www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 12:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Ale Seven- kto się upaja? Ktoś tu się cieszy, że BH upadł? Ktoś ma z tego satysfakcję? Mnie bardzo martwiło to, że zwodził tylu ludzi i szerzył fałszywe proroctwa. Wykrzywiał proste drogi Pańskie prowadząc tłumy na manowce.

To, że wyszły pewne rzeczy w jego życiu( grzechy), wcale mnie nie cieszy, choć jest potwierdzeniem tego, że był fałszywym prorokiem( "po owocach poznacie ich"). Mówienie, że musi się upamiętać i przyjąć upomnienie nie jest jakimś wielkim, niesprawiedliwym osądem, a po prostu stwierdzeniem faktu.
A to, że te rzeczy wyszły na jaw, to może i dobrze. Może dzięki temu ktoś jeszcze przejrzy na oczy.
Widzisz, siedziałam kiedyś w tych "nowo apostolskich naukach" i "ewangelii sukcesu" i osobiście bardzo się cieszę, że znalazł się ktoś, kto stworzył taką stornę , jak ulica prosta i nie bał się pisać o niektórych rzeczach wprost. Dzięki temu miałam szansę spojrzeć na te nauki z innej strony, przemyśleć sprawę, zapytać Boga- bo po przeczytaniu artykułów na ul. prostej zaczęłam m y ś l e ć . Nie przyjęłam tego od razu, ale wierzę, że Bóg mi te stronę pokazał.

Uważasz, że nie należy ludzi ostrzegać przez fałszywymi prorokami? Przez zwodzicielami? No, cóż...apostołowie byli odmiennego zdania.
Co do miłosierdzia- jeśli BH się upamięta, wyzna swe grzechy, przeprosi za fałszywe proroctwa, wroci do prostej ewangelii- to Bozego miłosierdzia z pewnością dla niego wystarczy, czego mu z serca życzę :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 2:03 pm 
Owieczka napisał(a):
Uważasz, że nie należy ludzi ostrzegać przez fałszywymi prorokami? Przez zwodzicielami? No, cóż...apostołowie byli odmiennego zdania.


Czy mozecie wskazac mi wersety gdzie Apostolowie nakazuja ostrzeganie przed falszywymi prorokami i zwodzicielami ?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 2:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
sewen napisał(a):
Co do tego,czy znam Słowo Boże odpowiem Ci tak:
znam na tyle by móc przypomnieć Ci o tym że nie jesteśmy od potępiania.

W którym miejscu BH został potępiony? Proszę o konkretne cytaty.

sewen napisał(a):
Bóg sądzić go będzie. Ponieważ jednak słyszałem jego kazania, w których wywyższał Jezusa Chrystusa, mniemam że jest Dzieckiem Bożym.

Nikt go tutaj nie sądzi. A słyszałes jego kazania, w których głosił, że jesteśmy wszyscy "małymi bogami"? Jak myślisz, jak się nazywa coś takiego?

Nikt się tutaj nie upaja sytuacją, w której znalazł się BH (a właściwie sam do niej doprowadził). Jeśli ktoś się tutaj "upaja", to proszę o konkretne cytaty z przykładami tego "upajania". Jeśli nie potrafisz ich podać, to odwołaj swoje słowa, bo oczerniasz braci i jesteś winien fałszywego oskarżenia. Co do uzdrowień, to trudno je obiektywnie zweryfikować, a uzdrowienia w wyniku autosugestii są normalna na różnych krucjatach. Problem w tym, że szybko przechodzą. Zresztą nawet, gdyby były prawdziwe, to należy je uznać za dowód Bożego działania ze względu na szczerość osób uzdrawianych, a nie ze względu na to, że Benny Hinn jest mężem Bożym.

sewen napisał(a):
(2) Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.[/b] (3) A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? (4) Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? (5) Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

Niestety, tego fragmentu najwyraźniej nie rozumiesz. Mamy obwiązek rozsądzać nauczanie i proroctwa, a nawet sądzić zatwardziałych grzeszników w Kościele:

"Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami; ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata. Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali. Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie" [I Kor. 5:9-13]

"Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna. Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie. Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach" [II Jana 9-11]

Sądzenie, o którym mówi cytowany przez Ciebie werset, dotyczy obłudników, którzy po pierwsze wytykają innym grzechy, które sami popełniają, a po drugie potępiają ich samych - a to jest zasadnoczo różne od wskazywania na fałszywość nauk Benny Hinna i uzasadniona krytyka jego postępowania.

Niestety, BH zwiódł już mnóstwo ludzi, i nie ma sensu zmieniań tematu mówiąc o grzechach pastorów w Polsce, których sam osądzasz nie podając żadnych konkretnych przykładów. Mam nadzieję, że wreszcie otworzysz oczy.

Boże miłosierdzie nie wyklucza nikogo, tylko trzeba chcieć z niego skorzystać. Na razie widać, że BH kłamie w żywe oczy tym, którzy go wspierają i przyznaje się do błędów, ale nie tych, których jest najbardziej winien. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć. Tym bardziej mam nadzieję, że otworzysz oczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 2:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
14Aleksander, kotlarz, wyrządził mi wiele złego; odda mu Pan według uczynków jego; 15Jego i ty się strzeż; albowiem bardzo się sprzeciwił słowom naszym. ...II Tym.

Sprawa Diotrefesa( III Jana 9-10)

"Do nich należą Hymeneos i Filetos, którzy odstąpili od prawdy, mówiąc, że zmartwychwstanie już nastąpiło, i wywracają wiarę niektórych"

Apostoł poleca wystrzegać się Kotlarza- imiennie. Nie mówi: och, biedny kotlarz, miejmy miłosierdzie, módlmy się, aby diabeł od niego odstąpił. Stwierdza: strzeż się go.
Nie twierdzi, że biedny Diotrefes padł ofiarą diabła, ale nazywa jego grzechy i chce go napomnieć.

Zdecydowanie osądza Hymeneosa i Flietosa- oni też z pewnością twierdzili, że są uczniami Chrystusa. W końcu jak inaczej udawałoby się im wywracać wiarę niektórych? Gdyby twierdzili, że nie wyznają wiary w Chrystusa? Apostoł mówi wprost- odstąpili od prawdy, a nie- miejcie miłosierdzie, oni upadli, ale miejmy miłosierdzie! Nie mówmy o tym, że odstąpili od prawdy, nie ostrzegajmy ludzi, po prostu się o nich módlmy!

No i fragment podany przez Smoka:Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie" [I Kor. 5:9-13]

Zresztą- mam wrażenie, że Ty Seven nie dostrzegasz, na ile fałszywe było nauczanie BH i jak wiele szkód mogło wyrządzić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 3:02 pm 
no tak macie racje owieczko i Smoku, a juz mialam przyznac te racje sewenowi. Dziekuje za wersety.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 3:55 pm 
Chociaz w sumie to nie wiem czy macie racje. Tu nie jest zbor i BH nie jest w "naszym" zborze, fotki jeszcze nic nie znacza. Nie widzimy jego grzechu tak jak widac to w zborze,wiec moga byc plotami. Zachowanie na filmikach wideo z you tube moze byc skladanka, sa blisko niego chrzescijanie, by go osadzac, napominac, wykluczac, a tu, tam takie zdjecie jak trzyma sie z kims za raczke, to nic nam nie daje, mysle i komentarze z krzywym usmiechem, ze on ojcem i dziadkiem. Hmm rozne mysli mnie nachodza , chcialam sie podzielic.

p.s. prosze mi tylko nie mowic, ze jestem slepa, bo ja sie po prostu tak bardzo B.H. nie ineteresuje i nie wiem czy zwiodl , kogo i ile zwiodl i co robi.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 4:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Wystarczy przyjrzeć się jego proroctwom i nauczaniu- żeby ostrzec przed przyjmowaniem tych nauk.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 4:50 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 20, 2005 1:16 pm
Posty: 112
Mysle, ze Seven zgorszyl sie moim sarkazmem, ktory uzylam informujac o "randce" B. Hinna z P.White.
Rzeczywiscie, moze nie powinnam w ten sposob sie wypowiadac, forma wypowiedzi nie byla godna chrzescijanina. Nie mniej jednak Smok wyjasnil bardzo rzeczowo i w sposob godny chrzescijanina o co chodzilo w mojej wypowiedzi.
Jak rozumie jednym z celow tego forum, jak nie glownym jest pomaganie w rozumieniu Slowa Bozego, wykrywaniu bledow i budowaniu sie w Prawdzie.

Trudno wiec, nie poruszyc tutaj nauki i zycia Benny Hinna, ktory ma wplyw na tysiace ludzi na calym swiecie. Rowniez i ja kiedys nalezalam do ludzi, ktorzy z pasja sluchali jego kazan i czytali jego ksiazki. Uwazalam go za poteznego meza Bozego, ktorego chcialam nasladowac. Ksiazka "Dzien dobry Duchu Swiety" przez lata mi towarzyszyla. Nie mniej jednak, wzrastajac w poznaniu Slowa, dzien po dniu czytaniu ewangelii, coraz czesciej dochodzilam, ze jakis dziwny ten "nowy uczen Jezusa" , jak rowniez coraz dziwniejsze wydawaly mi sie jego nauki.
Az doszlo do tego, ze zgorszeniem zaczelam patrzyc na to co on robi i jak wielu ludzi zwodzi. Na jego "dobrze prosperujace przedsiebiorstwo". Jest tak wiele rzeczy, ktore mnie gorsza w jego postawie i nauczaniu, ze nie sposob o tym nawet napisac, choc o wielu sprawach w tym watku bylo juz mowione. Z bolem patrze na tlumy, ktore za nim podazaja i zyja w zwiedzeniu, wyzbywajac sie pieniedzy ze swoich portfeli. Utrzymuja oszuta i zwodziciela.

I dlatego jedynym ratunkiem dla tych ludzi moze byc fakt, ze na jaw wyjda jego uczynki ciemnosci. Tak jak, to bylo w przypadku "bohatera" przebudzenia na Florydzie Bentleya.
I w zasadzie to bylo moim celem poruszajac jego "przyjazn" z P. Whita, ale widze, ze poki co umiejetnie, godnie zwodziciela wyszedl z tego "calo".

Seven z calego serca zycze ci glodu Prawdy i determinacji w szukaniu jej. Odloz na bok emocje, wez Biblie i dzien po dniu czytaj kim byl Jezus, czego nauczal, jak wygladal, co robil, jak zyl, jakich szukal nasladowcow.

A poki co musze konczyc, bo moja mala coreczka mnie wola.
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 5:12 pm 
owieczko, moze trzeba/ mozna/powinnismy jeszcze to zacytaowac;

"Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem. " ( to do mojego pytania)

"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom "
(a to odnosnie zwodzenia)

"ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją. [2Tm 4,2-5]. "


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 3:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 11:39 am
Posty: 168
W żadnym wypadku nie bronię B.H.
Jednak Bóg sam jest w stanie poradzić sobie z jego butą.
Myślę jednak ,że szczególnie my ,którzy mieszkamy tysiące km od B.H. nie powinniśmy stwierdzać o jego grzechu ,gdyż nie byliśmy tego świadkami.
Zapewniam Cię Smoku ,że moja opinia o podobieństwie polskich pastorów do B.H. (odnośnie zapatrzenia w nich niektórych chrześcijan jak w bóstwo) nie jest wyssana z palca. Podobnie rzeczy się mają z pieniędzmi tylko w skali micro, takiej polskiej a nie Amerykańskiej.
Osądzajmy zatem swoje podwórko ,a inne pozostawmy tamtejszym chrześcijanom.
Co do nauki B.H. ,uważam ,że wszyscy mamy Słowo Boże i możemy rozsądzać to co mówi. Jeśli zatem nie odpowiada mi nauka ŚJ ,to dziękuję grzecznie przed drzwiami swgo mieszkania za dyskusję i nie podejmuję jej.Podobnie z B.H. Nie włączam programu gdzie spotkałbym B.H.
Miałem w swoim życiu do czynienia ze zwodzicielem . Kiedy okazało się kim jest ,miałem pretensje do wszystkich tylko nie do siebie .A tak naprawdę ja byłem winny temu ,że zaufałem zwodzicielowi.
Dlatego każdy kto doszedł do wniosku,że B.H. jest zwodzicielem powinien wyłączyć telewizor by nie dać zwieżć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 4:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
sewen napisał(a):
Myślę jednak, że szczególnie my, którzy mieszkamy tysiące km od B.H. nie powinniśmy stwierdzać o jego grzechu, gdyż nie byliśmy tego świadkami.

Zostało zrobione zdjęcie, którego ani BH ani PW się nie wypierają. Nie twierdzą, że jest fotomontażem i nie podają gazety do sądu w tej sprawie. Świadkiem jest cały świat. Świadkami kłamstw BH na ten temat sa miliony ludzi, bo kłamie publicznie.

sewen napisał(a):
Zapewniam Cię Smoku, że moja opinia o podobieństwie polskich pastorów do B.H. (odnośnie zapatrzenia w nich niektórych chrześcijan jak w bóstwo) nie jest wyssana z palca. Podobnie rzeczy się mają z pieniędzmi tylko w skali micro, takiej polskiej a nie Amerykańskiej. Osądzajmy zatem swoje podwórko ,a inne pozostawmy tamtejszym chrześcijanom.

Osądzajmy konkretne nauki, zachowania i proroctwa. W przypadku BH mamy materiał. Natomiast Ty jedynie "zapewniasz" i nie podajesz żadnych konkretów w tej materii. Dlatego nie jesteś wiarygodny.

sewen napisał(a):
Co do nauki B.H., uważam, że wszyscy mamy Słowo Boże i możemy rozsądzać to co mówi. Jeśli zatem nie odpowiada mi nauka ŚJ, to dziękuję grzecznie przed drzwiami swgo mieszkania za dyskusję i nie podejmuję jej. Podobnie z B.H. Nie włączam programu gdzie spotkałbym B.H.

Szkoda, że nie bronisz prawdy i nie tłumaczysz się ze swojej nadziei, jak nam nakazuje Słowo Boże. Rozsądzanie Słowa Bożego jest naszą powinnością, ale dobrze jest wiedzieć, jak się do tego zabrać.

sewen napisał(a):
Dlatego każdy kto doszedł do wniosku, że B.H. jest zwodzicielem powinien wyłączyć telewizor by nie dać zwieżć.

To jest dobra rada dla ludzi młodych w wierze. Natomiast starsi w wierze mogą i powinni moim zdaniem wiedzieć, co głosi BH, żeby przed nim ostrzegac innych - zwłaszcza tych młodszych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 21, 2010 2:58 am 
Offline

Dołączył(a): So sie 20, 2005 1:16 pm
Posty: 112
Seven, tak sie zlozylo, ze ja mieszkam na tym samym kontynencie co Hinn, wiec tak daleko to nie jest:-), choc w dobie internetu trudno mowic o odleglosci.

W Ameryce, wsrod chrzescijan jest spore poruszenie spowodowane domniemana relacja Hinna z P. Whita.. Dla wielu ludzi to nie jest bez znaczenia. Dla kogos, kto na jego sluzbe lozy ogromne pieniadze ( a znam takich co nie ofiaruja tych pieniedzy do swojego zboru, a wola oddac je na sluzbe "namaszczonego meza bozego"), ma znaczenie jak sie ta osoba prowadzi.

To co piszesz o Polskich pastorach tez mnie dziwi, ja raczej znam takich ( a zylam w tym kraju dosc dlugo), ktorzy raczej gloduja niz mielby swiecic blaskiem, chocby malym w klimatach tzw. mikro.

A zajmujemy sie akurat Hinnem, bo on ma wplyw nie tylko na jakies 20 czy nawet 100 osobowy zbor, ale na tysiace, jesli nie miliony, z uwagi, ze posiada swoja telewizje. Mysle, ze w samej Polsce ma wiecej "fanow" niz nie jeden pastor.
I w takim wymiarze jego nauczanie, jest niebezpieczne i zajmowanie sie nim jest zasadne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Benny Hinn
PostNapisane: So lis 27, 2010 6:23 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
http://www.youtube.com/watch?v=tBNs3qMT ... re=related
Krótkie.

http://www.youtube.com/watch?v=NB5zy8of ... re=related


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Benny Hinn
PostNapisane: So lis 27, 2010 8:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
wujcio napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=tBNs3qMTauw&feature=related
Krótkie.

http://www.youtube.com/watch?v=NB5zy8of ... re=related

ciekawe, w jednym z komentarzy pod filmem jest taka wypowiedz:

Cytuj:
Ostatnio słyszałem że zabronili mu mówić kazań, tylko nie wiem czy tylko w wybranych zborach w Ameryce czy wszędzie... Czasami ludzie chcą być ślepi.


czy ktoś może to zweryfikować ? wiecie coś na ten temat i jak jest naprawdę ?

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Benny Hinn
PostNapisane: Pn lis 29, 2010 3:30 pm 
a co Ci da ta wiedza, Quster ?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL