www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 1:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 05, 2005 5:42 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
jartur napisał(a):
mysle ze czlowiek ma wolna wole i mozliwosc wyboru, tylko Bog wie co jest na dnie serca ludzkiego i jesli czegos ktos bardzo pragnie w sposob niewlasciwy to zwodzi samego siebie i dla natarczywosci swojej osiagnie cel
ale moze masz troche racji w tym co piszesz, bo diabel nie spi, lecz chodzi i ryczy (bynajmniej nie chodzi o placz)

To fakt, ale Bóg dopuszczając do takich sytuacji też ma w tym swój cel. Chodzi mi o to, gdy raz się na czymś sparzymy, to będzie dla nas lekcją i nauczką. A co do tego co pisałem odniosłem się też na bazie osobistych doświadczeń (Byłem jeszcze bardzo młodym wierzącym-świeżo po nawróceniu. Właśnie takie domaganie się pewnej rzeczy doprowadziło mnie prawie do upadku)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 05, 2005 7:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Cytuj:
komu też nie odpowiadały moje posty i kto uważa się za element zbioru "my" :roll:


Ja też do tego zbioru należę i mnie skręca jak czatam twoje poprawne katolicko-ekumeniczne posty!

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 05, 2005 8:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Dawno Was nie czytałem, ale kwestia Hagina jest doprawdy interesująca. Na początku miał sporo dobrych kazań a jego nauczanie było dosyć biblijne. Sam inkryminowaną książkę przeczytałem ku własnemu pożytkowi. Ale to właśnie opstatnio to takie Sylkowe odszukiwanie ziarna w powodzi patyków.

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 6:29 am 
PROTEKTOR napisał(a):
Cytuj:
komu też nie odpowiadały moje posty i kto uważa się za element zbioru "my" :roll:


Ja też do tego zbioru należę i mnie skręca jak czatam twoje poprawne katolicko-ekumeniczne posty!


Wiem, już chyba to gdzieś pisałeś wcześniej...

No cóż, trzeba jakoś z tym żyć - ja na przykład muszę żyć ze świadomością traktowania mnie jak bałwochwalce, wszetecznika i syna Nierządnicy 8)
To kogo ma w sumie skrecać :D :?:

Twoje podejście do dialogu międzyreligijnego jest smutne - każdy kto się go podejmuje to zdrajca i zaprzaniec... Nie zamierzam cię ekumenizować na siłę, bądź więc spokojny i pogodnie w miłości chrześcijańskiej znoś moje "poprawne katolicko-ekumeniczne" posty :oops:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 10:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Pozwole sobie przypomniec ze temat ten brzmi Jak przemawia Bog
Protektorze i Hibertok uszanujecie rozmowe innych....

Cale zycie Joelton uczymy sie na bledach swoich a i lepiej by bylo na czyichs.. ale tez mysle sobie ze im bardziej obrastamy w piorka to gubimy gdzies ta prostote dziecka i szczerosc i niewinnosc..co utrudnia nam wlasciwe wolanie do Boga,co ty o tym myslisz...myslicie..?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 11:20 am 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
jartur napisał(a):
Pozwole sobie przypomniec ze temat ten brzmi Jak przemawia Bog
Protektorze i Hibertok uszanujecie rozmowe innych....

Cale zycie Joelton uczymy sie na bledach swoich a i lepiej by bylo na czyichs.. ale tez mysle sobie ze im bardziej obrastamy w piorka to gubimy gdzies ta prostote dziecka i szczerosc i niewinnosc..co utrudnia nam wlasciwe wolanie do Boga,co ty o tym myslisz...myslicie..?


Owszem, jedną z pułapek czyhających w naszym chrześcijanskim życiu jest "wystygnięcie" i popadnięcie w pewną rutynę. Wtedy bardzo łatwo popaść w religijność i legalizm...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2005 12:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Znasz jakis zywy zbor...? bez legalizmu i religijnosci...?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 09, 2005 6:26 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Trudno powiedzieć.... Do tej pory raczej zetknąłem się z przegięciami w drugą stronę (skrajna żywiołowość i emocjonalim przeradzający sie w chaos :( )


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 09, 2005 6:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Dla mnie zywym zborem jest taki gdzie jest Boza Obecnosc odczuwalna w bojazni i drzeniu..gdzie wszystko dzieje sie jak w Dziejach Apostolskich
gdzie postronni sie nie przylanczali a i tak Bog przydawal tych, ktorzy mieli byc zbawieni..za takim modelem apostolski tesknie i oczukuje ze i na polske przyjdzie czas... gdy pojawia sie konkretne przesladowania, a Kosciol zejdzie do podziemi do spotykania sie po domach, piwnicach, lasach itd...z biegiem lat coraz bardziej upewniam sie w tym mysleniu ..a jak Ty to widzisz..?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 09, 2005 6:51 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Chyba rzeczywiście... tylko kościoły domowe, gdzie ludzie naprawdę szukają Boga... :?: :?:

Jestem przekonany, że wo obliczu realnych prześladowań cały ten triumfalizm (widoczny zwłaszcza w zborach "trzeciej fali" a także charyzmatycznych) rozsypałby się w proch. Może wtedy przekonaliby się, że budowali na piasku.....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 09, 2005 8:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Rzeczywiscie nie ma nic gorszego jak budowac swoje chrzescijanstwo na emocjach i wizjach lub czyichs objawieniach z pominieciem Slowa Bozego
to jest jakby slepy slepego prowadzil....obaj do dolu wpadna..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 10, 2005 9:47 am 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
jartur napisał(a):
Rzeczywiscie nie ma nic gorszego jak budowac swoje chrzescijanstwo na emocjach i wizjach lub czyichs objawieniach z pominieciem Slowa Bozego
to jest jakby slepy slepego prowadzil....obaj do dolu wpadna..

Dokładnie... droga do zwiedzenia...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2005 6:40 am 
Jolteon napisał(a):
Chyba rzeczywiście... tylko kościoły domowe, gdzie ludzie naprawdę szukają Boga... :?: :?:

I kolejny raz panaceum okaże się gorsze od choroby. Kościół domowy jest tak samo otwarty na zwiedzenia jak każdy inny (a może nawet łatwiej). Moim zdaniem itur dała wystarczające świadectwo jak mogą toczyć się losy takich kościołów. (To o wizjach dziewczyny na modlitwie)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2005 7:59 am 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
hubertok napisał(a):
Moim zdaniem itur dała wystarczające świadectwo jak mogą toczyć się losy takich kościołów. (To o wizjach dziewczyny na modlitwie)


Tyle, że jeśli "dziewczyna na modlitwie" ma skrzywione wizje to może nimi zarazić co najwyżej parę osób w lokalnej społeczności (i to jak widać po liście Itur nie idzie zbyt łatwo, jeśli osoby te znają Biblię). W KRK natomiast zupełnie przeciwne Bożemu objawieniu kulty są instytucjonalnie popierane i uczy się MILIONY ludzi jawnego nieposłuszeństwa Bogu.

Struktura kościoła jako federacji zborów, z których żaden nie jest wyższy od drugiego przed takimi właśnie masowymi zwiedzeniami chroni. Natomiast jeśli raz się przyjmie istnienie nieomylnej centrali, która zawsze ma rację z Bożego nakazu, to w zasadzie samodzielne studiowanie Pisma można od razu do kosza wyrzucić, zadowalając się tym co "niewolnik rozumny" w swej mądrości zechce wiernym jako pokarm podawać.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2005 8:29 am 
Paulos napisał(a):
W KRK natomiast zupełnie przeciwne Bożemu objawieniu kulty są instytucjonalnie popierane i uczy się MILIONY ludzi jawnego nieposłuszeństwa Bogu.


No tak i znowu o Maryji :wink: . Naprawde ja jako katolik nie widzę nic bałwochwalczego w tych kultach bo nie są one oddawanie czci Boskiej.
Ale to temat na dłuuuuugi i osobny watek. Poza tym podkreślam - nie jestem ekspertem w sprawach Maryjnych.

Paulos napisał(a):
Struktura kościoła jako federacji zborów, z których żaden nie jest wyższy od drugiego przed takimi właśnie masowymi zwiedzeniami chroni. Natomiast jeśli raz się przyjmie istnienie nieomylnej centrali, która zawsze ma rację z Bożego nakazu,


Drogi Paulosie, czy nigdy nie przyszło ci do głowy postawić pytanie jak to się stało, ze mimo iż KRK posiadając nieomylną centralę ale nie mający wpływu na kościół prawosławny (i vice versa) doszli do takich samych "bałwochwalczych "maryjnych kultów.
Przecież "nieomylna centrala rzymu" nie mogła narzucić swoich przekonań Konstantynopolowi czy Moskwie a jednak wszedzie praktykowano ten sam kult???????

DLACZEGO PYTAM SIĘ??????

Zastanów się nad tym bo NA PEWNO nie jest to efekt "oddziaływania nieomylnej centrali"


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL