www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 7:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 2:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
frąfciu napisał(a):

Pismo nie zakazuje celibatu, ty zaś chcesz wykazać że nie nakazuje.


Pismo też NIE NAKAZUJE celibatu, ani nie czyni z niego nakazu dla chcących podążać za Jezusem, pomijając jeszcze dodatkową kwestię ISTNIENIA GRUP OSÓB CO DO KTÓRYCH KrK CELIBAT ZASTOSOWAŁ -
FĄFCIU czy potrafisz wskazać w Biblii taki nakaz i dla kogo on był?

...co innego z "czasowym powstrzymaniem się od współżycia za obopólną zgodą", w pewnym konkretnym celu...wymienionym w kontekście...

1 Co do spraw, o których pisaliście, to dobrze jest człowiekowi nie łączyć się z kobietą. 2 Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża. 3 Mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi. 4 Żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż; podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona. 5 Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan. 6 To, co mówię, pochodzi z wyrozumiałości, a nie z nakazu. (1Kor. 7:1-6)

...ustanowienia FAKTU NIEOMYLNOŚCI "stolicy apostolskiej" jako wykładni "dróg bożych" niepotrzebnie samą ją ograniczyło w możliwości refleksji i powrotu do źródeł wiary = czyli niezafałszowanej niepotrzebnymi nakazami nauki Jezusa...zamienili wolność, jaką Jezus ogłosił więźniom na kolejne nakazy...mnie to przypomina jakąś "nową Torę", tylko że dawcami tej "nowej Tory" byli tutaj ludzie i celu jej nadania nie mogę bynajmniej porównać z celem, jaki przyświecał Bogu :?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 2:41 pm 
Grazyna napisał(a):
Frąfciu...no ja nie mogę...Faktycznie ręce opadają. Ty naprawdę tego nie rozumiesz? :?: :roll:

Bezżenstwo jest O.K. Wolny wybór.
Pragnienie służby pasterskiej jest O.K.
Ale służba Bogu nie równa się konieczność celibatu!

A jeśli ktoś chce być duszoasterzem , ale wcale nie chce rezygnować z małżeństwa? I nie ma powołania do życia w samotnośći? Staje przed wyborem, przed ktorym Słowo Boże go wcale nie stawia...Czy to nie jest zadawanie gwałtu drugiemu człowiekowi?
Cytuj:
Powiedz, które przykazanie zostało twoim zdaniem uchylone?

To najważniejsze, o miłości. Trzeba naprawdę nienawidzić ludzi pragnących służyć Bogu, żeby nakładać na nich takie brzemię. Dyscyplina...dobre sobie.
Ale- jak wpomniał Nowy- karuzela się kręci, ale to nie moje Wesołe Miasteczko. Co sobie tam w KRK ustalą i tak nie będzie miało większego znaczenia, bo Boga w tych nauczaniach już dawno nie ma.


Kto tu komu zadaje gwałt? I kto narusza przykazania? Póki co to nie wiem czy wiesz, ale Luter tylko dlatego się ożenił żeby pokazać KK że być księdzem i żyć w małżeństwie jest OK. Czy to przypadkiem nie był gwałt? Luter nie pragnął być żonaty a jednak się stał tylko po to by "pokazać" innym.
Mam wrażenie że wasze ataki mają podobne podłoże. I u was celibatu ze świecą szukać właśnie dlatego. Zaginął chyba u was całkowicie! Choć św. Paweł do niego namawia - acz - nie przymusza.
I w KK nie trzeba być koniecznie starszym. (tj. księdzem). Można być żonatym diakonem.
Oczywiście wy tutaj doszukujecie się "niebiblijności". Bo KK nakazał i już. Trudno - wasza sprawa. Ja mógłbym dyskutować o możliwości ożenku dla księży w KK - nie ma problemu. Tylko że wy kwestionujecie celibat w całości. Po prostu celibatu nie lubicie - ...bo kojarzy się z KK. A że Piśmie wielu żyło w celibacie - cóż - efekt uboczny - zawsze jakoś to da się wytłumaczyć. A że św. Paweł zachęcał z całą mocą do celibatu. To jeden raz mu się zdarzyło. Czy nie tego typu jest wasza argumentacja?

Mówię - jestem gotowy rozmawiać - o plusach i minusach tego że w KK Zachodnim celibat dla ksieży jest obowiązkowy. Ale na pewno nie w atmosferze oskarżeń z waszej strony, z argumentacją "że ręce wam opadają", że jest "wesołe miasteczko" itd. Nie macie miary. Po prostu wyziewa z wielu was nienawiść i tyle. I nie dlatego nie ma spokojnej i rzeczowej dyskusji. A mogłaby być


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 3:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
frąfciu napisał(a):
Owszem - mąż jednej żony. Przede wszystkim dlatego mąż jednej żony bo jak wiesz poligamia w owym czasie była dość mocno rozpowszechniona.

Proszę wykazać, że określenie "mąż jednej żony" było związane z poligamią. Nawet gdyby chodziło o poligamię (co jest bardzo mało prawdopodobne), to i tak chodzi MĘŻA I OJCA, który jest przykładem przywództwa we własnym domu a nie o celibatariusza.

frąfciu napisał(a):
Sam Paweł nie był mężem nawet jednej żony.

Proszę wykazać, że apostoł Paweł był biskupem [starszym] któregokolwiek kościoła lokalnego.

frąfciu napisał(a):
Powiedz, które przykazanie zostało twoim zdaniem uchylone? Bo ja tu żadnego uchylenia nie widzę...

"Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, (...) który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży?" [I Tym. 3:2-5]

"Pozostawiłem cię na Krecie w tym celu, abyś uporządkował to, co pozostało do zrobienia, i ustanowił po miastach starszych, jak ci nakazałem, takich, którzy są nienaganni, są mężami jednej żony, którzy mają dzieci wierzące, które nie stoją pod zarzutem rozpusty albo krnąbrności" [Tyt. 1:5-6]

frąfciu napisał(a):
A swoją drogą czy mógłbyś wskazać u was ludzi, którzy podażają za św. Pawłem? Tj. starszych żyjących w celibacie?

A odkąd to apostoł Paweł był starszym? I dlaczego starsi mieliby łamać słowa wypowiedziane o starszych właśnie przez apostoła Pawła? :shock:

ŚCIEMA, ŚCIEMA, i jeszcze raz ŚCIEMA, frąfciu. Jak zwykle. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 4:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Cytuj:
Kto tu komu zadaje gwałt? I kto narusza przykazania?

KRK- system , który wymusza na duchownych bezżenność wbrew Słowu Bozemu.

Cytuj:
Póki co to nie wiem czy wiesz, ale Luter tylko dlatego się ożenił żeby pokazać KK że być księdzem i żyć w małżeństwie jest OK. Czy to przypadkiem nie był gwałt? Luter nie pragnął być żonaty a jednak się stał tylko po to by "pokazać" innym.

A to, co zrobił Luter ma być dla mnie jakimś argumentem...? Jeśli naprawdę ożenił się tylko po to, żeby się "pokazać", to szczerze współczuję jego żonie...

Cytuj:
Mam wrażenie że wasze ataki mają podobne podłoże. I u was celibatu ze świecą szukać właśnie dlatego. Zaginął chyba u was całkowicie! Choć św. Paweł do niego namawia - acz - nie przymusza.

No właśnie- nie przymusza!

Cytuj:
I w KK nie trzeba być koniecznie starszym. (tj. księdzem). Można być żonatym diakonem.

To powiedz- jaka jest różnica między ksiedzem a diakonem?

Cytuj:
Oczywiście wy tutaj doszukujecie się "niebiblijności".

My się doszukujemy...?! Przecież to jest niebiblijne- żeby wprowadzić obowiązkowy celibat dla duszpasterzy!

Cytuj:
Ja mógłbym dyskutować o możliwości ożenku dla księży w KK - nie ma problemu. Tylko że wy kwestionujecie celibat w całości. Po prostu celibatu nie lubicie - ...bo kojarzy się z KK

Zaraz, zaraz...kto tu całkowicie zanegował celibat jako taki...? Jeśli ktoś wybiera samotność, nie chce się żenić/wychodzić za mąż, robi to świadomie, z własnego wyboru, bez nacisków- to nikt go tutaj nie potępi.

Cytuj:
A że Piśmie wielu żyło w celibacie - cóż - efekt uboczny - zawsze jakoś to da się wytłumaczyć. A że św. Paweł zachęcał z całą mocą do celibatu. To jeden raz mu się zdarzyło. Czy nie tego typu jest wasza argumentacja?

A ktoś tu tak argumentował? Nie przypominam sobie...
Ale nawet nie wiem jakbyś się gimnastykował: w Biblii nie ma nakazu celibatu dla nikogo. I Paweł też o tym pisał. To jest osobisty wybór każdego człowieka.
Cytuj:
Mówię - jestem gotowy rozmawiać - o plusach i minusach tego że w KK Zachodnim celibat dla ksieży jest obowiązkowy.

Jakoś żadnych plusów nie widzę. Przecież gdyby celibat nie był obowiązkowy, to ktoś, kto mimo wszystko chciałby być bezżenny, mógłby takim zostać. Po co więc wprowadzać nakaz?

Cytuj:
Ale na pewno nie w atmosferze oskarżeń z waszej strony, z argumentacją "że ręce wam opadają", że jest "wesołe miasteczko" itd. Nie macie miary. Po prostu wyziewa z wielu was nienawiść i tyle. I nie dlatego nie ma spokojnej i rzeczowej dyskusji.

Frąfciu- przepraszam Cię bardzo, ale to Ty kota ogonem odkręcasz. Skoro wiesz, że nie ma nakazu celibatu, to po co każesz szukać zakazu...jako argumentu na zaistnienie celibatu obowiązkowego hurtem dla wszystkich księży...? Czy jak już powiemu Ci: no, rzeczywiście, zakazu w Biblii nie ma, to nam powiesz: A nie mówiłem? A to, że nakazu nie ma, to już niestotne...?
I to ma być przykład tej "rzeczowej" dyskusji z Twojej strony?
Nikt Cię nie atakuje.
A dyskutować na temat celibatu jest w ogóle jakiś sens? Da się to dalej jakoś pociągnąć?
Osobiście uważam, ze przymusowy celibat dla księży( już nawet abstrahując od wiary w ogóle) to dramat dla wielu młodych ludzi, nie widzę absolutnie żadnych plusów takiego rozwiązania i szczerze współczuję gorliwym katolikom pełnym ideałów, których stawia się przed takim wyborem. I nadal uważam , że to gwałt zadany tym młodym ludziom. A z czasem taki stan rzeczy prowadzi do patologii, cierpień, zgorzknienia.
A takich, którzy naprawdę mają powołanie do życia w samotnosći rzeczywiście jest niewielu. Gdyby księżom pozwolono się żenić, celibat i u Was byłby rzadkością.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 4:55 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
Dalej - nie ulega kwestii że celibat był stanem bardzo wysoko cenionym w Kościele od początku. Tylko że wy tego prawie w ogóle nie bierzecie pod uwagę.

Frąfciu,cieszę się,że na to zwróciłeś uwagę,bo rzeczywiście nieco ten fakt pomijamy.
Bezżenność była zawsze ceniona przez Boga ale nie ze względu na sam fakt pozostawania w samotności,lecz dlatego,że było to po prostu poświęcenie,rodzaj ślubu składanego Bogu,by pokazać swoją determinację i oddanie Najwyższemu.
Tak więc inaczej Bóg patrzył na samotnego,który takowym był,bo z różnych powodów żony nie miał,a całkiem inaczej na takiego,który żonę mógł mieć,ale zrezygnował z tego przywileju na rzecz oddania się Bogu.
Bóg ceni taką postawę w różnych aspektach,np.post,wstrzymywanie się od alkoholu jak ród Rekaba,składanie ponadobowiązkowych ofiar.
Wszystko to Bóg baaaardzo ceni,pod jednym bardzo istotnym warunkiem.Otóż MUSI to być SZCZERE I Z CAŁEGO SERCA.Wtedy jest cenne.
Jeśli te same uczynki i śluby są skutkiem nacisku,wymuszenia,manipulacji Bogu się nie podobają.Proste.
A teraz przyjrzyjmy się powołaniom kapłańskim w KRK.Takiej średniej a nie wyjątkom.
Najczęściej przytrafia się ono w wieku kilkunastu lat,kiedy chłopak nie ma pojęcia,co to jest rodzina,dzieci,sex.Tak naprawdę nie potrafi jeszcze sprecyzować,czego oczekuje od życia.Żyje marzeniami często podsycanymi przez rodzinę.
Zastanawia mnie mocno jedna rzecz.:roll: Dlaczego Bóg powołuje w KRK przeważnie nastolatków???W kościołach protestanckich Bóg powołuje do służby w różnym wieku.Nawet można powiedzieć,że niezwykle rzadko dotyczy to nastolatków.
O co tu chodzi?:shock:
Czyżby Bóg musiał zmieścić się w ramkach dyscypliny kościelnej???:wink:
Co KRK pocznie z dojrzały,żonatym mężczyzną,którego Bóg powoła do kapłaństwa?Zaproponują mu diakonat?
A może Bóg nie powołuje do kapłaństwa dojrzałych,żonatych katolików ,bo wystarczy mu protestantów?
Trochę sobie dworuję,ale pomimo to są to poważne pytania,więc proszę o poważne ich potraktowanie.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 6:51 pm 
Grazyna napisał(a):
Cytuj:
Kto tu komu zadaje gwałt? I kto narusza przykazania?

KRK- system , który wymusza na duchownych bezżenność wbrew Słowu Bozemu.

Cytuj:
Póki co to nie wiem czy wiesz, ale Luter tylko dlatego się ożenił żeby pokazać KK że być księdzem i żyć w małżeństwie jest OK. Czy to przypadkiem nie był gwałt? Luter nie pragnął być żonaty a jednak się stał tylko po to by "pokazać" innym.

A to, co zrobił Luter ma być dla mnie jakimś argumentem...? Jeśli naprawdę ożenił się tylko po to, żeby się "pokazać", to szczerze współczuję jego żonie...

Cytuj:
Mam wrażenie że wasze ataki mają podobne podłoże. I u was celibatu ze świecą szukać właśnie dlatego. Zaginął chyba u was całkowicie! Choć św. Paweł do niego namawia - acz - nie przymusza.

No właśnie- nie przymusza!

Cytuj:
I w KK nie trzeba być koniecznie starszym. (tj. księdzem). Można być żonatym diakonem.

To powiedz- jaka jest różnica między ksiedzem a diakonem?

Cytuj:
Oczywiście wy tutaj doszukujecie się "niebiblijności".

My się doszukujemy...?! Przecież to jest niebiblijne- żeby wprowadzić obowiązkowy celibat dla duszpasterzy!

Cytuj:
Ja mógłbym dyskutować o możliwości ożenku dla księży w KK - nie ma problemu. Tylko że wy kwestionujecie celibat w całości. Po prostu celibatu nie lubicie - ...bo kojarzy się z KK

Zaraz, zaraz...kto tu całkowicie zanegował celibat jako taki...? Jeśli ktoś wybiera samotność, nie chce się żenić/wychodzić za mąż, robi to świadomie, z własnego wyboru, bez nacisków- to nikt go tutaj nie potępi.

Cytuj:
A że Piśmie wielu żyło w celibacie - cóż - efekt uboczny - zawsze jakoś to da się wytłumaczyć. A że św. Paweł zachęcał z całą mocą do celibatu. To jeden raz mu się zdarzyło. Czy nie tego typu jest wasza argumentacja?

A ktoś tu tak argumentował? Nie przypominam sobie...
Ale nawet nie wiem jakbyś się gimnastykował: w Biblii nie ma nakazu celibatu dla nikogo. I Paweł też o tym pisał. To jest osobisty wybór każdego człowieka.
Cytuj:
Mówię - jestem gotowy rozmawiać - o plusach i minusach tego że w KK Zachodnim celibat dla ksieży jest obowiązkowy.

Jakoś żadnych plusów nie widzę. Przecież gdyby celibat nie był obowiązkowy, to ktoś, kto mimo wszystko chciałby być bezżenny, mógłby takim zostać. Po co więc wprowadzać nakaz?

Cytuj:
Ale na pewno nie w atmosferze oskarżeń z waszej strony, z argumentacją "że ręce wam opadają", że jest "wesołe miasteczko" itd. Nie macie miary. Po prostu wyziewa z wielu was nienawiść i tyle. I nie dlatego nie ma spokojnej i rzeczowej dyskusji.

Frąfciu- przepraszam Cię bardzo, ale to Ty kota ogonem odkręcasz. Skoro wiesz, że nie ma nakazu celibatu, to po co każesz szukać zakazu...jako argumentu na zaistnienie celibatu obowiązkowego hurtem dla wszystkich księży...? Czy jak już powiemu Ci: no, rzeczywiście, zakazu w Biblii nie ma, to nam powiesz: A nie mówiłem? A to, że nakazu nie ma, to już niestotne...?
I to ma być przykład tej "rzeczowej" dyskusji z Twojej strony?
Nikt Cię nie atakuje.
A dyskutować na temat celibatu jest w ogóle jakiś sens? Da się to dalej jakoś pociągnąć?
Osobiście uważam, ze przymusowy celibat dla księży( już nawet abstrahując od wiary w ogóle) to dramat dla wielu młodych ludzi, nie widzę absolutnie żadnych plusów takiego rozwiązania i szczerze współczuję gorliwym katolikom pełnym ideałów, których stawia się przed takim wyborem. I nadal uważam , że to gwałt zadany tym młodym ludziom. A z czasem taki stan rzeczy prowadzi do patologii, cierpień, zgorzknienia.
A takich, którzy naprawdę mają powołanie do życia w samotnosći rzeczywiście jest niewielu. Gdyby księżom pozwolono się żenić, celibat i u Was byłby rzadkością.


szkoda czasu na dyskusję z Tobą. Przykro to powiedzieć ale tak niestety jest. Podobnie jak w przypadku smoka, którego ulubionym słowem jest ściema. To mniej więcej na takim poziomie się odbywa. Sory ale ja w tej dyskusji przestaję uczestniczyć.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 8:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Cytuj:
szkoda czasu na dyskusję z Tobą. Przykro to powiedzieć ale tak niestety jest.

Mi jakoś przykro nie jest! :D
Cytuj:
Podobnie jak w przypadku smoka, którego ulubionym słowem jest ściema.

Posty Smoka są jednymi z lepszych, jakie zdarzyło mi się czytać. Jasna, czytelna argumentacja mocno osadzona w Słowie Bożym. Jak pisze, że ściema, wie, co pisze. Więcej pokory, Frąfciu!
Cytuj:
To mniej więcej na takim poziomie się odbywa. Sory ale ja w tej dyskusji przestaję uczestniczyć.

Wolna wola.

Pozdrawiam: G.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 9:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Pismo nie zakazuje celibatu,

Przecież wiemy, że nie zakazuje.
Cytuj:
ty zaś chcesz wykazać że nie nakazuje.

Ja nie muszę niczego wykazywać. Po prostu nakazu celibatu dla jakiejkolwiek grupy wierzących, a w szczególniości starszych kościoła - nie ma. Nie było. I nie będzie.
A co, może nieprawda? Odpowiedz - Pismo nakazuje celibat starszym, czy nie?
Cytuj:
Chciałem po raz kolejny zwrócić uwagę, że jest to kwestia dyscypliny i po raz kolejny podkreślam że tyczy się to tylko i wyłącznie Kościoła na Zachodzie.

Głupią dyscyplinę, sprzeczną ze Słowem o kwalifikacjach starszych - nazywam po imieniu.
Cytuj:
Powiedz, które przykazanie zostało twoim zdaniem uchylone? Bo ja tu żadnego uchylenia nie widzę...

"A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem."


Ostatnio edytowano Wt cze 12, 2007 7:04 am przez lis, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 10:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
powiedz mi Frafciu, a jak widzisz zakaz? Czyli czy trzeba wprost czegos zabronic, to wtedy jest to zakaz, czy tez mozna inaczej a uzyskac ten sam skutek.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 9:34 am 
Grazyna napisał(a):
Posty Smoka są jednymi z lepszych, jakie zdarzyło mi się czytać. Jasna, czytelna argumentacja mocno osadzona w Słowie Bożym. Jak pisze, że ściema, wie, co pisze. Więcej pokory, Frąfciu!




Jasna czytelna argumentacja - to prawda. Bardzo, nawet nad wyraz czytelna. Dokładnie to samo słyszałem od Świadków Jehowy. "Jasna, czytelna argumentacja, nie pozostawiająca wątpliwośći, przekazana na podstawie Biblii" - że zacytuję.
Dla mnie jest więc bardzo czytelna ta argumentacja. Pozwól że z pokory już zamilknę...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 9:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Jarek napisał(a):
powiedz mi Frafciu, a jak widzisz zakaz? Czyli czy trzeba wprost czegos zabronic, to wtedy jest to zakaz, czy tez mozna inaczej a uzyskac ten sam skutek.


ANi zakaz ani nakaz, tymczasem z tekstu - "biskup -mąż jednej żony" interpretuje się prawie jak nakaz i, że bez żony biskup takowy ułomny jakiś. W pewnym sensie tak, bo ciężko mu nauczać o odpowiedzialności w rodzinie czy seksie - niemniej nie każdy terapeuta od narkoimanów musi zaraz być byłym narkomanem ;)

Bładzący, czyli protestanci zamiast celibatu przemieszczają się w przeciwnym kierunku - gejofriend's czy "seksualnego wyzycia' bo seks stworzył Bóg. Pewien ewangelicki pastor posunął się do tego, że zamiast katolickiego koscielnego chóru staruszek ;) wprowadził rozneglizowane małolaty tańczace a'la streaptise... I to nie w zdziczałej i ogłupiałej ameryce ale w poczciwych Niemczech tam gdzie cała zabawa z protestantyzmem się zaczęła a pastor reprezentował kościół ewangelików - luteran :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:03 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
AGNOSTYKU to przecież nic nowego:

"(...)Niecodzienna inicjatywa niemieckiego pastora nie jest jednak rewolucją w liturgii. Również katolicy mają swoje spektakle religijne poświęcone cielesności. "Klasycznym przykładem takiej formy są spotkania młodych w Rybnicy i w ogóle działalność ojca Jana Góry. Tam również wierni nacierają swoje dłonie wonnymi olejkami, odbywają się taneczne performance, czyta się fragmenty Pisma poświęcone fizycznej bliskości małżonków" - tłumaczy w DZIENNIKU dominikanin ojciec Maciej Ziemba.

Beuscher już teraz zapewnia, że "Winnice miłości" na stałe zagoszczą w jego kościele. Chęć organizacji podobnych widowisk zadeklarowali już inni niemieccy duchowni."
Bartosz Zwierz


http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=48191
:wink:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
wybacz ale w Lednicy ani nie ma chórków striptizerek ani po mszy nie masują wiernych :P ... choć w sumie nie mogę tak autoratywnie się wypowiadać bo w Lednicy nie byłem :)

Jednak KK idzie w kierunku celibackim a protestantyzm odwrotnie :lol:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:20 am 
Agnostyku. A kogo to interesuje? W Lednicy są orgie i tyle. Taka była teza i już. To nie ważne że to nieprawda. Że ktoś kłamie. Najważniejsze to udowodnić tezę, obojętnie w jaki sposób. Szkoda tylko że nie ma nic o Lednicy w Pismie, bo na pewno fragment na ten temat zostałby już wklejony. :) :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 10:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Frafci nie ma nic o Lednicy? Coś ty - oczywiście że jest " Nie będziesz miał cudzych bogów" oraz " Nie czyńcie sobie obrazu ani rzeźby" a o ile pamietam to w Lednicy jest rzeźba wielkiej ryby pod którą przechodzą wierni - Cóż za świętokradztwo i bezbożność... WIelki nierzad i bałwany :lol:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL