www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 7:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Protektorze. Kler zawsze każe ci sie upamiętać z buntu wobec ich uzurpatorskiej władzy w kościele J Ch. Chcą mieć władze tak jak władze świeckie. To mariaż władzy i kleru ukrzyżował naszego Pana i prześladuje zawsze prawdziwy kościół. Cechą charakterystyczną obu jest formalizm i zawsze go będą bronić. Rzymian 13, 1-8 jest napisane w okresie sprzeciwu tych dwóch formacji wobec kościoła i odnosi sie do czynienia dobra przez wierzących wg świeckiego prawa, które było zgodne ogólnie z prawem Boga. Nie tyczy się jednak kościoła jako Królestwa Bożego bo też jego władza tam nie sięga. Kler i władza to jedna spółka więc racji ci nie przyznają a władzy jeden drugiego będzie bronił. Formalnie oczywiście :wink: , bo tak za plecami to jednen i drugi uważa, że jego władza jest większa. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 10:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
Rafael napisał(a):
Chcesz posłuchać gładkich słów to proponuję Ci jakieś kazanka zza wielkiej wody łechcące ucho. Nie masz prawa osądzać wszystkich, bo po prostu ich nie znasz, nie znasz ich poglądów, owoców, służby i nie jesteś z nimi w społeczności. Zanim zajmiesz się osądzaniem najpierw zbadaj całościowo naukę na ten temat. Proponuję przeczytać książkę Dereka Princea- http://www.wwylomie.com/product_info.ph ... cts_id=240 Najlepsze, systematyczne opracowanie nauki o osądzaniu dostępne w Polsce.
A ty, tym czasem sądzisz sobie kogo chcesz i obrażasz ciało Chrsystusa. To właśnie jest grzech i to osadzam.


Protektor

Ciekawe, że strona która zamieszcza u siebie tę książkę przynosi taki owoc nieosądzania, że wszelkich heretyków, samozwańczych apostołów, itd ...nazywa mężami Bożymi (np: Branham) a tego typu kazanka łechcące ucho z za wielkiej wody bardzo im się podobają, łącznie z nauką Karola Wojtyły. Najlepsze Biblijne opracowanie jest nie daleko bo na "Ulicy Prostej" i nie zdzierży go żaden klecha.
Jak tylko pojawią się gdzieś słowa krytyki na stan kościoła to zaraz odzywają się faryzejscy duchowni i krzyczą : Osądzasz ! :


Rafael
Wyraźnie widać, że próbujesz mnie zaszufladkować i znaleźć na mnie haka. To typowe dla "sędziów".
Muszę Cię rozczarować z ruchem "Polska dla Jezusa" akurat nie mam nic wspólnego. Widzę, że znalazłeś sobie po katolikach następnych do obrzucania błotem, cóż, można i tak. Opracowanie na UP pokazuje tylko część nauki, chcesz zobaczyć całościowe nauczenie poczytaj książkę Derka Princea. UP to ciekawa strona, ale na niej chrześcijaństwo się nie kończy, powiem więcej dla zdrowia warto czasami zajrzeć gdzie indziej.

Przyjacielu, kto dał Ci prawo oceniać Kościół w Polsce? Jaką służbę wykonujesz? Jaki masz autorytet wśród braci?

1 Tym. 3:13
13. Bo ci, którzy dobrze służbę pełnili, zyskują sobie wysokie stanowisko i prawo występowania w sprawie wiary, która jest w Chrystusie Jezusie.



Rafael napisał(a):
Posługujesz się insynuacjami, oskarżeniami, uogólniasz a przede wszystkim zabrałeś się za nieuprawnione osądzanie braci. Żyjesz w grzechu. Potrzebujesz pokuty i upamiętania.
To Jezus kazał nam się strzec tych ludzi, ich słów i On ich osądza a my sie z tym tylko zgadzamy i powtarzamy Jego słowa, które ty nazywasz insynuacjami, oskarżeniami, nieuprawnionym osądzaniem, ....

Ciekawe, że zamiast zająć się tematem formalizmu, który jest wybrykiem wyżej wymienionych oskarżasz tu o oskarżanie nawet zabraniasz mówić na ten temat w słowach:


Rafael
Jakich ludzi mamy się strzec przyjacielu, jakich ludzi? Chodzi o tych „darmozjadów” czy o te „skarlałe zbory”?
Mówiąc „my” kogo masz na myśli? Reprezentujesz jakąś grupę ludzi? Jakie słowa pana Jezusa powtórzyłeś? Z chęcią poznam słowa pana Jezusa skierowane do „tych ludzi” do których ty tak gorliwie przemawiasz.


Rafael napisał(a):
Drogi przyjacielu jeśli jakiekolwiek podporządkowania jest Ci obce, to po prostu załóż SWÓJ Kościół i będzie z głowy.

Protektor
Ciekawe, że jakiekolwiek podporządkowanie kojarzy ci się ze wstrętnym klerem i jego wybrykami formalizmu. Jezus kazał nam sie takim ludziom nie podporządkowywać.

Rafael
Podporządkuj się przywódcom wybranym przez Boga, jeśli potrafisz komukolwiek się podporządkować.



Rafael napisał(a):
Ponadto Kościół w Polsce nie spotyka się tylko po domach, bo nie musi, zaś deklarację członkowską podpisała moja żona, ja i wielu innych, i jakoś nie czujemy się zniewoleni czy też sparaliżowani strachem.

Protektor
Najbardziej charakterystyczne w twojej wypowiedzi są słowa : "nie czujemy" a wszyscy którzy wykazują taką samą obojętność na lżenie wierzących są w twoich oczach cacy.


Rafael

Mogę powiedzieć, że nie jesteśmy i wyjdzie na to samo.
Jeżeli byłeś z tego powodu lżony to Ci współczuje, ale to nie daje Ci prawa osądzać i oskarżać innych.

Rafael napisał(a):
Z moich doświadczeń wynika, że ludzie mający problem z taką drobnostką mają „duchowe” problemy również w innych kwestiach.

Protektor
Natomiast ci wrażliwi to ci z problemami i oczywiście nie są uważani za gorszych choć są problematyczni. Ale ściemniasz. Ciekawe czy powierzyłeś komuś nie podpisującemu i nie płacącemu dziesięciny w zborze, jakąś funkcję. Może zbiera kolektę ? :)


Rafael

Przyjacielu, wymyślasz nową tezę, o której ja nie pisałem a potem sam ją potępiasz, i w dodatku przypisujesz to mnie. Rozumiem, że fajno się rozmawia samemu z sobą, ale wtedy nie ma miejsca na dialog.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 24, 2007 10:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
PROTEKTOR napisał(a):
Powiem szczerze że już mi się to znudziło. Rafael jest głuchy na wszystkie argumenty, nie chce mu się nawet przeczytać Biblii z miejsc których niamiary podaje, albo tego nie zna, albo nie rozumie co czyta, ale trzyma się jak rzep psiego ogona. Poza tym nie znając mnie każe mi pokutować; nic tylko gratulować prowadzenia, tylko jaki duch go prowadzi? Dla mnie EOT!


Oczywiście, że powinieneś pokutować za nierozważne słowa obrażające przywódców oraz Ciało Chrystusa w Polsce. Twoje osobiste doświadczenia nie upoważniają Cię do wydawania ogólnych osądów. Prędzej czy później będziesz musiał wziąć odpowiedzialność za wypowiadane słowa. Lepiej, żeby stało się to prędzej. Czas się pozbierać, wylizać rany i dojrzeć.

1 Kor. 13:11
11. Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 9:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Cytuj:
="Marck5"
Protektorze. Kler zawsze każe ci sie upamiętać z buntu wobec ich uzurpatorskiej władzy w kościele J Ch. Chcą mieć władze tak jak władze świeckie. To mariaż władzy i kleru ukrzyżował naszego Pana i prześladuje zawsze prawdziwy kościół. Cechą charakterystyczną obu jest formalizm i zawsze go będą bronić. Rzymian 13, 1-8 jest napisane w okresie sprzeciwu tych dwóch formacji wobec kościoła i odnosi sie do czynienia dobra przez wierzących wg świeckiego prawa, które było zgodne ogólnie z prawem Boga. Nie tyczy się jednak kościoła jako Królestwa Bożego bo też jego władza tam nie sięga. Kler i władza to jedna spółka więc racji ci nie przyznają a władzy jeden drugiego będzie bronił. Formalnie oczywiście :wink: , bo tak za plecami to jednen i drugi uważa, że jego władza jest większa. :)


Doprawdy Marck5 - nic dodać, nic ująć. Cóż, Rafael tego nigdy nie zrozumie, bo to jest kwestia związania duchowego z duchem tego świata, a nie z Duchem Jezusa Chrystusa. Pozdrawiam cię i błogosławię Ci!

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 10:08 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
Rafael napisał(a):
Nie mówiłem o przypodobaniu się władzom, czy upodobnianiu się do tego świata, ale o korzystaniu z możliwości jakie się pojawiły wraz z uzyskaniem przez Kościoły pewnych praw i wolności. To naprawdę pomaga w wielu kwestiach np. korzystaniu z pieniędzy jakie oferuje państwo na pomoc ludziom wyłączonym społecznie. Dla mnie tego typu możliwości to błogosławieństwo od Boga i nie wykorzystanie ich jest zmarnowaniem szans na okazanie praktycznej miłości ludziom.
Moim zdaniem Kościół Boży potrzebuje zmiany myślenia (upamiętania) w postrzeganiu państwa i granic wzajemnej współpracy. Musimy byś czujni, żeby nie wchodzić w przymierza, których Pan nie błogosławi, zaś z drugiej strony- tutaj jest dalszy tekst

Nowy:
Rafaelu,aby okazać praktyczną miłość potrzeba nam pieniędzy od władz,czy czegoś nie zroumiałem?


Żeby okazać praktyczną miłość potrzeba jest przede wszystkim chęci i zaangażowanie. Pieniądze są również potrzebne, żeby np. otworzyć noclegownię, świetlicę środowiskową dla dzieci, hostel czy chrześcijański detoks. Pieniądze od kogokolwiek, w tym również od państwa, mogą pomóc zrealizować te cele. Nie jest to wiązanie się z „duchem tego świata”, ale wykorzystywanie możliwości wynikających z obowiązującego prawa.

Nowy napisał(a):
Tak Kościół potrzebuje zmian w postrzeganiu państwa nie jako sprzymierzeńca, bo mamy Ducha Świetego, który jest wystarczajacym sprzymierzeńcem.Kościół potrzebuje w końcu zrozumieć że nie z tej ziemi jest nasze królestwo a my tu jedynie przechodniami a nie rezydentami z pełnią praw i wymagań.


Apostoł Paweł w swoich podróżach misyjnych wykorzystywał prawo rzymskie do realizacji Bożych celów. Powołując się na swoje obywatelstwo (Dz. Ap. 16, 37-39; 22, 25-30; 23,27) w skuteczny sposób chronił się przed prześladowcami i ostatecznie trafił do Rzymy, gdzie zwiastował ewangelię.
Zgadzam się, że Królestwo Boże nie jest z tej ziemi, ale wykorzystam wszystkie możliwości, jakie są dostępne i nie są w konflikcie ze Słowem Bożym, aby okazywać Bożą miłość i zwiastować ewangelię. W tym celu będę wykorzystywał wszystkie moje prawa, które państwo mi udostępnia.

Rafael napisał(a):
"nie powinniśmy odrzucać i lekceważyć możliwości wynikających z porządku prawnego obowiązującego w naszym kraju."

Nowy:

Jakie to są te możliwości prawne i od jakich to możliwości prawnych jest lub ma być uzależniony rozwój Kościoła i powoływanie przez Pana kolejnych którzy mają być zbawieni?Coś chyba mocno przeceniasz państwo jako zwolennika.


Nie ma tutaj mowy o żadnym uzależnieniu, ale o wykorzystaniu możliwości.
Np. możliwość uczestnictwa w konkursach organizowanych przez gminy i uzyskania dofinansowania do różnorodnych projektów. Możliwości uzyskania grantów, wszelkiego rodzaju pomocy materialnej, infrastrukturalnej czy finansowej.
Moim zdaniem chrześcijanie powinniśmy wykorzystać system prawny, na tyle na ile można, aby Bogu była oddawana chwała.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 11:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Rafael napisał(a):
Moim zdaniem chrześcijanie powinniśmy wykorzystać system prawny, na tyle na ile można, aby Bogu była oddawana chwała.


Ze wszystkim jest tak że wciąga i mozna przejśc granice i nie zauważyć.
spotkałem takiego człowieka który aby głosic politykom sam dązył do zostania politykiem. A wystarczy być postawionym na dywanik ;)

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 28, 2007 7:56 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
Jarek napisał(a):
Rafael napisał(a):
Moim zdaniem chrześcijanie powinniśmy wykorzystać system prawny, na tyle na ile można, aby Bogu była oddawana chwała.


Ze wszystkim jest tak że wciąga i mozna przejśc granice i nie zauważyć.
spotkałem takiego człowieka który aby głosic politykom sam dązył do zostania politykiem. A wystarczy być postawionym na dywanik ;)


Osobiście nie mam nic przeciwko działaniu chrzescijań w polityce. Praca jak każda inna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 28, 2007 10:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Ja tez Raf :) chodziło mi jedynie o kierunek

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 01, 2007 7:51 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:51 am
Posty: 88
Jarek napisał(a):
Ja tez Raf :) chodziło mi jedynie o kierunek


Jak śpiewał Młynarski: Nieważne, że droga wyboista ważne, że kierunek słuszny... :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL