www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 3:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 29, 2007 10:35 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Tylko nie moge sie dowiedziec szczegolow - jezeli istnieja to konkretnie kto, gdzie, kiedy? Wobec tego chyba musze pozostac przy swoich: Faustyna, sw. Tereska, JP II, sister Susan, o. Pio.

A jakich szczegółów Ty się spodziewasz? Przepowiadania przyszłości? Orędzia do świata spisanego przez wizjonera w ekstazie? Ja dalej nie wiem, co Ty rozumiesz pod pojęciem "proroctwo". Dlatego pytam.

Ja sie zgadzam z Twoja definicja proroctw dzisiaj. Skoro twierdzisz, ze
"W kościele proroctwa istnieją" to chcialbym sie cos blizej dowiedziec o opiniach innych uczestnikow tego forum. Dlatego pytam - kto, gdzie, kiedy? Tymczasem odpowiadasz pytaniem na pytanie - "jakich szczegolow sie spodziewasz?" co jest dla mnie oznaka ze cos nie jest w porzadku - brak spojnosci.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 11:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Ja sie zgadzam z Twoja definicja proroctw dzisiaj. Skoro twierdzisz, ze "W kościele proroctwa istnieją" to chcialbym sie cos blizej dowiedziec o opiniach innych uczestnikow tego forum. Dlatego pytam - kto, gdzie, kiedy? Tymczasem odpowiadasz pytaniem na pytanie - "jakich szczegolow sie spodziewasz?" co jest dla mnie oznaka ze cos nie jest w porzadku - brak spojnosci.

Na pytanie "kto, gdzie, kiedy?" mógłbym odpowiedzieć najprościej: "wielu braci i wiele sióstr podczas modlitw w różnych społecznościach prorokuje wtedy, gdy odbywają się nabożeństwa". Nie znam ich wszystkich i nie muszę znać, a proroctwa są kierowane do ich społeczności, więc nie muszą ich ogłaszać wszem i wobec. Określenia "objawienie" czy "proroctwo" sa czasem tak nadęte, jakby chodziło o Izajaszów czy Ezechielów (i niektórzy tak się zachowują jakby nimi byli, "prorokując do gór" na przykład). Tymczasem dla Kościoła nie powinno to być nic nadzwyczajnego. Bóg przemawia - przez nauczanie, przez kazanie, przez objawienie, przez proroctwo. Nie ma obowiązku tak przemawiać zawsze i na każdym nabożeństwie, ale módlmy się o to w prostocie i spodziewajmy się tego, rozsądzając w Duchu i Piśmie, czy tak się rzeczy mają. Twoją listę "proroków" sam sprawdź na podstawie Pisma, bo dziwna ona jest. Nie musisz przy nich pozostawać, jeśli okaże się, że ich proroctwa są sprzeczne ze Słowem Bożym i/lub prowadzą do innych bogów [V Mojż. 13:1-5].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 12:16 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Na pytanie "kto, gdzie, kiedy?" mógłbym odpowiedzieć najprościej: "wielu braci i wiele sióstr podczas modlitw w różnych społecznościach prorokuje wtedy, gdy odbywają się nabożeństwa".
Bardzo to tajemnicze. Ja wierze w takiego Boga, ktory posylajac swoich wybranych daje nam mozliwosc odroznienia ich od przecietnych smiertelnikow.
Cytuj:
rozsądzając w Duchu i Piśmie, czy tak się rzeczy mają.
Ja dziekuje - nie czuje sie upowazniony do rozsadzania. Wierze w takiego Boga, ktory pozostawil to Swojemu Kosciolowi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 12:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Ja wierze w takiego Boga, ktory posylajac swoich wybranych daje nam mozliwosc odroznienia ich od przecietnych smiertelnikow.

No to dziwny ten Twój "Kościół", skoro dzieli się na "wybranych" i "zwykłych śmiertelników". Ja w Biblii o takim Kościele nie czytam. :shock:

robaczek2 napisał(a):
Smok napisał(a):
rozsądzając w Duchu i Piśmie, czy tak się rzeczy mają.
Ja dziekuje - nie czuje sie upowazniony do rozsadzania. Wierze w takiego Boga, ktory pozostawil to Swojemu Kosciolowi.

Czyli Kościół to nie Ty, tylko jacyś "wybrani", którzy rozsądzają za Ciebie i dają Ci do wierzenia to, co sami rozsądzą? A Ty nie sprawdzasz, czy oni Cię aby nie oszukują? :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 1:16 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
No to dziwny ten Twój "Kościół", skoro dzieli się na "wybranych" i "zwykłych śmiertelników". Ja w Biblii o takim Kościele nie czytam. Czyli Kościół to nie Ty, tylko jacyś "wybrani", którzy rozsądzają za Ciebie i dają Ci do wierzenia to, co sami rozsądzą? A Ty nie sprawdzasz, czy oni Cię aby nie oszukują? :shock:

A ja czytam. Np o Mojzeszu i Korachu. Pewnie mamy inne Biblie.

Po prostu inna kolejnosc w sprawdzaniu. Ja moge sobie sprawdzac ale czesto nie mam wystarczajacych kwalifikacji aby zabierac glos na jakis temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 1:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
No to dziwny ten Twój "Kościół", skoro dzieli się na "wybranych" i "zwykłych śmiertelników". Ja w Biblii o takim Kościele nie czytam. Czyli Kościół to nie Ty, tylko jacyś "wybrani", którzy rozsądzają za Ciebie i dają Ci do wierzenia to, co sami rozsądzą? A Ty nie sprawdzasz, czy oni Cię aby nie oszukują? :shock:

A ja czytam. Np o Mojzeszu i Korachu. Pewnie mamy inne Biblie.

Nie mamy innych Biblii, tylko Ty najwyraźnie jesteś jeszcze pod Starym Przymierzem. Dlatego potrzebujesz ludzkich pośredników do Boga. Ja jestem już w Nowym Przymierzu i nie potrzebuję ich, bo jedynym Pośrednikiem jest Jezus Chrystus. Tylko że nikt, kto pozostaje pod Starym Przymierzem, nie będzie zbawiony. Bo ono jest już nieaktualne. Robaczku, czy Ty aby nie jesteś w jakiejś sekcie, której przywódcy przypisali sobie rolę Mojżeszów, a wszystkich, którzy chcieliby ich sprawdzić, porównują do Korachów? Czyżby przywódcy przekonali Cię, że jedynie im został dany Duch Święty, który wprowadza w prawdę i pozwala odróżnić pradziwą naukę od fałszywej?

Cytuj:
Po prostu inna kolejnosc w sprawdzaniu. Ja moge sobie sprawdzac ale czesto nie mam wystarczajacych kwalifikacji aby zabierac glos na jakis temat.

Czyli ślepo ufasz przewodnikom? Przeczytaj Dzieje Apostolskie 17:11 - tam jest zalecenie, żeby sprawdzać w Pismach, czy zasłyszane nauczanie jest z nimi zgodne. Tymczasem najwyraźniej ktoś Ci wmówił, żebyś tego nie sprawdzał. Zastanawiające, prawda?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 4:17 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Ty najwyraźnie jesteś jeszcze pod Starym Przymierzem. Dlatego potrzebujesz ludzkich pośredników do Boga. Ja jestem już w Nowym Przymierzu i nie potrzebuję ich, bo jedynym Pośrednikiem jest Jezus Chrystus.

Acha rozumiem. Widocznie jestem pod starym a Ty w nowym.
Tylko nie za bardzo wiem kto Ci dal mandat do decydowania o innych i o sobie. Moze to Ty jestes prorokiem? Gratuluje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 5:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Ty najwyraźnie jesteś jeszcze pod Starym Przymierzem. Dlatego potrzebujesz ludzkich pośredników do Boga. Ja jestem już w Nowym Przymierzu i nie potrzebuję ich, bo jedynym Pośrednikiem jest Jezus Chrystus.

Acha rozumiem. Widocznie jestem pod starym a Ty w nowym.
Tylko nie za bardzo wiem kto Ci dal mandat do decydowania o innych i o sobie. Moze to Ty jestes prorokiem? Gratuluje.

No, skoro potrzebujesz ludzkich pośredników do Boga, to musisz być pod Starym Przymierzem, bo pod Nowym Przymierzem jest inaczej i oni są niepotrzebni. Nie trzeba być żadnym prorokiem, żeby o tym wiedzieć. Wystarczy przeczytać Nowy Testament. Ale zamiast odpowiedzieć na moje pytania, chyba się niepotrzebnie denerwujesz i zarzucasz mi coś, czego nie napisałem. Coś mi to przypomina. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 8:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Ty najwyraźnie jesteś jeszcze pod Starym Przymierzem. Dlatego potrzebujesz ludzkich pośredników do Boga. Ja jestem już w Nowym Przymierzu i nie potrzebuję ich, bo jedynym Pośrednikiem jest Jezus Chrystus.

Acha rozumiem. Widocznie jestem pod starym a Ty w nowym.
Tylko nie za bardzo wiem kto Ci dal mandat do decydowania o innych i o sobie. Moze to Ty jestes prorokiem? Gratuluje.


oby każdy z nas mógł i dzisiaj spełnić marzenie Apostoła Pawła...:

1 Starajcie się posiąść miłość, troszczcie się o dary duchowe, szczególnie zaś o dar proroctwa! 2 Ten bowiem, kto mówi językiem, nie ludziom mówi, lecz Bogu. Nikt go nie słyszy, a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne. 3 Ten zaś, kto prorokuje, mówi ku zbudowaniu ludzi, ku ich pokrzepieniu i pociesze. 4 Ten, kto mówi językiem, buduje siebie samego, kto zaś prorokuje, buduje Kościół. 5 Chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami, jeszcze bardziej jednak pragnąłbym, żebyście prorokowali. (1Kor.14:1-5)

robaczku, KTO i/lub co jest dla Ciebie najważniejszy? Jezus jako Mesjasz, czy tylko nauki głoszone o Nim? chyba nie myślisz, że można kogoś naprawdę poznać słuchając tylko opowieści o Nim? szukaj odpowiedzi chociażby w ewangeliach, módl się do Tego, który przyszedł dla nas - do Jezusa i proś Go o zrozumienie Jego nauki:


Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. (29) Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (30) Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie. (Ew. Mateusza 11:27-30, Biblia Tysiąclecia)

Jezus nie jest kłamcą!
... skoro Jezus coś posiada i obiecał, to prośmy Go o objawienie ... a więc wszystkie cytaty są z Biblii:

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (9) Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? (10) Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? (11) Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą. (Ew. Mateusza 7:7-11, Biblia Tysiąclecia)

- do kogo jest to nauczanie? do każdego i to nawet dzisiaj!!!

Tak dobrze znasz Jezusa, że masz czas na badanie pism Faustyny i Teresy? bo mi jest wciąż mało i nadal chcę więcej zrozumieć z nauczania mojeo Mistrza i Zbawiciela.

...czy Ciebie interesuje wogóle nauka Jezusa? czy chcesz Go poznawać i Jego naukę czytać bezpośrednio z Ewangelii? przecież to wystarczy, żeby poznać pod jakim "przymierzem jesteśmy"...

(12) A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia. (Ew. Jana 8:12, Biblia Tysiąclecia)


...czy myślisz, że tylko "brzydcy Żydzi" byli adresatami słów Jezusa? dzisiaj to już każdy "kościół" ma monopol na nauczanie tego, co właściwe, słuszne i potrzebne człowiekowi do zbawienia? :

(6) Odpowiedział im: Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (7) Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, /dokonujecie obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych podobnych rzeczy czynicie/. (9) I mówił do nich: Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować.
(Ew. Marka 7:6-9, Biblia Tysiąclecia)

to po co Jezus ostrzegał wyjaśniając czyja nauka i osoba jest jedynie prawdziwa i dająca nam objawienie prawdy:
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. (Ew. Jana 14:6, Biblia Tysiąclecia)


i dzisiaj już nic nam nie dodadzą nasze tradycje, mądrości ludowe, ceremonie, liturgie i inne sztuczki - są daremne, Jezus ofiarował się raz dobrowolnie i zrobił to z niepojętej dla nas miłości do nas i łaski (za darmo):

19 Gdy bowiem Mojżesz ogłosił całemu ludowi wszystkie przepisy Prawa, wziął krew cielców i kozłów z wodą, wełną szkarłatną oraz hizopem i pokropił tak samą księgę, jak i cały lud, mówiąc: 20 To [jest] krew Przymierza, które Bóg wam polecił. 21 Podobnie także skropił krwią przybytek i wszystkie naczynia przeznaczone do służby Bożej. 22 I prawie wszystko oczyszcza się krwią według Prawa, a bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia [grzechów]. 23 Przeto obrazy rzeczy niebieskich w taki sposób musiały być oczyszczone, same zaś rzeczy niebieskie potrzebowały o wiele doskonalszych ofiar od tamtych. 24 Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej [świątyni], ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga, 25 nie po to, aby się często miał ofiarować jak arcykapłan, który co roku wchodzi do świątyni z krwią cudzą. 26 Inaczej musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata. A tymczasem raz jeden ukazał się teraz na końcu wieków na zgładzenie grzechów przez ofiarę z samego siebie. 27 A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, 28 tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują. (Hebr. 9:19-28 )

...zapowiadane przez Mojżesza i proroków za Starego Przymierza w Osobie Jezusa-Mesjasza zostało objawione Nowe Przymierze ( w którym także "bez rozlania krwi" nie mogło być mowy o oczyszczeniu nas z grzechów...) czyli doskonały i jako "Kapłan" i jako "Baranek bez skazy" odkupiciel, wykupiciel, zbawienie nasze - Jeszuah

Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek, 12 ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie. 13 Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, 14 to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu. 15 I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy. (Hebr. 9:11-15)
http://online.biblia.pl/index.php

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 8:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Robaczek:
Ja dziekuje -nie czuje sie upowazniony do rozsadzania. Wierze w takiego Boga, ktory pozostawil to Swojemu Kosciolowi.


Już rozsądziłeś, więc się nie zarzekaj. Zawierzyłeś swojemu kościolowi i jego pasterzom. Każdy ma swoją porcję wiary i lokuje ją na własną odpowiedzialność tam, gdzie chce.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 9:09 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
ani_isza napisał(a):
oby każdy z nas mógł i dzisiaj spełnić marzenie Apostoła Pawła...:

Przykro mi ale nie widze zadnego powodu aby przebijac sie cytatami.
Staram sie bardzo rzadko to stosowac bo moze sie okazac, ze np zle rozumiem "marzenie Apostola Pawla" co bylo by igraniem ze slowem Najwyzszego. Czy mozesz podac kilku wspolczesnych prorokow bo wyglada na to ze tacy istnieja tylko nikt nie potrafi ich wskazac. Moze Wilkerson?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 9:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Poczytaj Wiggleswortha.....POLECAM .Naprawdę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 9:57 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
kristina napisał(a):
Poczytaj Wiggleswortha.....POLECAM .Naprawdę.

Czytalem, ze kilka osob dzieki jego modlitwie zostalo wskrzeszonych. Czy to prawda? W zwiazku z tym czy uwazasz ze w dziiejszych czasach mamy do czynienia z cudami? Np zdolnosc widzenia bez zrenic w nastepstwie modlitwy o. Pio.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 10:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
robaczek2 napisał(a):
ani_isza napisał(a):
oby każdy z nas mógł i dzisiaj spełnić marzenie Apostoła Pawła...:

Przykro mi ale nie widze zadnego powodu aby przebijac sie cytatami.
Staram sie bardzo rzadko to stosowac bo moze sie okazac, ze np zle rozumiem "marzenie Apostola Pawla" co bylo by igraniem ze slowem Najwyzszego. Czy mozesz podac kilku wspolczesnych prorokow bo wyglada na to ze tacy istnieja tylko nikt nie potrafi ich wskazac. Moze Wilkerson?


o instytucji PROROKA, jaką znamy z Ksiąg Biblii Jezus mówił, że istniała do Jego czasów:

(10) On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. (11) Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. (12) A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. (13) Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. (14) A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. (15) Kto ma uszy, niechaj słucha! (16) Lecz z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: (Ew. Mateusza 11:10-16, Biblia Tysiąclecia)

nauka jaka wypływała z ich objawień i proroctw też została zdefiniowana:


(37) On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. (38 ) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. (Ew. Mateusza 22:37-40, Biblia Tysiąclecia)

co innego charyzmaty(tu także: dar prorokowania!!!), ale Duch ten sam... , o których mówili wcześniej PROROCY (np. Joel), a które są na pewnych warunkach dostępne dla wierzących dzisiaj ( Dz.Ap. 2:16) i o które mają zabiegać wszyscy, do których można odnieść nakaz Pawła:

1 Starajcie się posiąść miłość, troszczcie się o dary duchowe, szczególnie zaś o dar proroctwa! 2 Ten bowiem, kto mówi językiem, nie ludziom mówi, lecz Bogu. Nikt go nie słyszy, a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne. 3 Ten zaś, kto prorokuje, mówi ku zbudowaniu ludzi, ku ich pokrzepieniu i pociesze. 4 Ten, kto mówi językiem, buduje siebie samego, kto zaś prorokuje, buduje Kościół. 5 Chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami, jeszcze bardziej jednak pragnąłbym, żebyście prorokowali. (1Kor.14:1-5)

a czy ten, co prorokuje jest wielki, czy mały? znany, czy nie znany na świecie? niech Bóg osądzi, czy miał takowy Ducha Pana...i niech służy darem, jaki otrzymał tym, z którymi tworzy "wspólnotę w wierze"

(27) Przybiegł młodzieniec i doniósł Mojżeszowi: Eldad i Medad wpadli w obozie w uniesienie prorockie. (28 ) Jozue, syn Nuna, który od młodości swojej był w służbie Mojżesza, zabrał głos i rzekł: Mojżeszu, panie mój, zabroń im! (29) Ale Mojżesz odparł: Czyż zazdrosny jesteś o mnie? Oby tak cały lud Pana prorokował, oby mu dał Pan swego ducha! (30) Po czym udał się Mojżesz razem ze starszymi z powrotem do obozu. (Ks. Liczb 11:27-30, Biblia Tysiąclecia)

(4) I zwrócił się nagle Pan do Mojżesza, Aarona i Miriam: Przyjdźcie wszyscy troje do Namiotu Spotkania. I poszli wszyscy troje, (5) a Pan zstąpił w słupie obłoku, zatrzymał się u wejścia do namiotu i zawołał na Aarona i Miriam. Gdy obydwoje podeszli, (6) rzekł: Słuchajcie słów moich: Jeśli jest u was prorok, objawię mu się przez widzenia, w snach będę mówił do niego. (7) Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem. Uznany jest za wiernego w całym moim domu.(Ks. Liczb 12:4-7, Biblia Tysiąclecia)

...chociażby z tych fragm. widać, że to łaska od Boga, że się objawia, On robi to cały czas (powołał Izajasza, Jeremiasza, Elizeusza, Eliasza, Micheasza, Zachariasza, Joela i innych dla konkretnych celów)- do dzisiaj tak objawia Siebie i prawdę, badaj więc czy słowa wypowiadane jako proroctwa:
napominają, ostrzegają, wyjawiają nieprawości, głoszą uwolnienie z nieprawości, budują i uświęcają Kościół, wskazują drogę (czy iść w lewo, czy w prawo...), objawiają Boga, Jego charakter, czy co innego?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 01, 2007 11:08 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
O Ojcu Pio niewiele wiem.W miejscowości gdzie mieszkał wszędzie są Jego fotografie.Jakiś On dla mnie..z całym szacunkiem ....za skomplikowany był.
Natomiast Smith Wiglleswotrh,Jego życie,służba ,umiłowanie Boga i prostota,wiele mnie uczy.
W ksiegarniach są dostępne spisane Jego kazania.Polecam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL