłeś, ale od dawna tego nie praktykuję).
To tak, jakby chrześcijanin miał być człowiekiem nieprzechodzącym przez trudności życiowe i nieustannie się radującym.
W życiu miewamy lepsze i gorsze chwile, przez wszystko na szczęscie można jakoś z Panem przebrnąć.
Nie chcę być katoliczką , ponieważ nie odpowiada mi nauczanie kRK. Bardzo chcę być optymistką i pracuję nad tym, a Pan mnie w tym wspiera :)
A z wyglądu w ogóle nie przypominam smerfa. Co najwyżej mamusię muminka...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 5:55 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
frąfciu napisał(a):
Przecież to smok mówił o pzostawaniu w grzechach nieodrodzonych w przeciwieństwie do odrodzonych.

To nie smok mówił, tylko Pan Jezus. Pozostawanie w grzechach to jest brak przyjęcia usprawiedliwienia przez wiarę. Nikt nie mówił, że człowiek usprawiedliwiony i zbawiony przez wiarę przestaje grzeszyć. Sam apostoł Paweł grzeszyć nie przestał, ale w Chrystusie był wolny od wszelkiego potępienia. Trzeba mieć nieuleczalnie sakramentalne podejście do kwestii zbawienia, żeby tego nie zobaczyć. Ale o tym już mówiliśmy kilka razy. No i poważnie dyskutuje się z ludźmi poważnymi.

frąfciu napisał(a):
Ponoć ci nie grzeszą, czy jakoś tak hehe. Zabawne.

No właśnie. Poważnie dyskutuje się z poważnymi. Niepoważnych trzeba zostawić. Może otrzeźwieją.

frąfciu napisał(a):
Dlatego chciałem zobaczyć niepokalanego człowieka i proponuję żeby się ze mna spotkał, bo to wydarzenie na skalę światową od czasów Jezusa...

Frąfciu, zacząłeś swoją bytność na naszym forum wpisami inteligentnymi. Jak czytam te ostatnie, to Cię nie poznaję. Obiecywałeś solennie, że nie będziesz już ze mną dyskutował. A tu takie dziwne teksty. Może to nie Ty piszesz, tylko Twoje małe dzieci? W każdym razie jak wrócisz, to daj znać. I zmień hasło logowania na forum, żeby się nikt pod Ciebie nie podszywał, bo Ci psuje reputację. :)


Rozbrajasz mnie. to ja miałem naprawdę inteligentne wpisy tu na forum? Smoku może mnie pomyliłeś z kimś innym. Na prawdę zabawnie się tu robi. Przecież wierzący KK nie może być inteligentny bo od razu porzuciłby "wszetecznicę" jak to mówią.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 6:07 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
frąfciu napisał(a):
Przecież to smok mówił o pzostawaniu w grzechach nieodrodzonych w przeciwieństwie do odrodzonych.

To nie smok mówił, tylko Pan Jezus. Pozostawanie w grzechach to jest brak przyjęcia usprawiedliwienia przez wiarę. Nikt nie mówił, że człowiek usprawiedliwiony i zbawiony przez wiarę przestaje grzeszyć. Sam apostoł Paweł grzeszyć nie przestał, ale w Chrystusie był wolny od wszelkiego potępienia. Trzeba mieć nieuleczalnie sakramentalne podejście do kwestii zbawienia, żeby tego nie zobaczyć. Ale o tym już mówiliśmy kilka razy. No i poważnie dyskutuje się z ludźmi poważnymi.


No tak smoku zapomniałem jak ty mówisz to tak jakby sam Pan Jezus mówił. Chociaż nic w Piśmie nie ma na ten temat, że odrodzeni [w twoim mniemaniu] to to a inni to tamto.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 7:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
frąfciu napisał(a):
No tak smoku zapomniałem jak ty mówisz to tak jakby sam Pan Jezus mówił. Chociaż nic w Piśmie nie ma na ten temat, że odrodzeni [w twoim mniemaniu] to to a inni to tamto.

"Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga" [Jan 1:11-13]

"Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego" [Jan 3:3]

"Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili" [Ef. 2:8-10]

"Gdy zechciał, zrodził nas przez Słowo prawdy, abyśmy byli niejako pierwszym zarodkiem jego stworzeń" [Jak. 1:18]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 9:37 pm 
Wiem smoku że masz misje. Kolejne cztery cytaty. Opamiętaj się bo "upamiętanie" ci nic nie daje. Pisałem o twoim (mówiąc delikatnie specyficznym rozumieniem nowonarodzenia), które wyznajesz z poplecznikami. A nie o cytaty z Pisma. Ja wiem, że umiesz czytać. I krzywo interpretować Pismo.
Aha i jeszcze jedno - wykreśl jako admin mojego nicka z tego forum.
Do nikogo nie żywię urazy.
z pozdrowieniem

frąfciu

ps. smok będzie szczęśliwy :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 11:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Agnostyk napisał(a):
Jarek napisał(a):
powiedz mi Frafciu, a jak widzisz zakaz? Czyli czy trzeba wprost czegos zabronic, to wtedy jest to zakaz, czy tez mozna inaczej a uzyskac ten sam skutek.


ANi zakaz ani nakaz, tymczasem z tekstu - "biskup -mąż jednej żony" interpretuje się prawie jak nakaz i, że bez żony biskup takowy ułomny jakiś. W pewnym sensie tak, bo ciężko mu nauczać o odpowiedzialności w rodzinie czy seksie - niemniej nie każdy terapeuta od narkoimanów musi zaraz być byłym narkomanem ;)

Bładzący, czyli protestanci zamiast celibatu przemieszczają się w przeciwnym kierunku - gejofriend's czy "seksualnego wyzycia' bo seks stworzył Bóg. Pewien ewangelicki pastor posunął się do tego, że zamiast katolickiego koscielnego chóru staruszek ;) wprowadził rozneglizowane małolaty tańczace a'la streaptise... I to nie w zdziczałej i ogłupiałej ameryce ale w poczciwych Niemczech tam gdzie cała zabawa z protestantyzmem się zaczęła a pastor reprezentował kościół ewangelików - luteran :P


narazie to dyskutujemy o zakazie wchodzenia w zwiazki malzenskie. a ze sa i spotyka sie przegiecia w druga strone to co z tego, czy mam w tym jakiekolwiek usprawiedliwienie, albo ktokolwiek inny?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL