www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 04, 2010 12:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Wujciu, wydaje mi się, że napisałeś dokładnie to, co Rafał. On napisał, że można odwrócić się od grzechu a zwrócić się do Boga i Jego Słowa - a Ty napisałeś, że samo odwrócenie się od grzechu w sensie zmiany myślenia nic nie daje, jeśli nie zadziała łaska Jezusa.

Chodzi o to, że prawdziwe nawrócenie polega na odwróceniu sie od grzechu ORAZ zwróceniu się do Boga z wołaniem o łaskę, bo tylko On ma moc nas uwolnić. Zmiana myślenia w sensie uznania czegoś za grzech to jest dopiero połowa drogi. O czym obydwaj piszecie, tylko w nieco inny sposób. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 04, 2010 1:44 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Dla mnie w poście Rafala zabrakło kluczowego słowa jakim jest " moc ". To Jezus ma moc, która nas uwalnia.
Teraz takie czasy, że każdy czyta :D Ale nie każdy wie, że Jezus żyje ( wielu o tym czyta, ale dalej nie wie ). Przykład ? A proszę bardzo.
Szukający Sceptyk napisał(a):
Nie wiem czemu statystyczny chrześcijanin czuje się lepszy od homoseksualisty

Sceptyku ja nie czuję się lepszy, bo ja wiem, że zawiodłem na całej linii, ja nie jestem lepszy od homoseksualisty, wszetecznika itp, to wyłącznie Jezus sprawił, że mam łaskę ( Bożą zdolność we mnie ), która pozwala, że nie muszę już " żyć w grzechu " związanym z moją seksualnością ( nie jestem związany ).To nie ze mnie, Boży to dar. Jak otrzymujesze od kogoś dar, a wiesz, że nigdy nie byłbyś w stanie zapracować na niego to czułbyś się lepszy ? Ja cię czuję wdzięczny, a nie lepszy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 04, 2010 5:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Zapomniałem, że forum czytają zarówno osoby narodzone na nowo, jak też szukające Boga, czy wręcz negujące Jego istnienie.

Oczywiście zgadzam się z wujciem , to Jezus mam moc uwolnienia nas od grzechu (np. nałogów) i bardzo często tak się właśnie dzieje. Ja np. od razu po nawróceniu przestałem przeklinać i pić. Stało się to dla mnie wręcz obrzydliwe. Wiem, że te uwolnienie nie było ze mnie :)

W poprzednim poście chodziło mi zarówno o powyższe, jak też o to, że już po nawróceniu możemy wybierać grzech (tak, nasze cielesne ciało śmierci ciągle grzeszy), lub też ucieczkę od grzechu, zapieranie się samego siebie.

Każdy człowiek grzeszy (cieleśnie), zarówno nawrócony, jak też nie. Ci drudzy zawsze będą szukali usprawiedliwienia swojego grzechu, ci pierwsi powinni po prostu przyznawać się do grzechu i nie chcieć w nim trwać. Tych drugich grzech prowadzi szeroką drogą na zatracenie, Ci pierwsi zostali usprawiedliwieni przez wiarę w Jezusa.

Apostoł Paweł po nawróceniu miał świadomość swojej cielesności.

(21) Znajduję tedy w sobie zakon, że gdy chcę czynić dobrze, trzyma się mnie złe; (22) bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym. (23) A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich. (24) Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci? (25) Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu. (List do Rzymian 7:21-25, Biblia Warszawska)

Problem moim zdaniem w tym, że wielu "wierzących" nigdy nie narodziło się na nowo. Jeśli bowiem ktoś trwa w homoseksualizmie, jak np. ta Pani piosenkarka z wpisu pastora Biernackiego i dodatkowo uważa, że wg Biblii homoseksualizm to nie jest grzech, wówczas moim zdaniem należy jej po prostu głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie, bo ona jej najprawdopodobniej nie zna, usprawiedliwiając swój grzech i negując Słowo Boże...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 06, 2010 10:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Takie wizje, które kojarzą mi się z tematem wątku, znalazłam na jednym z blogów osób wierzących[chyba?]:
http://wizjeczasow.bloog.pl/
ps.: Tu jest link do strony głównej bloga:
http://dajuk.bloog.pl/?ticaid=6a1e7

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 07, 2010 5:39 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
to chyba wokalista Missio Musica.Objezdzal kiedys zbory zielonoswiatkowe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 07, 2010 5:47 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
http://www.docelu.jezus.pl/artykuly/zpm.htm

to chyba fragment Joynera


Tu krytyka

http://www.literatura.hg.pl/joyner.htm
http://www.chn.kz.pl/Archiwum/2000/01-0 ... iajmy.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 5:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
W sumie to mogę podsumować wszystko tak; kto porusza sie w darze rozróżniania duchów ten wie co jest na rzeczy, kto nie, ten nie ma pojęcia. Biblia mówi o taklim darze ? czyż nie ? a czy opisuje dokładnie jak to funckcjonuje ? nie zabardzo, ja sie pytam jak funkcjonuje? Jak funkcjonuje sie w darach Ducha Świętego, podstawa to mocna relacja z Duchem Świętym, niestety na tym forum ten temat został poruszony lakonicznie a to daje mi rozeznanie że część ludzi z tego forum traktuje tą kwestię po macoszemu, ja wręcz odwrotnie dlatego tak sie nierozumiemy.

To co jest zawarte w I rozdziale listu do rzymian to tak maocne ogólniki że aż wstyd! Do dziś po tylu latach do mnie nie przemawiają, i słusznie sam apostoł Piotr powiedział że listy ap. Pawła są trudne do zrozumienia, masz babo placek, cholera, ja nie mam czasu na takie pieprzenie ani swiat.... pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 5:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
A tak w sumie to o co Ci chodzi? Hmm... ? Może byś chociaż napisał, czego nie rozumiesz w 1 rozdziale Listu do Rzymian? Jak na razie na podstawie Twoich wpisów jakoś nie mam przekonania co do Twojego "rozeznania" ani "poruszania się w darach". Z jednego źródła nie wypływa woda słodka i gorzka, więc jeśli ktoś nad językiem nie panuje, tym bardziej nie będzie wiarygodny w sprawach duchowych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 5:39 pm 
Grzesiek napisał(a):
To co jest zawarte w I rozdziale listu do rzymian to tak maocne ogólniki że aż wstyd! Do dziś po tylu latach do mnie nie przemawiają, i słusznie sam apostoł Piotr powiedział że listy ap. Pawła są trudne do zrozumienia, masz babo placek, cholera, ja nie mam czasu na takie pieprzenie ani swiat.... pozdro!

Nie przemawiają, czyli je rozumiesz, ale nie przemawiają, hm?

Obawiam się, że to niedobrze jeśli tak jest i to niedobrze nie dla Pawła, ale... dla ciebie.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 6:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 10:05 am
Posty: 55
Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu - 1 List do Koryntian 1, 26. Pismo, Ewangelia, mogą być zrozumiane nawet przez prostego człowieka. Owszem, ziemska mądrość np. o kontekstach kulturowo-historycznych może być czasem potrzebna, ale generalnie sprawy duchowe należy rozważać duchem. Zgadzam się z Elendilem, a ja z kolei z I Liście do Rzymian nic nie znajduję takiego zagmatwanego czy niejasnego, chociaż jestem tylko prostą, młodziutką dziewczyną z jednego z wielu blokowisk polskich - co piszę po to, żeby nikt nie myślał że jestem jakaś szczególnie mądra czy coś :) Aczkolwiek im więcej czytam Biblię, to tym częściej łapię się na tym, że rozumiem coraz więcej, ale to jest od Boga, a nie ode mnie.
Tak na koniec:
Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. - 1 List do Koryntian 1, 21.
A jeśli jakiś fragment jest niezrozumiały, może warto modlić się o zrozumienie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 1:43 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Nie o to chodzi że ten rozdział jest jakiś niezrozumiały ale w moim pojęciu jest dość tendencyjny i ogólnikowy. Właśnie go przeczytałem. I co ? ano tyle że jest tam mowa o ludziach i o tym jacy to oni stali sie głupi i źli i jak to Bóg wydał ich na pastwę ich niecnych pożądliwości aby w końcu newet orientacje seksualne im pomieszać ale ani słowem nie ma o największym wrogu człowieka i jego armi upadłych aniołów, a to od niego pochodzi to zło i oszustwo, zła pożądliwość, czczenie fałszywych Bogów itd.

Musze jeszcze jedna sprawę zbadać o kim właściwie Paweł pisze ogólnie o ludzkości ? czy nie ?

_________________
Uppppsss...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 9:15 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Grzesiu,bardzo pięknie Zimbabwe napisała.Ewangelia jest prosta a Bóg nic nie mataczy.Odrzuc wszelkie uprzedzenie,ludzką mądrośc i popros o mądrośc Bożą.
Jest napisane ,że jak kto prosi o mądrośc to Bóg zawsze ją daje.
Jesteś na forum też nie przez przypadek.
Porównuj,konsultuj,pytaj,ucz się,polemizuj.
Nie przyjmuj niczego bez sprawdzenia w Piśmie i modlitwy..
Ale czytaj Pismo bez uprzedzeń i założeń.Pytaj Boga.On zawsze Ci odpowie.Na ile będziesz chciał słyszeć. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 12:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Grzesiek napisał(a):
Nie o to chodzi że ten rozdział jest jakiś niezrozumiały ale w moim pojęciu jest dość tendencyjny i ogólnikowy.

Hm, na razie to Ty piszesz ogólnikowo. Jeśli rozdział jest niezrozumiały, to napisz, czego w nim nie rozumiesz. Na przykład w formie pytań.

Grzesiek napisał(a):
jest tam mowa o ludziach i o tym jacy to oni stali sie głupi i źli i jak to Bóg wydał ich na pastwę ich niecnych pożądliwości aby w końcu newet orientacje seksualne im pomieszać ale ani słowem nie ma o największym wrogu człowieka i jego armi upadłych aniołów, a to od niego pochodzi to zło i oszustwo, zła pożądliwość, czczenie fałszywych Bogów itd.

No widzisz, czyli jednak COŚ ROZUMIESZ. Tylko chyba nie umiesz się z tym pogodzić. Owszem, Paweł pisze, że ludzie mają w sumieniu prawo naturalne i dlatego Bóg słusznie się gniewa, gdy ludzie przez nieprawość i bezbożność sami tłumią prawdę od Boga, którą mogą znać (nie ma tu ani słowa o żadnej armii upadłych aniołów, bo to nie one są winne, tylko człowiek). Owszem, poniewaz ludzie znikczemnieli w myślach swoich (znowu ani słowa o demonach), wydał ich Bóg na łup ich pożądliwości - to nie On "pomieszał im orientacje seksualne" (skąd wziąłeś taki wniosek?), tylko zostawił ich na ich własne życzenie w takim stanie, w jakim chcieli się pogrążać. Zatwardzali swoje serca, tłumiąc w sercach prawdę, więc Bóg przestał im przeszkadzać widząc, że w swojej nieprawości juz Go słuchać nie będą. Ale to nie On wzbudził ich pożądliwości:

"Niechaj nikt, gdy wystawiony jest na pokusę, nie mówi: Przez Boga jestem kuszony; Bóg bowiem nie jest podatny na pokusy ani sam nikogo nie kusi. Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą; potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć. Nie błądźcie, umiłowani bracia moi" [Jak. 1:13-16]

"Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa" [Mat. 15:19]

Z serca. Największym wrogiem człowieka jest jego nieprzemienione serce skłonne do grzechu i bezradne w obliczu pokusy. W Rzym. 7 i 8 Paweł ani słowem nie wspomina o demonach jako przyczynie fatalnego stanu siebie samego według ciała. Problem leży zupełnie gdzie indziej.

Grzesiek napisał(a):
Musze jeszcze jedna sprawę zbadać o kim właściwie Paweł pisze ogólnie o ludzkości? czy nie?

Badaj, badaj. Dobrze Kristina radzi. Tylko spróbuj być obiektywny i nie obrażaj się na Pismo, jeśli naucza inaczej niż dotychczas myślałeś. Podpowiem Ci może jeśli chodzi o to, o kim Paweł pisze w rozdziale 1. Podsumowanie jest na początku rozdziału 2:

"Dlatego też (czyli w związku z tym, co napisano powyżej - przyp. Smok), człowiecze, kimkolwiek jesteś, nie masz nic na swoje usprawiedliwienie, gdy wydajesz sądy o innych" [Rzym. 2:1 BWP - wybrałem to tłumaczenie, bo zamiast słowa "przeto" mówi "dlatego" i pewnie łatwiej Ci będzie zrozumieć).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 3:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Ta dzięki wam oboje

Ale generalnie jak ap. Paweł chce coś mówić to niech to będzie spójne, bo moim nieskromnym zdaniem po upadku Adama i Ewy nie ma już tylko strikte tylko Boga i ludzi ale jest też szatan, jest w to wszystko wmieszany. Paweł tego nie pisze w tym rozdziale ? a dlaczego ? Generalnie ja wierzę w całe Pismo ale uważam że jest masa niedomówień i robienie z nas ludzi, jakis takich niedorobionych istot, u mnie to nie przejdzie, a czemu ? Bo ja nie jestem naiwny ani nie wyznaję taniej poprawności biblijnej.

_________________
Uppppsss...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 4:04 pm 
Grzesiu, jeśli Paweł nie pisze w tym fragmencie nic o szatanie, to znaczy, że szatan nie ma tutaj nic do rzeczy. Czytaj to, co jest napisane i nie dokładaj do tego swoich założeń wstępnych, bo to jest podobne do tego, jak katolicy czytając, że pierwsi uczniowie zgromadzali się na łamanie chleba, od razu widzą przed oczami księdza, mszę i całą liturgię.

Nie sądzę, żebyśmy my, ludzie, byli jakimiś "dorobionymi" istotami.

I czym jest "tania poprawność biblijna"? Czytaniem tego, co jest napisane?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL