www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Śr maja 15, 2024 7:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 12:54 pm 
Z uwagi na dalece wysublimowaną awangardowość niniejszego forum miałem zamiar zakończyć tu swoją działaność. Jednak dla Protektora zrobiłem wyjątek. Poglądy rodem z Monty Pajtona. Anarchia, anty-nomizm i socjo-fobia w wydaniu klinicznym. Ale cóż, poglądy wolno mieć nawet najbardziej egzotyczne. :shock:
O ile się nie mylę, to prowadzisz działaność gospodarczą. Proponuje ją wyrejestrować i nie płacić podatków.
Acha, mam nadzieje, że do namiotu zaciągnąłeś tylko jedną kobietę. :D
Nie bierz tego osobiście, powyższy wpis wynika z potrzeby odreagowania.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 1:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 23, 2006 4:28 pm
Posty: 64
PROTEKTOR napisał(a):
Cytuj:
Pastor,który chce,by jego zbór działał wśród więźniów,organizował zewnętrzne ewangelizacje,działał w szkołach,organizował obozy,itp.Musi niestety funkcjonować w ramach kościoła zarejestrowanego w odpowiednim urzędzie.By to mogło się dokonać musi mieć określoną liczbę członków na papierze z ich podpisami.

Nieprawda! Wcale nie mniej można (bo wolno!) przy społeczności nie zarejestrowanej. Sam taką prowadziłem beu papierów i pieczątek i znaków firmowych itd. Wydawałem książki, chodziłem do więzienia, wynajmowałem sale na spotkania. Może nie wszystko osobiście ale to byli "nasi" ludzie!
Cytuj:
Pod koniec każdego roku pastor jest też zobowiązany przesłać do Urzędu Statystycznego oświadczenie i stanie liczebnym swego zboru.

Tak i składać sprawozdania do US o składkach członkowskich i koniecznośc pilnowania tego przez 5 lat. Super. Bolszewicka władza chce wtykać swoje łapy we wszystkie dziedziny życia człowieka, po co jeszcze ułatwiać jej kontrolę nad nami? Kiedyś to będzie jeszcze potężniejsze. Uczmy się już teraz działać bez tego zbędnego balastu. Kiedyś i tak albo przejdziemy do konspiracji, albo będziemy musieli zapłacić za to życiem. Zastanówmy się czy warto iść na te wszystkie kompromisy ze światem a nawet układać się z nim, choć jest to teren przeciwnika?

Cytuj:
A po co?
Gdzie masz w biblii o podpisywaniu papieru. Kobietę się pojmowało za żonę, do nammiotu i oboje byli odtąd małżeństwem. Nie gniewaj się, ale widać komunizm żyje w sercach ludzi bardziej niż nam się wydaje.


Cytuj:
Masz żonę?Jeśli masz,to żyjesz z nią na ''kocią łapę''.Zaciągnąłeś ją do namiotu i od tej pory jest twoja?


A pokaż taką formę w biblii? Albo dowód na podpisywanie papieru?


Myślę, że mam propozycję, która będzie świetnym remedium na wszystkie bolączki związane z bytowaniem na tej ziemi.
Proponuję Panu wystrzelenie się w kosmos i uwolnienie się tym sposobem od terenu wroga i wszystkich tych obrzydliwych pułapek, zastawianych za każdym rogiem. :D
Dobre łuczywo w tyłek i heja!!

_________________
www.graniczne.amu.edu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 7:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 5:47 pm
Posty: 14
miki napisał(a):

O ile się nie mylę, to prowadzisz działaność gospodarczą. Proponuje ją wyrejestrować i nie płacić podatków.


Zaraz, zaraz. Chyba nie o to chodzi by sprawy świeckie,typu rejestrowanie firmy, samochodu czy rejestracja w przychodni lekarskiej, porównywać z rejestracją w Kościele. Świat działa według własnego systemu, a Kościół według własnego. Bo jak tak dalej pójdzie to się okaże, że każdy z nas dostanie kościelny NIP :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 8:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Jestem ciekaw Protektorze, co zrobiłbyś, gdyby państwo wymagało rejestrowania kościoła i zabroniło zgromadzeń nie zarejestrowanych?

Pytam bo tego na razie nie ma.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 10:15 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Protektorze,nie potrafię tak nisko latać,więc nie odpowiem.Żenada. :wink: :roll:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 12:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Kiedyś pewien komentator sportowy powiedział, że Zbigniew Boniek wkłada głowę tam, gdzie inni boją się włożyć nogę. Śmiem twierdzić, że PROTEKTOR mówi rzeczy, o jakich inni boją się nawet pomyśleć. :D

Adam napisał(a):
Smok napisał(a):
Adamie, zanim ja odpowiem na to pytanie, odpowiedz mi wreszcie wyczerpująco na proste pytanie, które zadaję po raz trzeci: "Po co pastorowi mój podpis na liście członkowskiej i czy można służyć w Twoim kościele bez złożenia takiego podpisu?"

To zależy od tego, czy prowadzący dany zbor chce zajmować się budowaniem swoich owieczek i nie planuje jakichś zewnętrznych działań, czy też nastawiony jest na aktywność na wszelkie sposoby, jakie tylko się pojawią.

Bywają takie okresy w życiu Kościoła, że władze danego kraju zakazują Kościołowi dosłownie wszystkiego, z samym istnieniem włącznie. I właśnie wtedy Kościół zazwyczaj najbardziej wzrasta oraz staje się aktywny. Myślę sobie, że w pewnych sprawach PROTEKTOR ma rację, choć ta racja wydaje nam się już nawet nie radykalna, ale wręcz "kosmiczna". A wiecie dlaczego? Ponieważ Kościół boi się już nie tylko działać, ale nawet myśleć inaczej niż świat. Dlatego kościół, który sam składa się z członków myślących w kategoriach systemowych, będzie siłą rzeczy ciążył ku tworzeniu systemu, będzie się najlepiej czuł wewnątrz systemu, a nawet bez istnienia systemu nie będzie już niedługo umiał żyć. No bo jak tu żyć w Ciele Chrystusa, jeśli nie ma komu zanieść dokumentu do podbicia na nim urzędowej pieczątki? Czy nie uważacie, że zaczynamy oddawać cesarzowi to co jest boskie, a Bogu to, co jest cesarskie? I że jesteśmy coraz bardziej z tego świata w sensie przejmowania jego sposobu myślenia?

Najłatwiej jest takiego PROTEKTORA wykpić i skończyć z nim rozmowę zbywając kilkoma złośliwościami. Ale moim zdaniem to byłby błąd. Oczywiście nie ze wszystkimi jego poglądami się tutaj zgadzam, ale uważam, że niektóre po prostu przerażają niektórych, zamiast skłonić do refleksji.

Są sprawy, które powinny być regulowane prawnie, jak na przykład małżeństwo. W żadnej cywilizacji nie ma tak, żeby bez oficjalnej ceremonii zaślubin ktoś brał kobietę do namiotu. Wybacz, PROTEKTORZE, ale małżeństwo w każdej społeczności jest w pewien sposób prawnie chronione i regulowane. Dlatego chrześcijanie idą do US i nie ma w tym niczego "niebiblijnego". Chodzi o majątek, podatki, prawa dzieci, spadki, darowizny i inne sprawy.

Jeśli Kościół chce posiadać nieruchomości, majątek, korzystać z ulg podatkowych dla duchowieństwa, pisać statuty, prowadzić działalność gospodarcza, tworzyć organizacje pozarządowe, uzyskiwać urzędowe pozwolenia do pójścia tu czy tam, występować jako strona w świeckich sprawach sądowych, to rzeczywiście powinien się zarejestrować. Osobną sprawą jest to, czy wszystkie wyżej wymienione są Kościołowi AUTENTYCZNIE NIEZBĘDNE do funkcjonowania na tej Ziemi. "Warto rozmawiać", jak by powiedział red. Pospieszalski z TV. :) Byle kulturalnie, cierpliwie i z szacunkiem. :)

Adam napisał(a):
A ze spraw duchowych... Czytamy nieraz w listach o tym, by wyłączyć kogoś tam spośród zboru. Jak można kogoś wyłączyć,jeśli się go wcześniej nie włączyło. I naprawdę nie ważne jest to, w jaki sposób się to odbyło. Wątpię, by wypełniał jakieś ankiety i składał podpisy.

No właśnie. Ja też wątpię. 8)

Adam napisał(a):
Istniała jednak już wtedy jakaś forma organizacyjnego członkostwa nie tyle w Kościele Jezusa (bo tam to niepotrzebne), ile w strukturach danej lokalnej społeczności.

No dobrze, ale gdyby sprawa członkostwa w formie zapisania się na listę i wypełnienia deklaracji była taka istotna, zapewne czytalibyśmy o niej. Być może list czlonkowskich nie było z bardzo prostego powodu - gdyby taka lista wpadła w ręce Sanhedrynu lub władz rzymskich, kościół zostałby błyskawicznie zdziesiątkowany. W Chinach mamy dzisiaj taką sytuację, że bezpieczny jest tylko ten kościół, który jest zarejestrowany. Czy w Polsce każda grupa przyjaciół musi być zarejestrowana? Nie, ponieważ nie jest osobą prawną. Czy Kościoł Powszechny lub kościół lokalny jako wspólnota wierzących według definicji biblijnej jest "osobą prawną"? Mnie sie wydaje, że nie. Chyba, że pragnie działać w taki sposób. Oczywiście, poszczególni członkowie kościoła są obywatelami państwa, więc powinni oddawać cesarzowi, co cesarskie.

Jarek napisał(a):
co zrobiłbyś, gdyby państwo wymagało rejestrowania kościoła i zabroniło zgromadzeń nie zarejestrowanych?

Jeśli państwo zabrania zgromadzeń nie zarejestrowanych, to mamy państwo policyjne, które godzi w podstawowe wolności obywatelskie. A bardziej trzeba Boga słuchać niż ludzi, skoro Slowo Boże mówi, żeby nie zapominać wspólnych zebrań. Jeśli państwo zabrania zgromadzeń w ogóle, to mamy stan wojenny.

Adam napisał(a):
Czytamy też o publicznym napomnieniu niekarnych braci, by inni się bali. Takie napomnienie skierowane do kogoś, kto jest gościem (choćby od 3 lat) byłoby śmieszne i żenujące. Taki zawsze może odpowiedzieć - ''A co wy macie do mnie?'' Słyszałem już takich.

Zgadza się. I dlatego jakaś forma oficjalnego przyłączenia do kościoła powinna istnieć, żeby każdy miał świadomość, że się przyłączył. Ale tego nie osiągnie się podpisem na liście i o tym już mówiliśmy.

Adam napisał(a):
Smoku, a co to znaczy ''służyć w kościele''? Masz na myśli kazalnicę, wieczerzę, sprzątanie, budowę? W tych dwóch pierwszych porzypadkach - raczej nie. W tych dwóch drugich - raczej tak. Jak widzisz i tu jest ''raczej'' i tu. Bo zależy od wielu czynników a brak członkostwa nie jest ostatecznym kryterium. O ile nie jest to zdecydowana i stała postawa na ''nie''.

Myślę o stałej służbie w danej wspólnocie. I uważam, że wszystkie wymienione są rodzajem służby, choć jedne bardziej widoczne od drugich. Ale rozumiem Twoją odpowiedź, przyjmuję i zgadzam się z Tobą.

Adam napisał(a):
Chciałbym jeszcze raz mocno podkreślić, że nie bronię deklaracji członkowskich, podpisów czy ankiet. Bronię członkostwa w zborze, gdzie jest się wpisanym na listę członków. Czy dostało się tam poprzez podpis, ankietę, deklarację czy ustną prośbę, czy inny ludzki wynalazek nie ma tu żadnego znaczenia. Chodzi o sam fakt członkostwa w zborze.

Rozumiem, z tym że dla mnie rodzaj formalności akurat ma znaczenie. Ale prawdą jest, że wszystko w nas powinno być jawne, żeby słowo nasze nie było jednocześnie "tak" i "nie" - tak mówi Słowo Boże. Jawność przystąpienia do danej społeczności jest konieczna po to, by jawnie nabyć biblijne prawa przysługujące członkowi wspólnoty, a jednocześnie jawnie wziąć na siebie odpowiedzialność wynikającą z bycia członkiem Ciała, ponieważ jesteśmy członkami jedni drugich. Odróżniam natomiast jawność przyłączenia się do określonej wspólnoty od złożenia formalnego podpisu na liście członków. I nie jest to z mojej strony "nadużycie semantyczne", tylko rzeczywistość stojąca za jednym i za drugim.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 2:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
miki napisał(a):
Z uwagi na dalece wysublimowaną awangardowość niniejszego forum miałem zamiar zakończyć tu swoją działaność. Jednak dla Protektora zrobiłem wyjątek. Poglądy rodem z Monty Pajtona. Anarchia, anty-nomizm i socjo-fobia w wydaniu klinicznym. Ale cóż, poglądy wolno mieć nawet najbardziej egzotyczne. :shock:
O ile się nie mylę, to prowadzisz działaność gospodarczą. Proponuje ją wyrejestrować i nie płacić podatków.
Acha, mam nadzieje, że do namiotu zaciągnąłeś tylko jedną kobietę. :D
Nie bierz tego osobiście, powyższy wpis wynika z potrzeby odreagowania.

:shock: :shock: :shock:
Jasne Miki! :) W chaotycznej komplikacji efemerycznych faktów, salwowanie ewkwilibirum, między potencjami oksydentalnymi, dyprenduje pryncypialnie od insynuacji pacyfikacyjnych, manifestowanych przez notyfikację konferencyjną apropos neutralności :idea: :lol:
Zrób tak Miki jak mówisz i odejdź bo jako Pastor nie posiadasz żadnych argumentów Biblijnych a nie wiem czy wogóle zauważyłeś, że to forum Biblijne. Znajdź sobie np: forum socjologiczne i będziesz się czuł jak ryba w wodzie. Będziesz sobie tam ze współuczestnikami salwował takie górnolotne teksty jak powyżej i nigdy nie będzdziesz musiał dochodzić do konkretów, pływając w odmęcie różnych ulotnych dygresji, pojęć i wątków.
Jako pastor nie rozczarowujesz mnie wcale. Mam bowiem o klerze jak najgorsze zdanie.
Współczuję tylko twoim ostatnim myślącym biblijnie, owieczkom, na których sobie odreagowujesz tak jak na Protektorze, wyśmiewając jakąś światową nowomową. Protektor pewnie musi się czuć wielce zaszczycony i podbudowany twoim wielce "łaskawym i wspaniałomyślnym" wyjątkiem specjalnie dla niego. Przecież to sam pastor go wyróżnił i zwrócił się ostatecznie już do niego niczym sam Bóg. Chyba wszyscy mu "zazdroszczą" :wink:
Izaak wprowadził Rebekę do namiotu matki swojej Sary i nie potrzebował kleru aby ją pojąć za żonę. Mało tego. Bóg uznał to małżeństwo i mu błogosławił. Chwała Bogu.
PS.
Cytuj:
Nie bierz tego osobiście

Protektorze pewnie nie wziąłeś tego do siebie. :) che, che. W końcu zostałeś tylko zbluzgany jakąś pseudonaukową nowomową aby większość nie zrozumiała i myślała, że Miki ma racje. Pozdrówka. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 10:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Mam bowiem o klerze jak najgorsze zdanie.

Czy to ma usprawiedliwić wysoki poziom agresji?
Gdyby ktoś obstawał przy zdaniu:
nie będziesz zbawiony, jeśli nie podpiszesz listy członkowskiej [ewentualnie, jesteś wierzącym drugiej kategorii]
- mógłbym zrozumieć wzburzenie i gniew. Ale nikt czegoś tak głupiego nie napisał. W tym - Miki. Proponuję kwestię podpisywania/niepodpisywania listy potraktować, jak dietę z Rz14. Niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu, bez apelów o opuszczenie forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 11:15 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Lis napisał(a):
Proponuję kwestię podpisywania/niepodpisywania listy potraktować, jak dietę z Rz14. Niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu, bez apelów o opuszczenie forum.

Słusznie. W końcu nie jest to powód, żeby osądzać brata swego. Marcku, forum biblijne nie polega wyłącznie na biblijności poglądów, ale przede wszystkim na biblijności postawy. Jeśli walisz maczugą na lewo i prawo, potem przepraszasz, a potem znowu bierzesz maczugę i walisz nią na lewo i prawo, to znaczy, że nie rozumiesz istoty biblijnego upamiętania i odwrócenia się od grzechu, do którego sam się przyznajesz. Miki, Twój input jest cenny, a czasem mamy do czynienia z różnymi poglądami, prezentowanymi w "prostych, żołnierskich słowach". Cierpliwy jest więcej wart, niż zdobywca miasta, o ile dobrze pamiętam.

Proponuję, żeby Marck i Miki spróbowali dokonać krótkiej, a bezpiecznej "wizualizacji" i wyobrazili sobie, że stoją już przed Trybunałem Chrystusowym, a Pan nagle zaczyna poznawać nas wszystkich (uczestników forum) zapoznawać ze sobą osobiście:

- Marcku, pozwól, że przedstawię Ci Mikiego!
- Miki , to jest Marck.

Wyobraźcie sobie, moim drodzy, jak się wtedy obaj poczujecie. Wszyscy sobie wyobraźmy taką sytuację, żebyśmy kiedyś nie spalili się ze wstydu. No, chyba że jednak zrobimy próbę generalną i spotkamy się jeszcze w tych ciałach u PROTEKTORA. :D


Ostatnio edytowano Śr sty 31, 2007 11:19 am przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 11:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Czy szanownym rozmowcom to sie przypadkiem nie myla czasy pierwszego Kosciola z czasami wspolczesnymi? A sytuacja w Chinach z sytuacja w Polsce?? Jak powinno byc to wiemy czytajac Biblie, a jak jest to kazdy widzi. Dopoki deklaracji czy podpisu na jakiejs liscie nie mozna identyfikowac ze wspolpraca z panstwem i podporzadkowaniem mu sie, to co to komu szkodzi? Przyjda przesladowania (byc moze) to zobaczycie jak wszyscy zaczna sie "wypisywac" :lol: Kosciol zejdzie do podziemi i nie bedzie problemu, ze ktos sie zle czuje bez formalnosci. Na razie to nam za dobrze sie zyje w polskiej rzeczywistosci, a Chiny nam sie marza... :roll: Zeby nie bylo tak, ze ci, co sa wielkimi przeciwnikami formalnosci, pierwsi wydadza braci jak im podloza noz pod gardlo, a ci, ktorzy sa w formalnych kosciolach - slowka nie pisna i beda woleli umrzec... Mozemy sie kiedys zawstydzic...
Teoretyzuje... :lol: No co? Nie wolno?? :wink: :D Moze byc i odwrotnie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 11:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Dziękuję Smokowi za życzliwość, Marck5 za odpór w konwencji, cóż zobaczymy czy Miki napisze swój 200 (!) post.

Ciekawym polecam http://www.talent.org.pl/Czytelnia/Wyklady/sex.htm
i jeszcze Ezechiel 36,14 w wersji BG.

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 12:44 pm 
Marck5 napisał(a):
.... Jasne Miki! :) W chaotycznej komplikacji efemerycznych faktów, salwowanie ewkwilibirum, między potencjami oksydentalnymi, dyprenduje pryncypialnie od insynuacji pacyfikacyjnych, manifestowanych przez notyfikację konferencyjną apropos neutralności :idea: :lol:
Zrób tak Miki jak mówisz i odejdź bo jako Pastor nie posiadasz żadnych argumentów Biblijnych a nie wiem czy wogóle zauważyłeś, że to forum Biblijne. Znajdź sobie np: forum socjologiczne i będziesz się czuł jak ryba w wodzie. Będziesz sobie tam ze współuczestnikami salwował takie górnolotne teksty jak powyżej i nigdy nie będzdziesz musiał dochodzić do konkretów, pływając w odmęcie różnych ulotnych dygresji, pojęć i wątków.
Jako pastor nie rozczarowujesz mnie wcale. Mam bowiem o klerze jak najgorsze zdanie.
Współczuję tylko twoim ostatnim myślącym biblijnie, owieczkom, na których sobie odreagowujesz tak jak na Protektorze, wyśmiewając jakąś światową nowomową. Protektor pewnie musi się czuć wielce zaszczycony i podbudowany twoim wielce "łaskawym i wspaniałomyślnym" wyjątkiem specjalnie dla niego. Przecież to sam pastor go wyróżnił i zwrócił się ostatecznie już do niego niczym sam Bóg. Chyba wszyscy mu "zazdroszczą" :wink:
Izaak wprowadził Rebekę do namiotu matki swojej Sary i nie potrzebował kleru aby ją pojąć za żonę. Mało tego. Bóg uznał to małżeństwo i mu błogosławił. Chwała Bogu.
PS.
Cytuj:
Nie bierz tego osobiście

Protektorze pewnie nie wziąłeś tego do siebie. :) che, che. W końcu zostałeś tylko zbluzgany jakąś pseudonaukową nowomową aby większość nie zrozumiała i myślała, że Miki ma racje. Pozdrówka. :)


Marck jak zauwazyłeś nie odpisuję na twoje posty, więc zrób mi uprzejmość i nie odpisuj na moje, tym bardziej na te, które nie są adresowane do Ciebie. Protektor jest dużym chłopcem i sam sobie poradzi. Dla mnie dyskusja z cżłowiekiem tak chorym na nienawiść jak Ty nie ma sensu. Dopóki się nie nawrócisz (nie chodzi tylko o zmianę kościoła jak to było w twoim przypadku) i nie będziesz pokutował to nie widzę sensu dyskutowania z Tobą, bo rzeczy duchowe są dla Ciebie zakryte. Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać. 1Kor.2;14. Wierzę, że Pan Bóg okaże Ci łaskę i pewnego dnia upamiętasz się i doświadczysz nowo narodzenia, czego Ci z serca zyczę.[/url]


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 12:57 pm 
Marck5 napisał(a):
....Izaak wprowadził Rebekę do namiotu matki swojej Sary i nie potrzebował kleru aby ją pojąć za żonę. Mało tego. Bóg uznał to małżeństwo i mu błogosławił. Chwała Bogu....


Praktyką czasów Abrahama i późniejszych było też współżycie ze służącymi (Hagar, Bilha, Zylpa), a więc zachęcam do naśladowania i tych praktyk biblijnych. Wcześniej jednak spytaj swojej żony, co sądzi na temat tak pojmowanej wierności tekstowi biblijnemu.

Odpowiedz głupiemu według jego głupoty, aby się nie uważał za mądrego. Przyp. 26;5


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 3:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Miki, zrób mi przyjemność i przestań podle wyśmiewać braci na tym forum. Odczuwam przykrość i obrzydzenie gdy w ten sposób, arogancko wynosisz się nad innych w swojej pysze. Upomniałem cię już po raz drugi, a jeśli chodzi o nienawiść to czuję ją raczej do twoich owoców a nie do Ciebie. Odpowiedziałem Ci już wg. Twojej głupoty i więcej nie zamierzam wg życzenia. Zastanawiam się tylko jakie to duchowe z Twojej strony, insynuowanie komuś, że jest socjo-fobem, anarchistą bądź bohaterem Monty Pytona. Nasłuchałem się już w życiu różnej maści manipulantów cytujących pod publikę 1 Kor 2:14 i wzywających do upamiętania. Stare chwyty duchowieństwa takie same jak ten z naukowym bełkotem. Daj spokój. Szkoda czasu. Niech Ci Bóg błogosławi.
PS.
Tak naprawdę nie wypraszam Cię z forum tylko odpisałem Ci właśnie wg Twojej głupoty. I tak "byczysko" z Ciebie, że tak długo wytrzymałeś. Całe szczęście, że jak spotkamy się w niebie, to będziemy już bez naszej cielesności, gdyż staniemy się tacy jak On i nie będziemy sobie pamiętać rzeczy dawnych. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 11:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Smok Wawelski
Cytuj:
Cytuj:
Jarek napisał:
co zrobiłbyś, gdyby państwo wymagało rejestrowania kościoła i zabroniło zgromadzeń nie zarejestrowanych?


Jeśli państwo zabrania zgromadzeń nie zarejestrowanych, to mamy państwo policyjne, które godzi w podstawowe wolności obywatelskie. A bardziej trzeba Boga słuchać niż ludzi, skoro Slowo Boże mówi, żeby nie zapominać wspólnych zebrań. Jeśli państwo zabrania zgromadzeń w ogóle, to mamy stan wojenny.


Nie pytałem z jakiego typu państwem będziemy mieli doczynienia :? a o to co Protektor zrobi gdyby doszło do wymogu rejestrowania kościoła aby mógł prawnie i legalnie funkcjononować. I nie musi być to państwo polityczne jak też nie musi to godzić w wolność jednostki, tak jak dziś nie jest czyjaś wolnośc ograniczona z powodu legalizowania firmy, nawet jednoosobowej. Jeśli ktoś chce to prosze bardzo, ale... jest pewien wymóg prawny. Może to być równie dobrze to państwo podlegające przepisom i pewnym schematom jak tez systemom prawnym.

Jesli chodzi o mnie, to w dużej mierze zgadzam sie z Protektorem, i stąd to pytanie. W sumie, co dalej, w innej sytuacji, a nie takiej jaką mamy akurat teraz?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL