www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 6:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 23, 2007 3:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 3:03 pm
Posty: 51
Czy praktyka "modlitewna" polegająca na mówieniu do choroby,żeby ustąpiła,albo na mówieniu do problemu,żeby się rozwiązał jest słuszna? Pytam dlatego,że w zborze do którego chodze, jest to nagminnie praktykowane, a mnie to bardzo się kojarzy z Ruchem Wiary.Mam wątpliwości w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 23, 2007 5:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Orion napisał(a):
Czy praktyka "modlitewna" polegająca na mówieniu do choroby, żeby ustąpiła,albo na mówieniu do problemu, żeby się rozwiązał jest słuszna? Pytam dlatego, że w zborze do którego chodze, jest to nagminnie praktykowane, a mnie to bardzo się kojarzy z Ruchem Wiary. Mam wątpliwości w tym temacie.

O ile sobie przypominam, to jedyną Osobą, która mówiła do przyrody [burza], do chorób [gorączka] czy do jakiegokolwiek stworzenia, był Jezus - ale on jest Stwórcą tego stworzenia i panuje nad nim od zawsze. My raczej stwórcami nie jesteśmy, a próby zmiany okoliczności przez przemawianie do okoliczności mają podłoże okultystyczne. Niektóre nurty Ruchu Wiary [np. Capps] rzeczywiście promują "potęgę słowa", czyli najzwyklejsze... zaklinanie rzeczywistości. Moc stwórczą mają wyłącznie te słowa, które wychodzą z ust samego Stwórcy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 9:39 am 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smoku to co napisałeś ni jak ma się do,
Jana 14,12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 1:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Smoku to co napisałeś ni jak ma się do,
Jana 14,12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca.

Henryku, to co napisałeś nijak ma się do mojego postu. Tam nie ma mowy o dokonywaniu dzieł, tylko o mówieniu do stworzenia w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów. A o to pytał Orion.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 1:15 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Orionie, czy jest słuszna? Zwróć uwagę, że Pan Jezus zachęca nas abyśmy tak czynili.
Mateusza 21,21 Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam: jeśli będziecie mieć wiarę, a nie zwątpicie, to nie tylko z figowym drzewem to uczynicie, ale nawet jeśli powiecie tej górze: Podnieś się i rzuć się w morze!, stanie się..
Zapoznaj się z tym świadectwem
http://www.poznajpana.org/showarticle.a ... 0skarbnicy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 1:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Niestety, już pierwsze zdanie wskazanego artykułu jest fałszywe:

"Jezus mówi, że każdy, kto naprawdę wierzy w Niego będzie czynił te same cuda, w taki sam sposób w jaki On to czynił, a nawet większe nad te, które On czynił. Powiedział, że tak samo będzie z innymi wierzącymi w przyszłości"

Pogrubionego przeze mnie fragmentu nie ma w wypowiedzi Jezusa, a my nie jesteśmy Jezusami. Możemy działać w Jego imieniu, o ile nasze działania rzeczywiście są zgodne z Jego bieżącą intencją. Tylko wtedy rzeczywiście będziemy mogli cokolwiek zrobić lub wypowiedzieć w imieniu Jezusa.

Ze słów Jezusa o górze i krzaku nie wyczytuję Jego intencji zmieniania topografii terenu przez Jego uczniów. Poza tym, "zapomniałeś" przytoczyć drugiej części tej samej wypowiedzi Jezusa:

"I wszystko, o cokolwiek byście prosili w modlitwie z wiarą, otrzymacie" [Mat. 21:22]

Modlitwa z wiarą jest zwróceniem się do Boga z ufnością w Jego wszechmoc i w poddaniu się Jego woli. Nie jest zwróceniem się do krzaka w taki sposób, jakbyśmy byli jego stwórcami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 1:57 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Niszczenie dzieł szatana „ (jest) są zgodne z Jego bieżącą intencją ‘
Proszę zwróć uwagę w jakim autorytecie się to dzieje, i na to , o co pyta się Orion. bo moje odpowiedzi tego dotyczą.
Łukasza 10,19 Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 3:04 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 4:06 pm
Posty: 22
Henryk Smok ma gdzieś to,że w inych Kościołach są inne tradycje modlitwene-tak samo biblijne, jak jego, on przecież ma najwyższe poznanie :?
normalne jest, że po modlitwie, czy podczas jej, napełniony Duchem moze rzec, tak jak Piotr:

Nie mam srebra ani złota - powiedział Piotr - ale co mam, to ci daję: W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, chodź!

Dzieje 3:6


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 6:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Nie można wykrzesać z siebie wiary. Bóg napełnia wiarą.
Bóg jest zawsze źródłem wiary a wiara jest Jego darem. Jeżeli Bóg włoży ci do serca wiarę abyś przerzucił górę albo drzewo to możesz to zrobić bo masz takie przeświadczenie od Niego
. Jeśli jednak próbujesz naśladować kogoś kto dostał wiarę i zwracasz sie do choroby, góry czy drzewa i nic się nie stanie to powinieneś jeszcze odpowiadać za oszustwo. " W imieniu Jezusa "- znaczy że On wie o tym i cię posyła do tego wydarzenia konkretnie a nie ogólnie. Tylko w imieniu Jezusa, czyli z woli i nakazu Jezusa możesz zwrócić sie do konkretnego stworzenia aby dokonać dzieła Bożego.
Jest teraz pełno takich oszustów, którzy powinni być zaraz wyrzuceni ze zboru za nieskuteczność. Tymczasem są nazywani mężami Bożymi a innych przy swej nieskuteczności oskarżają o brak wiary, której sami nie maja, bo nie mają Bożego poparcia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 6:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Niszczenie dzieł szatana „ (jest) są zgodne z Jego bieżącą intencją ‘
Proszę zwróć uwagę w jakim autorytecie się to dzieje, i na to , o co pyta się Orion. bo moje odpowiedzi tego dotyczą.
Łukasza 10,19 Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi.

Henryku, pytania Oriona dotyczą zwracania się do chorób. Nie widzę w Biblii podstaw do takich praktyk. Zwracanie się do ludzi lub demonów w imieniu Jezusa jest o tyle normalne, że mamy do czynienia z osobami. Oczywiście zakładam, że zwracamy się rzeczywiście w imieniu Jezusa, a nie traktujemy Jego imienia jak zaklęcia. Niszczenie dzieł szatana nie polega na samowolce i nie odbywa się poprzez przypisywanie sobie autorytetu Stwórcy. Działanie w czyimś imieniu z definicji zakłada zgodę i poparcie dla naszych działań osoby w której imieniu działamy. Nie zauważyłem, żeby apostołowie zwracali się do burzy lub go gorączki tak jak robił to Jezus. A mieli okazje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 8:14 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Czyimi uczniami jesteście i kogo chcecie naśladować? Mateusza 10,2 Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, ...
Mateusza 10,1 Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości.
Mateusza 9,35 Tak Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię królestwa i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 9:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Czyimi uczniami jesteście i kogo chcecie naśladować? Mateusza 10,2 Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, ...

... a sługa jak jego pan. Tego zapomniałeś dodać. Sługa wykonuje polecenia Pana. Uczeń się uczy od mistrza. Ale sługa pozostaje sługą, a uczeń pozostaje uczniem. Będziemy służyć i uczyć się do końca życia. Cokolwiek robimy, robimy to jako słudzy. A moc i autorytet zostały dane Jezusowi [Mat. 28:16-20]. On będzie z nami aż do skończenia świata, ale my nie otrzymaliśmy władzy nad stworzeniem i nie zostaliśmy uczynieni "małymi bogami" wbrew nauczaniu Benny Hinna i jemu podobnych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 9:27 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smoku powtórze, bo chyba przeoczyłeś.
Łukasza 10,19 Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 9:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Smoku powtórze, bo chyba przeoczyłeś.
Łukasza 10,19 Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi.

Nie, nie przeoczyłem. Piszę o tym, co dotyczy nas po zmartwychwstaniu Jezusa, a nie o tym, co dotyczyło 72 przed Jego zmartwychwstaniem. Zresztą nawet, jeśli Pan dał im władzę, to oni i tak zaczęli się tym podniecać zamiast bardziej docenić fakt, że ich imiona są zapisane w niebie [Łuk. 10:20]. Taka już ludzka natura i trzeba z tej lekcji wyciągać wnioski, zamiast się powoływać tylko na jej pierwszą połowę. No i nie widać w tym tekście, żeby się uczniowie zwracali do przyrody, A o to pytał przecież Orion.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 9:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
To juz burzy wierzacy nie może zgromić? :?

Wszystko zasadzone jest na mocy Bożej.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL