www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 8:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
Adam,
chyba nie doczytaleś, wręcz przeciwnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 11:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Miki napisał
Cytuj:
Życie jest znacznie bardziej skomplikowane niż wydaje się autorowi, o czym doskonale wiedzą m.in. wydawcy Naszych Inspiracji* , próbując pomagać swoim czytelnikom w ich życiowych zmaganiach. Przecież gdyby myśleli kategoriami autora „Życia…” to już dawno rozwiązaliby problemy swoich prenumeratorów i nabywców.


Tak się składa, iż miałem okazję posłuchać wykladów dyrektora "Naszych Inspiracji" w jego wlasnej fundacji.

Przez ok rok z malymi przerwami jeżdziłem tam na nabożeństwa niedzielne.
Rzecz jasna dyrektor wybitnie wrecz zachęcal do czytania książki Warren'a, nie byłby mądry gdyby tego nie robil wszak to on ją wydał.

Z moich obserwacji wynika iż jest to gość nastawiony na robienie interesu.Ww.periodyk jest koordynowany "rodzinnie" i nie stanowi dla mnie autorytetu.
Jest człowiekiem wpływowym , który nie ma typowych problemów.

Buńczucznie wykrzykuje regularnie jak to Pan pobłogosławi nasze 10%, raz pamiętam posunął się do tego iż powiedział, że statystyczny polski chrzescijanin oddaje tylko 3%-hańba no i oddajmy Bogu jego 10% itp.:lol:
Niestety raz moja mama tego słuchała i wcale jej się to nie podobalo.

Nie byłem tam ok 3 lat ale przypuszczam iż nie wiele się zmieniło.

Książki Warren'a nie przeczytalem ze wzgledu na w/w agesywną agitację.
Poza tym nie lubię "poradników".
Pozdrawiam

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 16, 2009 12:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
Na stronie Ulicy Prostej w zakladce Artykuly/Apologetyka jest bardzo ciekawa 5 czesciowa kontra do ksiazki Ricka Warrena "Zycie Swiadome Celu"
Polecam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 16, 2009 2:18 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
mac napisał(a):
Ostatnio czytalem taki artykul:

Nie warto chyba wspominać, że potem, o to samo, o co wcześniej pomodlili się gej i nasz pastor

Kolejny raz się okazało, że synowie tego świata są p rzebieglejsi w rodzaju swoim od synów światłości [Łk 16,8].

Marian Biernacki

Jeśli uznać zwroty ''nasz pastor...'' i ''...synów światłości'' za ironiczne to można przyjąć,że brat Marian jest przeciw.Ja go znam,ale mimo to ten artykuł nie zabrzmiał dla mnie jednoznacznie.Ktoś,kto Mariana nie zna mógłby to odebrać jako rozczarowanie cenionym sługą Warrenem.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 16, 2009 2:34 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Ktoś,kto Mariana nie zna mógłby to odebrać jako rozczarowanie cenionym sługą Warrenem.


A ktos kto go zna odbiera to jak? :roll:

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 16, 2009 3:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
Adam napisał(a):
Jeśli uznać zwroty ''nasz pastor...'' i ''...synów światłości'' za ironiczne to można przyjąć,że brat Marian jest przeciw.Ja go znam,ale mimo to ten artykuł nie zabrzmiał dla mnie jednoznacznie.Ktoś,kto Mariana nie zna mógłby to odebrać jako rozczarowanie cenionym sługą Warrenem.


Nie wiem jak inni, ale ja czytajac to odebralem to tak jak okresliles "rozczarowanie" postawa slugi Warrena.
Zyjemy w "dziwnym" swiecie, gdzie mozna mowic o Bogu (kimkolwiek/czymkolwiek dla kogos On jest...) ale nie mozna mowic o Chrystusie, do to juz obraza uczucia religijne... Ale nadejdzie dzien, kiedy kazde kolano zegnie sie przed Tym ktorego dzis mamy przywilej glosic.
Osobiscie mysle, ze wielu tzw "cenionych slug Bozych" bedzie zawstydzonych z powodu niewykorzystanych mozliwosci jakie Bog im dal, by glosic Chrystusa :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 16, 2009 3:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
Przepraszam,
nie znam Mariana Bienackiego, to co napisal odebrałam jako odsłonięcie "guru" wielu współczesnych zborów, a nie jako wyraz rozczarowania nim.

Tak, czy inaczej, dobrze, że się odsłonił. Ciekawe co na to jego wielbiciele?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 16, 2009 4:51 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Po tym jak jeden z głównych znanych mi polskich tępicieli zwiedzeń i zwodzicieli zaczął się o Warrenie ciepło wypowiadać,a nawet pojechał do Niemiec,żeby go posłuchać,sam już niczego i nikogo nie jestem pewien.To bardzo smutne,kiedy,wydawało by się,świadomi sprawy bracia,nagle zmieniają front.
A przecież aktualnych dowodów na trwanie Warrena w zwiedzeniu nie brak.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL