www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 4:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 01, 2007 10:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Ciekawe... zastanawiam się czy o Bogu mozna mowić, że jest pacyfistą? Albo gdy czytam, że Jezus objawi się w ogniu płomienistym... czy to znaczy, że spacyfikuje ziemię? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 01, 2007 11:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
no w końcu ma być Peace [pis] (nie mylic z ... :) ) na ziemi.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 6:30 am 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 4:06 pm
Posty: 22
ahoj :D

Agnostyku, ja nie jestem świeckim pacyfistą-sprzeciwiam się tylko świeckim wojnom prowadzonym w obecnym, złym wieku :) już niedługo nadejdzie wonja doskonała, podczas której nie będą ginąć niewinni ludzie, a tylko beżbożnicy

zastanów się, czy Ty przeżyjesz taki ogólnoświatowy konflikt :?: :? :?

nie należe do żadnych organizacji pacyfistycznych, ale do prawdziwego Kościoła Chrześcijan-więc postępuje tak, jak czytamy w Piśmie świętym, a nie jak mówią źli i zakłamani ludzie :oops:

jestem posłuszny władzom wg Rzymian 13, ale do granicy zgodności ich celów z Królestwem Jehowy i Jezusa Chrystusa, bowiem trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi :D :o :lol:

a do wojska dziecko Boże nie pójdzie, bo wie, że tam czeka go notoryczne sprzeciwninie się Duchowi Świętemu i zaprzeczanie swemu chrześcijańskiemu charakterowi

bardzo mnie smuci, że wielu ówczesnych przywódców religijnych sami nie chcą uczestniczyć w wojnach a pozwalają tam iść innym :? :cry:

przykładem takiej obłudy jest Smok_Wawelski, którego do jeszcze niedawnego czasu bardzo poważałem, jako mądrego chrześcijanina, no cóż, jak mówi Pismo: " nie polegajcie na człowieku" i w ten sposów Smok tak atakując papiestwo za jego odstępczość (słusznie) popełnił jego błędy :cry:

zaiste, Szatan czycha na nas wszystkich jak lew, aby nas pożreć-aby się tego wystrzec-wszyscy czytajmy Słowo Boże-Biblię i to w kontekście, a nie słuchajmy zwodniczych nauk odstępców nieczułego serca, którzy próbują zmienić znaczenie Bożego Słowa :shock: :!:

adminie, zastanów się dobrze, czy usuwać tamten mój post-możesz w ten sposób przeciwstawić się zamiarowi Bożemu :? czy i Ty chcesz odejśc od nauk Pana Jezusa do obozu nacjonalistów, którzy ojczyzne mają na ziemi, a nie w niebie, gdzie jest nasz Pan Jezus i Jego Bóg i Ojciec-Jehowa :cry: :cry: :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 8:28 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 5:41 am
Posty: 71
Lokalizacja: Białystok
Lis napisał:
Cytuj:
Kręcimy się w kółko, bo niby z czego ma wynikać zakaz służby wojskowej?


Nie ma zakazu służby wojskowej. Już mówiłem. Są za to niebezpieczeństwa z nią związane. Nie znajduję też zakazu pójścia do dzielnicy burdeli w Amsterdamie. Pytanie tylko po co tam ma iść chrześcijanin ? :roll: ...

Cytuj:
jest za to pochwała służby miecza sprawowanej ku dobru ludzi


Nie przesadzaj. To raczej akceptacja porządku tego świata związanego z władzami. Załóżmy że teraz żyjemy w czasie holokaustu i rządzi nami Hitler ze swoją zgrają. Swoim komentarzem że Bóg "pochwala służbę miecza" stałbyś się jego poplecznikiem. Nie tędy droga przyjacielu. Tę drogę obierał wielokrotnie w historii KK. Doszło w końcu do tego że po obu stronach frontu duszpasterze twierdzili że "Bóg jest z nami".

Cytuj:
Jest różnica pomiędzy nie morduj, a nie zabijaj


Jest też poważna różnica w ZNAJOMOŚCI przykazania "Miłujcie nieprzyjaciół waszych" a STOSOWANIU tego przykazania w PRAKTYCE. :lol:

_________________
Pozdrawiam Pokojem Bożym


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 9:03 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Nie ma zakazu służby wojskowej. Już mówiłem. Są za to niebezpieczeństwa z nią związane. Nie znajduję też zakazu pójścia do dzielnicy burdeli w Amsterdamie.

Poziom argumentacji powalający.
Ciekawe rzeczy piszesz. Nie ma zakazu wszeteczeństwa i cudzołóstwa w Biblii?
Bardziej się postaraj, bo póki co, nie możesz pojąć i zaakceptować prostego faktu, iż władza, która ma w ręku miecz jest na służbie u Boga, Tobie ku dobremu. I taka jest prawda. Ale Ty jesteś zbyt 'duchowy', by to przyjąć? Wzorem Florianka, noszących miecz, wrzucasz do piekła. choć ci służą Tobie, chroniąc Ciebie przed przestępcami.


Cytuj:
Załóżmy że teraz żyjemy w czasie holokaustu i rządzi nami Hitler ze swoją zgrają. Swoim komentarzem że Bóg "pochwala służbę miecza" stałbyś się jego poplecznikiem. Nie tędy droga przyjacielu.


Naiwny jesteś i imputujesz mi, czego nie powiedziałem. 'Miecz' jest właśnie, między innymi, na takich przestępców i zbrodniarzy, jakim był Hitler i jego faszystowskie Niemcy. Stojąc z boku bezczynnie, uczestniczysz w jego grzechach.
Niby w jakim sensie miałbym być poplecznikiem Hitlera? Bo popieram służbę miecza, która takiego zbodniarza usuwa i daje wolność uciśnionym? Opowiadasz bzdury.
Cytuj:
Nie tędy droga przyjacielu. Tę drogę obierał wielokrotnie w historii KK. Doszło w końcu do tego że po obu stronach frontu duszpasterze twierdzili że "Bóg jest z nami".

Nie mieszaj do sporu o właściwe zrozumienie 'służby miecza' - KK.
Miej swój własny rozum, nie powielaj kalek z broszurek jehowickich.
Cytuj:
Jest też poważna różnica w ZNAJOMOŚCI przykazania "Miłujcie nieprzyjaciół waszych" a STOSOWANIU tego przykazania w PRAKTYCE

Właśnie o tą praktykę chodzi, a nie agitacyjny bełkot.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 9:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Florianek, jako że już piszesz na forum mam pytanie: czym jest spowodowana ostatnio nasilająca się aktywność Świadków? Czy dostaliście kolejne obiawienie o zbliżającym się końcu, nowa data? Pytam z ciekawości bo ostatnio mój dom jest nawiedzany ze wzmożoną intenstwnością :)

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 10:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Btw. w sprawie pacyfizmu moim zdaniech trzeba mieć zgodność z sumieniem, tym co mówi nam Duch Święty oraz po prostu zdrowy rozsądek. Lis dobrze pisze o tym, że skoro mieszkamy w Polsce, korzystamy z pewnych dóbr jakie oferuje nam ten kraj, jesteśmy także w pewien sposób jako Chrześcijanie zobowiązani, by "oddać Cesarzowi co cesarskie".

Jeśli ktoś atakowałby naszą ojczyznę ziemską, jako zachowujący się uczciwie ludzie jesteśmy zobowiązani do tego by się zwyczajnie bronić, o ile jest to wogóle możliwe. Inną sytuacją byłoby, gdyby nasz rząd nagrabił sobie bezmyślnie u wszystkich sąsiadów, łamał nagminnie np. prawa człowieka i z tego powodu wywołał wojnę - każdy zdrowo myśląc Chrześcijanin uciekałby w tej sytuacji od walki czy obrony systemu który przyczynia się i otwarcie prowadzi do zła.

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji byli min. Chrześcijanie w Związku Radzieckim. Zdawali sobie sprawę z tego, co robi ich rząd, jak prześladuje Kościół i wierzących. Absurdalną sytuacją byłoby jednocześnie wspieranie go, walczenie w szeregach jego armii. Z kolei co powinien robić nawrócony Izraelczyk, który widzi jak przygraniczyne miasta jego kraju są bez przerwy bombardowane rakietami z państwa sąsiedzkiego?

Moim zdaniem trzeba też uważać na to, by nie wplątywać się w sprawy tego świata. Przykładem może być to co napisał lis: skoro Hitler jest zbrodniarzem, toczy bezwzględną wojnę, zabija Polaków, zabija Żydów, a skoro jako Chrześcijanie jesteśmy zobowiązani by przeciwstawiać się złu więc może... jako prawowierni wierzący zorganizujemy zamach stanu? Wydaje mi się że podobne myślenie zaczęło przenikać do Kościoła Rzymskiego w czasach na krótko po pierwszych Apostołach, i to doprowadziło do wiadomo czego :) Z drugiej strony nie możemy być też pacyfistami... bo w takim wypadku jesteśmy zmuszeni w chwilach zagrożenia pozostawić naszych najbliższych: rodzinę, wierzących, przyjaciół aby byli zdani tylko na siebie. Wydaje mi się, że jako Chrześcijanie mamy obowiązek by chronić tych, za których jesteśmy odpowiedzialni i jeśli trzeba, położyć za nich nawet życie.

Dlatego osobiście uważam, że do pewnych spraw nie da się podejść ogólnikowo i ubrać je w sztywne ramki. Często potrzebna jest ocena konkretnej sytuacji, zbadanie własnego sumienia, przede wszystkim zapytanie o zdanie naszego Pana.

Pozdrawiam wszystkich zelotów :)

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 10:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Lechu jest młody wiekiem, ale dojrzały duchem. I myśli.
Szacunek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 11:34 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 5:41 am
Posty: 71
Lokalizacja: Białystok
Lis napisał:
Cytuj:
Ciekawe rzeczy piszesz. Nie ma zakazu wszeteczeństwa i cudzołóstwa w Biblii?


Jest zakaz wszeteczeństwa i cudzołóstwa, jednak nie ma zakazu wstąpienia do burdelu. Niestety domy uciech to nie miejce dla chrześcijanina nawet jeżeli wstępuje tam by schronić się przed deszczem :lol: Uważam że podobnie jest ze służbą wojskową chrześcijan. Czytaj wyraźniej moje wypowiedzi zanim ogarnie Cię gniew.

Cytuj:
Wzorem Florianka, noszących miecz, wrzucasz do piekła.


Nikogo jeszcze nie wrzuciłem do piekła. Nikogo też nie potępiam za NOSZENIE miecza (czyli broni), chociaż sam raczej bym się na to nie zdobył. Za miecz chwytają powszechnie ludzie niezbawieni, nie odrodzeni, skłonni do rozumowania na CIELESNY sposób. Dlatego Jezus i apostołowie dali nam przykład by nikomu złem za ZŁO nie odpłacać. Mamy być jak świce na świeczniku:

1 Piotr. 3:9
Cytuj:
9. Nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławcie, gdyż na to powołani zostaliście, abyście odziedziczyli błogosławieństwo.
(BW)

1 Piotr. 2:23
Cytuj:
23. On, gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpiał, nie groził, lecz poruczał sprawę temu, który sprawiedliwie sądzi;
(BW)

Wybacz, ale odnoszę wrażenie Ty nauczasz zgoła czegoś innego. Mówisz że POWINNIŚMY wymierzać sprawiedliwość PO SWOJEMU:

Cytuj:
Stojąc z boku bezczynnie, uczestniczysz w jego grzechach


A gdzie Twoje pozostawienie miejsca sprawiedliwości Bożej i Jego pomście za niesprawiedliwość ?:

Rzym. 12:19
Cytuj:
19. Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan.
(BW)

piszesz też:

Cytuj:
Bo popieram służbę miecza, która takiego zbodniarza usuwa i daje wolność uciśnionym


Wybacz, ale to zabrzmiało prawie jak treść rosyjskiego plakatu rekrutacyjnego z 1940 roku :lol: .Takim zbrodniarzom my, chrześcijanie powinniśmy GŁOSIĆ EWANGELIĘ, modlić się za nich, a walka z nimi CIELESNYMI ŚRODKAMI jest tego ZAPRZECZENIEM. Zrozum.

2 Kor. 10:3-4
Cytuj:
3. Bo chociaż żyjemy w ciele, nie walczymy cielesnymi środkami.
4. Gdyż oręż nasz, którym walczymy, nie jest cielesny, lecz ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej; nim też unicestwiamy złe zamysły

(BW)

oraz:

Rzym. 12:20-21
Cytuj:
20. Jeśli tedy łaknie nieprzyjaciel twój, nakarm go; jeśli pragnie, napój go; bo czyniąc to, węgle rozżarzone zgarniesz na jego głowę.
21. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.
(BW)

Jeżeli zwalczamy zło i niesprawiedliwość CIELESNYMI ŚRODKAMI, właśnie jesteśmy przez to zło pokonani. Bóg wówczas odstępuje od nas.

Cytuj:
Miej swój własny rozum


A ja daję Ci radę zgoła odmienną :lol: :

Przyp. 3:5
Cytuj:
5. Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!

(BW)

Cytuj:
Zastanów się jeszcze, czy pocałunek kobiety w rękę, nie jest przypadkiem oddawaniem czci stworzeniu, zamiast Stwórcy?


Zastanowię się. Jednak klękanie przed WIZERUNKIEM ZWIERZĘCIA (godłem państwowym), ślubowanie mu wierności i ODDAWANIE MU CZCI jest aktem bałwochwalstwa (przynajmniej dla mnie) :cry: . Wolę tę cześć oddawać Bogu.:
1 Kor. 10:14
Cytuj:
14. Przeto, najmilsi moi, uciekajcie od bałwochwalstwa.
(BW)

_________________
Pozdrawiam Pokojem Bożym


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 8:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Ilyad: Nikogo jeszcze nie wrzuciłem do piekła. Nikogo też nie potępiam za NOSZENIE miecza

Oczywiście, Ty nikogo nie potępiasz, ale dla Ciebie żołnierz z definicji, to nieodrodzony, niezbawiony bezbożnik, który do wojska idzie grzeszyć, jak wszetecznik do burdelu. Dwa razy wyjaśniłeś swoje cudo-podobieństwo o burdelu - więc wątpliwości nie może być żadnych.


A teraz zajmiemy się analizą wersetów, którymi tak łatwo manipulujesz. Wedle duchowego sympatyka jehowickich ściem o nakazanym pacyfizmie chrześcijan - wszystkie świadczą o potępieniu służby miecza. Oryginalna teza, zważywszy na wykład Pawła, który niestety muszę powtórzyć, bo unikasz go, jak ognia:

"Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. [aha, władza świecka jest na służbie u Boga, ciekawe, po co?] Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. [aha, jest biczem Bożym na występnych, którzy czynią zło innym. I dlatego miecz nosi, do którego każdy skrzywiony jehowickimi naukami ma odrazę. Jest gorzej, niż myśli manipulant - Bóg odpłaca za pośrednictwem tegoż miecza, w gniewie, złoczyńcom] Przeto trzeba jej się poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także ze względu na sumienie. [aha, właśnie, trzeba się takiej władzy poddawać, bo za nią stoi Bóg] Dlatego też i podatki płacicie, gdyż są sługami Bożymi po to, aby tego właśnie strzegli. [aha, kolejne powtórzenie - taka władza jest sługą Bożym]"

A teraz, zgodnie z zapowiedzią, Twoje wersety, które miałyby obalić służbę miecza pośród chrześcijan.

Cytuj:
"Nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławcie, gdyż na to powołani zostaliście, abyście odziedziczyli błogosławieństwo."

Nie ma tu ani słowa o służbie miecza, ani zakazie tej służby dla chrzescijan. Ty masz jakieś błędne wyobrażenie o tym, kim jest sługa Boży, noszący miecz dla Twojego dobra. Tobie odruchowo kojarzy się taki sługa z rzucaniem obelg i przekleństw, zamiast błogosławieństw. Już zapomniałeś lekcję apostoła, że ten sługa Boży chroni Ciebie przed złoczyńcami - a gdy to czyni, czyni dobro, a nie zło. Nawet, jeśli musi komuś przyłożyć i ma zaboleć, włącznie z pozbawieniem kogos wolności, a nawet życia - byś Ty mógł żyć bezpiecznie wraz ze swoją rodziną.

Cytuj:
"On, gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpiał, nie groził, lecz poruczał sprawę temu, który sprawiedliwie sądzi"

Uwagi, jak wyżej. Dodatkowo - dla przypomnienia - Ten, który sprawiedliwie sądzi posługuje się władzą, co miecz nosi, dla Twego dobra.

Cytuj:
Wybacz, ale odnoszę wrażenie Ty nauczasz zgoła czegoś innego. Mówisz że POWINNIŚMY wymierzać sprawiedliwość PO SWOJEMU:
"lis: Stojąc z boku bezczynnie, uczestniczysz w jego grzechach"

Więc stój i patrz, jak gwałcą Twoją matkę i córkę, jak grabią i podpalają Twój dom. Albo jeszcze lepiej schował się do mysiej dziury, gdy czynią to Twojemu bliźniemu i jego rodzinie. Wtedy wypełnisz swoją wolę i będziesz błogosławiony.
Zrozum wreszcie, że to nie jest wymierzanie sprawiedliwości po swojemu, ale po Bożemu. Od tego jest właśnie służba miecza.


Cytuj:
"Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan"

Jak wyżej, Pan może odpłacić nawet na ziemi za pomoca swojego sługi z mieczem, nie tylko osobiście w zaświatach.


Cytuj:
piszesz też:
"Bo popieram służbę miecza, która takiego zbodniarza usuwa i daje wolność uciśnionym"
Wybacz, ale to zabrzmiało prawie jak treść rosyjskiego plakatu rekrutacyjnego z 1940 roku :lol:

No i z czego się cieszysz, że masz infantylne skojarzenia?


Cytuj:
"Bo chociaż żyjemy w ciele, nie walczymy cielesnymi środkami.
Gdyż oręż nasz, którym walczymy, nie jest cielesny, lecz ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej; nim też unicestwiamy złe zamysły"

Kolejny fragment, który, nic a nic, nie dotyczy tematu służby miecza, sprawowanego przez władzę dla Twego dobra. Fragment dotyczy walki duchowej w codziennym życiu chrześcijanina z mocami ciemności, a nie z przestępcami i zbrodniarzami, którzy chodzą po ulicach, a na których dobrym rozwiązaniem jest miecz własnie.

Cytuj:
"Jeśli tedy łaknie nieprzyjaciel twój, nakarm go; jeśli pragnie, napój go; bo czyniąc to, węgle rozżarzone zgarniesz na jego głowę.
Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

Przepraszam, po raz kolejny, a jaki to ma związek z naszym tematem? Znowu żaden.


Cytuj:
"Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!"

No, tu mnie złapałeś za słówko. Dobry tekst, z którym się zgadzam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 11:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Im więcej czytam lisa - tym bardziej go lubię 8)
Zresztą lisie zawsze lubiłem twoje posty - są przynajmniej szczere a nie takie fałszywie lukrowane...

Tak trzymać

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 03, 2007 1:21 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Lechu napisał(a):
Btw. w sprawie pacyfizmu moim zdaniech trzeba mieć zgodność z sumieniem, tym co mówi nam Duch Święty oraz po prostu zdrowy rozsądek. Lis dobrze pisze o tym, że skoro mieszkamy w Polsce, korzystamy z pewnych dóbr jakie oferuje nam ten kraj, jesteśmy także w pewien sposób jako Chrześcijanie zobowiązani, by "oddać Cesarzowi co cesarskie".

Jeśli ktoś atakowałby naszą ojczyznę ziemską, jako zachowujący się uczciwie ludzie jesteśmy zobowiązani do tego by się zwyczajnie bronić, o ile jest to wogóle możliwe. Inną sytuacją byłoby, gdyby nasz rząd nagrabił sobie bezmyślnie u wszystkich sąsiadów, łamał nagminnie np. prawa człowieka i z tego powodu wywołał wojnę - każdy zdrowo myśląc Chrześcijanin uciekałby w tej sytuacji od walki czy obrony systemu który przyczynia się i otwarcie prowadzi do zła.

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji byli min. Chrześcijanie w Związku Radzieckim. Zdawali sobie sprawę z tego, co robi ich rząd, jak prześladuje Kościół i wierzących. Absurdalną sytuacją byłoby jednocześnie wspieranie go, walczenie w szeregach jego armii. Z kolei co powinien robić nawrócony Izraelczyk, który widzi jak przygraniczyne miasta jego kraju są bez przerwy bombardowane rakietami z państwa sąsiedzkiego?

Moim zdaniem trzeba też uważać na to, by nie wplątywać się w sprawy tego świata. Przykładem może być to co napisał lis: skoro Hitler jest zbrodniarzem, toczy bezwzględną wojnę, zabija Polaków, zabija Żydów, a skoro jako Chrześcijanie jesteśmy zobowiązani by przeciwstawiać się złu więc może... jako prawowierni wierzący zorganizujemy zamach stanu? Wydaje mi się że podobne myślenie zaczęło przenikać do Kościoła Rzymskiego w czasach na krótko po pierwszych Apostołach, i to doprowadziło do wiadomo czego :) Z drugiej strony nie możemy być też pacyfistami... bo w takim wypadku jesteśmy zmuszeni w chwilach zagrożenia pozostawić naszych najbliższych: rodzinę, wierzących, przyjaciół aby byli zdani tylko na siebie. Wydaje mi się, że jako Chrześcijanie mamy obowiązek by chronić tych, za których jesteśmy odpowiedzialni i jeśli trzeba, położyć za nich nawet życie.

Dlatego osobiście uważam, że do pewnych spraw nie da się podejść ogólnikowo i ubrać je w sztywne ramki. Często potrzebna jest ocena konkretnej sytuacji, zbadanie własnego sumienia, przede wszystkim zapytanie o zdanie naszego Pana.

Pozdrawiam wszystkich zelotów :)


Pozwoliłem sobie zacytować cała wypowiedź, gdyz jedynie w całości jest sugestia że złym Panom, chrześcijanin nie jest winien to co cesarskie, a dobrym... i owszem.

Hmm... ? Czyzby złemu panu (złej władzy) wierzący nie podlegał?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 03, 2007 7:38 am 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 4:06 pm
Posty: 22
ahoj :D :)

do Lisa już nie pisze, bo to diabeł w ludzkiej skórze-w Piśmie świętym czytamy, aby nie mieć nic wspólnego z diabłem :shock: :!:
Powtarza jak mantre Rzymian 13 a jej nie rozumie :cry:
W ST pisało, że król babiloński jest na usługach Boga i że wymierza Jego sprawiedliwość-czy chrześcijanie mają się stawac podobni do króla, aby spełaniać wolę Bożą :?:

Lechu-nie jestem świadkiem Jehowy-w tej organizacji nie czci się Pana Jezusa Chrystusa, nie uznaje się narodzin z Ducha świętego, dzieli się także ludzi na dwie klasy zbawionych- to jeszcze gorsze niż w KK podział na laikat i duchowieństwo :cry: :roll: :!:

Lechu to co napisałeś tylko utwierdza mnie jak bardzo cieleśni jesteśćie i jak mali duchowo; boicie się cierpieć za sprawę Bożą-nic dziwnego, skoro to raczej nie Bóg jest waszym Ojcem

wiele mógłbym tu pisać, ale bóg tego świata skutecznie zaślepił oczy niektórych, tak, że wierzą kłamstwu, a ponieważ oni są nieczuli na orędzie Boga, które ja głosze, zatwardzili swe serce- a Bóg daŁ im ostry obłęd :roll:

W Piśmie świętym czytamy o takich szydercach
Lis jest z was najgorszy bo jego hamstwo nie zna granic-nazywa tchórzami ludzi nieidących do wojska, a przecież źródła z 1 wieku mówią, że wielu chrześcijan tam nie szło

Nawet gdyby przyjąć, że niektórzy tam szli, czy byli karceni i tak wyśmiewani jak teraz przez Lisa, ci,którzy tam nie szli :!: :?: :roll:

Można wyjść cieleśnie z Babilonu-tak jak Lis z KK, ale jego serce tam zostało,

Lechu i Ty uważasz, że Pan wiele zmienił w twym życiu?
Potrafił byś iśc na wojne i zabijac ludzi, których nawet nie znasz?
Oni też mają matki, dziewczyny, marzenia...im też ,kazano"...

zacytuję wiersz piękny Tuwima, aby ukazać wam koszmar wojny, jej idiotyzm i to, jak żałośnie jest sterowana-czy Ty wierzysz jeszcze w wojny obronne..? Amerykanie w obornie rzucili bombe atomową..ty pewnie w imię Boże bys sam ją zrzucił na agresora co?-sory, ale wymiotwać mi się chce waszym chrześcijaństwem :roll:

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba
;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z pannami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 03, 2007 9:51 am 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Florianek, popieram to co piszesz o wojsku, ale nie to jak piszesz o Lisie. Pamiętaj P. Bóg kocha Lisa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 03, 2007 10:07 am 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 4:06 pm
Posty: 22
ahoj Henryku :D :)

cieszę się, że dotarło do Ciebie Boże orędzie o wojsku :lol:

musisz mieć dobre, czułe serce, że przyjąłeś Bożą prawde w taki ciężkich czasach, gdy tyle odstępczych Kościółów głosi fałsz na ten temat :cry:
z pewnością należy Ci się pochwała :P

odnośnie Lisa, Henryku, czyż Jezus nie nazwal faryzeuzy ścianami pobielanymi?

ale masz racje, Jezus wiedział co w człowiku się kryje-my nie do końca-nikt nie wie, co przeżył LIs, może ktoś z wojska uratował mu życie :?:

poza tym łagodna odpowiedź uśmierza gniew, więc nie będę do Lisa juz mówił tym tonem, wręcz wogóle nie będę mówił :D Henryku, Lis musi jednak wiedziec, ze głosi nieprawdę i nie może czuć się bezkarny :evil: :!:

poza tym, czy Lis kocha Boga? po jego sposobie mówienia do bliźnich i odczytywaniu Biblii raczej tego nie widać :roll:

poza tym życzę wszystkim dzieciom Boga dobrej soboty :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL