www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 12:21 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Bea napisał(a):
Z moich obserwacji wynika że często rejstracja i przeobrażenie sie w "oficjalny kościól" psuje takie grupy.
Jako EWCh funkconował twój były zbór całkiem niezle. Po rejstracji i umocnieniu pozycji pastora (choć Wojtek i tak zawsze trzymał sprawy mocno w swojej ręce) zaczeła sie migracje i inne rzeczy.


Tak, wtedy to jeszcze byla prawdziwa wspolnota, dzis to jest organizacja :(

Wojtek od poczatku wyrastal na ksiazkach Hagina i Osteena. przeczytaj wywiad z nim (W Drodze 4/04).
http://www.mateusz.pl/wdrodze/redakcja/archiwum.htm



A odplyw ludzi zaczal sie od czasu, gdy przyjechali tam Marek i Iza C. z Warszawy. Od tego czasu zaczelo sie nachalne wciskanie ludziom "teologii sukcesu".


Cytuj:
Znam tylko jedna grupę która odeszła z KK, przekształciła sie w kościól i funkcjonuje jako normalny zbór bez odjazdów.

Czy masz na mysli "Pojednanie" z Lublina? Z tego, co o nich wiem, byli wczesniej grupa oazowa,ktora przeksztalcila sie w zbor o orientacji baptystycznej.


Ostatnio edytowano N sie 21, 2005 7:56 am przez Jolteon, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 12:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
Jolteon napisał(a):
Wojtek od poczatku wyrastal na ksiazkach Hagina i Osteena. przeczytaj wywiad z nim (W Drodze 4/04)
http://www.mateusz.pl/wdrodze/redakcja/archiwum.htm

Wiem o tym ale pamiętam że kiedyś, dawno to było bo 11 lat temu , miał inne podejście do wielu spraw a zwłaszcza do sprawowania absolutnej władzy przez jedna osobe w zborze.
Czytałam ten artykuł.

Cytuj:
Bea napisał(a):
Znam tylko jedna grupę która odeszła z KK, przekształciła sie w kościól i funkcjonuje jako normalny zbór bez odjazdów.

Czy masz na mysli "Pojednanie" z Lublina. Z tego, co o nich wiem, byli wczesniej grupa oazowa,ktora przeksztalcila sie w zbor o orientacji baptystycznej.

Nie miałam na myśli pólnoc, okolice Torunia. O Lublinie tylko słyszałam ale nikogo od nich nie znam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 12:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
"Droga sprawiedliwych" zorganizowala obóz Wiatraki,któego celem jest "rozwiajnie pięciorakiej służby" . Wcześniej dają jakieś ankiety do wypełnienia. O mało nie pojechałam na ten obóz.
Co to jest- ta "pięcioraka slużba" i o co chodzi z tą ankietą? Pytam przez ciekawość, chciałam pojechać na ten obóz( reklamowano go jako chrześcijański) , ale kiedy zaczęto przysyłać nam te ankiety i przydzielać koordynatorów, to zwątpiłam. Nie wiem, czy słusznie( może jestem bez potrzeby uprzedzona... :? )?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 1:33 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Grazyna napisał(a):
"Droga sprawiedliwych" zorganizowala obóz Wiatraki,któego celem jest "rozwiajnie pięciorakiej służby" . Wcześniej dają jakieś ankiety do wypełnienia. O mało nie pojechałam na ten obóz.
Co to jest- ta "pięcioraka slużba" i o co chodzi z tą ankietą? Pytam przez ciekawość, chciałam pojechać na ten obóz( reklamowano go jako chrześcijański) , ale kiedy zaczęto przysyłać nam te ankiety i przydzielać koordynatorów, to zwątpiłam. Nie wiem, czy słusznie( może jestem bez potrzeby uprzedzona... :? )?

Grazyna, "piecioraka sluzba" jest opisana w Efezjan 4, 11-12. Zbory "trzeciej fali" uwazaja "odrodzenie 5 sluzb" - apostol,prorok,ewangelista, pasterz, nauczyciel) za nezbedny warunek przebudzenia. Moim zdaniem dobrze, ze sie rozmyslilas. Nie wiem, czy wiesz o tym, ze ten zbor prowadza Marek i Iza C.. Znam ich, bo jakis czas przebywali tu w Krakowie w moim bylym zborze. Skrajna "teologia sukcesu i prosperity". Dobrze, ze nie pojechalas, bo mysle, ze raczej bylabys zdolowana niz zbudowana. A ponadto ten zbor to kolejny "kosciol wiary".
Pozdrawiam :)


Ostatnio edytowano N sie 21, 2005 7:54 am przez Jolteon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 2:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
janinak napisał(a):
Np. pastor Spichlerza przestrzega przed Wieczernikiem.

Co???? A czym jedno od drugiego sie rozni? Ja sie dziwie, ze nie wspolpracuja z soba...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 2:48 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
itur napisał(a):
janinak napisał(a):
Np. pastor Spichlerza przestrzega przed Wieczernikiem.

Co???? A czym jedno od drugiego sie rozni? Ja sie dziwie, ze nie wspolpracuja z soba...

Rzeczywiscie, to dziwne :o .Przeciez to, co u nich wspolne, to np. nauczanie o "strategicznej walce duchowej". Dziwne.... :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 3:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 4:52 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Świdnik
a cóż w tym dziwnego?
totalitarne Niemcy i Rosja Radziecka po okresie aliansu też walczyły ze sobą...
wygląda na to, że totalitaryzm nie (polityczny czy kościelny) lubi konkurencji...

_________________
k.murawski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 3:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 6:22 pm
Posty: 17
Jolteon napisał(a):
Nie wiem, czy wiesz o tym, ze ten zbor prowadza Marek i Iza Ciesiolkowie. Znam ich, bo jakis czas przebywali tu w Krakowie w moim bylym zborze. Skrajna "teologia sukcesu i prosperity".


To mnie zaintrygowałeś Jolteonie
W kościołach „wiary” widzę bardzo dużo przegięć, ale jeżeli chodzi o M.C :) to miałam dobre zdanie o nim.
Fakt, że słyszałam tylko parę jego kazań i to ładnych parę lat temu, ale „Skrajna teologia sukcesu i prosperity”? Hmmm


Ostatnio edytowano N sie 21, 2005 11:11 am przez Magda, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 3:45 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Magda napisał(a):
Jolteon napisał(a):
Nie wiem, czy wiesz o tym, ze ten zbor prowadza Marek i Iza C.. Znam ich, bo jakis czas przebywali tu w Krakowie w moim bylym zborze. Skrajna "teologia sukcesu i prosperity".


To mnie zaintrygowałeś Jolteonie
W kościołach „wiary” widzę bardzo dużo przegięć, ale jeżeli chodzi o Ciesiółkę to miałam dobre zdanie o nim.
Fakt, że słyszałam tylko parę jego kazań i to ładnych parę lat temu, ale „Skrajna teologia sukcesu i prosperity” – Marek C.? Hmmm


Magda, ty slyszalas tylko pare jego kazan. Ja mialem okazje slyszec ich duzo wiecej. On i jego zona byli przez ok. 2 lata w zborze, gdzie bylem, wiec mialem okazje uslyszec duzo wiecej. Potwierdzam, ze rzeczywiscie tak glosili. Natomiast, co do tego, co sie dzieje w ich warszawskim zborze, to znam to z relacji ludzi, ktorzy bedac w W-wie byli co najmniej kilka razy na ich zgromadzeniach. Stad wiem, ze teraz sa jeszcze bardziej "zakreceni" niz byli. Czy wiesz, ze oni do nas przyszli z tego kosciola "Jezus Jest Panem". Podobno rowniez pastor Spichlerza tez pochodzi z JJP. Moj byly pastor do dzisiaj z nimi mocno wspolpracuje(np. jest jednym z gl. wykladowcow w ich "centrum aktywnego uczniostwa AUXESIS" Tak wiec moje twierdzenia sa zbudowane na tym, co naprawde wiem. Dlatego ci napisalem, ze po tym obozie raczej nie bylabys zbudowana.Tam tez nie ma zdrowej nauki :(


Ostatnio edytowano N sie 21, 2005 11:24 am przez Jolteon, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 3:52 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Bea napisał(a):
Jolteon napisał(a):
Wojtek od poczatku wyrastal na ksiazkach Hagina i Osteena. przeczytaj wywiad z nim (W Drodze 4/04)
http://www.mateusz.pl/wdrodze/redakcja/archiwum.htm

Wiem o tym ale pamiętam że kiedyś, dawno to było bo 11 lat temu , miał inne podejście do wielu spraw a zwłaszcza do sprawowania absolutnej władzy przez jedna osobe w zborze.
Czytałam ten artykuł.

Wtedy jeszcze nie znal takich osob jak Marek C. czy Jimmy Miller i nie mial kontaktow z "Word of Life"(Uppsala,Brno)czy Tulsa. Bardziej jeszcze obracal sie wtedy w kregach ChSA.


Ostatnio edytowano N sie 21, 2005 8:04 am przez Jolteon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 4:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
Jolteon napisał(a):
Wtedy jeszcze nie znal takich osob jak M.Ciesiolka czy Jimmy Miller i nie mial kontaktow z "Word of Life"(Uppsala,Brno)czy Tulsa. Bardziej jeszcze obracal sie wtedy w kregach ChSA.

Pamiętam początki kontaktów z Uppsalą.
Szkoda że Wojtek a z nim cała społecznośc poszły w tym kierunku :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 4:44 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Bea napisał(a):
Jolteon napisał(a):
Wtedy jeszcze nie znal takich osob jak Marek C. czy Jimmy Miller i nie mial kontaktow z "Word of Life"(Uppsala,Brno)czy Tulsa. Bardziej jeszcze obracal sie wtedy w kregach ChSA.

Pamiętam początki kontaktów z Uppsalą.
Szkoda że Wojtek a z nim cała społecznośc poszły w tym kierunku :(


A Uppsala jest odnoga Tulsy. Ulf Ekman to uczen Hagina


Ostatnio edytowano N sie 21, 2005 8:19 am przez Jolteon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 7:14 pm 
Proponuje nie używać nazwisk, bo to wygląda jak plotkowanie. Ponadto w/w nie mają możliwości obrony. A więc proponuje mówić o problemie, a nie o nazwiskach. Sam byłbym zły, gdyby na jakimś forum źle o mnie pisali, a ja nie mógłbym się do tego odnieść.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 7:22 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
miki napisał(a):
Proponuje nie używać nazwisk, bo to wygląda jak plotkowanie. Ponadto w/w nie mają możliwości obrony. A więc proponuje mówić o problemie, a nie o nazwiskach. Sam byłbym zły, gdyby na jakimś forum źle o mnie pisali, a ja nie mógłbym się do tego odnieść.


wydaje mi sie, ze troche sie zagalopowalismy :oops:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 21, 2005 8:03 am 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
miki napisał(a):
Proponuje nie używać nazwisk, bo to wygląda jak plotkowanie. Ponadto w/w nie mają możliwości obrony. A więc proponuje mówić o problemie, a nie o nazwiskach. Sam byłbym zły, gdyby na jakimś forum źle o mnie pisali, a ja nie mógłbym się do tego odnieść.

Ja w swoich postac wykasowalem nazwiska, zostawiajac tylko inicjaly (w odniesieniu do osób z Polski) i innych prosze o to samo w odp.na twoja prosbe, Miki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL