www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 3:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Protektor. Widzę, że tak Ci prawda eksploduje z grubej rury iż może co niektórych znieść z forum. Mnie też brak tej łagodności i lubię taki "huk " ale niektórzy wolą nawet "przecedzać komara i połykać przy okazji wielbłąda" a życie jest takie krótkie na całkowitą zmianę myślenia. No cóż dajmy wszystkim szanse. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 3:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Kochani bracia Protektorze i Marcku!!
Nie zebym byla jakas straszna zwolenniczka formalnych przynaleznosci, deklaracji itp. itd., ale mam do Was pytanie... otoz co proponujecie braciom i siostrom bedacych w takich zborach? Maja je w te pedy opuscic? Maja stamtad wyjsc? Tak czy nie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 7:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Chcesz, że byśmy zastąpili im Ducha Prawdy, który ich do prawdy prowadzi? On dla każdego ma właściwy czas pójścia dalej. A "w te pędy" jak mówisz to prowadzi przeważnie przeciwnik. Trzeba wzrastać w prawdzie i być gotowym na wszystko w Panu. Póki co Jezus mówi: "STRZERZCIE SIĘ" tych, którzy chodzą w długich szaztach, lubią pozdrowienia na placach i pierwsze miejsca w zgromadzeniach, itd...
Dla jednych jest to odejście od nich, dla drugich postawa na razie nie ufania albo nie współpracowania do czasu gdy Bóg zaprowadzi na inne pastwisko gdzie będzie sługa Boży albo da możliwość i powoła do budowania czegoś niezależnego razem z innymi, którym też otwiera oczy. To nie my ich chcemy prowadzić ale chcemy aby byli Otwarci na prawdę i gotowi ją realizować. Póki co w kwasie duchowieństwa wielu nie widzi nic złego i dają się prowadzić zamiast D. Św jak te owce na rzeź. Powiedz mi Iturko czy ktoś w twoim zborze zapytał kiedyś Pastora: "Czy uważasz mnie za przestępce, że przygotowałeś mi prawo i deklarację ? Jeśli jesteśmy równi w kościele to czy ja też mogę przygotować ci prawo i deklarację do podpisania ? Czy jeśli jej nie podpiszę to będę w twoich oczach podejrzanym o skryte zło ? Jeżeli boimy się rozmawiać z nimi jak z równymi lub sługami bo wiemy jakie będą ich reakcje to powinniśmy trzymać się od nich z daleka bo nigdy nie będziemy normalnie wzrastać. Najbardziej świadomych o kościele ludzi znajdziesz najczęściej poza denominacjami i klerem. Taka to już wąska ścieżka Pana. Jezus też do swoich przyszedł ale swoi go odrzucili.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 8:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
A mnie sie wydaje, ze za bardzo Marck uogolniasz. Gdzie Ty byles wczesniej w zborze, ze masz takie niemile doswiadczenia? :wink:
Odejsc... nie ufac... nie wspolpracowac z przelozonymi... :shock: Co to ma byc?? Tez jestes gdzies, w jakiejs lokalnej, niezaleznej spolecznosci, gdzie, jesli nie ma pastora, to sa bracia starsi. A starsi to w jakims sensie przelozeni, bracia czuwajacy, pilnujacy zdrowej nauki itp. itd. Im tez nie ufasz? A jesli Ty jestes jednym z takich starszych to milo by Ci bylo uslyszec, ze ktos Ci nie ufa i nie chce z Toba wspolpracowac?
Nie rozumiem za bardzo Twojego rozumowania...
Chociaz z drugiej strony to czasem lapie o co Ci chodzi i Protektorowi, nawet sie niekiedy zgadzam z Waszymi uwagami, ale prezentujecie tak skrajna (jak dla mnie) niechec do formalnych zborow, ze mnie to zadziwia... :?
Naprawde nie ma w Olkuszu lub okolicy zdrowego zboru?
Jak doszedles do tego, zeby byc poza formalnym zborem? Ktos Cie skrzywdzil? Zawiodles sie na jakims pastorze? Przejechales sie na czlonkostwie w zborze? Bo nie wierze, ze siedziales sobie spokojnie w zdrowym, dobrym zborze, az nagle doznales objawienia, ze to wszystko to nic nie warte, pastorzy sa zli i niedobrzy i tylko czyhaja na biedne owieczki, zeby je zniszczyc... :wink:

Aha, nie moge spytac o nic mojego pastora, bo u nas nie ma pastora... :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 9:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Itur myślałem, że rozumiesz, że nie chodzi o wszystkich tylko o tych co pasują do charakterystyki kleru. Przed kim Jezus nas ostrzega? To nie ja uogólniam tylko Jezus bo nie chodzi mu tylko o stronnictwo faryzeuszy i saduceuszy tylko o pewien rodzaj "Diotrefesów czy Nikolaitów" jaki będzie się przewijał w kościele przez wieki. "Kto chce być pierwszy pośród Was niech będzie sługą waszym". Prędzej czy później rozpoznasz czy ktoś jest sługą czy Panem, czy zależy mu bardziej na tobie jako służebnicy Pańskiej czy na swojej władzy a w końcu wyczujesz czy jego autorytet jest z Boga i Bóg popiera swego sługę czy jest to autorytet ludzki i pełnionej funkcji. Bóg używa nawet najgorszych pastorów ale nie ze względu na nich ale ze względu na owce, a owce mówią wtedy że to mąż Boży. Tymczasem Bóg dla owcy użyje nawet osła aby ją poprowadzić. Dlatego trzeba nawet czasem odróżnić mądrość Bożą od przyziemskiej albo demonicznej.
Jeśli chodzi o przeszłość to dzięki Bogu miałem i mam szczęście do prawdziwych sług Bożych, przy których można się budować i wzrastać ale doznałem też różnych polityków religijnych. Jeden chorobliwie zazdrosny o władzę i wpływy w zborze plotkarz, drugi chciał być niekwestionowanym przywódcą przebudzenia w Polsce tak wielkiego, że pociągnął wierzących z powrotem do KRK, inny sprowadzał wszelkie odlotowe zwiedzenia z całego świata tak że zbór przypominał obsługę biura turystyznego, itd... Ale to nie ten temat. Teraz dziękuję Bogu za doświadczenie bo to tylko wzmocniło moją wiarę. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 9:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
No teraz rozumiem i mi ulzylo :D Bo tak czasem pisales, w moim odczuciu, ze wydawalo mi sie, ze wszystkich wrzucasz do jednego wora i... "hajda na stos"! :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 9:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
No cóż, na cały Sanchedryn znalazł się tylko jeden Nikodem a na 400-stu proroków jeden Micheasz. Może w tzw. kościele jest lepiej. :?: :?
Kiedyś śmiano się, że więcej jest dolarów fałszywych bo fałszerze robią lepsze. Diabeł jest takim fałszerzem. Zawsze ma przewagę liczebną jak za wojen Izraela i rzuca wszystko co ma, aby Boża moc przejawiała się w słabości. I co z tego, że teraz na 1-nego prawdziwego wierzącego diabeł jest wstanie wystawić 1000 heretyków, którzy zaświadzą, że on jest sekciarzem ? I tak przegra. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 8:42 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
PROTEKTOR napisał(a):
Cytuj:
Czytając ostatnie komentarze mam wrażenie, że w społecznościach toczy się zaciekła walka pomiędzy przewodnikami kościoła a uciskanymi wierzącymi. Zastanawiam się czy są jeszcze normalne Kościoły, gdzie szanuje się autorytety i panuje atmosfera wzajemnego szacunku, a we wzajemnych relacjach dąży się do miłość. Czy wszędzie mamy doczynienia z potworami czyhającymi na biedne owce, żeby je ograniczyć i zniewolić?


Niestety w wielu przypadkach tak jest! A nie jest tak jak pisze Adam, że zdrowym wierzącym podpis w niczym nie przeszkadza: owszem to kolejny przypadek podporządkowania i wywierania strachu na wiernych, "bo nie dostanie ślubu lub pogrzebu". Cyrk.

I wraca oczywiście kwestia biblijnego kościoła: ludzie którzy zbierali się po domach, rodzina miłujących Jezusa i siebie nawzajem ludzi. I wyobrażasz sobie Twoją rodzinę, którą spisujesz na listę członków i wręczasz deklaracje członkowskie pod rygorem uznania ich za ludzi drugiej kategorii? Zastanów się jeszcze raz! A czy u ciebie też pastor prowadzony jest nie przez Ducha Sw. tylko przez ankiety?

Te wszytkie formalności stają się coraz ważniejsze i będzie jeszcze gorzej. Już niektórzy podpisują "przymierza dziesięciny" a w czasch panującego koscioła odstępczego odbije się to wszystkim tym zborom czkawką. Albo wsiąkną, bo to przecież nie sprawa?


Po długiej nieobecności mogę odpowiedzieć na kilka postów.

Drogi przyjacielu jeśli jakiekolwiek podporządkowania jest Ci obce, to po prostu załóż SWÓJ Kościół i będzie z głowy. Ponadto Kościół w Polsce nie spotyka się tylko po domach, bo nie musi, zaś deklarację członkowską podpisała moja żona, ja i wielu innych, i jakoś nie czujemy się zniewoleni czy też sparaliżowani strachem.
W naszym Kościele ludzie bez deklaracji nie są uznawani za gorszych czy lepszych. Z moich doświadczeń wynika, że ludzie mający problem z taką drobnostką mają „duchowe” problemy również w innych kwestiach. Zresztą ktoś już o tym pisał wcześniej, chyba Adam.
Ankiety nie mają nic wspólnego z prowadzeniem Ducha Świętego. Nie wiem skąd u Ciebie takie zupełnie pozbawione sensu pytanie.
Dziesięcina to zupełnie inna sprawa, o której w tej chwili nie rozmawiamy. Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, bo za chwilę okaże się, że pozostałeś sam na polu walki o wiarę, a wszyscy inni są odstępczym kościołem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 11:55 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
PROTEKTOR napisał(a):
Cytuj:

Nie zgadzam się z takim stanowsikiem. Kosciół jest wyłącznie sprawą duchową i żadne ziemskie prawa i statuty powinny być mu obce.


Rafael:
Ciało Chrystusa składa się z ludzi, którzy podlegają ziemskim prawom. Ziemskie, świeckie prawo nie omija Kościoła, bo ten sobie tego nie życzy.

Protektor:
To już było: KRK doskonale spajało władzę "duchową" i ziemską ze skutkami jak widać, takimi, że niektórzy do dziś nie mogą się z tego wydobyć


Rafael:
Jeszcze raz powtórzę. Kościół ma być podporządkowany władzy świeckiej, bo ta jest „na służbie u Boga”. Podporządkowanie to kończy się kiedy władza występuje przeciwko Słowu Bożemu. Jeżeli Biblia do ciebie nie przemawia, to ja już nic nie poradzę.

Rafael napisał(a):
Cytuj:
Kościół funkcjonuje w Chinach w formie w jakiej może. Założenie, że wzrasta, bo działa w „poprzek prawa” jest absurdem. Jeśli w Chinach dojdzie kiedyś do zmiany ustroju na demokratyczny to formalna funkcjonowania kościoła również ulegnie zmianie wraz z otrzymaniem pewnych wolności i praw.


Protektor:
Skapcanieje jak i inne....


Rafael:
Czas pokaże...

Rafael napisał(a):
Cytuj:
Widzę, że znalazłeś następną metodę na wzrost jakościowy i ilościowy Kościoła a mianowicie prześladowania. Jeżeli twoja teza jest prawdziwa to podobny wzrost, jak w Chinach powinniśmy zaobserwować również w innych krajach, gdzie prześladuje się chrześcijan.


Protektor:
I tak właśnie jest! Nie wierzysz? www.okno1040.org


Rafael:
Znam Sylkę z wielu forów i nie zgadzam się z wieloma jej poglądami, ale błogosławię jej zapał do modlitwy o tamte rejony świata. Ponadto dalej twierdzę, że prześladowania nie przynoszą przebudzenia. Są rejony świata, gdzie nie ma prześladowań a chrześcijaństwo się rozwija.

PROTEKTOR napisał(a):
Cytuj:
Te nasze skarlałe zbory powinny się uczyć, sprzedać swoje majątki i zredukować koszty ich utrzymania, zlikwidować darmozjadów tzw. przywódców, którzy pasą się sami i nie mają pojęcia o realnym swiecie: niech najpierw pracują w swiecie a nie siedzą w ciepełku swoich posad. Niech idą do świata a potem uczą innych.


Rafael:
Przyjacielu drogi, proszę, troszeczkę miej kaznodziejskiego zacięcia a troszkę więcej pokory i szacunku do Ciała Chrystusa, którym niewątpliwie są te „skarlałe zbory”.

Protektor:
A na jakiej podstawie wnosisz, że to takie wspaniałe koscioły. Pokaż któryś w Polsce, któryby miał z 1000 deklaracji i podpisów, albo wysyłał 10 misjonarzy rocznie?


Rafael:
Nie twierdzę, że to wspaniałe Kościoły, bo znam raptem kilkanaście społeczności. Wiem jednak, że to Ciało Chrystusa, a Tobie łatwo przychodzi wypowiadanie sądów i oskarżeń. Daj przykład przyjacielu, pokaż, jak trzeba rozwinąć te „skarlałe zbory”, to potem poważnie się zastanowię nad Twoimi tezami.
Musisz się zdecydować, czy chcesz mieć za braci tych ze „skarlałych kościołów”, czy tylko tych z kilkutysięcznych? Polecam Ci wyjazd do USA tam dopiero są potężne Kościoły i wbrew Twoim założeniom nie ma prześladowań, a misjonarzy wysyła się mnóstwo.


Rafael napisał(a):
Cytuj:
Nazywając przywódców „darmozjadami” posługujesz się krzywdzącymi uogólnieniami deptając wielu wspaniałych braci.


Protektor:
A poczułeś się urażony? Widocznie sumienie?
"Mleko wy zjadacie, w wełnę wy się ubieracie, tuczne zarzynacie, lecz owiec nie pasiecie."

Rafael:
Nie poczułem się osobiście urażony, ale Ci po prostu współczuję. Posługujesz się insynuacjami, oskarżeniami, uogólniasz a przede wszystkim zabrałeś się za nieuprawnione osądzanie braci. Żyjesz w grzechu. Potrzebujesz pokuty i upamiętania.


Cytuj:
Cytuj:
Bóg nigdy nie poświadcza ludzkiego przywództwa!!!

Cytuj:
Mylisz się. Od początku do końca Słowa Bożego Bóg posługuje się ludźmi powołując ich do różnych funkcji, w tym do przywództwa.

Bóg nie musi uznawać ludzkich układów i ustanowionego przez ludzi wodza. Czy masz inne zdanie?

Cytuj:
Pewnych rzeczy organizacyjnych i strukturalnych w Biblii nie widzę, ale kiedy nie są z Nią sprzeczne i pomagają w zarządzaniu Kościołem to z chęcią je przyjmuję.


Smok już ci na to odpisał. W biblii jest mało np. na temat picia wódki :lol: to co, wolno?

Dla wszystkich taka ciekawa układanka w 3 wersjach. Dopiszę jeszcze nieco później z Biblii Brzeskiej, której nie mam pd ręką:

BW: Będę szukał zaginionych, rozproszone sprowadzę z powrotem, zranione opatrzę, chore wzmocnię, tłustych i mocnych będę strzegł, i będę pasł sprawiedliwie.
BT: Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie.
BG: Zgubionej szukać będę, a zapłoszoną przywiodę, i połamaną zawiążę, a słabą posilę; ale tłustą i mocną wytracę; bo je będę pasł w sądzie.

Dlaczego jak sądziecie te dwa jawne kłamstwa? Wprawdzie niektóre wydania BT mają dopisek "w oryginale jest wytracę" i to bez żadnego dodatkowego komentarza.


Rafael:
Bóg nie musi uznawać ludzkich układów i tego nie robi. Za to uznaje ludzkie przywództwo obdarzając ludzi autorytetem. To bardzo proste.
Proszę, nie odwołuj się do autorytetu Smoka, bo wiem, co On napisał i widzę, co Ty piszesz.
Tak na marginesie Smok na tej stronie jest autorytetem i przywódcą. O takim przywództwie mówiłem w moich poprzednich postach.
Oczywiście, że wódkę pić nam wolno, ale nie wolno nam się upijać, być pijakami i gorszyć innych. Pijaństwo jest grzechem a organizowanie Koscioła jest bardzo przydatne i przynosi pożytek wszystkim. Różnica jest chyba jasna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 6:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Zacznę od tego kawałka:
Cytuj:

Drogi przyjacielu jeśli jakiekolwiek podporządkowania jest Ci obce, to po prostu załóż SWÓJ Kościół i będzie z głowy.

Ja nie muszą zakładać żadnego kościoła bo ja z żoną już stanowimy kościół, jak do tego potrzeba ci dodatkowego towarzystwa to pójdź do pubu zamiast do "kościoła".

Cytuj:
Z moich doświadczeń wynika, że ludzie mający problem z taką drobnostką mają „duchowe” problemy również w innych kwestiach.

A gdzie to nabyłeś takiego doświadczenia? Sam jesteś tzw. pastorem? No więc szkoda strzępić języka dla ludzi, którzy nie mają uszu do słuchania, ale wypada choćby innym podać FAKTY: 85% ludzi, którzy opuszczają macierzyste zbory, to ludzie ze służby, aktywnie i sumiennie pracujący przez lata, dobrze zapoznani z wewnętrzymi sprawami ich zborów, najlepiej widzący ten zaduch duchowy i ten stęchły duchowy klimat. Często czekają latami i modą się o to by ten korek duchowy (=pastor, starszy) został usunięty, by weszło Boże powietrze i Boże światło do tego towarzystwa. na życzenie podam linki.

Cytuj:
Ankiety nie mają nic wspólnego z prowadzeniem Ducha Świętego. Nie wiem skąd u Ciebie takie zupełnie pozbawione sensu pytanie.

To podaj namiar z Biblii, gdzie pisze że dzieci Boże prowadzone są przez ankiety? I zastanów sią czasem co do odpowiedzi na pytania całkiem pozbawione sensu, może choć odpowiedź jakiś sens jednak będzie posiadać. Może wetdy pytanie nie wyda sią takie głupie? To właśnie brak chęci zadawania "głupiuch" pytań prowadzi do zachowań bezkrytycznie przyjmujących powszechnie utarte (przez pastora?) poglądy.
Cytuj:
Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, bo za chwilę okaże się, że pozostałeś sam na polu walki o wiarę, a wszyscy inni są odstępczym kościołem.


A nawet gdyby tak było to co mam iść z tłumem bo tak wygodniej?

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 7:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Rafael:
Cytuj:
Ciało Chrystusa składa się z ludzi, którzy podlegają ziemskim prawom. Ziemskie, świeckie prawo nie omija Kościoła, bo ten sobie tego nie życzy.

Mów za siebie, chyba że jesteś już papieżem, ale musiało się to stać ostatnio a wiadomości jeszcze nie oglądałem? :roll:

[Rafael:
Cytuj:
Jeszcze raz powtórzę. Kościół ma być podporządkowany władzy świeckiej, bo ta jest „na służbie u Boga”. Podporządkowanie to kończy się kiedy władza występuje przeciwko Słowu Bożemu. Jeżeli Biblia do ciebie nie przemawia, to ja już nic nie poradzę.

Sam się ośmieszasz, bo nigdzie nie jest podane że kościół ma słuchać władzy świeckiej! Więcej nawet - jest ponad wszelką nadziemską władzą zgodnie z Efezjan.
Cytuj:
Protektor:
I tak właśnie jest! Nie wierzysz? www.okno1040.org


Rafael:
Znam Sylkę z wielu forów i nie zgadzam się z wieloma jej poglądami,
[/quote]

To nie chodziło o Sylkę, i jej poglądy, ale o przykłady niezwykłego rozwoju kościoła wśród prześladowań.

Cytuj:
Rafael:
Przyjacielu drogi, proszę, troszeczkę miej kaznodziejskiego zacięcia a troszkę więcej pokory i szacunku do Ciała Chrystusa, którym niewątpliwie są te „skarlałe zbory”.

A co to za merytoryczny argument, wybacz ale takich apeli miałem w życiu wystarczająco dużo aby mogły mnie jeszcze wzruszyć. Wymyśl coś bardziej oryginalnego.

Protektor:
Cytuj:
A na jakiej podstawie wnosisz, że to takie wspaniałe koscioły. Pokaż któryś w Polsce, któryby miał z 1000 deklaracji i podpisów, albo wysyłał 10 misjonarzy rocznie?


Rafael:
Cytuj:
Musisz się zdecydować, czy chcesz mieć za braci tych ze „skarlałych kościołów”, czy tylko tych z kilkutysięcznych?

To nie jest kwestia "posiadania" braci. Bracia są albo ich nie ma.

Cytuj:
="Rafael"
Nazywając przywódców „darmozjadami” posługujesz się krzywdzącymi uogólnieniami deptając wielu wspaniałych braci.


A ilu przywódców wymieniłem, to będę wiedział ilu obraziłem?

Cytuj:
Rafael:
Nie poczułem się osobiście urażony, ale Ci po prostu współczuję. Posługujesz się insynuacjami, oskarżeniami, uogólniasz a przede wszystkim zabrałeś się za nieuprawnione osądzanie braci. Żyjesz w grzechu. Potrzebujesz pokuty i upamiętania.

Tak mdłego kazania już dawno nie słuchałem. Nawet w KRK są one rzadkością. A może sam jesteś nieźle zwiedziony takimi bzdurami i kto ci dał prawo osądzania mnie jeśli ja nie mam prawa osądzać innych braci? Tylko dlatego ,że są przywódcami? Wręcz przeciwnie, oni mając większą odpowiedzialność poniosą surowsze osądzenie. Brak osądzania poglądów innych wilków w owczej skórze powoduje takie poglądy jak prezentowane przez ciebie. Nasłuchałeś się zwiedzionych darmozjadów, którzy wmówili ci, że są wybrańcami Bożymi (tylko jakiego boga?) a ich poglądy uznajesz za święte. Mamy biblijny NAKAZ osądzania, aby nie słuchać takich baśni! Tego ci twój pastor nie powiedział?


Cytuj:
Bóg nigdy nie poświadcza ludzkiego przywództwa!!!

Cytuj:
Mylisz się.


Nieprawda! Bóg jako jedyny suweren udziela swojego przywództwa, ale nie respektuje ludzkiego. Przykład? Saul i Dawid.

Z mojego punktu widzenia szkoda prądu....

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 8:31 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
PROTEKTOR napisał(a):
Zacznę od tego kawałka:


Rafael:
Drogi przyjacielu jeśli jakiekolwiek podporządkowania jest Ci obce, to po prostu załóż SWÓJ Kościół i będzie z głowy.

Protektor:
Ja nie muszą zakładać żadnego kościoła bo ja z żoną już stanowimy kościół, jak do tego potrzeba ci dodatkowego towarzystwa to pójdź do pubu zamiast do "kościoła".



Rafael:
No to już założyłeś Kościół. Moje gratulacje. Teraz niechybnie powinieneś zacząć wypełniać cel Kościoła, jaki dał Pan czyli zbawienie „dusz”. Kiedy społeczność się rozwinie, według NT, potrzebni będą starsi, nauczyciele, pasterze, ewnageliści itd. Życzę Ci owocnej pracy apostolskiej. Tylko pytanie kto Cię do tej pracy wysłał?

Rafael napisał(a):
Z moich doświadczeń wynika, że ludzie mający problem z taką drobnostką mają „duchowe” problemy również w innych kwestiach.

Protektor:
A gdzie to nabyłeś takiego doświadczenia? Sam jesteś tzw. pastorem? No więc szkoda strzępić języka dla ludzi, którzy nie mają uszu do słuchania, ale wypada choćby innym podać FAKTY: 85% ludzi, którzy opuszczają macierzyste zbory, to ludzie ze służby, aktywnie i sumiennie pracujący przez lata, dobrze zapoznani z wewnętrzymi sprawami ich zborów, najlepiej widzący ten zaduch duchowy i ten stęchły duchowy klimat. Często czekają latami i modą się o to by ten korek duchowy (=pastor, starszy) został usunięty, by weszło Boże powietrze i Boże światło do tego towarzystwa. na życzenie podam linki.



Rafael:
Podaj wiarygodne źródło tych statystyk dla Kościoła w Polsce. Znowu posługujesz się liczbą mnogą mówiąc o samym sobie i swoich negatywnych doświadczeniach, no i może kilku znajomych. Ściągnij klapki z oczu i zobacz, że Kościół nie kończy się na czubku twojego nosa.

Rafael napisał(a):
Ankiety nie mają nic wspólnego z prowadzeniem Ducha Świętego. Nie wiem skąd u Ciebie takie zupełnie pozbawione sensu pytanie.

Protektor:
To podaj namiar z Biblii, gdzie pisze że dzieci Boże prowadzone są przez ankiety? I zastanów sią czasem co do odpowiedzi na pytania całkiem pozbawione sensu, może choć odpowiedź jakiś sens jednak będzie posiadać. Może wetdy pytanie nie wyda sią takie głupie? To właśnie brak chęci zadawania "głupiuch" pytań prowadzi do zachowań bezkrytycznie przyjmujących powszechnie utarte (przez pastora?) poglądy.



Rafael:
Chyba rzeczywiście masz jakiś gigantyczny problem z ankietami. NIE mówię, że Boże prowadzenie polega na wypełnianiu ankietach. I tyle.
Twoje złe doświadczenia i wynikajace z nich pomysły na chrześcijaństwo nie pozwalają Ci słuchać innych, choć by tylko po to, żeby się zastanowić czy dobrze idziesz. Masz problem, przyjacielu.



Rafael napisał(a):
Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, bo za chwilę okaże się, że pozostałeś sam na polu walki o wiarę, a wszyscy inni są odstępczym kościołem.

Protektor:
A nawet gdyby tak było to co mam iść z tłumem bo tak wygodniej?


Rafael:
Nie koniecznie z tłumem, ale z braćmi i owszem…


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 9:42 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
Rafael napisał(a):
Ciało Chrystusa składa się z ludzi, którzy podlegają ziemskim prawom. Ziemskie, świeckie prawo nie omija Kościoła, bo ten sobie tego nie życzy.

Protektor:
Mów za siebie, chyba że jesteś już papieżem, ale musiało się to stać ostatnio a wiadomości jeszcze nie oglądałem? :roll:


Rafael:
Proszę przeczytaj uważnie:
Rzymian 13, 1-8

Rafael napisał(a):
Jeszcze raz powtórzę. Kościół ma być podporządkowany władzy świeckiej, bo ta jest „na służbie u Boga”. Podporządkowanie to kończy się kiedy władza występuje przeciwko Słowu Bożemu. Jeżeli Biblia do ciebie nie przemawia, to ja już nic nie poradzę.

Protektor:
Sam się ośmieszasz, bo nigdzie nie jest podane że kościół ma słuchać władzy świeckiej! Więcej nawet - jest ponad wszelką nadziemską władzą zgodnie z Efezjan.


Rafael:
Nie o to chodzi. Jeszcze raz Rzymian 13, 1-8

Rafael napisał(a):
I tak właśnie jest! Nie wierzysz? www.okno1040.org


Rafael:
Znam Sylkę z wielu forów i nie zgadzam się z wieloma jej poglądami,

Protektor:
To nie chodziło o Sylkę, i jej poglądy, ale o przykłady niezwykłego rozwoju kościoła wśród prześladowań.


Rafael:
Moja wypowiedź wyrwana z kontekstu- "Znam Sylkę z wielu forów i nie zgadzam się z wieloma jej poglądami," dalej jest odpowiedź na twoją tezę.


Rafael napisał(a):
Przyjacielu drogi, proszę, troszeczkę miej kaznodziejskiego zacięcia a troszkę więcej pokory i szacunku do Ciała Chrystusa, którym niewątpliwie są te „skarlałe zbory”.

Protektor:
A co to za merytoryczny argument, wybacz ale takich apeli miałem w życiu wystarczająco dużo aby mogły mnie jeszcze wzruszyć. Wymyśl coś bardziej oryginalnego.


Rafael:
Obrażasz Ciało Chrystusa na podstawie swoich złych doświadczeń. Wyjrzyj troszkę dalej ze swojego ograniczonego światka, kończącego się na czubku twojego własnego nosa i zacznij szanować sługi Boże.


Rafael napisał(a):
Nazywając przywódców „darmozjadami” posługujesz się krzywdzącymi uogólnieniami deptając wielu wspaniałych braci.

Protektor:
A ilu przywódców wymieniłem, to będę wiedział ilu obraziłem?


Rafael:

Właśnie o to chodzi, że nie wymieniłeś żadnych. Byłeś łaskaw wyrazić się ogólnie.

Rafael napisał(a):
Nie poczułem się osobiście urażony, ale Ci po prostu współczuję. Posługujesz się insynuacjami, oskarżeniami, uogólniasz a przede wszystkim zabrałeś się za nieuprawnione osądzanie braci. Żyjesz w grzechu. Potrzebujesz pokuty i upamiętania.

Protektor:
Tak mdłego kazania już dawno nie słuchałem. Nawet w KRK są one rzadkością. A może sam jesteś nieźle zwiedziony takimi bzdurami i kto ci dał prawo osądzania mnie jeśli ja nie mam prawa osądzać innych braci? Tylko dlatego ,że są przywódcami? Wręcz przeciwnie, oni mając większą odpowiedzialność poniosą surowsze osądzenie. Brak osądzania poglądów innych wilków w owczej skórze powoduje takie poglądy jak prezentowane przez ciebie. Nasłuchałeś się zwiedzionych darmozjadów, którzy wmówili ci, że są wybrańcami Bożymi (tylko jakiego boga?) a ich poglądy uznajesz za święte. Mamy biblijny NAKAZ osądzania, aby nie słuchać takich baśni! Tego ci twój pastor nie powiedział?


Chcesz posłuchać gładkich słów to proponuję Ci jakieś kazanka zza wielkiej wody łechcące ucho. Nie masz prawa osądzać wszystkich, bo po prostu ich nie znasz, nie znasz ich poglądów, owoców, służby i nie jesteś z nimi w społeczności. Zanim zajmiesz się osądzaniem najpierw zbadaj całościowo naukę na ten temat. Proponuję przeczytać książkę Dereka Princea- http://www.wwylomie.com/product_info.ph ... cts_id=240 Najlepsze, systematyczne opracowanie nauki o osądzaniu dostępne w Polsce.
A ty, tym czasem sądzisz sobie kogo chcesz i obrażasz ciało Chrsystusa. To właśnie jest grzech i to osadzam.

Protektor napisał(a):
Bóg nigdy nie poświadcza ludzkiego przywództwa!!!

Rafael:
Mylisz się.

Protektor:
Nieprawda! Bóg jako jedyny suweren udziela swojego przywództwa, ale nie respektuje ludzkiego. Przykład? Saul i Dawid.


Rafael:
Przyjacielu, proszę nie bawmy się w gierki słowne. Pisząc "Mylisz się" napisałem jeszcze wiecej i tam Cię odsyłam. Bóg respektuje przywództwo, które sam wyznaczył. To takie proste.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 10:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Cytuj:
Chcesz posłuchać gładkich słów to proponuję Ci jakieś kazanka zza wielkiej wody łechcące ucho. Nie masz prawa osądzać wszystkich, bo po prostu ich nie znasz, nie znasz ich poglądów, owoców, służby i nie jesteś z nimi w społeczności. Zanim zajmiesz się osądzaniem najpierw zbadaj całościowo naukę na ten temat. Proponuję przeczytać książkę Dereka Princea- http://www.wwylomie.com/product_info.ph ... cts_id=240 Najlepsze, systematyczne opracowanie nauki o osądzaniu dostępne w Polsce.
A ty, tym czasem sądzisz sobie kogo chcesz i obrażasz ciało Chrsystusa. To właśnie jest grzech i to osadzam.

Ciekawe, że strona która zamieszcza u siebie tę książkę przynosi taki owoc nieosądzania, że wszelkich heretyków, samozwańczych apostołów, itd ...nazywa mężami Bożymi (np: Branham) a tego typu kazanka łechcące ucho z za wielkiej wody bardzo im się podobają, łącznie z nauką Karola Wojtyły. Najlepsze Biblijne opracowanie jest nie daleko bo na "Ulicy Prostej" i nie zdzierży go żaden klecha.
Jak tylko pojawią się gdzieś słowa krytyki na stan kościoła to zaraz odzywają się faryzejscy duchowni i krzyczą : Osądzasz ! :
Cytuj:
Posługujesz się insynuacjami, oskarżeniami, uogólniasz a przede wszystkim zabrałeś się za nieuprawnione osądzanie braci. Żyjesz w grzechu. Potrzebujesz pokuty i upamiętania.

To Jezus kazał nam się strzec tych ludzi, ich słów i On ich osądza a my sie z tym tylko zgadzamy i powtarzamy Jego słowa, które ty nazywasz insynuacjami, oskarżeniami, nieuprawnionym osądzaniem, ....
Ciekawe, że zamiast zająć się tematem formalizmu, który jest wybrykiem wyżej wymienionych oskarżasz tu o oskarżanie nawet zabraniasz mówić na ten temat w słowach:
Cytuj:
Ankiety nie mają nic wspólnego z prowadzeniem Ducha Świętego. Nie wiem skąd u Ciebie takie zupełnie pozbawione sensu pytanie.
Dziesięcina to zupełnie inna sprawa, o której w tej chwili nie rozmawiamy. Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka,

Prowadzenie D. Św to inny temat. Tak samo jak atakowanie protektora.
Cytuj:
Drogi przyjacielu jeśli jakiekolwiek podporządkowania jest Ci obce, to po prostu załóż SWÓJ Kościół i będzie z głowy.

Ciekawe, że jakiekolwiek podporządkowanie kojarzy ci się ze wstrętnym klerem i jego wybrykami formalizmu. Jezus kazał nam sie takim ludziom nie podporządkowywać.
Cytuj:
Ponadto Kościół w Polsce nie spotyka się tylko po domach, bo nie musi, zaś deklarację członkowską podpisała moja żona, ja i wielu innych, i jakoś nie czujemy się zniewoleni czy też sparaliżowani strachem.

Najbardziej charakterystyczne w twojej wypowiedzi są słowa : "nie czujemy" a wszyscy którzy wykazują taką samą obojętność na lżenie wierzących są w twoich oczach cacy.
Cytuj:
Z moich doświadczeń wynika, że ludzie mający problem z taką drobnostką mają „duchowe” problemy również w innych kwestiach.

Natomiast ci wrażliwi to ci z problemami i oczywiście nie są uważani za gorszych choć są problematyczni. Ale ściemniasz. Ciekawe czy powierzyłeś komuś nie podpisującemu i nie płacącemu dziesięciny w zborze, jakąś funkcję. Może zbiera kolektę ? :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 5:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Powiem szczerze że już mi się to znudziło. Rafael jest głuchy na wszystkie argumenty, nie chce mu się nawet przeczytać Biblii z miejsc których niamiary podaje, albo tego nie zna, albo nie rozumie co czyta, ale trzyma się jak rzep psiego ogona. Poza tym nie znając mnie każe mi pokutować; nic tylko gratulować prowadzenia, tylko jaki duch go prowadzi? Dla mnie EOT!

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL