www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 6:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 17, 2007 2:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
jak zwykle jestem wzruszona odniesieniem się do meritum treści...

widać jednak, że masz wiele do powiedzenia w tym temacie...

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 17, 2007 6:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ani_isza napisał(a):
jak zwykle jestem wzruszona odniesieniem się do meritum treści...

widać jednak, że masz wiele do powiedzenia w tym temacie...


Nie tak wiele skoro mam dwójkę dzieci :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 18, 2007 1:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Agnostyk napisał(a):
O ile mi wiadomo (a wiadomo ;)) środki antykoncepcyjne są w Polsce dofinansowane - choćby microgynon...


Tak więc ciesz się... dożyłaś finansowania :)


Znowu mylisz znaczenia pojęć, tym razem w kwestii:
-dostępność oraz
-przepisywanie leków hormonalnych w celach antykoncepcyjnych, hamujących owulację (gdy lekarz idzie "na rękę pacjentce") z istnieniem tych leków na liście refudowanych w odpowiedniej Ustawie z zaznaczeniem celu zastosowania: "środek antykoncepcyjny"
Tego nasze Państwo nie dokonało.
...miłego czytania i sprawdzania...

Środek antykoncepcyjny to nie produkt leczniczy

opublikowano 26.03.2007

Wystąpienie w sprawie stanowiska Senatu dotyczącego zmiany ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz zmiany niektórych innych ustaw (29. posiedzenie Senatu RP z dn. 14 – 15 marca 2007 r.).

Senator Jan Szafraniec:

Panie Ministrze, na jednym z posiedzeń Senatu pani minister Kluzik-Rostkowska oświadczyła senatorom czy może poinformowała senatorów, że Komitet ONZ do spraw Eliminacji Wszelkich Form Dyskryminacji Kobiet zarzuca Polsce, że Polska blokuje dostęp do środków antykoncepcyjnych, nie tylko blokuje dostęp do środków antykoncepcyjnych, ale przewiduje pełną odpłatność za nie oprócz trzech środków, które można kupić na receptę z trzydziestoprocentową odpłatnością. Co ministerstwo zamierza w tym zakresie zrobić? Czy poszerzy zakres tych środków i jednocześnie zmniejszy odpłatność?
I jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje. Czy rzeczywiście nie należałoby zrezygnować z pojęcia "środki lecznicze" czy "produkty lecznicze" w wypadku środków antykoncepcyjnych? Bo wydaje mi się, że te pojęcia tutaj jak gdyby nie są adekwatne.

Sekretarz Stanu
w Ministerstwie Zdrowia
Bolesław Piecha:

Szanowny Panie Senatorze! Panie Marszałku!
Środki antykoncepcyjne to są środki antykoncepcyjne. Dlaczego taki wyróżnik? Słowo "lek" w polskim języku obiegowym oznacza coś, co leczy. Oczywiście, że są różne podejścia. Czy środek antykoncepcyjny coś leczy? Pan profesor Religa, minister zdrowia, był łaskaw wypowiedzieć słynne zdanie: seks nie jest chorobą, w związku z tym nie będziemy refundować środków antykoncepcyjnych - przytaczam z pamięci.
Sprawa tych środków antykoncepcyjnych pojawia się oczywiście co jakiś czas w dyskusjach dotyczących leków. W poprzedniej kadencji środków antykoncepcyjnych nie wprowadzono na listy leków refundowanych, bo po prostu zdawano sobie sprawę z trudności przekonania posłów, że środek antykoncepcyjny to jest to samo co lek. W Polsce są dostępne prawdopodobnie wszystkie zarejestrowane w Europie środki antykoncepcyjne, począwszy od tych prostych, a skończywszy na tych najbardziej skomplikowanych i nowoczesnych. Jest pytanie - to kieruję do pana senatora - czy pan wydałby 70 milionów zł na refundację środków antykoncepcyjnych i nie wydał 70 milionów zł na leczenie dzieci na przykład z pęcherzycą albo z jakimś nowotworem? Bo my zawsze musimy pamiętać, że będziemy niestety zdani na środki publiczne, które są ograniczone. Ja przepraszam, Panie Senatorze, że pytanie jest raczej populistyczne i retoryczne, ale odpowiedź jest bardzo trudna. Środki antykoncepcyjne są w Polsce dostępne, ale nie są refundowane. Leki dwuskładnikowe hormonalne, które również mogą być środkami antykoncepcyjnymi, bo mają takie działanie, składają się z dwóch hormonów, estrogenu i gestagenu, najczęściej leczą również pewne schorzenia ginekologiczne i one są dostępne. Mówi się, że one są nienowoczesne. Tak, ale leczenie wymaga troszeczkę innych dawek hormonów niż blokowanie owulacji, bo takie jest przecież zadanie środka antykoncepcyjnego. My mówimy o oddziaływaniu hormonalnym na pewne organy w organizmie kobiety, ale nie mówimy o hamowaniu owulacji. I te środki czy te leki dwuskładnikowe, które mogą być środkami antykoncepcyjnymi, służą do leczenia. Leczenie zazwyczaj polega na tym, że stosujemy coś okresowo. Ja rozumiem, że gdybyśmy płodność zakwalifikowali jako chorobę przewlekłą, to wtedy musielibyśmy refundować środek antykoncepcyjny, żeby ją leczyć i przejść w fazę niepłodności. Takiego pomysłu w Ministerstwie Zdrowia na razie nie ma i w związku z tym nie ma obecnie propozycji rządu co do refundacji środków antykoncepcyjnych.

Na 91 obecnych senatorów za ***ustawą głosowało 61 – w tym Senator Jan Szafraniec, 21 było przeciw, zaś 9 wstrzymał się od głosu.



i link do strony z powyższą wypowiedzią nt. potrzeby refundacji hormonalnych środków antykoncepcyjnych, przy okazji dyskusji przed głosowaniem nad Ustawą dot. nowej listy leków refundowanych przez NFZ:
http://www.szafraniec.senatorowie.pl/wy ... ml?doc=872

*** a tutaj link do wymienianejw tekście wyżej aktualizowanej obecnie Ustawy dot. refundowania niektórych leków przez NFZ:
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci ... 13415.html

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 18, 2007 1:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ani_isza napisał(a):
Znowu mylisz znaczenia pojęć,


A gdzież to pomyliłem po raz pierwszy ;) ??

Microgynon jest refundowany i nic mnie nie przekona - lekarze zaś przepisują go nie jako lek a jako srodek antykoncepcyjny. Choć w sumie co oni tam w kartę pacjenta wpisują to nie wiem...

WIem natomiast, że jest na niego zniżka.

Osobiście jestem przeciw refundowaniu leków antykoncepcyjnych (jak i większości leków zresztą) :P

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 18, 2007 6:27 pm 
[quoteTo klasyczna dzisiejsza proza "chrześcijańska" ...[/quote]

To dobrze i żle.Dobrze że nie udajemy i tu wychodzi też tylko to co jest a źle że taka właśnie ta nasza proza chrzescijańksa.Już mnie nawet korciło by otworzyć dyskusję na temat przyczyn tejże(przyznamy chyba wszyscy) dość szarej prozy,ale nie mam daru do otwierania ciekawych tematów i pewnie by znów dyskusja zrobiła się miałka i nieinteresująca a ktoś odesłałby mnie do jakiegoś starego zakurzonego wątka.

Zauważyłem że najruchliwsze są tematy z gatunku tych kontrowersyjnych.Ktoś napisał że jednym z wyraźncyh przejawów odduchowienia chrześciajn jest ich umiłowanie sporów,dysput,udawadniań.No i proza,proza,proza


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 18, 2007 10:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Agnostyk napisał(a):
A gdzież to pomyliłem po raz pierwszy Wink ??


pro-bardzo:
Agnostyk napisał(a):
Zobaczcie, że oddajemy zycie naszym dzieciom - poświęcając się dla nich.

Problem aborcji z przyczyn medycznych też jest w pewien sposób oddawaniem zycia - nie dokonam aborcji, choć lekarze mówią, że powinnam ale zycie dziecka jest dla mnie większą wartością na ten przykład...


ani_isza napisał(a):

A ciąża w sytuacji "nie-powstrzymania" się od współżycia jest TYLKO KONSEKWENCJĄ naszego wyboru...nie mówmy wtedy o "poświęceniu", bo to żenujące bardziej niż uczenie się własnej seksualności i płodności...


ani_isza napisał(a):
na TYM przykładzie Pani Alicji:
Pani owa jest podobno również samotna i nie ma środków na utrzymanie, czy tak?
To moralne "prowadzenie się" samotnej kobiety chyba nie grozi jej ciążą (ani "chcianą", ani "nie-chcianą")?
Dlatego zaczepiłam Cię, bo uważam TEN przykład za chybiony u podstaw - za niewłaściwy dla osób twierdzących, że pragną naśladować Jezusa...


Agnostyku, czy Ty podchodzisz do tematów na TYM FORUM osbiście i/lub ambicjonalnie?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 7:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ani_isza napisał(a):
Dlatego zaczepiłam Cię, bo uważam TEN przykład za chybiony u podstaw - za niewłaściwy dla osób twierdzących, że pragną naśladować Jezusa...
Agnostyku, czy Ty podchodzisz do tematów na TYM FORUM osbiście i/lub ambicjonalnie?


Wiesz aniiszo nigdzie nie pisałem, że pragnę nasladować Jezusa ;) Zresztą agnostyk miałby z tym trudności :lol: Oczywiście jako człowiek nie miał sobie zapewne równych i wzorem do nasladowania jest jak wielu przed nim i po nim...

Nie podchodzę osobiście ani emocjonalnie - już się przewartościowałem.

Zresztą starsi bywalcy znają mnie z tego forum jako nieodrodzonego katolika-kryptoateistę "hubertoka". Kiedyś byłem mniej lub więcej wierzacym ale kontakt z protestantami zupełnie mnie zateizował lub mówiąc precyzyjniej zgłupiałem i stałem się agnostykiem.

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 9:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Agnostyk napisał(a):
...ale kontakt z protestantami zupełnie mnie zateizował lub mówiąc precyzyjniej zgłupiałem i stałem się agnostykiem.


Przepraszam, ale jakich "protestantow" masz na mysli?? Bo jesli tych, o ktorych ja mysle, to daruj... ale wiesz, co o tym mysle... :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 9:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Nikt nie odmawia Ci prawa do własnego zdania ani tym bardziej myslenia :wink: :P . Wyraziłem swoje zdanie i chyba mam do niego prawo? Dodatkowym argumentem jest fakt, że zgadzam się z własnym zdaniem.

To był "komunikat ja" - i nie zamierzam nikogo przekonywać czy mam rację czy nie.
JA po prostu zagnostyczyłem się po interakcjach z protestującymi - to nie zarzut to po prostu mój ogląd sytuacji.

Możesz twierdzić, że moje zagnostyczenie było nieuzasadnione, moze tak to wyglądać z Twojej perpektywy. Z mojej strony wygląda na uzasadnione.

Zdróweczko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 9:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Agnostyk napisał(a):
Możesz twierdzić, że moje zagnostyczenie było nieuzasadnione...


No tak wlasnie twierdze :D

zdroweczko, zdroweczko!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 9:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
itur napisał(a):
No tak wlasnie twierdze :D


Wiem i nie mam Ci tego za złe :wink: :lol:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 10:02 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Agnostyk napisał(a):
Zresztą starsi bywalcy znają mnie z tego forum jako nieodrodzonego katolika-kryptoateistę "hubertoka". Kiedyś byłem mniej lub więcej wierzacym ale kontakt z protestantami zupełnie mnie zateizował lub mówiąc precyzyjniej zgłupiałem i stałem się agnostykiem.

Pozdrawiam serdecznie


Czyli mam rozumiec, że twoje poglądy (i wiara) były zalezne od innych ludzi?

Agnostyk napisał(a):
Nie podchodzę osobiście ani emocjonalnie - już się przewartościowałem.

I teraz juz nie sa zależne? I w tym co napisałeś nie ma zganiania winy na protestantów, a wdzięczność?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 10:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Jarek napisał(a):
Czyli mam rozumiec, że twoje poglądy (i wiara) były zalezne od innych ludzi?


Nie wiem jak to powiedzieć aby miało sens... Moje poglądy zmieniły się pod wpływem innych pogladów.

Jarek napisał(a):
I teraz juz nie sa zależne? I w tym co napisałeś nie ma zganiania winy na protestantów, a wdzięczność?


Nie za bardzo rozumiem pytanie...

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 10:50 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Agnostyk napisał(a):
Jarek napisał(a):
Czyli mam rozumiec, że twoje poglądy (i wiara) były zalezne od innych ludzi?


Nie wiem jak to powiedzieć aby miało sens... Moje poglądy zmieniły się pod wpływem innych pogladów.


Pewnie że tak, jednak wydaje mi sie dziwne że to spowodu kontaktów z protestantami, czyli wierzącymi, stałeś się ateistą. To chyba własnie nie z powodu ich poglądów, a czegoś innego? Bo to jest dla mnie troche dziwne.

Agnostyk napisał(a):
Jarek napisał(a):
I teraz juz nie sa zależne? I w tym co napisałeś nie ma zganiania winy na protestantów, a wdzięczność?


Nie za bardzo rozumiem pytanie...


cała wczesniejsza moja wypowiedź myslę że jest spójna, i dotyczy tego że niejako obwiniasz protestanów za zmiane twojego stanowiska. Hmm... Itur odniosła się przeciez do tego. Pozwoliłem więc sobie zapytać, czy to że jestes teraz ateistą (przez kontakty z protestantami) nie traktujesz jako ich obwiniania, ale jako wdzięczność. Jest w tym troche przymrózenia oka Hubercie, gdyz w jednym i drugim przypadku jest własna zalezność od postaw innych ludzi.
Teraz uwazasz że jesteś ateistą, a o Jezusie piszesz, że jest jednym z wielu ludzi których mozna naśladować. Tylko w czym chciałbys nasladować np, Jezusa, a w czym nie?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 12:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
OK.!
przepraszam, nie doczytałam, że wypowiadasz się w tak rozwiniętym temacie:


nowy napisał(a):
Co to jest,czym się cechuje,jak ją odnajdujemy w sobie,jak ją rozumiemy,do czego jest potrzebna i dlaczego aż tak ważna?Czy już oziębła i trzeba o tym pamiętać,czy raczej ma się dobrze i jest jej pełno w nas, w naszych zborach i świat po niej nas rozpoznaje żeśmy Boży?
Czy zwiastowanie ewangelii bez miłości w nas ma w ogóle sens?

Interesuje mnie dyskusja na ten temat i mam nadzieję że niniejszym uda mi się ją zainicjować.


z którego rzeczywiście nie winika, że pytający miał na myśli naśladownictwo Jezusa Mesjasza
8)

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL