www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:57 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 16, 2007 11:27 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Chciałem się zapytać z jakich komentarzy Biblijnych korzystacie? Który Waszym zdaniem najlepiej zakupić? Czy czytaliście może coś z Barclaya, Sterna, Popowskiego, Wernera de Boora, Williama MacDonalda?

A 4-tomowa Biblia Poznańska? Warta by była wydanej gotówki?

Pytam, bo takie komentarze dość sporo kosztują, z tego, co się orientuję, a przecież warto mieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 18, 2007 3:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Ja czasami zaglądam do Barclaya i polecam go. Lubię go, choć nie ze wszystkim się zgadzam. Szczególnie lubię jak powołuje się na znaczenia greckich słów.
Popowski to katolik i jego komentarze nie są jakieś szczególne, raczej typowe. Chyba że chodzi o inerlinię to znajdziesz tam ciekawe myśli dot. słów greckich.
Biblia Poznańska rownież jest katolicka i niewiele odbiega od ogólnej nauki KK. Czyli nic nowego. Innych nie znam.
Komentarze są różne i zależy czego szukasz zaglądaj do kilku miejsc. W dużej mierze i tak odgrywa rolę zdrowy rozsądek podczas czytania Biblii. Kup sobie korkondancję i coś do rozgryzania słow oryginalnych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 18, 2007 5:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 6:16 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Bytom
Dla mnie podstawą są wydania Vocatio.
Podam wg. stopnia przydatności dla mnie:
1. Dawid Stern.
2. Komentarz hist-kulturowy do NT
3. Komentarz hist-kulturowy do ST
4. Barclay - jego pozycji mam niestety niewiele
Dobrze mieć też jakąś encyklopedię lub leksykon.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 21, 2007 12:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Dziękuę za Wasze wypowiedzi. Fajnie, że zechcieliście podzielić się swoimi przemyśleniami. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 05, 2007 1:07 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Dla mnie niezłe też są komentarze Henryka Turkanika (Księga Daniela,Ksiega Objawienia) wydane przez "Łaska i Pokój"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 06, 2007 11:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 6:16 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Bytom
Może ktoś ma jakieś zbędne dla niego komentarze Barcley'a? Niech napisze na privie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 10:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
Osobiście polecam książki adwentystycznej, nie żyjącej już pisarki Ellen Gould White:

- Życie Jezusa,
- Patriarchowie i prorocy,
- Królowie i Prorocy,
- Działalność Apostołów,
- Wielki Bój.

Rozumiem, że nie wszyscy są tu adwentystami dnia siódmego i zachowują siódmy dzień tygodnia (sobotę), niemniej jednak polecam ww. pozycje ze względu na swoją przebogatą treść wypełnioną wieloma tekstami biblijnymi kojarzonymi ze sobą.

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 10:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Osobiście nie polecam książek tej pani, ponieważ była fałszywym prorokiem i równie fałszywym nauczycielem. Dowody podano w wątkach "adwentystycznych".

Linki do dyskusji z adwentystami są tutaj:

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=803
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=264
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=15
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=505
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=600
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=297

Informuję, że tutejsze forum nie stanowi gazetki ściennej dla misjonarzy. W razie, gdyby przyszło Ci do głowy głosić tutaj jakieś adwentystyczne nauki, najpierw przeczytaj DOKŁADNIE powyższe wątki, a następnie regulamin tego forum. Albo odwrotnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 8:45 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
Smok Wawelski napisał(a):
Osobiście nie polecam książek tej pani, ponieważ była fałszywym prorokiem i równie fałszywym nauczycielem. Dowody podano w wątkach "adwentystycznych".

Linki do dyskusji z adwentystami są tutaj:

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=803
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=264
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=15
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=505
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=600
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=297

Informuję, że tutejsze forum nie stanowi gazetki ściennej dla misjonarzy. W razie, gdyby przyszło Ci do głowy głosić tutaj jakieś adwentystyczne nauki, najpierw przeczytaj DOKŁADNIE powyższe wątki, a następnie regulamin tego forum. Albo odwrotnie.

Cieszę się, że wyraziłeś swoją opinię. Czyżbyś miał "adwentystyczny kompleks"? Obawiasz się czegoś? Dla katolika jest święty pierwszy dzień tygodnia, niedziela, i próbuje go biblijnie uzasadnić, dla mnie dzień święty to siódmy dzień tygodnia, sobota, i też umiem go biblijnie uzasadnić; zatem czemu nie mogę głośno wyrazić swoich przekonań? Nie znasz mnie nic a nic, a próbujesz od samego początku narzucać swoją wolę. To takie chrześcijaństwo wyznajesz?

Poza tym staraj się być obiektywny w swoim subiektywizmie, ponieważ - zdaje się, że - nie przeczytałeś ani jednej książki Ellen White, a wyrażasz negatywną opinię o jej pozycjach. Nie wiem też, czy zauważyłeś mój tekst:

Cytuj:
Rozumiem, że nie wszyscy są tu adwentystami dnia siódmego i zachowują siódmy dzień tygodnia (sobotę), niemniej jednak polecam ww. pozycje ze względu na swoją przebogatą treść wypełnioną wieloma tekstami biblijnymi kojarzonymi ze sobą.


Staraj się pisać odnośnie wątku, bo jak na razie to, co napisałeś wcześniej, nie dotyczy tego wątku. Zatem, proszę, jak chcesz dalej ciągnąć na forum swój "adwentystyczny kompleks" pisząc nie na temat, to zechciej się nim podzielić ale prywatnie.

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
Anielko,
jesli zarejestrowałaś się na forum, to chyba czytałaś regulamin?

Warunkiem pisania jest sprawdzenie, czy dyskusja na dany temat toczyła się już w jakimś wątku.

Zamieściłaś książki nie warte czytania i dostałaś odpowiedź dlaczego. Jeśli chcesz dyskusję rozwijać to zapoznaj się z wpisami na ten temat w stosownych wątkach. I dodawaj wtedy, kiedy masz coś nowego do dodania.

Możesz jeszcze zawsze założyć własne forum i udzielać się tam ile dusza zapragnie. Możesz również zacząć pisać pamiętnik.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:40 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
anielka napisał(a):
Poza tym staraj się być obiektywny w swoim subiektywizmie, ponieważ - zdaje się, że - nie przeczytałeś ani jednej książki Ellen White, a wyrażasz negatywną opinię o jej pozycjach. Nie wiem też, czy zauważyłeś mój tekst:

Cytuj:
Rozumiem, że nie wszyscy są tu adwentystami dnia siódmego i zachowują siódmy dzień tygodnia (sobotę), niemniej jednak polecam ww. pozycje ze względu na swoją przebogatą treść wypełnioną wieloma tekstami biblijnymi kojarzonymi ze sobą.


Staraj się pisać odnośnie wątku, bo jak na razie to, co napisałeś wcześniej, nie dotyczy tego wątku. Zatem, proszę, jak chcesz dalej ciągnąć na forum swój "adwentystyczny kompleks" pisząc nie na temat, to zechciej się nim podzielić ale prywatnie.

Dzielenie się swoim zrozumieniem Biblii wymaga opierania się na Biblii, a nie polecaniu opracowań adwentystycznych. Takie są zasady uczestnictwa w TYM forum, które jest PRYWATNE. To jest ostrzeżenie, gdyż Twoje wpisy sugerują, że przybywasz w celach propagowania jakiejś nauki/wykładni. Po to został opracowany REGULAMIN, żeby uchronić to forum przed wywieszaniem przez każdego misjonarza swoich nauk. Jeżeli nie akceptujesz regulaminu i nie zamierzasz go przestrzegać, to nie pisz na tym forum. W przeciwnym razie zostaniesz potraktowana jak każdy misjonarz.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:40 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
Chwila, chwila, czy Ty, salamandrus, zarzucasz mi, że nie piszę na temat? Jesteśmy w wątku o tytule "Komentarze biblijne". Ja w swoim poście piszę o książkach Ellen White, które są takimi właśnie komentarzami. Co złego piszę? Czy piszę nie na temat? Regulamin znam. Jeśli zapragnę pisać o sabacie, udam się do konkretnych miejsc na tym forum.

Czy regulamin zabrania dzielenia się swoimi przekonaniami i swoim zrozumieniem biblijnym w nowo powstających wątkach?

Dla Ciebie książki, o których piszę, nie są warte przeczytania. W porządku. Przyjmuję to do wiadomości. Ale czy Ty przyjmujesz do wiadomości to, że dla mnie (i innych również) książki te stanowią świetny komentarz biblijny? Czy nie mogę się tą informacją podzielić z innymi? Odpowiedz, proszę, sobie na te pytania.

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:45 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
anielka napisał(a):
Czy regulamin zabrania dzielenia się swoimi przekonaniami i swoim zrozumieniem biblijnym w nowo powstających wątkach?


Czy Ty jesteś E.G White, że twierdzisz, że są to Twoje przemyślenia?

Ponawiam komunikat i ostrzeżenie.

Dzielenie się swoim zrozumieniem Biblii wymaga opierania się na Biblii, a nie polecaniu opracowań adwentystycznych. Takie są zasady uczestnictwa w TYM forum, które jest PRYWATNE. To jest ostrzeżenie, gdyż Twoje wpisy sugerują, że przybywasz w celach propagowania jakiejś nauki/wykładni. Po to został opracowany REGULAMIN, żeby uchronić to forum przed wywieszaniem przez każdego misjonarza swoich nauk. Jeżeli nie akceptujesz regulaminu i nie zamierzasz go przestrzegać, to nie pisz na tym forum. W przeciwnym razie zostaniesz potraktowana jak każdy misjonarz.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:45 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
admin napisał(a):
Dzielenie się swoim zrozumieniem Biblii wymaga opierania się na Biblii, a nie polecaniu opracowań adwentystycznych. (...)

A co, jeżeli owe "opracowania adwentystyczne" są oparte o Biblię?
Ja nie jestem członkiem ani K ADS, ani K ChDS. Co mam zrobić, jeżeli mam zbieżne (to znaczy nie tożsame) poglądy z naukami adwentystów dnia siódmego?
Nie jestem żadnym misjonarzem i nie mam zamiaru nikogo do mojej wiary, czy przekonań, przekonywać. Ale czy nie mogę dzielić się swoimi przemyśleniami na tym PRYWATNYM forum?

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:47 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
aha, w porządku. Przyjmuję do wiadomości, że wszelkie opracowania adwentystyczne są tu niemile widziane. Odtąd obiecuję pisać tylko o Biblii. Ale problem i tak pozostaje...

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL